Uudised

Londonis tuleb Arvo Pärdile pühendatud koorikonkurss ja näitus

22.06.17 ... Londoni rahvusvaheline koorikonkurss on sel aastal pühendatud Arvo Pärdile ning ürituse keskusesse on üles seatud ka Kaupo Kikkase fotonäitus heliloojast.

Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

22.06.17 ... Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.

Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

22.06.17 ... Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

22.06.17 ... Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

22.06.17 ... Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.

Õllesummeril astub lisaks välistähtedele üles kohalik paremik Uuendatud 13:55

30.05.17 ... Tänavu on Õllesummeri festivalile oodata rohkem kui 50 esinejat, sealhulgas tubli nimekaimaid Eesti artiste Tommy Cashist Mahavokini.

Video. Valmis "Minu näoga onu" treiler

22.06.17 ... Andres Maimiku ja Katrin Maimiku uus mängufilm "Minu näoga onu" on vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast.

Haapsalu Jaanitule süütab Koit Toome

22.06.17 ... Homme, 23. juunil süütab Läänemaa suurima jaanitule Koit Toome. Haapsalu Lossihoovis algab reedel kahepäevane jaanipidu, kus esinevad Eesti tipplauljad.

Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

22.06.17 ... 2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

Soome rahvusringhäälingu majas uitas "keravälk"

22.06.17 ... Kolmapäeval oli Soome pealinnas Helsingis äikeseline suveilm ning Pasila linnaosas, kus asub ka rahvusringhäälingu Yle peahoone, müristas ja välkus taevas kogu õhtupooliku. Kuid otse Yle saateantennide torni all kolmandal korrusel sai kogeda veelgi huvitavamat nähtust.

Henri Laumets luges "Terevisioonis" viimase ilmateate

22.06.17 ... 22. juuni "Terevisioon" jäi viimaseks ka ilmateadustaja Henri Laumetsale, kes teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et sügisest algaval "Terevisiooni" hooajal ta ei jätka.

Vaiko Eplik avaldab Veokiplika nime alt sügisel automuusikat

22.06.17 ... Vaiko Eplik avaldas artistinime Veokiplika alt esimese singli "Bam Bam Bam". Muusiku sõnul ei ole see mitte tantsumuusika ega ka elektroonika, vaid kõige enam just automuusika.

Tanel Padar andis välja uue singli "Teineteisele"

22.06.17 ... Tanel Padar andis välja suvise singli "Teineteisele".

TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

22.06.17 ... Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Ugala teatril oli viimase 25 aasta edukaim hooaeg

22.06.17 ... Ugala teatrit külastas lõppenud 97. hooajal üle 80 000 inimese, mis teeb sellest viimase 25 aasta edukaima hooaja. Viimati juhtus see 1991. aastal, kui Eesti taasiseseisvus ja Ugalas sündis teiste lavastuste kõrval Elmo Nüganeni "Armastus kolme apelsini vastu".

Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast

22.06.17 ... Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast Lääne-Virumaal, mille ERRi lugejad ja vaatajad valisid rahva lemmikuks.

Pärnust sai suvepealinn

21.06.17 ... Traditsiooniliselt tähistasid pärnakad suve saabumist meeleoluka kontserdiga Vallikäärus.

ERM-is avatakse Eesti suurim rahvarõivanäitus Uuendatud 20:30

21.06.17 ... Tartus Eesti Rahva muuseumis käivad viimased ettevalmistused, et avada neljapäeval Eesti kõigi aegade suurim rahvarõiva näitus.

Tommy Cash soovib Pühajärve jaanitule lava taha eksootilisi puuvilju

21.06.17 ... Pühajärve jaanitulel toimub üks suuremaid Tommy Cashi esinemisi Lõuna-Eestis. Lava taha on muusik soovinud palju eksootilisi puuvilju ning smuutisid.

Erivajadustega loovmeeskond paneb õla alla omalaadsele sotsiaalkampaaniale

21.06.17 ... Sel nädalal alustas tööd sotsiaalkampaania loovmeeskond, kuhu kuuluvad nägemispuudega tekstilooja, nõrgenenud kuulmisega fotograaf ja ratastoolis liikuv disainer. Tegemist on Eesti ühe esimese teavituskampaaniaga, kus vähenenud töövõimega inimesed julgustavad ise ühiskonda olema erivajaduste suhtes rohkem avatud.

ETV toob ekraanile portreefilmi motolegend Andres Krestinovist

21.06.17 ... 21. juuni õhtul kell 20.00 jõuab ETV ekraanile dokumentaalfilm "Raudmees", mis jutustab loo legendaarsest krossisõitjast Andres Krestinovist.

Jaga pilte oma jaaniõhtust!

21.06.17 ... Käes on aasta lühimate ööde ja suurimate lõkete aeg. Pildista üles oma jaanituli või leitud sõnajalaõis ning jaga fotosid ka meiega!

Eero Reinu "Terevisioonist": arvasin alguses, et see on lihtsam

21.06.17 ... Viimaseid päevi ETV "Terevisiooni" juhtiv Eero Reinu kinnitas, et elus tuleb julgelt igasuguseid uusi asju proovida ning avaldas lootust, et ekraanil näeb teda ka edaspidi.

Musketärid võidutsesid Vikerraadio järjejuttude küsitluses

21.06.17 ... Vikerraadio küsitluses, millist järjejuttu laste- ja noortekirjanduse vallast soovitakse sel suvel veel kord kuulata, osutus kõige enam hääli saanuks prantsuse kirjandusklassika igihaljas teos - Alexandre Dumas' vanema "Kolm musketäri".

Täna algas suvi ning Pärnust saab taas suvepealinn

21.06.17 ... Täna, 21. juunil kell 7.24 algas kalendri järgi suvi ning Pärnust saab taas suvepealinn.

Flanki laulja Tõnn Tobreluts avaldas esimese soolosingli

21.06.17 ... Varasemalt ansamblitega Groundhog Day, Crashdaf ja Flank seotud olnud laulja Tõnn Tobreluts avaldas sooloartistina oma esimese singli "Tahan olla".

Tristan Priimägi andis suveks kolm filmisoovitust

21.06.17 ... "Terevisioonis" oli külas filmiajakirjanik Tristan Priimägi, kes soovitaks algavaks suveks filme "Petetud", "Lõputu poeesia" ja "Wind River".

Kolmekordne Oscari-võitja Daniel Day-Lewis loobub näitlemisest Uuendatud 11:28

21.06.17 ... Kolmekordne Oscari-võitja Daniel Day-Lewis teatas, et jätab näitlejakarjääri.

Onu Bella võitlusest vähiga: näpud püsti, kuniks elu

21.06.17 ... Saatejuht ja kirjanik Onu Bella esitles eile raamatut võitlusest vähiga. "Tappa prostata vähk" on Bella sõnul mitmekülgne jutustus, kuhu on põimitud isiklikud ja valusad teemad.

Estonia teater jätab baleriin Age Oksa tööta

21.06.17 ... Rahvusooper ei pikendanud endise tippbaleriini, viimased kolm aastat teatris Estonia töötanud Age Oksaga lepingut ja loobub tema teenetest.

Tapa raudteejaama peahoone tunnistati kultuurimälestiseks

21.06.17 ... Tapa raudteejaama peahoone tunnistati kultuuriministri käskkirjaga ehitismälestiseks. 1870. aastal ehitatud raudteejaam on Eesti üks vanemaid.

ERR.ee video | Onu Bella esitles raamatut oma võitlusest vähiga Uuendatud 20:21

20.06.17 ... Kirjastus Ema & Isa esitles täna, 20. juunil Onu Bella teost "Tappa prostatavähk", milles kuulus muusik, kirjanik ja üleüldse eesti popkultuuri ülisügava jälje jätnud Bella räägib, kuidas ta ei anna alla vaatamata sellele, et tal on vähk. Esitlus toimus ERRi Gonsiori tänava puhvetis, ERR kultuuriportaal kandis sündmuse üle.

Ewert and the Two Dragons esineb suvel vähe: pigem kirjutame ja salvestame

20.06.17 ... Ewert and the Two Dragons avaldas uue EP "Tied For A Lifetime", mille kaks värskemat pala tulid esitusele "Terevisioonis". Ewert Sundja eestvedamisel on bänd võtnud pärast kolme täispikka albumit uue suuna.

Portaal eesti.ee sai uue ilme

20.06.17 ... Sellest nädalast on riigiportaalil uus ja kaasaegne nägu, mida on on nüüd mugavam jälgida ka kõikidest nutiseadmetest.

Piltuudis: Vikerraadio saatejuhid jõuavad eetrisse Soomest

20.06.17 ... "Huvitaja" saade läheb jaaninädalal eetrisse põhjanaabrite juurest, kus tähistatakse suurejooneliselt Soome Vabariigi 100. sünnipäeva.

Kiek in de Kökis näeb Tallinna rannakindlustisi

20.06.17 ... 21. juunil avatakse Kiek in de Kökis näitus Tallinna rannikukindlustistest perioodil 1710 – 1864.

Würffel avaldas kirgliku singli

20.06.17 ... Elektrooniline pop-trio Würffel andis täna välja singli "Breathe" oma teiselt täispikalt albumilt "I’m Facing North". Singlile filmiti ka muusikavideo, mille režissööriks on Sohvi Viik.

Suvises teletabelis on kõrgel kohal uudistesaated

20.06.17 ... Eelmise nädala vaadatuimate saadete hulka jõudsid ETV, Kanal 2 ja TV3 uudistesaated.

Riho Undi "Isand" tõi Brasiilia animafilmide festivalilt kolmikvõidu

20.06.17 ... 13. kuni 18. juunini Brasiilias toimunud rahvusvahelisel animafilmide festivalil Lanterna Mágica pälvis Riho Undi animafilm "Isand" parima filmi, parima režissööritöö kui ka parima käsikirja auhinna.

Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

20.06.17 ... Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

ETV lastekoor tõi rahvusvaheliselt koorikonkursilt esikoha

20.06.17 ... ETV lastekoor pälvis Salzburgis toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil lastekooride kategoorias kulddiplomi. Ühtlasi valiti koor kõigi kategooriate võrdluses nelja parima hulka, olles samas üks noorimaid koosseise konkursil.

Olav Ehala "Lambalaul" sai põneva kuue

20.06.17 ... "Verona" kaveriga kuulsust kogunud vaskpillikvartett Brassical avaldas uue töötluse eestlaste poolt armastatud "Lambalaulust".

Euroopa Parlamendis näeb filmi "November"

20.06.17 ... 20. juuni õhtul korraldab Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet Brüsselis filmi "November" seansi, märkimaks vähem kui kahe nädala pärast algavat Eesti eesistumist Euroopa Liidus.

Emajõe suveteater ronib koos Lutsuga lammutamisele määratud hoonesse

20.06.17 ... Emajõe suveteater alustab 21. hooaega Ain Mäeotsa lavastusega "Tagahoovish", mille aluseks on Oskar Lutsu jutustus "Tagahoovis".

Video: Costa Rica president neelas teleintervjuu ajal herilase alla

20.06.17 ... Costa Rica president Luis Guillermo Solís Rivera sai "meediakangelaseks", kui talle lendas intervjuu ajal suhu putukas - tõenäoliselt herilane -, kelle president alla neelas.

Räppar JAY-Z nime tuleb nüüdsest kirjutada suurtähtede ja sidekriipuga

20.06.17 ... 2013. aastal nõudis muusik ja produtsent JAY-Z, et tema nimes ei kasutataks edaspidi sidekriipsu. Nüüd, uue plaadi ilmumise eel, on plaadifirma Roc Nation esindaja kinnitanud, et artisti nimekuju tuleb kirjutada taas sidekriipsu ning suurtähtedega.

Kultuuriportaal soovitab: "Stiiliküpsus" ETV2-s

20.06.17 ... 20. juunil näeb ETV2 eetris Ari Seth Coheni dokumentaalfilmi "Stiiliküpsus", mis räägib eakate New Yorki naiste stiilist.

Mick Pedaja kaldub uue projektiga rohkem elektroonika poole

20.06.17 ... Muusik Mick Pedaja, kes võitis sel aasta Eesti Muusikaauhindadel parima alternatiiv/indiealbumi preemia, on muutnud suunda, avaldades uue projektiga Sumra debüütalbumi "Laniakea", milles on esiplaanil elektroonika.

Kabli Päikeseloojangu festivalil pakub head muusikat ja müstilisi paiku

19.06.17 ... Kabli Päikeseloojangu festival alustab tänavu 25. juunil taas ekskursiooniga, mis viib avastama festivali piirkonda ning selle müstilisi paiku ja väekaid inimesi.

Kinno jõuavad "Norma" ja "Tosca" uuslavastused

19.06.17 ... Metropolitan Opera uus hooaeg toob kinno "Norma" ja "Tosca" uuslavastused.