Viiendat korda toimuv TPT filmifestival ootab uusi osalejaid

TPTFF
TPTFF Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tallinna polütehnikumi filmifestival on viiendat aastat toimuv lühifilmide võistlus, kus saavad osaleda kutse- ja üldhariduskoolide õpilased.

Nelja aastaga on filmide arv mitmekordistunud ning esmakordselt saavad kutseõppeasutuste ja gümnaasiumite õpilaste tööde kõrval ametlikult osaleda ka kõrgkoolide ja ülikoolide tudengid oma töödega. Samuti saavad osaleda ka huvikoolide noored.

Projekte oodatakse kuues erinevas kategoorias, milleks on muusikavideo, dokumentaalfilm, mängufilm, animafilm, sketš ja tudengifilm. Tudengid, kes õpivad kõrgkoolides või ülikoolides, registreerivad oma projekti tudengifilmi kategooriasse.

Dokumentaalfilmi, mängufilmi ja tudengifilmi kategooriate projektide pikkuseks on maksimaalselt 15 minutit, animafilmi projektide pikkuseks kuni 10 minutit ning
muusikavideo ja sketši projektide pikkuseks kuni 5 minutit.

Tallinna polütehnikumi filmifestivalile tööde registreerimine lõpeb 6. veebruaril 2020 kell 12.00, kuid oma töid saab esitada kuni 5. märtsini 2020 kell 12.00. Registreeruda saab filmifestivali kodulehel.

Sündmus kulmineerub 2. aprillil 2020 Apollo kino Solarise keskuse
kinosaalis toimuval galaõhtul. Eelnevalt selgitavad kohtunikud välja viis tööd, mille
vahel valivad kohapealne publik ja otseülekande vaatajad SMS-hääletuse teel välja filmifestivali peavõitja. Juubeliaasta filmifestivali kohtunikud avalikustatakse mõned nädalad enne filmifestivali galaõhtut.

2019. aasta filmifestivali võitis Tallinna saksa gümnaasiumi ja Tallinna Lasnamäe gümnaasiumi õpilaste mängufilm "Harjumus". Filmifestivalile esitatud lühifilme saab vaadata filmifestivali filmiriiulist.

Kohtunike ridadesse kuulusid eelmisel filmifestivalil Ugala teatri näitleja Aarne Soro, Tallinna Linnateatri näitleja Andrus Vaarik, operaator Margus Malm, Tallinna Televisiooni juhatuse liige Revo Raudjärv, näitleja Tambet Tuisk ning Eesti Televisiooni režissöör Krista Rannamäe.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: