Uudised

"Vabakava" paneb heategevuseks müüki Vahur Kersna skandaalse taiese

22.09.17 ... Möödunud nädalal joonistas ajakirjanik Vahur Kersna ETV saates "Ringvaade" heategevusprojekti "Maalides head" jaoks president Kersti Kaljulaidi portreele lilled, kuldvõtme, vuntsid ja prillid. Päev hiljem lükkasid heategevusprojekti eestvedajad Kersna tehtud taiese tagasi ja tunnistasid, et see ei sobi nende oksjoni temaatikaga. Nüüd on Raadio 2 saade "Vabakava" otsustanud skandaalse teose siiski maha müüa.

New York Times näitab Eesti perekonda läbi saunakultuuri

22.09.17 ... The New York Times kirjeldab, kuidas tavaline perekond Eestis puhkust veedab ja keskendub saunatraditsioonile.

Banksy Liverpooli seinamaalingute hind küündis üle kolme miljoni

22.09.17 ... Tänavakunstnik Banksy viis Liverpooli tehtud seinamaali müüdi 3,2 miljoni naela eest.

Raamat kutsub aardejahile

22.09.17 ... Seoses Reeli Reinausi äsja ilmunud raamatuga "Vanalinna detektiivid: Mustpeade maalid" toimub sel nädalavahetusel Tallinna vanalinnas aardejaht.

"Ringvaade" seikles Rakvere linnuses koos eesel Mickensiga

21.09.17 ... Kahe aasta eest saabus Saksamaalt Rakvere linnusesse eesel Mickens, kes on praeguseks linnuse püsielanik. "Ringvaade" tegi loomaga tutvust ning uuris kurioosse loo tagamaid, kui eesel aedikust välja pääses.

Imre Sooääre ema Inna Sooäär täitis unistuse ja hüppas langevarjuga

21.09.17 ... "Ringvaates" oli külas ettevõtja ja poliitiku Imre Sooääre ema Inna Sooäär, kes tegi suve lõpus teoks oma aastatepikkuse unistuse - hüpata langevarjuga. Lisaks emotsionaalsele intervjuule sai saates näha ka videot tema hüppest.

Kadri Kõusaar: linnavolikogus võiks olla ka mõni elusorganism

21.09.17 ... "Ringvaade" on viimastel nädalatel toonud stuudiosse mitmeid põnevaid värskeid poliitikuid, kes kandideerivad kohalikel valimistel. Sel korral oli stuudios režissöör ja kirjanik Kadri Kõusaar.

Eesti tippjalgpallurid korraldasid intellektipuudega lastele jalgpallipäeva

21.09.17 ... "Ringvaade" käis koos toimetaja Hannes Hermaküla ning tema intellektipuudega lapse Kaarliga vaatamas, mida pakkusid Eesti tippjalgpallurid spetsiaalsel jalgpallipäeval.

Sõpruses linastuvad taas moefilmid

21.09.17 ... 5. kuni 11. oktoobrini toimub kinos Sõprus taas Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino, mis pakub vaatamiseks mitmekülgse valiku värskeid moedokumentaale. 

Piltuudis: Kersti Kaljulaid USA presidendipaari vastuvõtul

21.09.17 ... President Kersti Kaljulaid viibib sel nädalal USA-s New Yorgis ÜRO peaassambleel, mille avapäeva lõpus korraldas Ühendriikide president Donald Trump koos abikaasa Melaniaga riigipeadele vastuvõtu.

Tõnu Karjatse filmikomm. "Õpetajanna" näitab äraspidist kodanikuühiskonda

21.09.17 ... Jan Hřebejki "Õpetajanna" (2016) on üks neist kinode jaoks mõneti ebamugavatest filmidest, mille sobivat linastusaega tuleb hoolega otsida, sest seda mahub romantiliste komöödiate ja märulifilmide vahele vaid üks seanss päevas.

Metsavana Arvo Saidla: sügis tuleb ääretult pikk

21.09.17 ... Raplamaal elav metsavana Arvo Saidla ennustas, et tänavune sügis tuleb erakordselt pikk ja paduvihmane.

Räppar Tiiu saab uues muusikavideos kehale uue tätoveeringu

21.09.17 ... Kõmuline naisräppar Tiiu on tulistanud internetiavarustesse uue loo, mis kannab nime "2109".

ETV toob ekraanile legendaarse Stingi avameelse loo

21.09.17 ... Järgmisel reedel annab Tallinnas kontserdi legendaarne Briti muusik Sting. Täna õhtul aga toob ETV vaatajateni avameelse dokumentaalfilmi, mis avab muusiku mõttemaailma ning annab aimu tema edu valemist.

Uhke pulmapeo maha pidanud Oliver Rõõmus: abielu on eluaegne pühendumine

21.09.17 ... 17. septembril sõudis abieluranda Púr Múdd’i muusik Oliver Rõõmus, kes sõlmis liidu oma kaasa Joannaga.

Naisrollide osakaal pole saja aasta jooksul filmimaailmas suurenenud

21.09.17 ... Briti filmiinstituudi uuringust ilmnes, et Ühendkuningriigi filmides üles astuvate naiste osakaal pole viimase saja aasta jooksul oluliselt muutunud.

Treski Küün lõpetab kontserdihooaja Winny Puhhi ja Meisterjaaniga

21.09.17 ... Setomaal Värska Vallas Treski külas asuv Treski Küün võtab oma suvehooaja kokku lõpupeoga, kus lavale astuvad Winny Puhh ning Meisterjaan.

Saatesarja "Punane sekund" avaosa keskendub pikivahele

21.09.17 ... Täna õhtul stardib ETV ekraanil uus liiklussaade "Punane sekund", mille esimeses osas räägitakse pikivahest.

Robert Davi ERR-ile: proovin Brežneviks kehastudes leida tema inimlikku külge

21.09.17 ... Eestis esinev Robert Davi kehastub uues filmis "Reagan" Nõukogude Liidu riigijuhiks Leonid Brežneviks.

Algab improvisatsiooni täis festival Tilt

21.09.17 ... Improteatrite festival Tilt toob Katariina kiriku lavale parimad improtajad nii Eestist kui ka välismaalt.

Möödub 88 aastat Edgar Valteri sünnist

21.09.17 ... Täna, 21. septembril 2017 oleks Edgar Valter saanud 88-aastaseks.

Stockmannist ostetud pilet tõi lotomängijale 382 341 eurot

20.09.17 ... Eesti Loto teatel läks kolmapäeval Bingo Lotos välja peavõit summas 382 340,50 eurot.

Katrin Maimik filmist "Minu näoga onu": koostöö Andresega sujus väga hästi

20.09.17 ... Homme esilinastub Andres ja Katrin Maimiku tragikomöödia "Minu näoga onu". Reporter Jüri Muttika käis mullu detsembri alguses filmitegijatel eelviimasel võttepäeval külas.

Üllar Saaremäe: olen kõige õnnelikum praeguses eluetapis

20.09.17 ... Üllar Saaremäe suundus poliitikaasse ning põhjendas Rakvere teatri loomingulise juhi kohalt lahkumist.

NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse

20.09.17 ... Teater NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse: preemia Europe Prize New Theatrical Realities. Auhinda on nimetatud teatrimaailma Oscariks, selle varasemate laureaatide seas on Romeo Castellucci, Kristian Smeds, Anton Vassiljev, Thomas Ostermeier, Alain Platel, Alvis Hermanis, Christoph Marthaler, Krzysztof Warlikowski jpt.

Teet Kask Itaalia balletitrupist: nad on sündinud tantsijaks

20.09.17 ... Koreograaf Teet Kask asus kolmeks aastaks koreograafina tööle Itaaliasse, Balletto di Milano teatrisse.

Matsalu loodusfilmide festivali žürii liige: ampluaa on lai, aga tase kõrge

20.09.17 ... Täna algas 15. Matsalu loodusfilmide festival. Nädala lõpuni kestval filmipeol linastub Lihula kultuurikeskuses ligi sada loodusfilmi kogu maailmast. Lisaks jõuab valik festivali filme vaatajateni ka Haapsalus Iloni imedemaal ja Pürksi kultuurikeskuses.

Tähelepanematus maksis kätte: Lõnguse uus teos tekkis lammutatavale seinale

20.09.17 ... Tähelepanelik möödakäija märkas, et Telliskivi Loomelinnakus asuvale seinale on tekkinud üle öö Edward von Lõnguse teos. Paraku märkas ta ka töömeest, kes seina otsast lammutas.

Leedu produtsent Ten Walls esineb esmakordselt Tallinnas

20.09.17 ... Leedu elektroonilise muusika produtsent Ten Walls esineb esmakordselt Tallinnas.

ERR Menu nädalasoovitus: kultuuri- ja meelelahutusmaailma sündmused

20.09.17 ... Kolmapäev on see päev, kus jagame jälle "Huvitaja" saatega koostöös soovitusi nädala teiseks pooleks, et teaksite, millistel üritustel silma peal hoida.

Tallinn Comedy festivali programmi lisandusid Henrik Kalmet ja Märt Koik

20.09.17 ... Ületuleval nädalal algaval Tallinn Comedy Festivalil on Kinoteatri Roppuste öö välja müüdud, ent galaõhtule lisandusid uute koomikutena Henrik Kalmet, Märt Koik ja Kadri-Maria Mitt.

Kristjan Kannukene: superstaarisaates survestati kommertsi tegema

20.09.17 ... "Eesti otsib superstaari" kuuenda hooaja võistleja Kristjan Kannukene avaldas, et proovis saates jääda iseendaks, kuigi teda survestati ka poppi ja kommertsi tegema.

Kuula Curly Stringsi hittlaulu "Kauges külas" vene keeles

20.09.17 ... "Meie Eestid" osaline Aleksandr tutvustas vaatajatele oma lemmikuid Eesti bände ning üllatas Curly Stringsi venekeelse etteastega.

ERR-i suurtoimetuste juhtideks saavad Killandi, Samost ja Kala

20.09.17 ... Eesti Rahvusringhäälingu elamussaadete toimetuse juhiks saab Karmel Killandi, uudiste- ja sporditoimetuse juhiks Anvar Samost ning päevakajaliste saadete toimetuse juhiks Peep Kala.

Pärimusmuusika Lõikuspeol jagatakse taas välja Etnokulbid

20.09.17 ... 6. kuni 7. oktoobril toob Pärimusmuusika Lõikuspidu publiku ette saagi suviselt Viljandi pärimusmuusika festivalilt, uued tulijad ja eriproduktsioonid. Selgi korral valitakse rahvahääletusel ning koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga Eesti pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017.

Avaldati uue "Tomb Raideri" filmi esimene treiler

20.09.17 ... 2018. aasta märtsis jõuab kinodesse uus "Tomb Raideri" film, kus peaosas astub üles Oscarivõitjast näitleja Alicia Vikander. Esimene treiler näitab, et uus film keskendub rohkem Lara Crofti juurtele.

ERR.ee video: Ansambel U: sukeldus mikrotonaalsusse

20.09.17 ... Teisipäeval, 19. septembril alustas ansambel U: oma hooaega ambitsioonika kontserdiga Eesti Rahvusringhäälingu 1. stuudios sarjas „URR – U: Rahvusringhäälingus”. Kontserdi URR-16 teemaks oli MIKROTONAALSUS. ERR kultuuriportaal kandis kontserdi üle.

Eesti mehed ronivad jälle mööda püstloodis kaljut kilomeetri kõrgusele

19.09.17 ... Kaljuronijad Henri Rummo ja Rauno Viskus kavatsevad teha sedasama, mida eelmisel aastal: ronida Californias kilomeetri kõrgusele püstloodis kiviseina otsa.

Krister Kivi: viimasel ajal peetakse mind häirivalt sageli Tõnu Trubetskyks

19.09.17 ... Eesti Ekspressi ajakirjanik Krister Kivi kandideerib kohalike omavalitsuste valimisel üksikkandidaadina. Kivi ütles, et asi algas küll ajakirjandusliku eksperimendina, aga see ei tähenda, et ta valimisi tõsiselt ei võtaks.

Andres Maimik "Minu näoga onust": teame, millest räägime

19.09.17 ... Valmis sai uus kodumaine mängufilm: Katrin ja Andres Maimiku "Minu näoga onu". Läbi koomilise prisma räägib film tõsistest tänapäeva ühiskonna ees seisvatest probleemidest.

Ouu avaldas uue loo tulevase EP pealt

19.09.17 ... Peatselt ilmuva EP "Papa Solveig" teine singel kannab pealkirja "Fall Into My Arms".

Beyoncé vinüülplaadile pressiti vale bändi lood

19.09.17 ... Beyoncé vinüülplaadil "Lemonade" kõlavad Kanada punkbändi ZEX lood.

ETV vaadatuimad saated olid "Pealtnägija" ja "Õnne 13"

19.09.17 ... Möödunud nädalal jälgisid ETV vaatajad enim saateid "Pealtnägija" ja "Õnne 13".

Produtsent Raivo Suviste: teletootmises enam Ameerikat ei avastata

19.09.17 ... Produtsent Raivo Suviste rääkis äsja alanud telehooajast ning rääkis teletegemise telgitagustest.

Vanemõde ja Vennaskond esinesid koos "Terevisioonis"

19.09.17 ... Täna hommikul astusid otse-eetris koos lavale ansamblid Vanemõde ja Vennaskond.

Kinoteater pakub tööd inimesele, kes pole kunagi teatris käinud

19.09.17 ... Kinoteater võtab aastaks tööle inimese, kes ei ole kunagi teatris käinud.

Meisterjaan sai kutse Eurosonicule

19.09.17 ... Täna avalikustas Eurosonic Noorderslag 2018 esimesed esinejad. Nende seas on ka Meisterjaan, keda soovitas festivalile ERR Raadio 2.

Elephants From Neptune võitis Baltimaade parima muusikavideo preemia

19.09.17 ... Eesti rokkbändi Elephants From Neptune eelmise aasta lõpul ilmunud muusikavideo loole "Oh No" valiti Riia filmifestivalil parimaks Baltikumi muusikavideoks.

"Kallis õeke" on esimene film, mille Laos on Oscarile esitanud

19.09.17 ... Eesti, Prantsusmaa ja Laose koostöös valminud "Kallis õeke" on esimene film, mille Laos on kunagi Oscarite galale esitanud.

Nädala video: Björk - "The Gate"

19.09.17 ... Björki muusika, laulumaneeride ning välimusega on alati käinud kaasas haprus. Ta on purunemise äärel, üks liiga terav noot või puudutus ja kõik laguneb tuhandeks killuks.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: