Tele/raadio

Rahvalaul "Hiir hüppas" sai otse-eetris uued sõnad

26.07.17 ... Raadio 2 saatejuhid Kristo Rajasaare ja onu Veiko kutsusid raadiokuulajaid üles saatma omi sõnu loole "Hiir hüppas ja kass kargas" ning kandsid tulemuse otse-eetris ette.

"Eesti mäng" vallutas teletabeli

25.07.17 ... Eelmisel nädalal startinud "Eesti mäng" vallutas eelmise nädala teletabeli.

ETV toob kooride Eurovisiooni taas eetrisse

25.07.17 ... Möödunud nädalavahetusel toimus esimene kooride Eurovisioon Riias. Võistlust saab neljapäeval uuesti vaadata ETV eetris.

ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

20.07.17 ... Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.

BBC meessaatejuhte ootab ees palkade kärpimine

20.07.17 ... BBC enimteenivaid meessaatejuhte ootab ees palgakärbe, sest aastaaruandest selgus, et nende sissetulekud on kuni neli korda suuremad naissaatejuhtide omadest.

"Troonide mängu" režissöör astus Ed Sheerani kaitseks välja

19.07.17 ... Möödunud nädala lõpus linastus "Troonide mängu" uus hooaeg ning üheks kõmulisemaks teemaks osutus Ed Sheerani ülesastumine ühes üürikeses stseenis.

Uudistesaated vallutasid taas teletabeli tipu

18.07.17 ... Teletabeli esikolmiku vallutasid möödunud nädalal ETV, Kanal 2 ja TV3 uudistesaated.

"Troonide mängu" uue hooaja esimene osa purustas rekordeid

18.07.17 ... "Troonide mängu" ("Game of Thrones") seitsmenda hooaja esimene episood purustas HBO kanali vaatajarekordi, kogudes poole rohkem televaatajaid kui eelmise hooaja avaosa.

"Troonide mängu" uue hooaja avaosa tõi ekraanile laulva Ed Sheerani

17.07.17 ... Eile linastus HBO kanalil "Troonide mängu" ("Game of Thrones") eelviimane ehk seitsmes hooaeg, kus sai vilksamisi näha ka Briti poplauljat Ed Sheeranit.

TEST: Kas oled "Eesti mängu" uueks hooajaks valmis?

17.07.17 ... Suvine mälumängusaade "Eesti mäng" alustab tänasest oma seitsmendat hooaega. Pane ennast testis proovile, kas vaim on uueks hooajaks valmis.

Taavi Libe meenutab uues saatesarjas üheksakümnendate muusikaelu

16.07.17 ... Taavi Libe meenutab 1990. aastate muusikaelu saatesarjas "Aeg peatub" 17. kuni 21 juulini kell 14.05, kus tal on abiks plejaad külalisi alates tantsumuusika esimese suure tegija 2 Quick Startiga kuni punkrocki käilakujude Vennaskonna ja Tuberkuloitedini.

The Guardian: "Troonide mängu" mõjutusi popkultuurile võib võrrelda "Tähesõdadega"

16.07.17 ... 16. juuli õhtul jõuab teleekraanidele üle maailma "Troonide mängu" viimase hooaja esimene episood ning selles valguses võttis The Guardian kokku, kuivõrd on pseudoajalooline suurteos mõjutanud popkultuuri ja seriaalindust laiemalt.

ETV2 pühendab seekordse teemaõhtu Indrek Taalmaale

16.07.17 ... Näitleja Indrek Taalmaa sai 9. juulil 50-aastaseks ning selleks puhuks toob ETV2 16. juuli teemaõhtul ekraanile valiku tema teletööde paremikust.

Carrie Fisher nimetati postuumselt Emmy nominendiks

14.07.17 ... Carrie Fisheri üheks viimaseks tööks jäi Mia roll Rob Delaney ja Sharon Horgani loodud komöödiasarjas "Catastrophe", mille eest ta sel aastal Emmyle nomineeriti.

Ela Eestile kaasa: ETV2 kannab üle esimese kooride Eurovisiooni

14.07.17 ... Järgmise laupäeva õhtul toimub Riias esimest korda kooride Eurovisiooni lauluvõistlus, kus Eestit esindab ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhtimisel. Võistlusest teeb otseülekande ETV2.

Selgusid tänavused Emmyde nominendid

14.07.17 ... Selgusid tänavused Ameerika teleauhinna Emmy nominendid.

"Aktuaalne kaamera" oli möödunud nädala vaadatuim saade

11.07.17 ... Möödunud nädala vaadatuim saade oli ETV "Aktuaalne kaamera", mida jälgis 97 000 inimest.

Vikerraadio suundub metsikute üheksakümnendate radadele

10.07.17 ... Juulikuus pöörab Vikerraadio paariks nädalaks pilgu tagasi metsikutele üheksakümnendatele. Eetrisse jõuavad lühisarjad "Ülbed üheksakümnendad" ja "Aeg peatub".


ETV2 pühendab teemaõhtu Anne Veesaarele

09.07.17 ... Täna kell 19.30 algab ETV2 ekraanil teemaõhtu, mis on pühendatud näitlejanna Anne Veesaare 60. sünnipäevale.

"Lauluga maale" uus hooaeg algab koos Karl-Erik Taukariga

07.07.17 ... 8. juuli õhtul alustab 18. hooajaga ETV ekraanile suvine muusikasaade "Lauluga maale". Hooaja avasaates laulutab televaatajaid ja publikut Karl-Erik Taukar.

Laulu- ja tantsupidu jälgis ERRi vahendusel pea 400 000 inimest

04.07.17 ... Nädalavahetusel sai teleekraani vahendusel noorte laulu- ja tantsupeost "Mina jään" osa 372 000 4-aastast ja vanemat inimest. Seda on rohkem kui eelmise laulu- ja tantsupeo ajal.

Samosti kõrval asub Vikerraadio arvamussaadet juhtima Ruussaar

03.07.17 ... Alates 9. juulist juhib Anvar Samosti kõrval Vikerraadio pühapäevast populaarset arvamussaadet Ainar Ruussaar.

Fotod: Vikerraadio rongkäigu melus Uuendatud 17:30

02.07.17 ... Laulu- ja tantsupeo rongkäik "Mina jään" ei möödunud loomulikult ka Vikerraadiota, kes oli kohal Vabaduse väljakul.

Meedias levis valeväide ERR-i rongkäigu veebiülekande geoblokeeringust

02.07.17 ... Eesti Rahvusringhääling lükkab ümber Delfi uudisloo, mis väidab lugejakirjale tuginedes, et välismaal viibijad ei saa ETV otsepilti rongkäigust veebis jälgida.

Vikerraadios valivad muusikat riigikogulased

01.07.17 ... Vikerraadios algab esmaspäeval juba möödunud suvel tähelepanu pälvinud ja positiivset tagasisidet saanud nädalane "Riigikogu muusikatund".

Laulupeo rongkäiku näeb ERRi portaalides kolmes otsepildis

30.06.17 ... ERR kajastab oma kanalites XII noorte laulu- ja tantsupeo olulisemaid sündmusi ning jälgida tasub nii tele- kui raadiokanaleid, portaali ning sotsiaalmeediat.

Raadio 2 juuni hitt on Miljarditelt

30.06.17 ... Raadio 2 avaldab igal kuul oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukaimad laulud. Enim mängiti juunis Miljardite "Olendeid". Ka ülejäänud esikolmiku kohad läksid Eesti artistidele: teise koha sai HU? "Suvetuul" ja kolmanda Traffic ja Lenna looga "Varjud".

Fotod ja video: Eesti eesistumise avakontsert Uuendatud 21:08

29.06.17 ... Neljapäeva õhtul toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontserdipidu, kus esinesid tuntud Eesti artistid Kukerpillidest Vaiko Eplikuni.

ERR.ee video: Kolleegide üllatus tõi Ingrid Peegile otse-eetris pisara silma Uuendatud 15:43

29.06.17 ... Täna läks Raadio 2-s viimast korda eetrisse "Suveraadio" Ingrid Peegi juhtimisel, kes siirdub peagi hoopis Vikerraadio peatoimetaja toolile.

Raadio 2 viib Läti laulva revolutsiooni lainele

29.06.17 ... Nädalavahetusel on Tallinn täis noori laulu- ja tantsupeolisi, kuid Raadio 2 viib sel puhul hoopis ajas tagasi ja sätib end sisse lõuna pool, Läti laulva revolutsiooni ja tolleaegse muusika juures.

ETV ekraanil linastub kuus Pärnu filmifestivali dokumentaali, toimub ka rahvahääletus

29.06.17 ... 3. kuni 9. juulini toimub Pärnu XXXI rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival. Lisaks paljudele filmidele, mida on võimalik üle Eesti kinoekraanide vahendusel vaadata ja mida hindab rahvusvaheline žürii, jõuab ETV ekraanile kuus dokumentaalfilmi.


ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

28.06.17 ... Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.

Jaaninädala teletabeli tipus on uudistesaated ning võidupüha paraad

27.06.17 ... Jaaninädalal tundsid televaatajad enim huvi uudistesaadete ning kodumaise meelelahutuse vastu.

Neljapäeval täitub Vabaduse väljak muusika, lasteala ja kohvikutega

26.06.17 ... Neljapäeva, 29. juuni õhtul toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert, kus esinevad tuntud Eesti artistid Kukerpillidest NOËPini. Sündmuse tarbeks luuakse väljakule ka kohvikute ja tänavatoidu ala, Laste Vabariigi labürint-mänguala ja töötoad ning ainulaadsed puitinstallatsioonid.

Raadio 2 otsib saja aasta hitti

26.06.17 ... Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.

Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

26.06.17 ... Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.
 

 


Uus lennusaade jõuab telerisse!

26.06.17 ... Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".

Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

22.06.17 ... Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.

Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

22.06.17 ... Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.

Soome rahvusringhäälingu majas uitas "keravälk"

22.06.17 ... Kolmapäeval oli Soome pealinnas Helsingis äikeseline suveilm ning Pasila linnaosas, kus asub ka rahvusringhäälingu Yle peahoone, müristas ja välkus taevas kogu õhtupooliku. Kuid otse Yle saateantennide torni all kolmandal korrusel sai kogeda veelgi huvitavamat nähtust.

Henri Laumets luges "Terevisioonis" viimase ilmateate

22.06.17 ... 22. juuni "Terevisioon" jäi viimaseks ka ilmateadustaja Henri Laumetsale, kes teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et sügisest algaval "Terevisiooni" hooajal ta ei jätka.

TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

22.06.17 ... Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast

22.06.17 ... Hooaja viimane "Terevisioon" läks eetrisse Läsna-Loobu külast Lääne-Virumaal, mille ERRi lugejad ja vaatajad valisid rahva lemmikuks.

Eero Reinu "Terevisioonist": arvasin alguses, et see on lihtsam

21.06.17 ... Viimaseid päevi ETV "Terevisiooni" juhtiv Eero Reinu kinnitas, et elus tuleb julgelt igasuguseid uusi asju proovida ning avaldas lootust, et ekraanil näeb teda ka edaspidi.

Musketärid võidutsesid Vikerraadio järjejuttude küsitluses

21.06.17 ... Vikerraadio küsitluses, millist järjejuttu laste- ja noortekirjanduse vallast soovitakse sel suvel veel kord kuulata, osutus kõige enam hääli saanuks prantsuse kirjandusklassika igihaljas teos - Alexandre Dumas' vanema "Kolm musketäri".

Piltuudis: Vikerraadio saatejuhid jõuavad eetrisse Soomest

20.06.17 ... "Huvitaja" saade läheb jaaninädalal eetrisse põhjanaabrite juurest, kus tähistatakse suurejooneliselt Soome Vabariigi 100. sünnipäeva.

Suvises teletabelis on kõrgel kohal uudistesaated

20.06.17 ... Eelmise nädala vaadatuimate saadete hulka jõudsid ETV, Kanal 2 ja TV3 uudistesaated.

ETV lastekoor tõi rahvusvaheliselt koorikonkursilt esikoha

20.06.17 ... ETV lastekoor pälvis Salzburgis toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil lastekooride kategoorias kulddiplomi. Ühtlasi valiti koor kõigi kategooriate võrdluses nelja parima hulka, olles samas üks noorimaid koosseise konkursil.

Neljapäeval kuuleb laule sõdurile

19.06.17 ... Heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile" toimub juba sel neljapäeval, 22. juunil kell 19.00 Rakvere spordihallis. Kontserdiga toetatakse raskelt vigastatud või teenistuses surma saanud kaitseväelaste laste haridusteed ja huvitegevust.

Fotod läbi aastate: ERR-i saatejuht Marko Reikop tähistab sünnipäeva

19.06.17 ... Täna tähistab 48. sünnipäeva teleajakirjanik Marko Reikop, kes on ERR-is rõõmustanud raadiokuulajaid ja televaatajaid juba 26 aastat. Otsisime piduliku päeva puhul üles meeleolukad ERR-i arhiivifotod Reikopist läbi aastate.
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.