"Laulva revolutsiooni" muusikal Broadwayl räägib keelatud armastuse loo

Koreograaf Märt Agu saabus Washingtonist, kus käivad uue laulva revolutsiooni muusikali proovid, tagasi kodumaale. Agu ütles, et Eesti vabaks laulmise loost saab väga atraktiivse lavastuse ka ameeriklaste jaoks.

"Kui vaadata tükki kui sellist, on ta legendaarne armastuslugu nagu Romeo ja Julia, keelatud armastus, kus on eestlane ja venelane meie laulva revolutsiooni tingimustes," kirjeldas Agu ETV saates "Ringvaade" tükki.

New Yorgis Broadwayl tegutsev lavastaja Tony Spinosa sai Tallinnas puhkusereisil käies inspiratsiooni Eesti laulvast revolutsioonist ja ta kirjutas sellest muusikali. Kokku on "Laulvas revolutsioonis" 22 osatäitjat, nende hulgas Broadway veteranid.

Agu ütles, et etendus pole veel valmis, kuigi muusika on kirjutatud. Lavastaja Spinosa põhjendas eestiteemalist muusikali Agule sellega, et Broadwayle pole viimasel ajal palju uut tulnud ning etendused on mõeldud valdavalt lastele. "Klassikalisi muusikale ei ole, "Hüljatuid" naljalt ei leia enam," arutles Agu.

Spinosa sõnul on Eurovisiooni lauluvõistlus Ameerikas ülipopulaarseks saanud. "Kui kuulata seda muusikat, on ta üle keskmise euro-poppmuusika," kirjeldas Agu lavastuse jaoks kirjutatud laule.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: