Tele/raadio

Uku Uusberg räägib "Plekktrummis" oma värskest tipplavastusest

20.11.17 ... Järgmises saates "Plekktrumm" on külaliseks Uku Uusberg, kelle lavastus "Ivanov" on juba ohtralt kiidusõnu pälvinud.

"Maahommik" pakkus sügisnippe viinapuude hooldamiseks

19.11.17 ... "Viinapuude sügisene lõikus on üks viimaseid töid, mida hooajal ette võtta," sõnas Eva Luigas Kakumäelt "Maahommikus".

Šoti mägiveised tulid koju talvituma

19.11.17 ... Alam-Pedja looduskaitsealal nosivad kevadest sügiseni niiskeid luhaalasid paljaks šoti mägiveised. "Maahommik" käis kaemas nende kolimist talvekoju Väike-Raudja tallu.

ETV2 pühendab pühapäevaõhtu Hans Kaldojale

19.11.17 ... ETV2 tavapärase teemaõhtu kangelane on 19. novembril näitleja Hans Kaldoja, kel 15. novembril täitus 75 eluaastat.

Toomas Sulling: sai tegeldud sellega, mis omal ajal oli revolutsioon

19.11.17 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas 41 aastat südamekirurgina tegutsenud Toomas Sulling, kel äsja valmis raamat "Südamega südamest".

Kaja Piirfeldt, parim õpetaja, parim talunik

18.11.17 ... "Maahommik" käis parimal maajanduseriala õpetajal Kaja Piirfeldtil külas kahes kohas: tööl Järvamaa Kutsehariduskeskuses ja kodutalus Remmelgamaal.

Tauri Tallermaa: nutiseadmesõltuvus toob keskendumisraskused

18.11.17 ... "Prillitoosi" väisas mälutreener Tauri Tallermaa, kes rääkis nutiseadmetesõltuvusest.

Liina Vahtrik: Sex Pistolsi lavastuse jaoks õppisin trummi mängima

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas laulutrio Lenna Kuurmaa, Liina Vahtrik ja Piret Krumm, kes rääkisid, mis on esinemistel juhtunud ja ka sellest, milliseid oskusi on keegi näitlejana mõne lavastuse jaoks omandanud.

Baruto: Jaapanis on kaks kuulsat eestlast, mina ja Paavo Järvi

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas Kaido Höövelson ehk Baruto, kes kõneles elust Jaapanis ja Eestis ja ka sellest, mis talle Eestis ei meeldi.

Anu Välba: "Ringvaade" on mulle endiselt väga armas

17.11.17 ... Sel nädalal läheb eetrisse "Hommik Anuga" 100. saade ning selleks puhuks käis Anu Välbal võtetel külas ka kauaaegne kaassaatejuht Marko Reikop.

Mart Linnart ja Oliver Kahu istuvad kümme päeva AK ankrutoolis

17.11.17 ... Järgneva kümne päeva jooksul istuvad kell 21.00 "Aktuaalse kaamera" ankrutoolis seni majandusuudistest tuttavad Mart Linnart ja Oliver Kahu.

Hommikune tuulehoog rebis ilmateadustaja vihmavarju puruks

17.11.17 ... Reede hommikul tervitas telemaja katusel "Terevisiooni" ilmateadet lugenud Heli Luike üllatusena tõeline marutuul, mis tema vihmavarju hetkega kasutuskõlbmatuks muutis.

Noortebändi finaal jõuab pühapäeval ETV2 eetrisse

17.11.17 ... Juba 17. korda sisenes paarkümmend noort muusikut Noortebändi konkursile, millest võib alguse saada tähelend Eesti (ja miks ka mitte kogu maailma) muusikaareenil. Võistluse võitjaks krooniti Rainer Ild koos trummari Sven Seinperega. 

Taavi Libe avarii taaslavastamisest: saja meetri raadiuses polnud ühtki inimest

16.11.17 ... Seekordses "Punase sekundi" saates on fookuses traagiline avarii, kus 110 kilomeetrit tunnis liikunud auto sõitis teisele sõidukile külje pealt sisse. "Ringvaates" selgitas saatejuht Taavi Libe, mida sellise õnnetuse taaslavastamine endast kujutab

"Hommik Anuga" 100 | Anu Välba: intervjuusid tehes peab olema õnne

16.11.17 ... Täna oli telemajas tavapärasest pidulikum päev, sest neljandas stuudios salvestati "Hommik Anuga" sajas saade. Saate meeskond valmistas selle puhul saatejuht Anu Välbale üllatuse.

ERR.ee video. Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkester andis raadios otsekontserdi

16.11.17 ... Klassikaraadio "Noorte Stuudio" sarjas esines 15.novembril Raadio 1. stuudios Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkester. Dirigeeris Jaan Ots. ERR kultuuriportaal kandis kontserdi üle koostöös Klassikaraadioga, avaldame nüüd ka video.

ETV+ kanalil stardib hinnatud Vene komöödiasari "Olga"

16.11.17 ... Reedel alustab ETV+ kanalil parima komöödisaseriaali tiitliga pärjatud venekeelne sari "Olga".

"Pealtnägija" tutvustas Eesti edukaimat rallifotograafi

15.11.17 ... Nii nagu võistlusrajal teeb suuri tegusid Ott Tänak, on raja kõrval tippliigasse murdnud fotograaf Jaanus Ree, keda kolleegid ja võistlejad tunnustavad hea silma, originaalsuse ning hulljulgete võttepaikade poolest. "Pealtnägija" sättis end Ree töövarjuks autoralli MM-etapil Hispaanias.

Ajujahi järgmisesse vooru pääses varasemast rohkem ideesid

15.11.17 ... Äriideede konkursi Ajujaht žürii valis järgmisesse vooru 108 edasipääsejat. Seekord valiti rohkem ideid, kuna mitu neist said žüriiliikmete poolt võrdväärse hinde.

"Pealtnägija" toob vaatajateni rallifotograafide ohtliku elu

15.11.17 ... Kõik teavad, et rallimeeste töö on ohtlik, aga nendest pildi tegemine on mõnikord isegi veel ekstreemsem.

Aita leida nimi: Raadio 4 hakkas surikaadi vaderiks

14.11.17 ... ERR-i venekeelne raadiojaam Raadio 4 hakkas Tallinna loomaaia surikaadi vaderiks ning nüüd on tarvis leida loomakesele sobiv nimi.

ETV oli ülekaalukalt oktoobrikuu vaadatuim telekanal

14.11.17 ... Oktoobrikuus jälgisid televaatajad enim ETV programmi ning edumaa teiste kanalite ees oli märgatav.

Näosaade liidrikohta ei loovuta, "Pealtnägija" püsib visalt kannul

14.11.17 ... TV3 paroodiasaade liigub teletabeli tipus hooaja lõpu poole, ETV "Pealtnägija" visalt kannul püsimas.

"Jõulutunneli" annetuste eest avatakse Tallinnas liikumispuudega inimeste treeningsaal

13.11.17 ... Möödunud aastal kogus ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel" annetusi liikumispuudega inimestele ning peagi avatakse Tallinnas vastav treeningsaal.

1917. aasta novembri sündmused Petrogradis: pööre või revolutsioon?

12.11.17 ... Sel kuul saab David Vseviovi autorisaade “Müstiline Venemaa” 20 aastaseks. Lisaks sellele möödus 7. novembril sada aastat Petrogradi sündmustest, millele kommunistid on omistanud Suure sotsialistliku Oktoobrirevolutsiooni nime. Seetõttu korraldas Vikerraadio möödunud teisipäeval saatesarja juubeli puhul vestlusringi, kus ajaloolased David Vseviov, Toomas Hiio ja Jaak Valge arutlesid 1917. aasta novembri alul Petrogradis toimunud sündmuste teemal.

16 aastat tagasi: kolm meest ja beebi ETV moodi

10.11.17 ... 16 aastat tagasi võttis toonane ETV telesaade "Pühapäevitaja" ette kolm noort meest - Janeki, Janno ja Oti -, kelle ülesandeks oli hakkama saada väikese Kirkega.

ETV-s linastub USA filmitegijate arusaam Nõukogude Liidu rokiajaloost

09.11.17 ... ETV näitab täna õhtul USA värsket dokumentaalfilmi "Rokkides vabaks". Diskokuninga Allan Roosilehe sõnul oli see film väga hariv ja põnev.

ETV kannab üle Eesti Vähiliidu suurejoonelise sünnipäevakontserdi

09.11.17 ... Eesti Vähiliit tähistab 25. tegutsemisaasta täitumist suurejoonelise heategevuskontserdiga Estonia kontserdisaalis, millest ETV teeb laupäeva õhtul ülekande.

Marju Kõivupuu räägib "Vasaras" loomadest eestlaste elus

09.11.17 ... Vikerraadio kultuurisaade "Vasar" räägib sel reedel loomade rollist meie elus nüüd ja minevikus.

Valmiv telesari "Pank": enam kui 1,5-miljonine eelarve, 86 võttepäeva ja üle saja näitleja

08.11.17 ... EV100 puhuks valmiv draamasari "Pank", mis tuleb ETV ekraanile järgmisel sügisel, on mitmes mõttes Eestis esmakordne, seda nii eelarve, võttepäevade kui ka tehnilise meeskonna poolest. "Pealtnägija" lubati erandkorras sarja filmimise juurde, kui võteperiood oli täpselt poole peal.

Kõige suurem sõber Leopold jõuab tagasi ERR-i ekraanile

08.11.17 ... ETV2 toob tänasest tagasi lastesarja "Kõige suurem sõber", mille kümme osa taas ekraanile jõuab.

Raadio 2 tuleb detsembri alguses taas bändisärgilaadaga

08.11.17 ... 9. detsembril toimub raadiomaja fuajees taas R2 bändisärgilaat, kuhu tulevad kohale mitmed tuntud Eesti artistid ja bändid, et müüa oma pildiga särke ning kohtuda fännidega. Laada korraldaja Maarja Merivoo-Parro usub, et sellest on saanud Raadio 2 iga-aastane traditsioon.

Ajujahil asub konkureerima 341 ideed

08.11.17 ... Eesti suurimale äriideede konkursile Ajujaht esitati sel korral kokku 341 ideed, mis on 32 võrra rohkem kui möödunud aastal.

Perearst ETV-s algavast haiglasarjast: põhjanaabrid on kihvti asja teinud

07.11.17 ... Täna alustab ETV-s Soome ülimenukas haiglaseriaal "Pulss". Perearst Katrin Martinson võrdles soomlaste sarja maailmakuulsa "Grey anatoomiaga".

"Pealtnägija" ja "Õnne 13" jõudsid teletabeli esikolmikusse

07.11.17 ... Möödunud nädala vaadatuimate saadete esikolmikusse jõudsid ETV saated "Pealtnägija" ja "Õnne 13".

David Vseviov ootab raadiokuulajaid Oktoobrirevolutsiooni teemadel vestlema

06.11.17 ... Vikerraadio kuulajate lemmiksaade "Müstiline Venemaa" tähistab 20. sünnipäeva ning kutsub sel puhul kõiki huvilisi kuulama ja kaasa mõtlema miljonite inimeste elukäiku muutunud suurest sotsialistliku Oktoobrirevolutsiooni teemal, millest möödub tänavu 100 aastat.

"Prillitoos" kutsub paljulapselistele peredele head tegema

05.11.17 ... Detsembrikuu on jõulukuu ja pole oluline, kas pühad tulevad mustad või valged, sest jõuluvana tuleb ka sel aastal kindlasti. "Prillitoos" kutsub ka sel aastal osalema kõiki heategevusprojektis "Soojalt ja südamest".

Fotod: Raadioteater premeeris kuuldemänguvõistluse võitjaid

03.11.17 ... Täna premeeriti Raadioteatri kuuldemänguvõistluse võitjaid. 

ERR-i kanalite vaatajate arv tõusis oktoobris

03.11.17 ... 2017. aasta oktoobrikuu jooksul vaatas ETV telekanalit kokku vähemalt 15 minutit 728 000 inimest, septembris oli see arv 727 000.

Menusaade "Müstiline Venemaa" tähistab 20. sünnipäeva oktoobripöörde valguses

03.11.17 ... Kui Vikerraadio kuulajate lemmiksaade "Müstiline Venemaa" tähistab oma 20. sünnipäeva, siis miljonite inimeste elukäiku muutunud suurest sotsialistlikust Oktoobrirevolutsioonist möödub tänavu 100 aastat.

"Wend Weis" uudistab Puurmannis haruldasi vasikaid

03.11.17 ... Kevad on tärkamise ja sünni aeg. Puurmanis Puutsa talus oli poegimise aeg. Ja oh imet - kahte lehma õnnistati kaksikutega, mis lehmade puhul on sama haruldane kui inimestelgi.

Klassikaraadio hingede öö eriprogramm viib muusikalisele rännakule

02.11.17 ... Klassikaraadios on hingedepäevale järgneval ööl eriprogramm meditatiivsetest kontsertidest ja helialbumitest. Programm saab alguse täna kell 19 ülekandega Tõnu Kõrvitsa igavikulistel mõtetel kulgevalt teose "Lageda laulud" kontserdilt Tallinnas Jaani kirikus. Kell 20.30 on eetris Soome helimeistri Einojuhani Rautavaara "Vigilia".

Viola Salu: ETV2 on vajalik alternatiiv sisutühja meelelahutuse võidukäigule

02.11.17 ... 1. novembril asus ametisse ETV2 uus peatoimetaja Viola Salu. ERR Menule antud intervjuus ütles värske juht, et ETV2 fookust ta muuta ei plaani, kuid plaanis on edaspidi kaasata rohkem noori ja pakkuda huumorit.

3 südamlikku hetke annetusteteemalisest "Suud puhtaks" saatest

02.11.17 ... Saade "Suud puhtaks" otsustas sel nädalal tuua stuudiosse terava konflikti kõrval ka inimlikud lood, mis näitavad annetuste poolt neilt, kes on saanud abi ja ka neilt, kes on võtnud nõuks elukutset muuta.

ETV ekraanil alustab populaarne Soome draamasari "Pulss"

01.11.17 ... Järgmisel teisipäeval, 7. novembril algab ETV ekraanil uus Soome haiglasari "Pulss", mis viib vaatajad meditsiinitöötajate igapäevaelu haaravasse virvarri.

Rokkmuusikat mängiv Radio Mania lõpetab tegevuse

01.11.17 ... Rokkmuusikat mängiv Radio Mania teatas, et lõpetab selle nädala pühapäeval tegevuse.

Klassikaraadios esinevad Eesti parimad noorteorkestrid

31.10.17 ... Novembrikuu kolmapäevadel esinevad Klassikaraadio otse-eetris noorteorkestrid. Kontserdisari "Noorte Stuudio" avab uksed 1. novembril kell 16.15. Kontserdid jõuavad eetrisse Tartu Elleri Muusikakooli Tubina saalist ja ERRi uudistemaja 1. muusikastuudiost.Teletabeli esikümnesse jõudis neli ETV saadet

31.10.17 ... ETV saadetest mahtus teletabeli esikümnesse neli, neist edukaim oli "Pealtnägija".

Vikerraadio tähistab iseseisva Soome 100. sünnipäeva

31.10.17 ... Põhjanaabrite riikluse 100. aastapäeva tähistamine läheneb haripunktile. Vikerraadios algab Rain Kooli lühisari "Soome sild – kuus vaadet soomlusele ja eestlusele" ning Piret Kriivani ajaloosaates "Eesti lugu" saab kuulata uut minisarja "Sinivalge".


 

Helena Pruuli: tahan, et minus oleks rohkem Lottet

31.10.17 ... Sel sügisel alustas ETV2 ekraanil uus lastesari "Lotte lood", kus kelmikat koeraplikat kehastab näitleja Helena Pruuli. Pruuli rääkis, et võtteperiood kestis poolteist aastat ja oli muinasjutuline.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: