Uudised

Stockmannist ostetud pilet tõi lotomängijale 382 341 eurot

20.09.17 ... Eesti Loto teatel läks kolmapäeval Bingo Lotos välja peavõit summas 382 340,50 eurot.

Katrin Maimik filmist "Minu näoga onu": koostöö Andresega sujus väga hästi

20.09.17 ... Homme esilinastub Andres ja Katrin Maimiku tragikomöödia "Minu näoga onu". Reporter Jüri Muttika käis mullu detsembri alguses filmitegijatel eelviimasel võttepäeval külas.

Üllar Saaremäe: olen kõige õnnelikum praeguses eluetapis

20.09.17 ... Üllar Saaremäe suundus poliitikaasse ning põhjendas Rakvere teatri loomingulise juhi kohalt lahkumist.

Kadrioru pargis saadetakse suvi ära kahepäevase valgusfestivaliga

20.09.17 ... Kolmapäeva ja neljapäeva õhtul saadab Kadrioru park taas ära suvehooaega festivaliga Valgus kõnnib Kadriorus.

NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse

20.09.17 ... Teater NO99 pälvis Euroopa teatrimaailma kõrgeima tunnustuse: preemia Europe Prize New Theatrical Realities. Auhinda on nimetatud teatrimaailma Oscariks, selle varasemate laureaatide seas on Romeo Castellucci, Kristian Smeds, Anton Vassiljev, Thomas Ostermeier, Alain Platel, Alvis Hermanis, Christoph Marthaler, Krzysztof Warlikowski jpt.

Teet Kask Itaalia balletitrupist: nad on sündinud tantsijaks

20.09.17 ... Koreograaf Teet Kask asus kolmeks aastaks koreograafina tööle Itaaliasse, Balletto di Milano teatrisse.

Matsalu loodusfilmide festivali žürii liige: ampluaa on lai, aga tase kõrge

20.09.17 ... Täna algas 15. Matsalu loodusfilmide festival. Nädala lõpuni kestval filmipeol linastub Lihula kultuurikeskuses ligi sada loodusfilmi kogu maailmast. Lisaks jõuab valik festivali filme vaatajateni ka Haapsalus Iloni imedemaal ja Pürksi kultuurikeskuses.

Tähelepanematus maksis kätte: Lõnguse uus teos tekkis lammutatavale seinale

20.09.17 ... Tähelepanelik möödakäija märkas, et Telliskivi Loomelinnakus asuvale seinale on tekkinud üle öö Edward von Lõnguse teos. Paraku märkas ta ka töömeest, kes seina otsast lammutas.

Leedu produtsent Ten Walls esineb esmakordselt Tallinnas

20.09.17 ... Leedu elektroonilise muusika produtsent Ten Walls esineb esmakordselt Tallinnas.

ERR Menu nädalasoovitus: kultuuri- ja meelelahutusmaailma sündmused

20.09.17 ... Kolmapäev on see päev, kus jagame jälle "Huvitaja" saatega koostöös soovitusi nädala teiseks pooleks, et teaksite, millistel üritustel silma peal hoida.

Tallinn Comedy festivali programmi lisandusid Henrik Kalmet ja Märt Koik

20.09.17 ... Ületuleval nädalal algaval Tallinn Comedy Festivalil on Kinoteatri Roppuste öö välja müüdud, ent galaõhtule lisandusid uute koomikutena Henrik Kalmet, Märt Koik ja Kadri-Maria Mitt.

Kristjan Kannukene: superstaarisaates survestati kommertsi tegema

20.09.17 ... "Eesti otsib superstaari" kuuenda hooaja võistleja Kristjan Kannukene avaldas, et proovis saates jääda iseendaks, kuigi teda survestati ka poppi ja kommertsi tegema.

Kuula Curly Stringsi hittlaulu "Kauges külas" vene keeles

20.09.17 ... "Meie Eestid" osaline Aleksandr tutvustas vaatajatele oma lemmikuid Eesti bände ning üllatas Curly Stringsi venekeelse etteastega.

ERR-i suurtoimetuste juhtideks saavad Killandi, Samost ja Kala

20.09.17 ... Eesti Rahvusringhäälingu elamussaadete toimetuse juhiks saab Karmel Killandi, uudiste- ja sporditoimetuse juhiks Anvar Samost ning päevakajaliste saadete toimetuse juhiks Peep Kala.

Pärimusmuusika Lõikuspeol jagatakse taas välja Etnokulbid

20.09.17 ... 6. kuni 7. oktoobril toob Pärimusmuusika Lõikuspidu publiku ette saagi suviselt Viljandi pärimusmuusika festivalilt, uued tulijad ja eriproduktsioonid. Selgi korral valitakse rahvahääletusel ning koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga Eesti pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017.

Avaldati uue "Tomb Raideri" filmi esimene treiler

20.09.17 ... 2018. aasta märtsis jõuab kinodesse uus "Tomb Raideri" film, kus peaosas astub üles Oscarivõitjast näitleja Alicia Vikander. Esimene treiler näitab, et uus film keskendub rohkem Lara Crofti juurtele.

ERR.ee video: Ansambel U: sukeldus mikrotonaalsusse

20.09.17 ... Teisipäeval, 19. septembril alustas ansambel U: oma hooaega ambitsioonika kontserdiga Eesti Rahvusringhäälingu 1. stuudios sarjas „URR – U: Rahvusringhäälingus”. Kontserdi URR-16 teemaks oli MIKROTONAALSUS. ERR kultuuriportaal kandis kontserdi üle.

Eesti mehed ronivad jälle mööda püstloodis kaljut kilomeetri kõrgusele

19.09.17 ... Kaljuronijad Henri Rummo ja Rauno Viskus kavatsevad teha sedasama, mida eelmisel aastal: ronida Californias kilomeetri kõrgusele püstloodis kiviseina otsa.

Krister Kivi: viimasel ajal peetakse mind häirivalt sageli Tõnu Trubetskyks

19.09.17 ... Eesti Ekspressi ajakirjanik Krister Kivi kandideerib kohalike omavalitsuste valimisel üksikkandidaadina. Kivi ütles, et asi algas küll ajakirjandusliku eksperimendina, aga see ei tähenda, et ta valimisi tõsiselt ei võtaks.

Andres Maimik "Minu näoga onust": teame, millest räägime

19.09.17 ... Valmis sai uus kodumaine mängufilm: Katrin ja Andres Maimiku "Minu näoga onu". Läbi koomilise prisma räägib film tõsistest tänapäeva ühiskonna ees seisvatest probleemidest.

Ouu avaldas uue loo tulevase EP pealt

19.09.17 ... Peatselt ilmuva EP "Papa Solveig" teine singel kannab pealkirja "Fall Into My Arms".

Beyoncé vinüülplaadile pressiti vale bändi lood

19.09.17 ... Beyoncé vinüülplaadil "Lemonade" kõlavad Kanada punkbändi ZEX lood.

ETV vaadatuimad saated olid "Pealtnägija" ja "Õnne 13"

19.09.17 ... Möödunud nädalal jälgisid ETV vaatajad enim saateid "Pealtnägija" ja "Õnne 13".

Produtsent Raivo Suviste: teletootmises enam Ameerikat ei avastata

19.09.17 ... Produtsent Raivo Suviste rääkis äsja alanud telehooajast ning rääkis teletegemise telgitagustest.

Vanemõde ja Vennaskond esinesid koos "Terevisioonis"

19.09.17 ... Täna hommikul astusid otse-eetris koos lavale ansamblid Vanemõde ja Vennaskond.

Kinoteater pakub tööd inimesele, kes pole kunagi teatris käinud

19.09.17 ... Kinoteater võtab aastaks tööle inimese, kes ei ole kunagi teatris käinud.

Meisterjaan sai kutse Eurosonicule

19.09.17 ... Täna avalikustas Eurosonic Noorderslag 2018 esimesed esinejad. Nende seas on ka Meisterjaan, keda soovitas festivalile ERR Raadio 2.

Elephants From Neptune võitis Baltimaade parima muusikavideo preemia

19.09.17 ... Eesti rokkbändi Elephants From Neptune eelmise aasta lõpul ilmunud muusikavideo loole "Oh No" valiti Riia filmifestivalil parimaks Baltikumi muusikavideoks.

"Kallis õeke" on esimene film, mille Laos on Oscarile esitanud

19.09.17 ... Eesti, Prantsusmaa ja Laose koostöös valminud "Kallis õeke" on esimene film, mille Laos on kunagi Oscarite galale esitanud.

Nädala video: Björk - "The Gate"

19.09.17 ... Björki muusika, laulumaneeride ning välimusega on alati käinud kaasas haprus. Ta on purunemise äärel, üks liiga terav noot või puudutus ja kõik laguneb tuhandeks killuks.

Leelo Tungal sattus arvutimängude küüsi: tööle minnes olid silmad punased

19.09.17 ... "Plektrummi" hooaja esimese saate külaliseks oli kirjanik Leelo Tungal, kellega arutleti selle üle, millised on tänased lapsed ja nende lugemus.

Kalle Sepp & Locomotiiv avaldas uue singli "Mäng"

19.09.17 ... Täna andis eelmise hooaja näosaate võitja Kalle Sepp oma bändiga Locomotiiv välja uue singli pealkirjaga "Mäng".

Arop avaldas video loole "Kiki Miki"

19.09.17 ... Räppar Arop, varem tuntud ka kui Suur Papa, avaldas video loole "Kiki Miki", mis pärineb tema suvel ilmunud teiselt täispikalt albumilt "P.O.E.G".

Sõnasäuts. Jõmmelgas, kreep või greip?

19.09.17 ... Greip ehk greipfruut ehk kreebu on greibipuu vili. 1970. aastate lõpus pakkusid Ellen Niit ja Jaan Kross greibi eestikeelseks vasteks välja aga uudissõna "jõmmelgas".

Pannkoogihommik lükkas Tartu tudengipäevad käima

18.09.17 ... Esmaspäeva hommikul toimunud pannkoogihommiku üritusega said alguse Tartu tudengipäevad, mis pakuvad tudengitele terve nädala jooksul põnevaid üritusi ja sündmusi.

Kadrioru pargis korraldatakse nahkhiireretki

18.09.17 ... "Ringvaade" tutvustas Kadrioru pargis toimuvat nahkhiireretke, mille käigus inimesed ajavad taskulampide ja detektoritega nahkhiiri taga.

Beatrice poliitikasse astumisest: mul ei ole mingeid lubadusi

18.09.17 ... "Ringvaates" oli külas Beatrice, kes on astunud poliitikasse ning kandideerib Rahva Ühtsuse erakonnas Tallinna volikogusse.

Telia laseb ERR-i kanaleid vaadata netipaketi mahtu kulutamata

18.09.17 ... Kõik Telia Mobiilse Elu kliendid, kes kasutavad 16GB, 32GB ja 64GB andmemahuga paketti, saavad nüüdsest ERR-i kanaleid internetis jälgida veebimahtu kulutamata.

Väike-Maarja naised hakkasid keetma seepi, et aidata raske puudega last

18.09.17 ... Väike-Maarjas hakkas hulk naisi keetma seepi, et aidata hiljuti nende juurde kolinud perekonda, kellel on kodus raske puudega laps.

Eesti arendaja lõi mobiilimängu, mis proovib inimesi hulluks ajada

18.09.17 ... "Ringvaates" oli külas äpiarendaja Indrek Vändrik, kes on loonud mobiilimängu "Annoy", mis koondab hulga erinevaid tegevusi, mis peaksid inimesi närvi ajama.

Rasmus Kagge liitus vabatahtlike päästjatega

18.09.17 ... Endine "Pealtnägija" saatejuht Rasmus Kagge liitus vabatahtlike päästjatega ja korjab kokku nende tublide inimeste lugusid, et anda välja uut eraettevõtjate auhinda. "Ringvaade" tegi juttu nii Kagge kui ka kolme teise vabatahtlikuga, kes inimesi päästja või politseinikuna aitavad.

Paide linnateatri juhina alustas tööd Harri Ausmaa

18.09.17 ... Loodava Paide linnateatri juhina alustas tööd 26-aastane Harri Ausmaa, kes seni on olnud peamiselt seotud väiketeatriga Polygon, ent korraldanud ka spordi- ja noortesündmusi.

Kirjanduskommentaar. Kuidas viia kodumaist kirjandust rahvani?

18.09.17 ... Nii küsis Jan Kaus, kui asus enam kui kümmekond aastat tagasi juhtima Eesti Kirjanike Liitu. Värskes intervjuus kultuuriportaalile tunnistas Kaus, et seadis eesmärgiks kodumaise kirjanduse positsooni parandamise ja eesti kirjanduse inimestele lähemale toomise.

Ajakiri Rolling Stone läheb müüki

18.09.17 ... Ajakirja Rolling Stone väljaandja teatas, et müüb maailmakuulsa muusikaväljaande enamusosalust.

Rainer Sarneti "November" võitis Riia filmifestivalil peapreemia

18.09.17 ... 17. septembril kuulutati välja Riia rahvusvahelise filmifestivali võitjad, kus peapreemia võitis Rainer Sarneti "November". Varem on "Novembrit" saatnud edu näiteks Tribeca filmifestivalil.

Kuula filmi "Minu näoga onu" lõpulugu

18.09.17 ... Muusik ja helilooja Sten Sheripov avaldas filmi "Minu näoga onu" lõpuloo "We Can Be Together", esitajaks The Invisible Mother.

Lady Gaga tühistas valude tõttu Euroopa turnee

18.09.17 ... Lauljatar Lady Gaga teatas, et tühistab valude tõttu Euroopa turnee.

"Kallis õeke" esitati Laose kandidaadiks võõrkeelse filmi Oscarile

18.09.17 ... Eesti-Laose-Prantsuse koostööfilm "Kallis õeke" esitati Laose poolt kandideerima võõrkeelse filmi Oscari nominatsioonile. Tegu on juba kolmanda Eesti filmiga, mis tüürib sel aastal Oscari poole.

Tõnn Tobreluts avaldas oma teise soolosingli

18.09.17 ... Ansamblites Groundhog Day, Crashdaf ja Flank musitseerinud Tõnn Tobreluts avaldas oma teise soolosingli.

Galerii: R2 toob tudengipäevad eetrisse otse Tartust

18.09.17 ... Täna startisid Tartus tudengipäevad, mille sündmusi kajastab kohapeal Raadio 2.
täna 21.35 etv2-s

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: