Maire Aunaste Reikopile: sa oled ikka tõeline mühakas

Maire Aunaste tähistab 7. novembril oma 66. sünnipäeva. Aga ei olnud saatejuht Marko Reikopi õnnesoovist "Ringvaate" otse-eetris sugugi meelitatud. Ta tunnistas ka, et kui ta poleks praegu poole kohaga tööl Maalehes, oleks ta nälga surnud.

Aunaste nimetas saatejuht Marko Reikopit intervjuu alguses tõeliseks mühakaks võrreldes Owe Peterselliga, kes oli "Terevisioonis" küll öelnud, et Aunastel on täna sünnipäev, aga mitte seda, kui vanaks ta saab.

Tema juhitud hittsaatel "Reisile sinuga" oli omal ajal 450 000 vaatajat. "420 000 oli keskmine, aga ükskord oli 520 000." Ta lisas, et kuigi osa vaatajatest on ära surnud, siis osaga kohtub ta siiamaani.

Praeguseks on Aunaste toonud saate kolm korda lavale Erinevate Tubade Klubis (ETK) Tallinnas, kus on tema sõnul saal olnud iga kord välja müüdud. Viimasel korral sai üks paar mängust Londoni-reisi koos linnatuuriga ja teine paar reisi Peterburi.

"Neljas paar sai kahjuks reisi samasse puhvetisse, mis oli selle ruumi kõrval. Aga rõõmu on ikka palju," lisas ta.

Aunaste tõi teemaks ka Tallinna Televisiooni sulgemise, kus ta ka ise veel hiljuti saateid tegi. "Kujuta ette – selleks, et üks vana naine ekraanile ei pääseks, likvideerisid nad terve kanali ära."

Oma ajast riigikogus rääkides tunnistas ta, et tore oli, et ta nii hulljulge oli. "Aga kogu aeg vinguti mu kallal, et ma ei tee seal midagi ja kui ma midagi tegin, siis öeldi, et ma teen kõike halvasti. Ma andsin oma koha vabaks. Ja mis seal praegu toimub? Mitte midagi pole paremaks läinud."

Ta lisas, et teadis, et see on tema viimane töö enne pensionile jäämist. "Ma olen ju pensionär." Aunaste tunnistas, et saab pensioni 610 eurot kuus. "Sest ma olen Eesti Televisioonis kõrgel palgal töötanud. Riigikogu pensioni ei mõjuta. Need viimased aastad natukene."

Pensionärielust rääkides tõdes ta, et üldiselt ei tee ta mitte midagi. "Olen otsinud tööd, olen mitmest enda otsitud tööst ilma jäänud. Öeldakse, et teil ei ole küllaldast kogemust. Üks töö puudutas koristajate kamandamist. Kui ei oleks praegu Maalehte, kellele olen alates juunikuust kirjutanud üle 20 loo, siis oleksin ma surnud nälga. Aga tänu Maalehele, kus ma töötan poole kohaga, olen ma elus."

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: