Tele/raadio

"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

25.03.17 ... 27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Terasmikrofoni pälvis Juss Haasma

24.03.17 ... Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemiat, mille pälvib nende saate põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Selgusid "Ringvaate" Terasmikrofoni nominendid

23.03.17 ... Juba neljandat aastat annab "Ringvaate" toimetus välja Terasmikrofoni preemia näitlejale, kes on andnud saates kõige meeleolukamaid intervjuusid.

Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi Uuendatud 16:19

20.03.17 ... Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid.

ERRi telekanalid mälestavad näitleja Lembit Ulfsakit

23.03.17 ... ERRi telekanalid mälestavad meie hulgast lahkunud Lembit Ulfsakit ning annavad eetrisse teemaprogrammid.

Teletabeli esikümnesse jõudis kolm ETV saadet

21.03.17 ... Möödunud nädala populaarsemate saadete esikümnest leiab "Pealtnägija", "Hommik Anuga" ning "Õnne 13".

ETV eetrisse jõuab lugu maalikunstnikust Kamillest

20.03.17 ... Saatesarjas "Meie inimesed" räägib oma loo maalikunstnik Kamille.

"Laulukarusselli võitja: väga uhke ja suur tunne

20.03.17 ... Esmaspäeva hommikul oli "Terevisioonil" külas värske "Laulukarusselli" võitja Krislin Sallo koos oma juhendaja Airi Liivaga.

"Laulukarusselli" võitis Krislin Sallo

20.03.17 ... Lauluvõistluse "Laulukarussell" Grand Prix kuulub 2017. aastal Krislin Sallole.

"Plekktrumm" uurib, millist elu elavad Eestist lahkuvad inimesed

20.03.17 ... 20. märtsil on "Plekktrummi" külaliseks sotsiaalantropoloog Aet Annist.

Helene Vannari Aino Kessnerist: ta on varsti juba inimsööja

18.03.17 ... Helene Vannari tunnistati nädala eest filmi- ja teleauhindade galal Eesti parimaks naisnäitlejaks. Pühapäeval tele-eetrisse jõudvas intervjuus saatele "Hommik Anuga" rääkis Vannari oma tegelaskujust komöödiasarjas "ENSV".

ETV ekraanil alustab ülipõnev krimisari "Öine administraator"

17.03.17 ... Täna õhtul algab ETV ekraanil uus ja kaasahaarav kriminaalsari "Öine administraator", milles kehastab üht peaosadest armastatud näitleja Hugh Laurie.

Peeter Võsa: otse-eetris pole veel sünnitatud ja mõrvatud

16.03.17 ... "Võsareporteri" endine saatejuht Peeter Võsa selgitas, miks Eesti meedias teevad taas ilma tõsielustaarid ja lihtne meelelahutus.

Vaata meeleolukaid EFTA vaheklippe

15.03.17 ... Möödunud pühapäeval, 12. märtsil anti välja esimesed Eesti filmi- ja teleauhinnad. Gala meeleolukates vaheklippides mängisid Henry Kõrvits ehk Genka, Marika Vaarik, Tambet Tuisk ja Mattias Naan. Avaklipis näeb aga Eesti filmi- ja telemaailma koorekihti läbi ajaloo.

Raadio 4 kuulajad annetasid erivajadustega laste heaks 23 015 eurot

15.03.17 ... Raadio 4 heategevusprogramm "Jõulurõõmu kuulutus" toetas sel aastal Narva MTÜ Pereprojekt lapsi. 17. märtsil annab Raadio 4 toimetus üle kuulajate 23 015 euro suuruse annetuse,, mille abil ostetakse lastele laes rippuvad liikumist abistavad vahendid.

Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade võitjad Uuendatud 13:21

12.03.17 ... Nordea kontserdimajas jagati Eesti filmi- ja teleauhindu, kus preemiaid noppisid mitmed Rahvusringhäälingu saated ja telesarjad. Filmikategoorias oli edukaim "Päevad, mis ajasid segadusse", võites nii parima filmi kui ka režissööri auhinnad.

Selgusid Vikerraadio e-etteütluse võitjad

14.03.17 ... Emakeelepäeval toimus Vikerraadios kümnendat korda e-etteütluse võistlus. Poole tunni jooksul jõudis toimetuseni rekordiliselt 5881 etteütlust, mis on pea 300 võrra enam võrreldes eelmise aastaga.

Joonas Hellerma valmistus õhtuseks saateks raamatuesitlusel

13.03.17 ... AK kultuuriuudised uurisid, kuidas parimaks meessaatejuhiks tunnistatud Joonas Hellerma õhtuseks "Plekktrummi" saateks valmistub. Hellerma oli raamatupoes saatekülalise raamatuesitlust kuulamas.

Emakeelepäeval kõlab Vikerraadios taas e-etteütlus

13.03.17 ... Eesti kõige kuulatavam raadiojaam Vikerraadio tähistab vähem kui kuu aja pärast oma 50. sünnipäeva, kuid veel enne juubelipidustusi korraldatakse juba kümnendat korda e-etteütluse võistlus.

Uudistemaja sissepääsu hakkab kaunistama Mikofi ja Jakovlevi töö

13.03.17 ... Rahvusringhäälingu uudistemaja Felix Moori teemalise kunstikonkursi võitis Mare Mikofi ja Aleksander Jakovlevi töö pealkirjaga "MO:RF".

Anu Välba EFTA-st: arvasin, et auhind läheb Astrid Kannelile

13.03.17 ... Parima naissaatejuhi EFTA-ga premeeritud Anu Välba tunnistas, et auhind ei tulnud talle iseenesestmõistetavalt, vaid suure üllatusena.

Joonas Hellerma EFTA-st: loodan, et auhind töörütmi väga ei kõiguta

13.03.17 ... Parima meessaatejuhi kategoorias EFTA võitnud Joonas Hellerma tõdes, et auhind oli suur tunnustus, kuid saate edasist käekäiku see palju ei mõjuta.

Klassikaraadios algas Veljo Tormise nädal

13.03.17 ... Klassikaraadios kõlab sel nädalal Veljo Tormise muusika eriprogramm, eetrisse jõuab üle 20 tunni armastatud helilooja loomingut.

Galerii ja video: Diktoritoolile istuvad andekad näitlejad

13.03.17 ... Sel nädalal jõuavad televiisorite vahendusel vaatajateni andekad näitlejad, kes end diktoritena proovile panaved.

ETV ekraanile jõuab Veljo Tormise mälestuskontsert

12.03.17 ... 12. märtsil on ETV ekraanile Veljo Tormise mälestuskontsert, kus esinevad helilooja mälestuseks Rahvusmeeskoor, Collegium Musicale ja paljud teised.

"Troonide mängu" uus hooaeg jõuab fännideni juulis

10.03.17 ... Telekanal HBO kergitas saladuseloori "Troonide mängu ("Game of Thrones") uuelt hooajalt ja avaldas esimese õrritusvideo.

ETV saatesari "Iseolemine" saab teise hooaja

10.03.17 ... Sügisel toob ETV ekraanile saatesarja "Iseolemine" teise hooaja. Sari jutustab lood erivajadustega inimestest, kes vaatamata kaasasündinud puudele või ootamatule terviserikkele on otsinud lahendust, kuidas ise hakkama saada.

Märtsikuu "Kontakti" külastavad näitlejad Helle Laas ja Are Uder

10.03.17 ... NUKU teatri ja ERR-i koostöös sündiva vestlussaate "Kontakt" märtsikuu külalisteks on näitlejad Helle Laas ja Are Uder.

"Estraadisangarite" autorid: meil oli abiks Valter Ojakäär

09.03.17 ... Homme jõuab ETV ekraanile verivärske dokumentaalsari "Estraadisangarid", mis jutustab kodumaiste kullaprooviga laulude saamislood. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi andsid sarjast "Ringvaates" aimu.

"Estraadisangarid" toob ETV ekraanile kullaprooviga laulude lood

09.03.17 ... Homme jõuab ETV ekraanile verivärske dokumentaalsari "Estraadisangarid", mis jutustab kodumaiste kullaprooviga laulude saamislood.

Karl-Erik Taukar ja Kerli Kivilaan pajatavad retkest Kilimanjarole

08.03.17 ... Paar nädalat tagasi käis Karl-Erik Taukar koos Kerli Kivilaanega Aafrika kõrgeimat mäetippu, Kilimanjarot vallutamas. 

Vaata "Eesti lugude" filmisarja enne tele-eetrit

07.03.17 ... "Eesti lugude" uus hooaeg on ERR-is vaadatav juba enne tele-eetrit.

Eesti Laul 2017 finaali vaatas 290 000 inimest

07.03.17 ... Eesti Laulu finaal oli möödunud nädala populaarseim saade, seda kogunes telerite ette vaatama 290 000 inimest. Eelmisel aastal vaatas Eesti Laulu finaali keskmiselt 292 000 vaatajat saateminuti kohta. 

ETV2 teemaõhtu viib unistustemaale

05.03.17 ... Selle nädala ETV2 teemaõhtu viib lendama unistustemaale. Ekraanile jõuavad inspireerivad dokumentaalfilmid ning mainekate auhindadega pärjatud "Whiplash".

Harlem Globetrottersi mängijad õpetasid Eero Reinule pallitrikke

03.03.17 ... Reede hommikul rõõmustasid "Terevisiooni" vaatajaid maailmakuulsa Harlem Globetrottersi korvpallurid, kes polnud kitsid oma trikke ka saatejuht Eero Reinuga jagamast.

"Pealtnägija" tutvustas Eesti juutuuberite paremikku Uuendatud 20:48

01.03.17 ... "Pealtnägija" tutvustas televaatajatele Eesti juutuuberite paremikku, sest sel laupäeval kuulutatakse üritusel Playnupp välja Eesti parimad sotsiaalmeedia tegijad - youtuberid, instagrammerid, snapchatterid. 

ETV eetrisse jõuab Roald Johannsoni dokumentaalfilm kohtutäitur Risto Sepast

01.03.17 ... Täna on ETV eetris Roald Johannsoni dokumentaalfilm "Eesti lood: Täideviija" Eesti Vabariigi kohtutäiturist Risto Sepast.

Telesild Tallinn-Riia: kakskeelse hariduse probleemid ja võimalused

01.03.17 ... Täna õhtul läheb telekanalite ETV+ ja LTV7 otse-eetrisse Tallinna ja Riia telesild. Kahe riigi poliitikud, arvamusliidrid, õpetajad ja õpilased arutavad probleeme ja võimalusi, mida on märgata Eesti ja Läti kakskeelses hariduses.

Televaatajaid köitis enim presidendi pidulik vastuvõtt

28.02.17 ... Möödunud nädalal vaatasid televaatajad enim presidendi vastuvõttu Estonia kontserdimajas.

"Meediatund" räägib rahulolust ERR-iga

27.02.17 ... Vikerraadio tänases "Meediatunnis" on jutuks, kuidas ollakse rahul rahvusringhäälingu tele- ja raadiosaadete ning portaalidega.

Sel nädalal on eetris diktorid teatritest üle Eesti

27.02.17 ... Sel nädalal rõõmustavad vaatajad diktorid Tallinna, Kuressaare, Tartu ja Viljandi teatritest.

Kaja Kallas: võitlesin vanemate eeskujule pikalt vastu

26.02.17 ... Saadet "Hommik Anuga" külastas Kaja Kallas, kes noorena tõotas, et vanemate eeskujul arsti või poliitikut temast ei saa. "Ma ütlesin, et ma tahan olla ise keegi," ütles Kallas saatejuht Anu Välbale.

Sõdur Juhan Heldur Käärid: laulupidu toob kananaha ihule

25.02.17 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas kaks eesti sõdurit Põhja-Ameerikast: Juhan Heldur Käärid Kanadast ja Sven Heiti Wichman New Yorkist. Kuidas nad sattusid Ameerikasse ja tagasi siia aega teenima, sellest nad Anu Välbale rääkisid, lisaks muusikast ja noor olemisest. Avaldame homse saate video täna.

Vaata uuesti: ERRi portaali eriülekanne presidendi vastuvõtult

24.02.17 ... Reede õhtul tähistas Eesti Vabariik 99. sünnipäeva, mille puhul kutsus esimest korda president Kersti Kaljulaid külalised pidulikule kontserdile ja vastuvõtule. ERRi portaal tegi sel puhul erisaate Estonia kontserdimajast fotoseina äärest.

Täispikk saade: Estonias toimus presidendi vastuvõtt Uuendatud 22:30

24.02.17 ... Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva tähistati tänavu kontserdi ja vastuvõtuga Estonia ooperi- ja kontserdimajas, kuhu oli palutud 900 külalist Eestist ning välismaalt.

"Laulukarusselli" poolfinaalis laulavad lapsed kuulsustega

23.02.17 ... Laste lauluvõistlus "Laulukarussell" on teinud ära kaheksa eelvoorutiiru ning 26. veebruaril kell 20.00 jõuab ETV ekraanile esimene poolfinaal. Poolfinaalidesse jõudis žürii valikul kokku 24 lauljat ning nüüd on neil ees põnev väljakutse - laulda tuleb koos juba tuntud lauljatega.

Presidendi vastuvõtul tänavu heeroldit ei kuule Uuendatud 20:41

22.02.17 ... Vabariigi aastapäeva vastuvõtu kätlemistseremoonial Estonia kontserdisaalis on tänavu televaatajate jaoks üks oluline erinevus - nimelt ei kosta taustal külalisi tutvustava heeroldi häält.

Vabariigi aastapäeva tähistatakse kõigis ERRi kanalites Uuendatud 20:29

22.02.17 ... Eesti Vabariigi 99. aastapäeva esimene pidulik sündmus 24. veebruaril on rahvuslipu heiskamine päikesetõusu ajal, millest ETV ja ETV+ teevad otseülekande algusega kell 7.30. Reporterid on Anna Gavronski ja Dmitri Kukuškin.

Eesti Laulu II poolfinaal kogus üle 200 000 vaataja

22.02.17 ... Eesti Laulu II poolfinaali kogunes televiisorite ette vaatama 204 000 inimest. Esimest poolfinaali jälgis nädal varem 190 000 televaatajat.

Priit Kuusk uuest stuudiost: istusime Moskvitšist kosmoselaeva

22.02.17 ... Juba rohkem kui nädala jagu on "Aktuaalne Kaamera" jõudnud eetrisse uhiuuest uudistemaja stuudiost. Asjaosalised vahendasid oma emotsioone uue stuudio osas ning kinnitasid, et saavad teha nüüd veelgi kvaliteetsemaid uudiseid.