Uudised

Eesti kino top 7. Paljas Jan vs. Batman

20.11.17 ... Nädalavahetusel alanud 21. Pimedate Ööde filmifestival ei suutnud kustutada filmisõprade palavat huvi ka kinode tavakava vastu.

Linna, Mägi, Taukar ja Lepland ühinevad üheks õhtuks

20.11.17 ... Naistepäeva järgsel nädalal toimub kontserdiseeria "Tähti üheks õhtuks", kus esimest korda annavad sellises koosseisus kontserdid Ivo Linna, Tõnis Mägi, Karl-Erik Taukar ja Ott Lepland, keda saadab poporkester Estraadiraadio.

Otse kolmapäeval kell 18: Jaak Joala uue kogumikplaadi "Alles eile" esitlus

20.11.17 ... 22. novembril toimub Solarise Apollos Jaak Joala IV plaadi "Alles eile" esimene ametlik esitlusüritus, kuhu on oodatud kõik laulja loomingu austajad. Üritust juhib Olavi Pihlamägi ning seda ona võimalik otsepildis jälgida ERR Menu vahendusel.

Otseülekanne tulemas: lavaka 11. lend koguneb Panso päevadel

20.11.17 ... Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis toimuvad 24.-29. novembril 11. Panso Päevad. Traditsiooniliselt esinevad Panso päevade raames Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli üliõpilased ja vilistlased. 28. novembril kell 16 kannab kultuuriportaal üle 11. lennu kohtumisõhtu.

Winter Grind toob Saku Suurhalli elektroonilise muusika maailmanimed

20.11.17 ... 23. veebruaril täitub Saku Suurhall Tallinnas tantsumuusikaga, kui üritustesari Grind toob lisaks Eesti paremikule lavale tantsumuusika maailmanimed Knife Party, Netsky, Tungevaag & Raabani, SikDope'i ja Mackye Gee.

"PÖFFi kaheksa ja pool" avasaade pööras pilgu Flandriasse

20.11.17 ... Igal PÖFFi argipäeval läheb ETV2-s eetrisse lühisaade "PÖFFi kaheksa ja pool", mis vaatab sisse festivalil toimuvasse ning jagab soovitusi. Avasaatest selgitati, miks on seekordseks festivali fookusmaaks Flandria.

ETV2 näitab uut Eesti animatsiooni

20.11.17 ... 20. novembri õhtul näeb ETV2 ekraanil valikut paari viimase aasta hinnatud Eesti animatsioonidest. Näitamisele tulevad "Piano", "Tühi ruum", "Amalimbo" ja "Linnugripp"

Kultuuriportaal soovitab: "Aegkood" ETV2-s

20.11.17 ... 20. novembril jõuab ETV2 ekraanile Milleniumiklassika filmiprogrammi raames Mike Figgise eksperimentaalfilm "Aegkood".

Tõnu Karjatse PÖFFi-minutid: "Külmutatud karpkala", "Meremadu" ja "Paganad"

20.11.17 ... Tõnu Karjatse seekordsete PÖFFi näpunäidete seas on kaks Vene filmi ning üks kammerlik Filipiinide linalugu kalamehest.

Uku Uusberg räägib "Plekktrummis" oma värskest tipplavastusest

20.11.17 ... Järgmises saates "Plekktrumm" on külaliseks Uku Uusberg, kelle lavastus "Ivanov" on juba ohtralt kiidusõnu pälvinud.

PÖFF annab elutööauhinna Tõnu Kargile

20.11.17 ... Pimedate Ööde filmifestivali teise tänavuse elutööauhinna laureaat on näitleja Tõnu Kark.

USA-s suri kunagine kurikuulus sektijuht Charles Manson

20.11.17 ... USA-s California osariigis asuvas Bakersfieldi haiglas suri pühapäeval kurikuulus kurjategija ja sektijuht Charles Manson.

Lottemaa ootab laste leiutiste abil teemaparki uusi atraktsioone leida

19.11.17 ... Lottemaa, SEB ja Eesti Teadusagentuur kutsuvad lapsi leiutama, et Lottemaale uusi atraktsioone saada. Oma leiutiste esitamisega on aega tuleva aasta märtsini.

"Maahommik" pakkus sügisnippe viinapuude hooldamiseks

19.11.17 ... "Viinapuude sügisene lõikus on üks viimaseid töid, mida hooajal ette võtta," sõnas Eva Luigas Kakumäelt "Maahommikus".

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: deemonkoerad ja üks eriti kummaline perekond

19.11.17 ... Kolmanda PÖFFi-päeva juhiste seast leiab Portugali-Angola küllalt robustse thrilleri ning Taani absurdse perekonnakomöödia.

Selgusid kitseluule võistluse tšempionid

19.11.17 ... Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoreid ootab preemiareis metskitse elupaikadesse.

Šoti mägiveised tulid koju talvituma

19.11.17 ... Alam-Pedja looduskaitsealal nosivad kevadest sügiseni niiskeid luhaalasid paljaks šoti mägiveised. "Maahommik" käis kaemas nende kolimist talvekoju Väike-Raudja tallu.

Galerii. Klassikutesari näitab tippdisaini Helle ja Taevo Gansilt

19.11.17 ... Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitusesarjas „Klassikud“ esitletakse 2017. aastal sisearhitektide ja disainerite Helle ja Taevo Gansi loomingut.

New Yorgi metroo muutis teadaanded sooneutraalseks

19.11.17 ... Kui siiani kõnetasid New Yorgi metroo kõlaritest kostnud teadaanded daame ja härrasid, siis nüüdsest pöördutakse sooneutraalselt reisijate või sõitjate poole.

ETV2 pühendab pühapäevaõhtu Hans Kaldojale

19.11.17 ... ETV2 tavapärase teemaõhtu kangelane on 19. novembril näitleja Hans Kaldoja, kel 15. novembril täitus 75 eluaastat.

Toomas Sulling: sai tegeldud sellega, mis omal ajal oli revolutsioon

19.11.17 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas 41 aastat südamekirurgina tegutsenud Toomas Sulling, kel äsja valmis raamat "Südamega südamest".

Video: "Kuninganna"

19.11.17 ... Laul saatest "Hommik Anuga" 19. novembril.

Väike-Maarjas võtsid omavahel mõõtu automudelisportlased

18.11.17 ... Kui Eesti autospordifännide pilgud on sel nädalalõpul pööratud Austraaliasse, siis automudelisportlased kogunesid laupäeval kiirusi nautima Väike-Maarjas asuvasse Eestis ainulaadsesse mudelihalli, mis sel sügisel sai uue näo. Võistlustel lõid kaasa nii suured kui ka väikesed autohuvilised.

Suri AC/DC kitarrist Malcolm Young

18.11.17 ... Täna, 18. novembril lahkus elavate kirjast Austraalia heavy-rock-bändi AC/DC rütmikitarrist ja asutajaliige Malcolm Young. Ta oli 64aastane.

Kaja Piirfeldt, parim õpetaja, parim talunik

18.11.17 ... "Maahommik" käis parimal maajanduseriala õpetajal Kaja Piirfeldtil külas kahes kohas: tööl Järvamaa Kutsehariduskeskuses ja kodutalus Remmelgamaal.

Tauri Tallermaa: nutiseadmesõltuvus toob keskendumisraskused

18.11.17 ... "Prillitoosi" väisas mälutreener Tauri Tallermaa, kes rääkis nutiseadmetesõltuvusest.

Liina Vahtrik: Sex Pistolsi lavastuse jaoks õppisin trummi mängima

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas laulutrio Lenna Kuurmaa, Liina Vahtrik ja Piret Krumm, kes rääkisid, mis on esinemistel juhtunud ja ka sellest, milliseid oskusi on keegi näitlejana mõne lavastuse jaoks omandanud.

Baruto: Jaapanis on kaks kuulsat eestlast, mina ja Paavo Järvi

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas Kaido Höövelson ehk Baruto, kes kõneles elust Jaapanis ja Eestis ja ka sellest, mis talle Eestis ei meeldi.

Kaspar Viilupi PÖFFi-minutid: cnut, fcuk ja zombie-paanika

18.11.17 ... Teine päev ja uued soovitused Kaspar Viilupilt. Sel korral on vaatluse all Kanada zombie-õudusfilm ja totaalselt nihkes (nalja?)dokumentaal.

Justin Petrone ja Silver Sepp kutsuvad sünnipäevale

18.11.17 ... Ligi 15 aastat Eestis elanud kirjamees Justin Petrone esitleb 20. novembril raamatut, mille peafookus on Eestimaa ja muutuvad olud autori ümber. 

Politsei müüb oksjonikeskkonnas helikopterit

18.11.17 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) on pannud osta.ee oksjonikeskkonnas müüki kopteri alghinnaga 350 000 eurot. "Osta kohe" hind on 500 000 eurot.

Rakvere linnus valmistub lahinguks

18.11.17 ... Täna, 18. novembril kell 13 on Rakvere linnuses võimalik kaasa elada Põhjasõja lahingule, kus osalevad sõjaajalooklubid Eestist, Venemaalt, Lätist ja Soomest.

Koolikontsertide sari annab õpilastele võimaluse Ivo Linnaga duetti laulda

17.11.17 ... Koolikontsertide sarja raames annab Eesti Kontsert kooliõpilastele võimaluse laulda duetti Ivo Linnaga. Lääne-Virumaal Viru-Nigulas osutus reedene kontserttund nii menukaks, et kohaliku kooli saali asemel valiti esinemispaigaks rahvamaja.

Galerii: Nordea kontserdimajas toimus PÖFFi avatseremoonia

17.11.17 ... 17. novembril avati Nordea kontserdimajas 21. Pimedate Ööde filmifestival, kus anti üle ka elutöö preemia ning Bruno O'ya stipendium noorele filmitegijale.

Bruno O´Ya stipendiumi sai Tanel Toom

17.11.17 ... Filminäitleja Bruno O´Ya nimelise noore filmitegija stipendiumi pälvis tänavu režissöör Tanel Toom. 35-aastane Toom sai 1000-eurose stipendiumi kätte Pimedate Ööde filmifestivali avatseremoonial.

Tõnu Karjatse: praeguseks on PÖFF jõudnud oma nišši

17.11.17 ... 17. novembril algas taas Pimedate Ööde filmifestival, "Aktuaalse kaamera" stuudios rääkis festivali ajaloost ning praegusest positsioonist filmikriitik Tõnu Karjatse.

Anu Välba: "Ringvaade" on mulle endiselt väga armas

17.11.17 ... Sel nädalal läheb eetrisse "Hommik Anuga" 100. saade ning selleks puhuks käis Anu Välbal võtetel külas ka kauaaegne kaassaatejuht Marko Reikop.

"Ringvaate" riiulitele lisandus mitu toataime

17.11.17 ... Aianduskeskuse Hansaplant aednik Reet Janov oli võtnud "Ringvaate" stuudiosse kaasa mitmed toataimed, et selgitada, milliste kasvatamisega on kõige vähem vaeva.

Reet Aus teeb teksadest kampsuneid

17.11.17 ... Disainer Reet Aus ei piirdu vanade riidejääkide ümber lõikamise ja õmblemisega, vaid võtab need nüüd suisa lõimeks lahti. "Ringvaates" selgitas ta, mida see täpsemalt tähendab.

Kadri Voorand esimesest suurvormist: siin on Eesti pärimuse hõngu sees

17.11.17 ... Muusik Kadri Voorand, kes tähistab 18. novembril oma 31. sünnipäeva, on jõudnud viimaste proovideni oma esimese suurvormiga.

Voronja galeriis avatakse kolmeks tunniks "Serafima ja Bogdani" illustratsioonide näitus

17.11.17 ... 18. novembril avab Voronja galerii vaid kolmeks tunniks Peeter Alliku illustratsioonide näituse Vahur Afanasjevi romaanile "Serafima ja Bogdan". 

Galerii ja video: PÖFF kuulutati Solarise keskuse katusel avatuks

17.11.17 ... 17. novembril algas 21. Pimedate Ööde filmifestival ning üritus kuulutati avatuks Solarise keskuse katusel, kust lasti lendu festivali tunnuseks oleva hundiga suur õhupall.

Mart Linnart ja Oliver Kahu istuvad kümme päeva AK ankrutoolis

17.11.17 ... Järgneva kümne päeva jooksul istuvad kell 21.00 "Aktuaalse kaamera" ankrutoolis seni majandusuudistest tuttavad Mart Linnart ja Oliver Kahu.

Brüsselis näidatakse Eesti filmide paremikku

17.11.17 ... Brüsseli kaunite kunstide keskuses BOZAR toimub 6. kuni 7. detsembrini üritus "Estfest – Estonia on Film", mille raames linastuvad neli uut Eesti filmi.

Bert Pringi salvestas üle pika aja uue singli

17.11.17 ... Muusik Bert Pringi salvestas üle pika aja stuudios uue loo "Tänane õhtu".

Hommikune tuulehoog rebis ilmateadustaja vihmavarju puruks

17.11.17 ... Reede hommikul tervitas telemaja katusel "Terevisiooni" ilmateadet lugenud Heli Luike üllatusena tõeline marutuul, mis tema vihmavarju hetkega kasutuskõlbmatuks muutis.

Eesti Laulu žürii liige: sel aastal on palju paremad lood

17.11.17 ... Eesti Laulu eelžüriisse kuulunud Siim Nestor kiitis uut hääletussüsteemi ja kinnitas, et sel aastal olid tugevad võistluslood.

Noortebändi finaal jõuab pühapäeval ETV2 eetrisse

17.11.17 ... Juba 17. korda sisenes paarkümmend noort muusikut Noortebändi konkursile, millest võib alguse saada tähelend Eesti (ja miks ka mitte kogu maailma) muusikaareenil. Võistluse võitjaks krooniti Rainer Ild koos trummari Sven Seinperega. 

Turovski loomi piinavatest nunnuvideotest: looma on mugav pidada lolliks

17.11.17 ... Zooloog Aleksei Turovski kommenteeris loomavideoid, mis võivad inimesele paista nunnud, kuid põhjustavad loomale suurt stressi.

Londoni teatrile saadeti 20 Spaceyga seotud kaebust

17.11.17 ... Suurbritannia Old Vici teatrile saabus 20 tunnistust Kevin Spacey sobimatust käitumisest.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: