Kadri Voorand kirjutas laulu kadrisandi-traditsioonide toetuseks

Kadri Voorand
Kadri Voorand Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kadri Voorand kirjutas uue kadrisandi-laulu, et innustada pühapäevasel kadrilaupäeval kõiki kadrisanti jooksma.

"Katri olen jooksnud alates sellest, kui olin pisike tüdrukutirts. Põhjalik ettevalmistus nii eeskava kui kostüümide osas oli iga-aastane tava. Need olid ajad, mil suurte kortermajade trepikojad polnud veel lukustet ning läbi sai kolistada hulga peresid, lisaks eramajades elavad armsad inimesed, kes alati palju komme, õunu ja küpsiseid olid varunud," kirjeldas Voorand.

"Eks see ihaldatuim saak olidki ehk kommid, kuigi õunad andsid saagikotile jälle tunnustavat mahtu. Alati naasime uhke tunde ja uute ning suursuguste ideedega järgmiseks aastaks," meenutas muusik. "Nüüd täiskasvanuna olen suurtel lavadel kadrilaule esitanud küll professionaalse muusikuna, kuid siiski tuleb sisse toonane mõnus ärevus ja ettekujutus erinevaist pererahvaist ja kadriõnnest. Midagi ürgset ja sügavkultuurset on selles vanas ja rikkas traditsioonis."

"Täna ilmsiks tulnud improviseeritud salvestises sisenesin oma ettekujutuses just selle ürgse Kadri vaimu sisse. Nii juhtus. Päriselt!" sõnas Voorand.

Käesoleval aastal toimub kadripäevatraditsioonide au sisse tõstmiseks Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskuse eest veetav aktsioon "Hakkame santima!", mille puhul Kadri Voorand ka kadrilaulu lõi. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: