Sündmused

Võrus esietendub Koolitantsu Kompanii uuslavastus "Jaht"

19.09.17 ... Üle-Eestilise noortekompanii viies lend toob koos koreograaf Andre Lainega lavale tantsulavastuse eesti tantsu žanris. Etendused toimuvad Võru Kandles 29. ja 30.septembril.

ERR.ee video | Noortebänd 2016 The Notes jahib Eesti Laulu võitu

09.09.17 ... Noortebänd 2016 võitja The Notes andis aasta pärats võistlust välja debüüt-EP "Lead My Mind" ning kinnitas, et võistlus andis juurde tutvusi ja pakkus melu.

ERR.ee video | Lepatriinu: Noortebändil osalemine andis mega hoo sisse

09.09.17 ... Noortebänd 2016 finalist Lepatriinu ehk Triinu Paomets meenutas oma tähelendu laulukonkursil ning tõdes, et elu hakkas pärast seda pihta.

ERR.ee video | Noortebänd avas Lepatriinu kontserdiga hooaja

06.09.17 ... Noortebänd 2017 hooaeg sai piduliku avapaugu, lisaks bändide tutvustusele esines Noortebändist tuule tiibadesse saanud Lepatriinu. ERR Menu kandis avaürituse otse üle.

ERR.ee video| Noortebändi korraldaja: sel aastal oli esmakordselt loobujaid

09.09.17 ... Sel sügisel stardib 17. korda noorte muusikute konkurss Noortebänd, mis on esmakordselt pidanud silmitsi seisma ka loobujatega.

Ankeet | Kes on ZUNORODO?

09.09.17 ... Kuidas saab Xboxi mängust alguse tee aasiapärase muusika loomiseni? ERR Menu ankeetküsitlusele vastab Kaspar Kosk.

Ankeet | Kes on Rainer Ild?

09.09.17 ... "Eesti võimsam ginger/songwriter," iseloomustas saatejuht Siim Kera ETV2 saates "TOP 7" Rainer Ildi. ERR Menu annab nüüd sõna Rainer Ildile.

Ankeet | Kes on Nora's Closure?

09.09.17 ... 30 minutit enne Noortebändi demovooru lõppu tuli solist Marisel tunne, et nüüd on see hetk, kus enam asju teadmatusse edasi lükata ei tohiks. Elutoas salvestatud demo sai Noortebändile saadetud ja pärast seda on Nora's Closure poolfinaalis.

Ankeet | Kes on Inger?

09.09.17 ... Artist Inger sisaldab kõike seda, mis on lavataguses ja koduses laulukirjutaja Ingeris. Loodame siis koos temaga, et kümne aasta pärastki on Inger endiselt lavalaudadel.

Ankeet | Kes on Arg Part?

09.09.17 ... Nad nimetavad end Araks Pardiks, aga laval on nad kõik olnud juba maast madalast ja konkurentsi ei karda. Demovooru lugu valmis kolme tunniga! Ühtlasi loodavad nad, et ehtsad puhkpillid laval "tuletavad mälupulgavendadele meelde, millega on tehtud puhkpillide sämplid." Sõna teile, Funky Ducks!

Ankeet | Kes on Up the Sky?

09.09.17 ... Kolmest noormehest koosnev bänd sai lõplikult vormitud alles 2017. aastal, kuigi koos on musitseeritud juba möödunud aastast. Nagu nimigi lubab, keerleb kõik bändi mõtetes olev ikka kõrguste ja kosmose ümber.

Ankeet | Kes on Nord Lights?

09.09.17 ... Ebakvadraatne ja põhjamaine Nord Lights -- kuidas sellise iseloomustusega bänd kõlab? Kuulajatele pakutakse maagilist helikeelt ja vaatajatele energiast pakatavat sõud, lubavad noored. Naissoo konkursil 2. koha saanud bänd on kindlasti kõva konkurent.

Ankeet | Kes on wAxXeRs?

09.09.17 ... Endine peaminister Taavi Rõivas teab hästi, et wAxXeRs on Kadrina kõige kuumem bänd. Nüüd kuuleb Noortebändi vahendusel rokkaritest veelgi suurem auditoorium. "Kõige suuremad konkurendid konkursil oleme enda jaoks ise."

Ankeet | Kes on Kolmainsus?

09.09.17 ... Eestikeelset hiphoppi saab teha suurepäraselt, selles on 3ainsus kindel. Ja palun, pisut vähem kui aastase tegutsemise järel on neil ette näidata terve albumitäis lugusid. "Murrame räppari stereotüübi ning kaotame piiri rahva ja lava vahel," lubab 3ainsus ERR Menule.

Ankeet | Kes on Hommage?

09.09.17 ... Hommage'il on sel aastal juba üks konkursivõit taskus, see on Tartu Tudengibändi esikoht. Fännidele pakuvad nad kuulamiseks demoloo "Spontaneous", mis näitlikustab nende uuenduslikku stiili: suur dünaamiline skaala ja karakterite vahetumine lugudes.

Ankeet | Kes on 4 AM?

09.09.17 ... Väsimus on suur, aga soov miskit luua on suurem ja seega leiabki 4 AM end tihti päeva lõpetamas pigem varahommikul, kella nelja paiku. Tööd on palju: vaid paar nädalat enne Noortebändi läks noorte muusikute eelmine bänd laiali, aga uue nime alt ollakse siiski kohal.

Ankeet | Kes on To'ko?

09.09.17 ... Kolmebänd To'ko tuleb Noortebändile Saaremaalt. "Teeme asja muusika levimise ja emotsioonilaengu, mitte suure võistluse nimel," räägib bänd, kui pakub kuulamiseks meloodilisi ja bossa-jazzilikke palasid.

Ankeet | Kes on Islanders?

09.09.17 ... Islanders -- see on neli tükki Eesti metalli, tutvustavad bändiliikmed end Soundcloudis. Kuidas kõlab soulmetal Saaremaalt?

Ankeet | Kes on Mir?

09.09.17 ... Just pöördumatu ja kompromissitu ausus võiks olla see, mis Miri Noortebändi finaali ja ka võiduni viib, usub bänd, Ja rõhutab, et kindlasti aitab edule kaasa ka see, et neil on bassitšikk.

Ankeet | Kes on Eliot Ness?

09.09.17 ... Eliot Nessile annavad jõudu hommikune puder, ema armastus ja ilmselt ka valgevene fännitarid, kellega Rootsi laeval kohtuti.

Noortebänd 2017 poolfinalist Rainer Ild avaldas singli "I’m Okay"

08.09.17 ... Noortebänd 2017 poolfinalist Rainer Ild avaldas uue singli "I’m Okay", mis on Ildi senise loomingu kõige värskem näide artisti uuest elektroonilisest suunast.

ERR toob sel sügisel kuulajate-vaatajateni Noortebändi säravaimad hetked

08.09.17 ... Juba 17. korda siseneb paarkümmend noort muusikut Noortebändi konkursile, millest võib alguse saada tähelend Eesti (ja miks mitte kogu maailma) muusikaareenil. Suurel sündmusel hoiab silma ja kõrva peal Eesti Rahvusringhääling portaalis, teles ja raadios.

Lapsevankriga emad said oma jooksuürituse

19.08.17 ... Esimest korda Eestis oli lapsevanematel võimalus võtta osa lapsevankrijooksust. Hoolimata vihmasest ilmast oli osalejaid oodatust rohkem.

BändiLabori bändilaagri mentoriteks on Kostja Tsõbulevski ja Raul Ojamaa

18.07.17 ... Eesti rütmimuusika hariduse liidu mentorprogramm BändiLabori selleaastase bändilaagri mentoriteks on produtsentide duo Raul Ojamaa ja Kostja Tsõbulevski.

Video: Winny Puhh üllatas eesistumise avakontserdil katuselt laskumisega

29.06.17 ... Neljapäeva õhtul anti Eesti eesistumisele Vabaduse väljakul avapauk kontsert-etendusega, mille ekstreemseima etteaste tegi ansambel Winny Puhh, kelle kitarrist laskus väljakule 30 meetri kõrguselt katuselt.

Laupäeval jõuab ETV ekraanile "Oma kodu" kaks viimast saadet

15.06.17 ... Sel laupäeval algusega kell 10.30 ja 11.00 jõuab ETV ekraanile telesaate "Oma kodu" käesoleva hooaja kaks viimast saadet.
 


Selgusid Noortebänd 2017 poolfinalistid

05.06.17 ... Muusikategelastest koosnev žürii valis välja 12 edasipääsejat, kes hakkavad sügisel võistlema Noortebänd 2017 tiitli nimel. Alates eelmisest aastast on lisaks bändidele oodatud konkursile ka sooloartistid.

Teatri- ja muusikasuvi Euroopas: 7x2 soovitust

03.06.17 ... Kuigi ilmateade seda uskuda hästi ei lase, on suvi vähemalt kalendri järgi käes ja esimesed festivalidki õige pea algamas. Kel Eestis toimuvast väheks jääb, neile pakub ERR valiku teatri- ja muusikaüritustest Euroopa linnades.

Renoveeritud Anija mõisapargis avatakse suvehooaeg

28.05.17 ... 28. mail kell 12 avatakse külastajatele värskelt renoveeritud Anija mõisapark.

Märt Avandi meenutas kummikeksumängu

26.05.17 ... 10. juunil leiab Tallinnas Kadrioru pargis aset järjekordne heategevuslik Pardiralli. Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu esimees ja Pardiralli korraldaja Märt Avandi andis aru, kuidas ürituse korraldamine sujub ning mängis muu hulgas kummikeksu.

Suur ülevaade: Eesti festivalisuvi 2017

26.05.17 ... Suveni (vähemalt juunini) on jäänud veel vaid loetud päevad ning just nii kaugel ka esimesed muusikafestivalid. Villu Veski on kirjutanud, et Eestis korraldatakse ühe inimese kohta kõige enam festivale, nii et Eestile võiks nimeks anda hoopis Festland. Olgu see statistika ametlik või mitte, igale maitsemeelele leiab tõesti oma. Saate selles veenduda Menu suvefestivalide kaardilt.

Rakvere korrastab võistluse käigus nõukaaegseid paneelelamuid

19.05.17 ... Rakvere linnavalitsus korraldas arhitektuurivõistluse, et anda nõukaaegsele paneelidest kokku pandud korrusmajade kvartalile uue ja ühtse välimuse.

Muuseumiööle annavad vürtsi noortebändid

19.05.17 ... Homme õhtul avavad Eesti muuseumid uksed tavapärasest hilisemal ajal, et tähistada üleeuroopalist muuseumiööd, kust ei puudu muusika.

Tartu perekond ehitas lammutatud maja asemele täpselt samasuguse

12.05.17 ... Noor perekond ostis Tartus endale lagunenud maja, mis lammutati ning ehitati asemele täpne koopia.

Lasnamäe vanade majade rõdud võivad olla tõeliseks ohuallikaks

05.05.17 ... Tehnilise järelevalve amet on tellinud koostöös tehnikaülikooli teadlastega uuringu 1960.-70ndatel ehitatud suurpaneelelamute rõdude seisukorra kohta. Seda, millistele järeldustele eksperdid jõudsid, käis uurimas ETV saade "Oma kodu".

Tudengibänd 2017 on Kirju Tigu

29.04.17 ... Eile astusid Tartus muusikakonkurss Tudengibänd 2017 lavale viis finalisti. Aasta kõige tudenglikuma kollektiivi tiitliga pärjati ansambel Kirju Tigu.

Vaata uuesti: "Oma kodu" otsis üles arhitektuuriajaloolised kortermajad

29.04.17 ... "Oma kodu" kevadhooaja kolmandas episoodis toodi televaatajate ette kolm arhitektuuriajaloo seisukohalt olulist kortermaja.

Miljööalas oleva maja rekonstrueerimisel annab nõu spetsialist

28.04.17 ... Saates "Oma kodu" minnakse arhitektuuriajaloo seisukohalt olulistesse kortermajadesse ja tutvustatakse nende renoveerimisvõimalusi.

Vaata uuesti: "Oma kodu" Tartu smartovkadest

22.04.17 ... Nii nagu kõikides Nõukogude Liidu linnades, lahendati 60. aastatel ka Tartus vajadus uute korterite järele massilise elamuehitusega: tellistest lihtsate, äravahetamiseni sarnaste karpidega.

Tartu muudab vanad majad kunsti abil uueks

21.04.17 ... Tartus toimus rahvusvaheline kunstikonkurss majade kujunduslike lahenduste leidmiseks, et muuta vanad ja ilmetud elamud uueks.

"Oma kodu" uus hooaeg muutub spetsiifilisemaks

20.04.17 ... Saatesari "Oma kodu" alustas uut hooaega ning käsitleb kõikvõimalikke teemasid, mis puudutavad inimeste elutingimusi.

Vaata uuesti: "Oma kodu" alustas uut hooaega

15.04.17 ... Vana maja taastamine on nagu rätsepatöö - valmislahendusi pole, tuleb leida just selline, mis sobib majale või on omanikule taskukohane.

Vana puitmaja renoveerides kulub hea nõu marjaks ära

14.04.17 ... Laupäeval uut hooaega alustav "Oma kodu" keskendub esimeses saates just vanade puitmajade renoveerimisele.

"Oma kodu" alustab teist hooaega

13.04.17 ... Inimeste kodud on väga erinevad - elatakse uutes ja vanades, nutiseadmeid täis või looduslikest materjalidest kodus, mille saab maja eluea otsa saades lihtsalt komposteerida. Aga üks soov ühendab kõiki korteriomanikke - kodu peab olema soe ja mõnus, kuid kulud võimalikult madalad.

Galerii: Koolitantsu finaali teine päev

08.04.17 ... Koolitants 2017 finaalkontsertide teisel päeval selgitati välja Eesti parim noor tantsija ning lavale jõudsid eesti-, vaba-, estraadi-, tänava- ja showtantsud.

Galerii: Koolitantsu finaali esimene päev

07.04.17 ... Koolitants 2017 finaalkontsertide esimesel päeval valiti rahva lemmik ning lavale jõudsid laste- ja koolitantsud.

"Vikerhommik" püüdis juubeli puhul raadio maailmarekordeid purustada

02.04.17 ... Vikerraadio tähistas oma 50. sünnipäeva ning püüdis otse-eetris purustada raadioga seotud maailmarekordeid. Kuulajate ja külaliste abiga võeti ette mitu rekordiüritust. "Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis neile kaasa elamas ja sattus isegi ootamatult kaasa lööma.

Vikerraadio 50: Jarek Kasari kontsert

03.04.17 ... 3. aprillil tähistas Vikerraadio 50. aastapäeva juubelit. Selle puhul korraldas Vikerraadio piduliku kontserdi, mis käis Jarek Kasari muheda nalja ja laulu saatel läbi viie aastakümne olulisemad sündmused ning laulud.

"Õhtujutu" unelaul sai 27 aastat hiljem uue versiooni

03.04.17 ... Vikerraadio kuulajad teavad "Õhtujutu" unelaulu, mida esitab Vikerraadio enda turundustöötaja Laura Teder.

Saaremaa lehmad on Vikerraadio püsikuulajad

03.04.17 ... Saarema korrspondent Margus Muld tegi loo Saaremaa põllumehe Raimond Ellikuga, kes teatas, et lehmad annavad piima ainult Vikerraadiot kuulates. "Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe otsustas seda väidet kontrollida.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: