Tele/raadio

Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

22.06.17 ... Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.

Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

22.06.17 ... Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.

Soome rahvusringhäälingu majas uitas "keravälk"

22.06.17 ... Kolmapäeval oli Soome pealinnas Helsingis äikeseline suveilm ning Pasila linnaosas, kus asub ka rahvusringhäälingu Yle peahoone, müristas ja välkus taevas kogu õhtupooliku. Kuid otse Yle saateantennide torni all kolmandal korrusel sai kogeda veelgi huvitavamat nähtust.

Henri Laumets luges "Terevisioonis" viimase ilmateate

22.06.17 ... 22. juuni "Terevisioon" jäi viimaseks ka ilmateadustaja Henri Laumetsale, kes teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et sügisest algaval "Terevisiooni" hooajal ta ei jätka.

TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

22.06.17 ... Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast

22.06.17 ... Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast Lääne-Virumaal, mille ERRi lugejad ja vaatajad valisid rahva lemmikuks.

Eero Reinu "Terevisioonist": arvasin alguses, et see on lihtsam

21.06.17 ... Viimaseid päevi ETV "Terevisiooni" juhtiv Eero Reinu kinnitas, et elus tuleb julgelt igasuguseid uusi asju proovida ning avaldas lootust, et ekraanil näeb teda ka edaspidi.

Musketärid võidutsesid Vikerraadio järjejuttude küsitluses

21.06.17 ... Vikerraadio küsitluses, millist järjejuttu laste- ja noortekirjanduse vallast soovitakse sel suvel veel kord kuulata, osutus kõige enam hääli saanuks prantsuse kirjandusklassika igihaljas teos - Alexandre Dumas' vanema "Kolm musketäri".

Piltuudis: Vikerraadio saatejuhid jõuavad eetrisse Soomest

20.06.17 ... "Huvitaja" saade läheb jaaninädalal eetrisse põhjanaabrite juurest, kus tähistatakse suurejooneliselt Soome Vabariigi 100. sünnipäeva.

Suvises teletabelis on kõrgel kohal uudistesaated

20.06.17 ... Eelmise nädala vaadatuimate saadete hulka jõudsid ETV, Kanal 2 ja TV3 uudistesaated.

ETV lastekoor tõi rahvusvaheliselt koorikonkursilt esikoha

20.06.17 ... ETV lastekoor pälvis Salzburgis toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil lastekooride kategoorias kulddiplomi. Ühtlasi valiti koor kõigi kategooriate võrdluses nelja parima hulka, olles samas üks noorimaid koosseise konkursil.

Neljapäeval kuuleb laule sõdurile

19.06.17 ... Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" toimub juba sel neljapäeval, 22. juunil kell 19.00 Rakvere spordihallis. Kontserdiga toetatakse raskelt vigastatud või teenistuses surma saanud kaitseväelaste laste haridusteed ja huvitegevust.

Fotod läbi aastate: ERR-i saatejuht Marko Reikop tähistab sünnipäeva

19.06.17 ... Täna tähistab 48. sünnipäeva teleajakirjanik Marko Reikop, kes on ERR-is rõõmustanud raadiokuulajaid ja televaatajaid juba 26 aastat. Otsisime piduliku päeva puhul üles meeleolukad ERR-i arhiivifotod Reikopist läbi aastate.

Vikerraadio uus peatoimetaja Ingrid Peek: ärge kartke, midagi hullu ei tule

19.06.17 ... Eesti kõige kuulatavama raadiojaama Vikerraadio uueks peatoimetajaks saab Ingrid Peek, kes on paljudele raadiokuulajatele tuttav Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" saatejuhina. Peek lubas, et fantastika ja maagia jäävad nüüd tagaplaanile.

Vikerraadio peatoimetaja ametisse asub Ingrid Peek

19.06.17 ... Eesti kõige kuulatavama raadiojaama Vikerraadio uueks peatoimetajaks saab Ingrid Peek, kes alustab tööd 7. augustil.

"Huvitaja" tutvub jaaninädalal Soome eluoluga

18.06.17 ... "Huvitaja" saade läheb jaaninädalal eetrisse põhjanaabrite juurest, kus tähistatakse suurejooneliselt Soome Vabariigi 100. sünnipäeva.

"ENSV" stsenarist Gert Kiiler astus Eesti seriaalide kaitseks välja

16.06.17 ... "ENSV" stsenarist Gert Kiiler võttis sotsiaalmeedias Eesti seriaalide kaitseks sõna, öeldes, et kodumaise telemaastiku toodang ei saagi olla võrreldav välismaisega.

"Troonide mäng" on toonud ekraanile 150 966 tegelase surma

16.06.17 ... "Troonide mäng" on üks verisemaid teleseriaale ajaloos. Sarja fänn Leon Andrew Razon luges kokku kõik surmad, mis on "Troonide mängus" ekraanile jõudnud ning luges neid kokku rohkem kui 150 000.

ETV näitab õhtul Viini filharmoonikute suveöö kontserti

15.06.17 ... 15. juuni õhtul kell 22.55 toob ETV ekraanile traditsioonilise Viini filharmoonikute suveöö kontserdi.

"Laulvates revolutsioonides" kõlab reedel Minnesota muusika

14.06.17 ... Raadio 2 saatejuht Maarja Merivoo-Parro silitab Minnesota muusika sõnakat kõhualust sel reedel saates "Laulvad revolutsioonid".

"Klassikatähed" alustavad järgmisel aastal uut hooaega

13.06.17 ... Saatesari "Klassikatähed" alustab ETV kanalil juba järgmisel aastal uut hooaega.

Piltuudis: Riina Rõõmus jättis tööga Vikerraadios hüvasti

13.06.17 ... Täna peetakse Vikerraadios peatoimetaja Riina Rõõmuse lahkumispidu. 

ETV ekraanile jõuab draama Päikesekuninga aiast

11.06.17 ... Romantiline draama. Päikesekuningas Louis XIV (1638–1715) oli tuntud ka kaunite kunstide toetaja ja harrastajana. Ta pani suurt rõhku välisele hiilgusele, Versailles´loss, millest sai kuninga, õukonna ja valitsuse residents, on samuti tema rajatud. Romantilise draama sündmused käivitab kuninga soov kauni lossiaia järele.

"Hallo, Kosmos!" tähistab seitsmendat sünnipäeva kosmosejuttudega

11.06.17 ... 13.-15. juunil tähistab Raadio 2 menusaade “Hallo, Kosmos!” seitsmendat sünnipäeva kosmosefestivaliga “Elu universumis”, kus esinevad ufoloogid Igor Volke ja Stanton Friedman ning briti teadlane Brian Cox. Kosmilisi helivõnkeid loovad astromuusik Urmas Sisask ja DJ Janek Murd.

Fotod ja video: Tallinnas tähistati Soome 100. sünnipäeva sõpruskontserdiga Uuendatud 21:00

10.06.17 ... Laupäeval peeti Tallinnas suurejoonelist Soome päeva, mis kulmineerus õhtul Vabaduse väljakul kolmetunnise sõpruskontserdiga.

Mehed Žigulides startisid Venemaale, et tuua ETV2 eetrisse põnev reisisari

09.06.17 ... Selleks, et ETV2 eetrisse jõuaks sügisel meeleolukas sari Venemaa liiklusest ja Žigulide võimekusest, tuli juba täna teekonda alustada - uue reisisaate "Žiguliga Venemaal" meeskond asus täna Vabaduse väljakult teele.

Maarja Merivoo-Parro toob eetrisse laulvad revolutsioonid

09.06.17 ... Täna alustab Maarja Merivoo-Parro Raadio 2 eetris uut saatesarja "Laulvad revolutsioonid" ning toob eetrisse inimesed, kes on erinevate vabaduste eest võideldes haaranud sama relva - muusika.

Tööpakkumine: "Terevisioon" otsib saatejuht-toimetajat

09.06.17 ... "Terevisioon" läbib suve jooksul põhjaliku uuenduskuuri. Ühtlasi otsitakse meeskonda uusi ärksaid ja tegusaid inimesi. Sooviavaldusi saatejuht-toimetaja ametikohale kandideerimiseks ootab toimetus 20. juuniks.

Poissmeesteõhtut pidanud peig luges Vikerraadio otse-eetris luuletust

08.06.17 ... Vikerraadio ajaloos esmakordselt astus otse-eetrisse poissmeesteõhtut pidanud peig, kes mikrofoni ees armastusluulet esitas.

Vikerraadios algab saatesari Aasia võimuperekondadest

08.06.17 ... Laupäevat algab Vikerraadios uus sari "Hommikumaa vägevad", kus Martti Kalda kõneleb Aasia võimuperekondadest, kroonitud ja kroonimata keisritest ja kuningatest.

ETV ja ETV2 näitavad suvel kultuuri, meelelahutust ning spordisündmusi

08.06.17 ... ETV ja ETV2 suvi toob mitmekülgse programmi. Eetrisse jõuavad noorte laulu-ja tantsupidu, Euroopa Liidu nõukogu eesistumine, mõnus meelelahutus ja kaasahaarav sport.

Vaata ja meenuta: Piret Järvise värvikaimad lood "Pealtnägijas"

07.06.17 ... "Pealtnägija" toimetaja Piret Järvis teatas eile, et teda on ootamas uued väljakutsed ning Eesti ühes populaarseimas telesaates ta sügisest ei jätka. Selleks, et kuus aastat "Pealtnägijas" vääriliselt kokku võtta, otsisime Pireti abiga arhiivist üles viis silmapaistvat lugu, mis tema eestvedamisel eetrisse jõudis.

Klassikaraadio suveprogramm pakub uusi saateid ja festivalikajastusi

07.06.17 ... Klassikaraadio suvekava toob palju ilusat muusikat festivalidelt, muusikalisaate "Meloodika" ja igapäevase kultuuri ja muusika kohtumissaate "Suveduur", lisaks valitud hetki kontserdilavadelt, Klassikaraadio saadetest ja plaadiriiulilt.Piret Järvis lahkub "Pealtnägijast": aeg on edasi liikuda

07.06.17 ... Piret Järvis teatas, et sügisest ta enam ametlikult "Pealtnägija" meeskonda ei kuulu, ehkki koostöö jätkub ka tulevikus.

Saatejuht Eero Reinu lahkub "Terevisioonist" Uuendatud 12:36

06.06.17 ... "Terevisiooni" saatejuht Eero Reinu sügisest ETV hommikuprogrammi juhtimist ei jätka.

Raadio 2 toob suvel eetrisse kolm uut saatesarja

05.06.17 ... Sel suvel toob Raadio 2 eetrisse kolm täiesti uut sarja. Need on Jan Berkovitchi "Metamericana", Maarja Merivoo-Parro "Laulvad revolutsioonid" ja Igor Maasiku "Suur lõunamere armastus".

Saatesari "Kirjanduse aeg" alustab kirjanik Louise O'Neilliga

05.06.17 ... 5. juunil alustab ETV2 ekraanil kolmeosaline saatesari "Kirjanduse aeg", kus esimesel korral on külas kirjanik Louise O'Neill. Saates nähtavad vestlused toimusid festivalil HeadRead.

Kuulsad artistid esinesid mälestuskontserdil One Love Manchester Uuendatud 00:15

04.06.17 ... ERR kandis üle Ariana Grande mälestuskontserdi Manchesteris, mis pühendati 22. mai terrorirünnaku ohvritele. Kontserdi One Love Manchester otseülekannet sai pildis ja helis jälgida Raadio 2, ETV ja ERR Menu vahendusel.

Hannes Rumm lahkub saatest "Samost ja Rumm" Uuendatud 14:39

04.06.17 ... Välisministeeriumis strateegilise kommunikatsiooni nõunikuna tööd alustanud Hannes Rumm teatas, et lahkub Vikerraadio saatest "Samost ja Rumm".

Raadio 2 saatejuhid on suveks valmis

04.06.17 ... Juba kaks nädalat on Raadio 2 eetris rõõmustanud kuulajaid suviselt värske "Suveraadio" ning homsest hakkab hommikuti kuulajaid äratama "Suvehommik".

Kuulajad saavad tänasest ise Vikerraadios muusikat valida

04.06.17 ... Vikerraadio muusikasaates "Kauamängiv" kõlavad 20. sajandi armastatud muusikapalad nii Eesti kui välismaa esitajatelt. Muusikalisti saavad kokku panna kuulajad ise.

Vaata, millised olid Raadio 2 eetris enim mängitud laulud mais

03.06.17 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukaimad laulud.

Suvine "Eesti mäng" ootab publikut

03.06.17 ... "Eesti mäng" alustab taas ja ootab meeleolukale telemängule publikut.

ETV2 teemaõhtu portreteerib elu pärast NSV Liidu lagunemist

03.06.17 ... Sel pühapäeval jutustavad ETV2 teemaõhtul 15 noort filmirežissööri 15 endisest Nõukogude liiduvaba­riigist lood sellest, kuidas on muutnud vabadus nende kodumaad kommunistliku ajastu lagunemise järel.

ERR-i kanalid kannavad üle Ariana Grande mälestuskontserdi Manchesteris

02.06.17 ... ERR kannab pühapäeva õhtul üle Ariana Grande mälestuskontserdi Manchesteris, mis on pühendatud 22. mai terrorirünnaku ohvritele. Otseülekannet saab pildis ja helis jälgida Raadio 2, ETV ja ERR Menu vahendusel.

ETV+ teeb kahepäevase otseülekannete telemaratoni Narvast

02.06.17 ... 3. ja 4. juunil on ETV+ eetris ainulaadne telemaraton, mille eesmärk on tutvustada kogu Eestile silmapaistvaid narvakaid ning traditsiooniliselt iga aasta juuni alguses linna päevade raames Narvas toimuvate ürituste eestvedajaid.

Vikerraadio peatoimetajaks kandideerib 13 inimest

02.06.17 ... Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) välja kuulutatud konkursile Vikerraadio peatoimetaja leidmiseks laekus tähtajaks 13 kandidaati.

Klassikaraadios tuleb Neeme Järvi sünnipäevanädal

02.06.17 ... Klassikaraadios on armastatud dirigendi 80. sünnipäeva puhul erinädal, kus Neeme Järvi dirigeeritud muusika kõlab iga päev. 4.–11. juunil on kavas suur valik helisalvestusi, saateid ja kontserdiülekandeid.

Gerli Padar saadeti saate salvestusel purilennukisse

01.06.17 ... "Lauluga maale" saatejuht Gerli Padar tunnistas, et eksib pea iga kord enne laulusaate salvestust ära ning ühel korral lõppes eksimine väga ekstreemselt.

ERR-i raadioeetris kõlavad ausad ja südamlikud lasteklipid "Mina ka!"

01.06.17 ... Laste ja noorte kultuuriaasta on hoo sisse saanud ning sel puhul saab alates tänasest ERR-i raadioeetris kuulda Raadioteatris valminud meeleolukaid raadioreklaame, kus lapsed räägivad Eestist ja eestlastest. Klipid on valminud kultuuriaasta küsitluse "Mina ka!" tulemuste põhjal.