Uudised

Margus Saar: Helena Pruulis on 200 protsenti Lottet

16.10.17 ... Teisipäeval algab ETV2-s uus saatesari "Lotte lood!", kus koeratüdruk Lotte kõrval astuvad üles kaks uut tegelast: vanaema ja vanaisa. Nendena jõuavad üle pika aja teleekraanile Elmo Nüganen ja Anne Reemann. "Ringvaade" uuris, kuidas nad rolli sisse elavad. Stuudios rääkis lisa sarja produtsent Margus Saar ja ütles, et Helena Pruuli on Lottena täielik õnnestumine.

Galerii: telesarja "Lotte lood!" esilinastus

16.10.17 ... Teisipäeval, 17. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile uus telesari "Lotte lood!", kus teeb kaasa hulk kodumaiseid armastatud näitlejaid.

Anne Veski rääkis Oleg Sapožnini rollist oma karjääris

16.10.17 ... "Ringvaade" tutvustas kunagist ENSV Riikliku Filharmoonia direktorit Oleg Sapožninit, kel on oma roll ka Anne Veski karjääri sütitamisel.

Collegium Musicale võitis EBU koorikonkursi täiskasvanute kategooria ja Grand Prix

15.10.17 ... Kooride suurkonkurss "Let The Peoples Sing" kulmineerus pühapäeval Helsingis ja finaalis võistles kaks koori Eestist. Eesti kammerkoor Collegium Musicale võitis EBU koorikonkursi täiskasvanute kategooria esikoha ning konkursi peavõidu ehk Grand Prix ja sellega kaasnenud rändkarika Silver Rose Bowl.

ERR.ee video: Katrin Tiidenberg aitab mõista sotsiaalmeediat

16.10.17 ... Milleks uurida internetti? Kas sotsiaalmeedia on ainult teismelistele? Ega ükski mõistlik inimene vist selfisid ei postita? Katrin Tiidenbergi “Ihu ja hingega internetis: kuidas mõista sotsiaalmeediat?” on esimene eestikeelne sissevaade interneti-, ja sotsiaalmeediauuringutesse. Teose esitlusel vestles autoriga neil ja teistel selfide ja sotsiaalmeediaga seotud põnevatel küsimustel sotsioloogiaprofessor Airi-Alina Allaste.

Zaza Urushadze film "Pihtimus" linastub kolmel kontinendil

16.10.17 ... Gruusia režissööri Zaza Urushadze värske Eesti-Gruusia mängufilm "Pihtimus" linastub täna Chicago rahvusvahelisel filmifestivalil Ameerikas ning Busani filmifestivalil Lõuna-Koreas. Maailma esilinastus toimus kolm päeva varem Varssavi filmifestivali võistlusprogrammis, kust sai neli aastat varem alguse mehe eelmise filmi "Mandariinid" rahvusvaheline võidukäik.

Otseülekanne tulemas: Mihkel Mutt esitleb teist raamatut Õhtumaa Eestist

16.10.17 ... Kolmapäeval, 25. oktoobril kell 17 esitleb Mihkel Mutt Tasku Rahva Raamatus uut teost "Õhtumaa Eesti II. Sotsiaalpoliitilist esseistikat". Autoriga vestleb Mihkel Kunnus. ERR kultuuriportaal kannab sündmuse üle.

Hendrik Toompere jr isadusest: tähelepanu nihkub iseendalt täielikult ära

16.10.17 ... Näitleja Hendrik Toompere jr perre sündis teine laps ning mees jagas oma kogemusi isadusest.

Arvustus. Jack Flash hüppab endiselt

16.10.17 ... KontsertThe Rolling StonesNo Filter Tour 2017Stockholm

Galerii: Noortebänd 2017 finalistid kogunesid stuudiosalvestusteks

16.10.17 ... Noortebändi kolm finalisti salvestasid uudistemaja stuudios Raadio 2 abiga oma loomingu.

USA presidendiportree autoriks saab esmakordselt mustanahaline kunstnik

16.10.17 ... USA president Barack Obama valis oma ametliku portree autoriks Kehinde Wiley, kes on tuntud renessansi stiili ja hip-hopi motiivide segamises.  

Suur ülevaade: kuidas läks valimistel avaliku elu tegelastel

16.10.17 ... KOV 2017 valimised on selleks korraks möödas ning tulemused teada. Kuidas läks aga inimestel, kelle igapäevatöö ei seisne poliitikas, kuid kes siiski otsustasid samuti kohaliku omavalitsuse tegemistes kaasa lüüa?

The Sound avaldas esimese muusikavideo

16.10.17 ... lmunud on The Soundi esimene muusikavideo singlile "Aeg on see". 

Aasta disaineriks sai Helene Vetik

16.10.17 ... Kümnendal Eesti Disainiauhindade konkursil kuulutati Aasta Disaineriks Helene Vetik. Esmakordselt Eestis läks see tiitel naisele.

Šoti alternatiivbluusi legend Dave Arcari esitleb Eestis uut albumit

16.10.17 ... Šoti alternatiivbluusi legend Dave Arcari, kes on viimase 12 aasta jooksul Eestis esinenud muuhulgas Augustibluusil, Jazzkaarel ja Viru Folgil, tutvustab algaval nädalal oma värsket duubelLP-d "Live at Memorial Hall".

Päeva video: OKYM - "Vait ma ei jää"

16.10.17 ... Okym on tagasi ja tõestab, et ei ürita järgida mingeid Eesti hip-hopi traditsioone. Ta võttis kampa Prospecta, näitamaks, kuidas teha grime'i eesti keeles.

Valimiste vanim, 94-aastane kandidaat kogus 15 häält: peab olema rahul

16.10.17 ... Viljandi ettevõtja Karl Luht tähistas suvel 94. sünnipäeva ning oli vanim kandidaat seekordsetel valimistel. Mees kogus Viljandis 15 häält.

"Plekktrummis" kõmavad koos Eesti ja Soome

16.10.17 ... Eesti ja Soome omariikluse sünnist saab peagi 100 aastat. Mõlema riigi identiteedi juures on tähtis koht soomeugri keelepärandil, mis ulatub tagasi tuhandeid aastaid. Mida me teame oma iidsetest juurtest ja kui elujõulised on soomeugri keeled ajal, mil segunemist inglise keelega märgatakse nii Eestis kui Soomes?

Nellyt vägistamises süüdistanud naine võttis kaebuse tagasi

16.10.17 ... Naine, kes süüdistas räppar Nellyt vägistamises, palus politseil juhtumi uurimine lõpetada.

Björk: mind ahistas Taani režissöör

16.10.17 ... Islandi lauljatar Björk avaldas Facebooki vahendusel oma kogemuse ahistamisega, viidates Taani režissöörile.

Margus Saar "Iseolemisest": see saade on meist kõigist

16.10.17 ... Esmaspäevast alustab taas saatesari "Iseolemine", kus hargnevad lahti põnevad lood inimestest meie keskel. Saatejuht Margus Saar usub, et saade õpetab nii mõndagi vaataja enda kohta.

Ooper-Kvartett tähistas Anu-saates ümmargust sünnipäeva

15.10.17 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas ansambel Ooper-Kvartett, kes tähistab tuleval reedel 20. sünnipäeva.

Wend: teenin riiki kulbiga

15.10.17 ... Saate "Hommik Anuga" diivanile vupsas "Aktuaalse kaamera" üks ankrutest ning peatse uue kokasaate "Wend Weis" autor Priit "Wend" Kuusk.

ERR.ee video ja galerii: Menu käis "Pangas"

15.10.17 ... 2018. aasta sügisel ETV eetrisse jõudva telesarja "Pank" võtted käivad alates augustist. Nüüd astusid tegevusse ka Menu toimetajad Kerttu Kaldoja ja Rutt Ernits.

Ivo Linna: minu elus ei ole olnud suuri seiklusi

15.10.17 ... Ivo Linna Eesti Laulu lugu "Suur loterii" sai kevadel nii edukaks, et nüüd ilmus ka samanimeline album ja raamat ning 26. oktoobril algab selle nimega tuur. Iff rääkis "Hommikus Anuga" raamatust ja sellest, kus ta oma elu ja muusikaga praegu on.

Marek Reinaas: nõukaaegsest mõtteviisist tahaks lahti saada

15.10.17 ... Valimiste valvur Marek Reinaas ütles saates "Hommik Anuga", et kuigi kümme aastat tagasi käitusid kandidaadid valimiste aegu märksa rämedamalt, tuleb poliitikute nõukaaegne mõtteviis esile endiselt, väljendudes lindilõikamistes ja sisutühjas eneseeksponeerimises.

Tramp: ma ütlesin Jüri Ratasele, ära karju niimoodi

15.10.17 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas maailma vägevad Peeter Oja ja Jan Uuspõllu kehastuses.

TarSlämm tõmbab end käima

15.10.17 ... TarSlämmi hooaja avalöök antakse19. oktoobril kell 19 Tartus Vildes ja Vines (Vallikraavi 4). TarSlämm on luuleprõmmu ehk poetry slam’i õhtute sari, kus kolme minuti jooksul kannavad esinejad ette originaalloomingut, mida publikul ja žüriil on võimalik kohapeal punkte andes tunnustada.

Olavi Pihlamägi: olin esimene Eesti ajakirjanik, kes intervjueeris Sofia Rotarut

14.10.17 ... "Prillitoosi" muusikaajaloo rubriigis meenutas Olavi Pihlamägi kohtumisi Ukraina superstaari Sofia Rotaruga, kes 7. augustil sai 70aastaseks.

Euroopa Liidu IT-agentuuri kunstikonkursi võitis installatsioon "Jäämägi"

14.10.17 ... Riigi Kinnisvara AS viis läbi kunstikonkursi, et leida sobivaim teos 2018. aasta suvel valmivasse IT-agentuuri peamaja aatriumi. 22 töö hulgast valis žürii võitjaks tunnustatud klaasikunstniku Maret Sarapu teose „Jäämägi“.

Metsamees Indrek Vainu: mootorsaag teeb häält ja võtab bensiini

14.10.17 ... IT-mees Indrek Vainu käis kümmekond aastat tagasi sõbra sünnipäeval metsas ja kanuuga sõitmas. Metsa ta jäi.

Suur valimiste õhtu ERRis: otsesaated, kommentaarid, analüüsid

14.10.17 ... Pühapäeval selguvad kohalike omavalitsuste volikogude valimistulemused ning ERRi kanalid vahendavad valimistulemuste selgumist koos kommentaaride ja põhjaliku analüüsiga.
 

Tallinn Fashion Weeki lõpetavad peokleidid

14.10.17 ... Tallinn Fashion Weeki viimane päev toob lavale Liina Steini verivärske sügis-talv 2017 kollektsiooni, mille kroonjuveelideks on peohooaja tähtsündmustele pühendatud käsitööna valminud kokteili- ja õhtukleidid.

Duell: Vaarik ja Saagim panid end Mart Laari viktoriinis proovile

13.10.17 ... Andrus Vaarik ja Anu Saagim panid end proovile ETV "Ringvaate" korraldatud viktoriinis, mis koostatud Mart Laari raamatu "Eesti vabariik 100. Suur ajaloo mälumäng" põhjal.

Maiken Schmidt filmist "Keti lõpp": burgerit ma endiselt väga ei söö

13.10.17 ... Eestis esilinastub komöödiadraama "Keti lõpp", mille tegevus hargneb linna serval asuvas burgerirestoranis Kett, mis toimib minimudelina maailmast. Peaosas särab Maiken Schmidt, kes tänu filmile kiirtoidukettide maailma avastas.

Noortebändi võitja paneb end proovile populaarsel tantsuvõistlusel

13.10.17 ... Noortebänd 2016 võidubändi The Notes liige Markus Bachmann tõmbas jalga tantsukingad ning valmistub Vahtra Tantsud Tähtedega võistluseks. Raplamaal toimuv populaarne üritus kasvas välja väikesest algatusest ning on kujunenud ülimenukaks tantsupeoks.

"Maahommik" pakub lahenduse šaakalirünnakute vastu

13.10.17 ... Sel laupäeval tutvustab ETV saade "Maahommik" karjakaitsekoeri, kes hoiavad efektiivselt kiskjad karjast eemal.

Lõõtsavägilased puhusid elu sisse 1926. aasta loole

13.10.17 ... Lõõtsavägilased puhusid valimiste eel elu sisse 1926. aasta laulule "Kellele Ma Ääle Annass?".

Fotod: kolmes Tallinna kinos avatakse fotokunstinäitus "Eesti film - kaadritagune elu"

13.10.17 ... 15. oktoobri avatakse kolmes Tallinna kinos - Sõpruses, Artises ja Kosmoses - fotokunstinäitus "Eesti film - kaadritagune elu", kus

Bandemoonium rõõmustas fänne uue singliga: tegutseme edasi võimaluse piirides

13.10.17 ... Kaks aastat tagasi pandi Eestis erivajadusega inimestest kokku ansambel Bandemoonium. ETV saates "Punk teraapia" kuulsaks saanud bänd tegutseb jõudsalt tänaseni ning avaldas uue singli "Patt".

ETV uus ekraanigraafika võitis Eesti disainiauhinna

13.10.17 ... Septembris ETV-s eetrisse läinud uus ekraanigraafika võitis eile õhtul konkursil ADC*E Eesti disainiauhinnad 2017 esikoha kategoorias erioskused/animatsioon.

Video: märulistaar Steven Seagal kohtus Manilas president Dutertega

13.10.17 ... USA näitleja Steven Seagal külastas käesoleval nädalal filmimiskohti otsides Filipiine ning kohtus Manilas ka riigi presidendi Rodrigo Dutertega.

Kurjam mürgeldab Laine klubis

13.10.17 ... 21 tegutsemisaastat tähistav Kurjam esitleb 14. oktoobril Laine klubis suurejoonelise punkpeoga oma uut albumit "Surm tappis ära".

USA ja Briti võimud asusid Weinsteini vastu esitatud süüdistusi uurima

13.10.17 ... USA ja Ühendkuningriigi võimud on algatanud ametlikud juurdlused filmiprodutsent Harvey Weinsteini vastu esitatud seksuaalsuhtele sundimise ja vägistamissüüdistuste alusel.

"Lotte lood!" jõuab ekraanile juba tuleval nädalal

13.10.17 ... Teisipäeval, 17. oktoobril jõuab ETV2 ekraanile haarav ja muhe telesari "Lotte lood!", kus astub üles plejaad värvikaid kodumaiseid näitlejaid.

Eesti fotokunstimessilt osteti tänavu 10 000 euro väärtuses kunsti

13.10.17 ... 29. septembrist 1. oktoobrini toimunud Eesti fotokunstimessil oli eksponeeritud üle saja teose 34 kunstnikult. Messilt osteti üheksa teost.

Zaza Urushadze uus film "Pihtimus" esilinastub Varssavi filmifestivalil

13.10.17 ... Värske Eesti-Gruusia mängufilmi "Pihtimus" maailma esilinastus toimub 13. oktoobri õhtul Varssavi rahvusvahelisel filmifestivali võistlusprogrammis. Samalt festivalilt sai neli aastat tagasi alguse režissöör Zaza Urushadze eelmise filmi "Mandariinid" rahvusvaheline võidukäik.

Tartus tulevad lavale kolm kanget: Erkki Hüva, Marco Tasane ja Onu Bella

13.10.17 ... Reedel, 13. oktoobril võtavad Genialistide klubis mõõtu kolm Tartu kohalikku kultuuri- ja seltskonnategelast: Erkki Hüva, Marco Tasane ja Onu Bella.

Draamateatris jõuab lavale Harold Pinteri "Vanad ajad"

13.10.17 ... Reedel, 13. oktoobril jõuab Eesti Draamateatri väikese saali lavale briti näitekirjanduse suure uuendaja ja stiilimeistri Harold Pinteri "Vanad ajad".

La La Ladies Liibanoni reisist: enne kontserti õnnestus kaitseväelastega jämmida

12.10.17 ... Ansambel La La Ladies käis hiljuti Lõuna-Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil teenivatele Eesti kaitseväelastele esinemas. Ansambliliikmed rääkisid "Ringvaatele" nädalasest kogemusest ohtlikus piirkonnas.
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: