Galerii: Vikerraadio virgutusvõimlemine toimub endiselt Viive Ernesaksa rütmis

Vikerraadio igapäevane virgutusvõimlemise traditsioon ulatub juba aastakümnete taha. Praegu on endiselt võimalik end hommikuti vormis hoida legendaarse klaverisaatja Viive Ernesaksa rütmis, kes juba kümme aastat taas raadiokuulajaid virgutab

Raadio hommikuvõimlemise traditsioon ulatub aastasse 1934, mil võimlemispedagoog Ernst Idla ja tema klaverisaatjast abikaasa Leida Idla juhendasid hommikuti otse-eetris pooletunniseid treeninguid. Nõukogude ajal sai tootmisvõimlemisest lausa kohustus, mille täitmist kontrollisid tervishoiuministeerium ning ametiühingute nõukogu.

Sel perioodil kõlas võimlemine raadios koguni kahel korral päevas - hommikvõimlemine kell 6.45 pärast Moskva uudiseid ning virgutusvõimlemine kell 11.05. Aastatel 1946-1988 juhendas kuulajaid võimlemismetoodik Leelo Röömel, klaverisaatjateks olid Dagmar Normet, Viive Ernesaks, Gennadi Podelski jt. Repertuaari kuulusid palad pioneeride marsist ja viini valsist kuni tuntud lorilauludeni.

2008. aastast taasalustas Vikerraadio virgutusvõimlemised. Võimlemisi on läbi viinud mitmed treenerid, neist kõige enam Martin Kõrv, klaverisaatjaks legendaarne Viive Ernesaks. Tänapäeval pole virgutusvõimlemine küll enam kohustuslik, kuid suur oli Vikerraadio toimetuse rõõm, saades palju positiivset tagasisidet üllatavalt paljudelt inimestelt, kes kõik rõõmuga kaasa võimlevad.
"Tagasiside on pidev, võimeldakse lausa kollektiivide kaupa, aga muidugi ka üksinda kodus. Sageli tunnevad inimesed mu trennides ära ja tulevad ütlema, et on raadiost virgutusvõimlemist kuulanud ja võimelnud," rõõmustas treener Martin Kõrv.

Virgutusvõimlemine kõlab Vikerraadio eetris argipäeviti kell 11.05. Äsjasalvestatud osad on eetris alates 25. novembrist. Tänavu 23. novembril saab juba kümme aastat ajast, mil Viive pärast 21-aastast pausi tagasi Vikerraadios on. Saate toimetaja on Meelis Süld.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: