Teadlaste globaalsele kliimapöördumisele kirjutas alla ka Nelli Teataja staarautor

{{1573035780000 | amCalendar}}
Kliimapöördumisele allakirjutanud.
Kliimapöördumisele allakirjutanud. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Enam kui 11 000 teadlase kliimamuutusi käsitlevale ühispöördumisele allakirjutanute seast leiab ka Jaak Leeri nime, kes on märgitud professoriks Tallinna Kodukirurgia Eraülikoolis.

Jaak Leeri nimelist teadlast Eesti Teadusinfosüsteem (ETIS) ei tunne. Ka Tallinna Kodukirurgia Eraülikool on senitundmata teadusasutus. Küll aga kirjutas Jaak Leer aastaid Nelli Teatajas ühe pöörasema jutu kui teise.

Viljandimaa ajaleht Sakala on kirjutanud, et Jaak Leeri nime taga peitub kodanik nimega Martin Aare. Ta ütles ERR-ile, et umbes kuu või rohkem aega tagasi jagas keegi seda üleskutset kuskil Facebooki seinal.

"Nelli Teataja huumorikülje Vasar toimetajana ja humoristina tekkis uudishimu, kas suvaline inimene nagu mina ka pühalikule pöördumisele õla alla panna saab. Saigi. Leht ütles, et saadetakse mingi kinnitus e-mail. Seda loomulikult ei tulnud ja sinna paika see asi jäigi," sõnas Aare.

Tehniliselt oli tõesti lihtne igal inimesel pöördumisele oma allkiri anda. Eesti päristeadlastest pöördumisele alla kirjutanud bioloog ja ökoloog Martin Zobel tunnistas, et ta ei mäleta, millal ja kuidas tema allkiri sellele dokumendile sai.

"Ju see mõni veebisait oli, no ei mäleta. Mul on nii palju asju, see võis toimuda ka meili teel. Kahjuks ei saa aidata, küsige noorematelt," rääkis 62-aastane Zobel.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: