R2 soovitab

R2 kuulajamäng võttis otse-eetris humoorika pöörde

15.09.17 ... Raadio 2 saate "Agenda" kuulajamäng võttis otse-eetris humoorika pöörde, kui helistaja soovis vastata juba tükk aega varem kõlanud küsimusele.

Uus hooaeg | Raadio 2 viis salajastesse ruumidesse

04.09.17 ... Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare tutvustas uue hooaja eel töökohta ning tutvustas eesootavat programmi.

Galerii: ERR-i töötajad tähistasid tordiga hooaja algust

04.09.17 ... 4. septembril algas ERR-is uus hooaeg, mis tähendab vanu häid ja uusi põnevaid saateid nii teles, raadios kui ka veebis. Sel puhul kogunesid töötajad telemajja üheskoos torti sööma.

Karl-Andreas Kalmet ärkas uue hooaja ärevuses öö jooksul 40 korda üles

04.09.17 ... Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuht Karl-Andreas Kalmet tunnistas, et ärkas öö jooksul vähemalt 40 korda üles, sest ärevus uue hooaja ees oli nii suur.

Tõnis Mägi: "Koit" läks levima nagu kulutuli

01.09.17 ... Kogu suve vältel kestnud konkurss "Saja aasta laul" jõudis viimaks lõpule, esikohale asetus Marju Läniku ja Mahavoki lugu "Karikakar". Teise koha pälvinud "Koidu" kohta ütles loo autor Tõnis Mägi, et muusikapala sündis kiiresti ning suurt tööd sellega polnud.

Raadio 2 saja aasta hiti listi saatel sündis uus ilmakodanik

01.09.17 ... Täna selgub Raadio 2 suurhääletuse tulemusel saja aasta hitt. Konkursile elab kaasa ka värske ema Ann Nigul, kelle laps just selle listi saatel sündis.

Galerii | Marju Länik: mul ei möödu ühtki esinemist ilma "Karikakrata"

01.09.17 ... Raadio 2 algatas suve alguses küsituse, kus otsiti Eesti inimeste lemmikut kodumaist muusikapala. Nädala algul läks mitu kuud kestnud konkurss lukku ning kuulajate valikute põhjal selgus, et saja aasta parim lugu on Marju Läniku ja Mahavoki "Karikakar". Länik ise oli selles valikus väga üllatunud.

Selgusid R2 saja aasta hitid, tabelit troonib "Karikakar"

01.09.17 ... Raadio 2 eetris oli reedel maratonsaade, kus Erik Morna, Koit Raudsepp ja Maarja Merivoo-Parro kuulutusid välja Eesti rahva sada lemmiklugu. Õhtu lõpuks selgus, et kuulajate arvates on parim kodumaine pala Marju Läniku ja Mahavoki "Karikakar".

Augustis mängis Raadio 2 eetris enim A-Rühm "Varjata head ei saa"

01.09.17 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu mängitumad laulud.

Raadio 2 selgitab välja saja aasta hiti

31.08.17 ... Eesti Vabariigi suure juubelisünnipäeva eel korraldas Raadio 2 rikkaliku muusikakonkursi ja kutsus üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu. Hääletamine on lõppenud ning juba reedel selgub, missugused laulud on kuulajate lemmikud.

Arop: Eestis tulebki oma tegudes ja ütlemistes agressiivne olla

31.08.17 ... Uku Arop ehk endine Suur Papa tõdes, et pole oma muusikukarjääri jooksul liialt tuge saanud, mistõttu jagab võimalust nüüd ise hea meelega noortele muusikutele.

Maian Eesti Laulu kollektiivist: kõik arvavad, et me läksime tülli

30.08.17 ... Eesti Laul 2017 konkursilt kuulsust kogunud Maian Lomp tunnistas, et kuigi pärast konkurssi pole ta Whogaux ja Karl-Kristjaniga uusi lugusid avaldanud, pole põhjuseks tülid või arusaamatused.

R2 "Hommik!" saab oma uudistelugeja: esialgu stardin umbes kümne äratusega

28.08.17 ... Raadio 2 hommikuprogramm ei alusta 4. septembril mitte ainult uue äratajaduo, Karl-Andreas Kalmeti ja Margus Kamlatiga, vaid oma koha võtab sisse ka hommikune uudistelugeja Janet Õunapuu.

ERR.ee video | Kalmeti kõrval hakkab R2 "Hommikut!" juhtima Kamlat

28.08.17 ... Karl-Andreas Kalmeti kõrval hakkab sügisest hommikuprogrammi juhtima Margus Kamlat, moodustades koosluse Kamlet. Panime saatejuhid proovile, kas nad suudavad oma sarnased perenimed järjest saates eksimata ette kanda.

Galerii: ERR tähistas bändisärgipäeva

25.08.17 ... Reedel tähistati Raadio 2 algatusel ERRis juba teist bändisärgipäeva, millest said osa võtta kõik soovijad.

Maarja Merivoo-Parro: bändisärgid kannavad armastuse sõnumit

25.08.17 ... Täna toimub teine bändisärgipäev, tänavu on ettevõtmine rahvusvaheline, eestlaste algatusega on liitunud ka Läti raadiojaam Pieci.

Bändisärgipäev tuleb taas

23.08.17 ... Reedel toimub teine bändisärgipäev, mille tähistamiseks on Raadio 2 pannud kokku lõbusa eriprogrammi. Tänavu on ettevõtmine rahvusvaheline - eestlaste algatusega on liitunud ka Läti raadiojaam Pieci.

The xx liige Oliver Sim: me tahtsime inimesi tantsima panna

20.07.17 ... Erik Morna tegi intervjuu The xx liikme Oliver Simiga, kellega tuli juttu nende esimesest kontserdist, tema lemmikust bassikäigust ning muutustest bändi kõlapildis.

Raadio 2 toob kuulajateni ansambli Trad.Attack! eilse Positivuse kontserdi

15.07.17 ... 15. juulil kell 18 saab saates "R2 Keikka" kuulda bändi Trad.Attack! kontserti, mis toimus 14. juulil Positivus festivalil.

Raadio 2 teeb festivalilt I Land Sound hulga otseülekandeid

13.07.17 ... 13. kuni 15. juulini toimub Orissaares kunsti- ja muusikafestival I Land Sound, mis koondab kolmeks päevaks Eesti suuremad peosarjad. Raadio 2 toob nii neljapäeval, reedel kui laupäeval festivali kuulajatele koju kätte.

ERR.ee video: Kolleegide üllatus tõi Ingrid Peegile otse-eetris pisara silma

29.06.17 ... Täna läks Raadio 2-s viimast korda eetrisse "Suveraadio" Ingrid Peegi juhtimisel, kes siirdub peagi hoopis Vikerraadio peatoimetaja toolile.

Raadio 2 viib Läti laulva revolutsiooni lainele

29.06.17 ... Nädalavahetusel on Tallinn täis noori laulu- ja tantsupeolisi, kuid Raadio 2 viib sel puhul hoopis ajas tagasi ja sätib end sisse lõuna pool, Läti laulva revolutsiooni ja tolleaegse muusika juures.

Raadio 2 otsib saja aasta hitti

26.06.17 ... Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.

Raadio 2 toob suvel eetrisse kolm uut saatesarja

05.06.17 ... Sel suvel toob Raadio 2 eetrisse kolm täiesti uut sarja. Need on Jan Berkovitchi "Metamericana", Maarja Merivoo-Parro "Laulvad revolutsioonid" ja Igor Maasiku "Suur lõunamere armastus".

R2 hommikuprogramm vahetab sügisel saatejuhti

31.05.17 ... Raadio 2 hommikuprogramm "Hommik!" senistest saatejuhtidest jätkab sügisel vaid Karl-Andreas Kalmet. Dannar Leitmaal oli eile hommikul viimane saade.

Jälgi taas Eurovisiooni otseülekannet Juure ja Kivirähki mahlaste kommentaaridega

10.05.17 ... Neljapäeva õhtul kell 22.00 jõuab eetrisse Eurovisiooni lauluvõistluse teine poolfinaal, kus võistleb ka Eestit esindav laul "Verona" Laura Põldvere ja Koit Toome esituses. Raadio 2 saade "Rahva Oma Kaitse" kostitab sel puhul kuulajaid Mart Juure ja Andrus Kivirähki mahlakate eurovisioonikommentaaridega.

Öökontsert: ansambel Viktor's Joy R2 otse-eetris

05.05.17 ... Südaööl oli Raadio 2 eetris hooaja viimane Maarja Merivoo-Parro täispikk öösaade, kus sai kuulata ka ansambel Viktor's Joy kontserti. Menus tegi raadioeetris olnud kontserdist otseülekande.

Vaata, millised olid aprillis Raadio 2 eetris enim mängitud lood

03.05.17 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu menukaimad laulud. Aprillis olid enimmängitud artistid Lorde, Disciples ja Gorillaz.

"Hallo, Kosmos!" pühendub kosmonautikapäeval Marsile

10.04.17 ... Kolmapäeval tähistatakse rahvusraamatukogu suures saalis kosmonautikapäeva. Tänavuseks teemaks on Marss ning inimkonna püüdlused punase planeedi poole, mille üle arutlevad Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" avalikul salvestusel arhitekt Juhan Kangilaski, füüsikud Alvo Aabloo ja Mart Noorma ning ufoloog Igor Volke.

ERR.ee video: Rake kontsert Tallinn Music Weeki Raadio 2 laval

02.04.17 ... 31. märtsil toimus Von Krahlis Raadio 2 showcase, kus astus üles ka Eesti bänd Rake. Menu tegi ansambli Rake esinemisest otseülekande.

ERR.ee video: Shtuby kontsert Tallinn Music Weeki Raadio 2 laval

02.04.17 ... 31. märtsil toimus Von Krahlis Raadio 2 showcase, kus astus üles ka Iisraeli artist Shtuby. Menu tegi Shtuby esinemisest otseülekande.

Liis Lemsalu: "Sinuga koos" on mõtteline jätk loole "Sinu ees"

31.03.17 ... Reedel oli Raadio 2 hommikusaates külas Liis Lemsalu, kes rääkis kuulajatele oma hiljuti avaldatud singlist "Sinuga koos".

Galerii: "Hallo, Kosmos!" tähistas 300. saadet

23.03.17 ... 23. märtsil kõlas Raadio 2 eetris kolmesajas saade "Hallo, Kosmos!", kus oma mõttemaailma jagas raadiokuulajatega kirjanik ja Tartu Ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita.

Marky Ramone juhtis Raadio 2-s saadet

08.03.17 ... Raadio 2 eetris kõlas saade "Keldrikassetid", mis tõi eetrisse Marky Ramone.

Raadio 2 hommikuprogrammi juhib Kamlet

06.03.17 ... Järgmised kaks nädalat on Raadio 2 hommikuprogrammi juhtimas koosseis The Kamlet.

Raadio 2 teeb kummarduse ansambli The Clash loomingule

16.02.17 ... Raadio 2 teeb sel reedel kummarduse otsingulise, eduka ja vaieldamatult legendaarse Briti bändi The Clash loomingule.

Raadio 2 tähistab valentinipäeva öösaatega

13.02.17 ... Esmaspäeva lõppedes alustab Raadio 2-s täispikk öösaade, mis on valentinipäevale kohaselt täis lilli ja südameid.

Saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks on Fred Jüssi

09.02.17 ... Täna on Raadio 2 saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks armastatud loodusevaatleja Fred Jüssi.

Videod: TLÜ meeskoor lõi R2 hommikuprogrammis laulu lahti

06.02.17 ... Raadio 2 reedese hommikuprogrammi tegijate kaine jaanuar jõudis lõpusirgele ning kuulajate üllatuseks oli seekord stuudios kohal TLÜ meeskoor.

Vaata, millised märksõnad pealkirjades kõige enam lugejaid ligi meelitavad

27.01.17 ... Raadio 2 saates "Vabakava" olid täna külas ERR.ee ajakirjanikud Aleksander Krjukov ja Rain Kooli, kes proovisid kokku panna nimekirja märksõnadest, mis uudistemaailmas inimesi kõige enam erutavad.

ERR.ee video: Daniel Levi esines R2 hommikuprogrammis

27.01.17 ... Raadio 2 reedese hommikuprogrammi kuulajad ei pea ka sel nädalal pettuma, kuna raadio näitab taas pilti ning toome otseülekandes kohale Daniel Levi ülesastumise, kes esines R2 stuudios 27. jaanuaril kell 8.30.

Kristjan Randalu üllatas raadio otse-eetris iPadi koraaliga

23.01.17 ... Üle mitme aasta taas kodumaal soolokavaga üles astuv Kristjan Randalu käis Raadio 2-s külas Erik Morna saates.

ERR.ee video: Norman Salumäe ja Jonas Kaarnamets R2 hommikuprogrammis

20.01.17 ... Reedese Raadio 2 hommikuprogrammi austajad saavad taas nautida varahommikust live-esinemist ka videopildis. Täna astusid üles Norman Salumäe ja Jonas Kaarnamets.

ERR.ee video: Kalle Sepp R2 hommikuprogrammis

13.01.17 ... 13. jaanuari hommikul näitas raadio taas pilti, kui Raadio 2 hommikuprogrammi tuleb külla muusik Kalle Sepp.

Piltuudis: Alan Walker sai R2 Aastahiti auhinna kätte

12.01.17 ... 30. detsembril selgusid 2016. aasta parimad laulud Raadio 2 kuulajate arvates ning välismaa artistide edetabeli pani kinni Alan Walker oma looga "Faded".

R2 hommikusaatejuhid liitusid kaine jaanuari aktsiooniga

09.01.17 ... Raadio 2 reedehommikused saatejuhid Gert Zavatski ja Jakob Rosin on liitunud New Yorgist alguse saanud aktsiooniga, mil nimeks Drynuary.

Raadio 2 tähistab The Doorsi päeva

04.01.17 ... Täna täpselt 50 aastat tagasi ilmus legendaarse ansambli The Doorsi omanimeline debüütalbum. Los Angeleses toimub bändi liikmete John Densmore ja Robby Kriegeri ning Ray Manzareki ja Jim Morrisoni sugulaste osavõtul pidulik tseremoonia, mille käigus kuulutatakse 4. jaanuar The Doorsi päevaks.

Raadio 2 andis välja kasseti

30.12.16 ... Kõigi R2 Aastahiti hääletanute vahel läheb jagamisele esimene osa piiratud koguses väljaantud kassette, millel võtavad mõõtu indiehaldjas Mari Jürjens ja tema Läti kolleeg Alise Joste, kes käisid külas Maarja Merivoo-Parro öösaates ning lisaks laulmisele rääkisid avameelselt oma elust ja armastusest.

Täna selgub Aastahiti võitja

29.12.16 ... Täna selguvad Eesti kõige olulisema muusikaküsitluse tulemused – Raadio 2 kuulutab välja Aastahiti.

"Eesti Pops" reastas 20 parimat Eesti laulu lõppeval aastal

29.12.16 ... Juba seitsmendat aastat noppisid Raadio 2 saate "Eesti Pops" juhid Erkki Tero ja Janek Murd.välja 20 parimat Eesti lugu käesolevast aastast.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: