R2 soovitab

Eesti Laulu žürii liige: sel aastal on palju paremad lood

17.11.17 ... Eesti Laulu eelžüriisse kuulunud Siim Nestor kiitis uut hääletussüsteemi ja kinnitas, et sel aastal olid tugevad võistluslood.

Siim Nestor Spacey väidetavast ohvrist: võiks olla rahul, et Spacey talle külge lõi

10.11.17 ... Muusikakriitik Siim Nestor avaldas arvamust Hollywoodi tabanud ahistamisjuhtumite üle ning tõdes, et paljud lood tunduvad olevat ülevõimendatud.

Galerii: Ansambel Miljardid andis R2 live'il kontserdi

09.11.17 ... Täna toimus Eesti Raadio 1. stuudios Marten Kuninga ansambli Miljardid kontsert. Juba peagi saab kontserti näha R2 live vahendusel.

Raadio 2 tuleb detsembri alguses taas bändisärgilaadaga

08.11.17 ... 9. detsembril toimub raadiomaja fuajees taas R2 bändisärgilaat, kuhu tulevad kohale mitmed tuntud Eesti artistid ja bändid, et müüa oma pildiga särke ning kohtuda fännidega. Laada korraldaja Maarja Merivoo-Parro usub, et sellest on saanud Raadio 2 iga-aastane traditsioon.

Hardi Volmer 60: kümme unustamatut hitti

08.11.17 ... Neurorocki doktor Hardi Volmer peab 8. novembril 60. sünnipäeva. Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare heitis pilgu auväärt looja ja interpreedi varasalvele, mille najal on üles kasvanud mitu põlvkonda.

Eestis loodi LGBT koor: me ei pane blokki ette ka sirgetele sõpradele

02.11.17 ... Eesti üheks värskeimaks kooriks on LGBT kogukonna loodud laulukollektiiv Vikerlased, mis ühendab esmakordselt Eestis selle kogukonna lauljaid.

Seriaal "Stranger Things" lööb nostalgiaga

02.11.17 ... Ajakirjanduses ja sotsiaalmeediakanalites lööb juba pikemat aega laineid voogedastusprogrammi Netflix ulmesari "Stranger Things", mis tasapisi kultusseriaali mõõtmeid võtmas.

Pildid ja video: Wend grillis raadiomaja ees liha

19.10.17 ... 20. oktoobril stardib ETV-s uus huumoriga vürtsitatud kokasaade "Wend Weis". Saatejuht Priit Kuusk ehk Wend kostitas sel puhul inimesi raadiomaja ees grill-lihaga.

Video: Raadio 2 üllatas sünnipäevalast Kristo Rajasaaret

20.10.17 ... Raadio 2 saade "Vabakava" korraldas peatoimetaja Kristo Rajasaarele otse-eetris sünnipäevaks muusikalise üllatuse.

TV3 ajakirjanik: info Laura Kõrgemäe kohta tuli tuntud eestlaselt

19.10.17 ... Eile tõi TV3 uudistesaade "Seitsmesed" avalikkuse ette loo, kus mitmed tüdrukud süüdistavad seltskonnategelast Laura Kõrgemäed kupeldamises. Ajakirjanik Keili Sükijainen avas loo tagamaid.

Kehakeeleekspert: silmadega on väga raske petta

18.10.17 ... Kehakeeleekspert ja psühholoog Atali Stahlman analüüsis Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuhte ja jagas nippe, kuidas inimese kehalist olekut hinnata.

Hendrik Toompere jr isadusest: tähelepanu nihkub iseendalt täielikult ära

16.10.17 ... Näitleja Hendrik Toompere jr perre sündis teine laps ning mees jagas oma kogemusi isadusest.

Galerii: Noortebänd 2017 finalistid kogunesid stuudiosalvestusteks

16.10.17 ... Noortebändi kolm finalisti salvestasid uudistemaja stuudios Raadio 2 abiga oma loomingu.

ERR.ee video: "Estonian Funk Embassy" erisaade tõi raadiosse tantsijad

12.10.17 ... Kolmapäeva õhtul oli "Estonian Funk Embassy" erisaade helis R2 otse-eetris ja pildis ERR Menu portaalis koos breik- ja hip-hop tantsijatega Eestist, Venemaalt ja Sloveeniast.

ERR.ee video | Genka, Paul Oja ja Sip€lga 14 äratasid raadiomaja ees möödujaid

05.10.17 ... Genka, Paul Oja ja Sip€lga 14 andsid täna hommikul raadiomaja ees live-kontserdi, et hommikustele ärkajatele värsket energiat pakkuda. Menu kandis kontserdi otsepildis üle.

Tõnis Niinemets mõtleb poliitikasse minekust: huumoriga saab maailma paremaks muuta

04.10.17 ... Koomik Tõnis Niinemets ei välista, et võib kunagi poliitikukarjääri alustada ning usub, et nali on õige viis, kuidas inimesteni jõuda.

Maailmakuulsa Gogol Bordello uuel albumil kõlab Gunnar Grapsi muusika

02.10.17 ... Maailmakuulus mustlaspungi bänd, New Yorgis tegutsev Gogol Bordello avaldas hiljuti uue plaadi "Seekers and Finders", mille avaloo "Did It All" esimeses pooles hakkab tiksuma eestlastele üsna tuttav käik. 

Vahur Kersna skandaalse maali ostis Urmas Oru

29.09.17 ... Vahur Kersna joonistas mõni nädal tagasi "Ringvaates" Kersti Kaljulaidi portreele omapoolsed lisandid ning soovis selle maaliga osaleda heategevusprojektis "Maalides head". Korraldajad lükkasid töö tagasi, kuid Raadio 2 saade "Vabakava" pani selle siiski oksjonile müügile.

24 aastat R2-s saadet teinud Saaremets tülpimust ei tunne

29.09.17 ... Raul Saaremets läks 1993. aastal Raadio 2 tingimusel, et mängib seal ainult sellist muusikat, mida ise tahab. Enda sõnul pole ta selle 24 aasta jooksul kordagi väsimust või tülpimust tundnud.

Rasmus Puuri hommikune kohmetus: helilooja sattus ühte lifti peaministriga

26.09.17 ... Kui aastavahetusel sattus peaminister Jüri Ratas ühte lifti Donald Trumpi ja Vladimir Putiniga, siis täna hommikul oli tema liftikaaslaseks helilooja Rasmus Puur. Puur jagas meeleolusid Raadio 2 otse-eetris vahetult pärast kohtumist.

Raadio 2 kutsub "Minu näoga onu" vaatama

26.09.17 ... Raadio 2 kutsub kõiki filmihuvilisi endaga koos kinno nautima uut kodumaist linateost "Minu näoga onu".

Legendaarne kohtingusaade "Reisile sinuga" sai raadioversiooni

22.09.17 ... Maire Aunaste legendaarne kohtingusaade "Reisile sinuga" sai raadios üheks korraks uue kuue.

Vahur Kersna: kunst ei pea olema šokeeriv, aga see peab kõnetama

22.09.17 ... Eelmisel nädalal skandaalse kunstiteose loonud Vahur Kersna avas maali tagamaad ning selgitas, miks ta otsustas president Kersti Kaljulaidile joonistada prillid ja vuntsid.

Kuus britti asutasid eestikeelse nimega bändi

22.09.17 ... Kuus briti noormeest asutasid eestikeelse bändi Läbi Linna ning loodavad lähiajal esineda veel rohkem avalikel kontsertidel.

"Vabakava" paneb heategevuseks müüki Vahur Kersna skandaalse taiese

22.09.17 ... Möödunud nädalal joonistas ajakirjanik Vahur Kersna ETV saates "Ringvaade" heategevusprojekti "Maalides head" jaoks president Kersti Kaljulaidi portreele lilled, kuldvõtme, vuntsid ja prillid. Päev hiljem lükkasid heategevusprojekti eestvedajad Kersna tehtud taiese tagasi ja tunnistasid, et see ei sobi nende oksjoni temaatikaga. Nüüd on Raadio 2 saade "Vabakava" otsustanud skandaalse teose siiski maha müüa.

R2 kuulajamäng võttis otse-eetris humoorika pöörde

15.09.17 ... Raadio 2 saate "Agenda" kuulajamäng võttis otse-eetris humoorika pöörde, kui helistaja soovis vastata juba tükk aega varem kõlanud küsimusele.

Uus hooaeg | Raadio 2 viis salajastesse ruumidesse

04.09.17 ... Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare tutvustas uue hooaja eel töökohta ning tutvustas eesootavat programmi.

Galerii: ERR-i töötajad tähistasid tordiga hooaja algust

04.09.17 ... 4. septembril algas ERR-is uus hooaeg, mis tähendab vanu häid ja uusi põnevaid saateid nii teles, raadios kui ka veebis. Sel puhul kogunesid töötajad telemajja üheskoos torti sööma.

Karl-Andreas Kalmet ärkas uue hooaja ärevuses öö jooksul 40 korda üles

04.09.17 ... Raadio 2 hommikuprogrammi saatejuht Karl-Andreas Kalmet tunnistas, et ärkas öö jooksul vähemalt 40 korda üles, sest ärevus uue hooaja ees oli nii suur.

Tõnis Mägi: "Koit" läks levima nagu kulutuli

01.09.17 ... Kogu suve vältel kestnud konkurss "Saja aasta laul" jõudis viimaks lõpule, esikohale asetus Marju Läniku ja Mahavoki lugu "Karikakar". Teise koha pälvinud "Koidu" kohta ütles loo autor Tõnis Mägi, et muusikapala sündis kiiresti ning suurt tööd sellega polnud.

Raadio 2 saja aasta hiti listi saatel sündis uus ilmakodanik

01.09.17 ... Täna selgub Raadio 2 suurhääletuse tulemusel saja aasta hitt. Konkursile elab kaasa ka värske ema Ann Nigul, kelle laps just selle listi saatel sündis.

Galerii | Marju Länik: mul ei möödu ühtki esinemist ilma "Karikakrata"

01.09.17 ... Raadio 2 algatas suve alguses küsituse, kus otsiti Eesti inimeste lemmikut kodumaist muusikapala. Nädala algul läks mitu kuud kestnud konkurss lukku ning kuulajate valikute põhjal selgus, et saja aasta parim lugu on Marju Läniku ja Mahavoki "Karikakar". Länik ise oli selles valikus väga üllatunud.

Selgusid R2 saja aasta hitid, tabelit troonib "Karikakar"

01.09.17 ... Raadio 2 eetris oli reedel maratonsaade, kus Erik Morna, Koit Raudsepp ja Maarja Merivoo-Parro kuulutusid välja Eesti rahva sada lemmiklugu. Õhtu lõpuks selgus, et kuulajate arvates on parim kodumaine pala Marju Läniku ja Mahavoki "Karikakar".

Augustis mängis Raadio 2 eetris enim A-Rühm "Varjata head ei saa"

01.09.17 ... Raadio 2 avaldab igakuiselt oma TOP 20, kust leiab lõppenud kuu mängitumad laulud.

Raadio 2 selgitab välja saja aasta hiti

31.08.17 ... Eesti Vabariigi suure juubelisünnipäeva eel korraldas Raadio 2 rikkaliku muusikakonkursi ja kutsus üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu. Hääletamine on lõppenud ning juba reedel selgub, missugused laulud on kuulajate lemmikud.

Arop: Eestis tulebki oma tegudes ja ütlemistes agressiivne olla

31.08.17 ... Uku Arop ehk endine Suur Papa tõdes, et pole oma muusikukarjääri jooksul liialt tuge saanud, mistõttu jagab võimalust nüüd ise hea meelega noortele muusikutele.

Maian Eesti Laulu kollektiivist: kõik arvavad, et me läksime tülli

30.08.17 ... Eesti Laul 2017 konkursilt kuulsust kogunud Maian Lomp tunnistas, et kuigi pärast konkurssi pole ta Whogaux ja Karl-Kristjaniga uusi lugusid avaldanud, pole põhjuseks tülid või arusaamatused.

R2 "Hommik!" saab oma uudistelugeja: esialgu stardin umbes kümne äratusega

28.08.17 ... Raadio 2 hommikuprogramm ei alusta 4. septembril mitte ainult uue äratajaduo, Karl-Andreas Kalmeti ja Margus Kamlatiga, vaid oma koha võtab sisse ka hommikune uudistelugeja Janet Õunapuu.

ERR.ee video | Kalmeti kõrval hakkab R2 "Hommikut!" juhtima Kamlat

28.08.17 ... Karl-Andreas Kalmeti kõrval hakkab sügisest hommikuprogrammi juhtima Margus Kamlat, moodustades koosluse Kamlet. Panime saatejuhid proovile, kas nad suudavad oma sarnased perenimed järjest saates eksimata ette kanda.

Galerii: ERR tähistas bändisärgipäeva

25.08.17 ... Reedel tähistati Raadio 2 algatusel ERRis juba teist bändisärgipäeva, millest said osa võtta kõik soovijad.

Maarja Merivoo-Parro: bändisärgid kannavad armastuse sõnumit

25.08.17 ... Täna toimub teine bändisärgipäev, tänavu on ettevõtmine rahvusvaheline, eestlaste algatusega on liitunud ka Läti raadiojaam Pieci.

Bändisärgipäev tuleb taas

23.08.17 ... Reedel toimub teine bändisärgipäev, mille tähistamiseks on Raadio 2 pannud kokku lõbusa eriprogrammi. Tänavu on ettevõtmine rahvusvaheline - eestlaste algatusega on liitunud ka Läti raadiojaam Pieci.

The xx liige Oliver Sim: me tahtsime inimesi tantsima panna

20.07.17 ... Erik Morna tegi intervjuu The xx liikme Oliver Simiga, kellega tuli juttu nende esimesest kontserdist, tema lemmikust bassikäigust ning muutustest bändi kõlapildis.

Raadio 2 toob kuulajateni ansambli Trad.Attack! eilse Positivuse kontserdi

15.07.17 ... 15. juulil kell 18 saab saates "R2 Keikka" kuulda bändi Trad.Attack! kontserti, mis toimus 14. juulil Positivus festivalil.

Raadio 2 teeb festivalilt I Land Sound hulga otseülekandeid

13.07.17 ... 13. kuni 15. juulini toimub Orissaares kunsti- ja muusikafestival I Land Sound, mis koondab kolmeks päevaks Eesti suuremad peosarjad. Raadio 2 toob nii neljapäeval, reedel kui laupäeval festivali kuulajatele koju kätte.

ERR.ee video: Kolleegide üllatus tõi Ingrid Peegile otse-eetris pisara silma

29.06.17 ... Täna läks Raadio 2-s viimast korda eetrisse "Suveraadio" Ingrid Peegi juhtimisel, kes siirdub peagi hoopis Vikerraadio peatoimetaja toolile.

Raadio 2 viib Läti laulva revolutsiooni lainele

29.06.17 ... Nädalavahetusel on Tallinn täis noori laulu- ja tantsupeolisi, kuid Raadio 2 viib sel puhul hoopis ajas tagasi ja sätib end sisse lõuna pool, Läti laulva revolutsiooni ja tolleaegse muusika juures.

Raadio 2 otsib saja aasta hitti

26.06.17 ... Kuna Eesti Vabariigil on juubeliks tarvis esinduslikku muusikatabelit, kutsub Raadio 2 kõiki üles valima Eesti kõigi aegade parimat lugu.

Raadio 2 toob suvel eetrisse kolm uut saatesarja

05.06.17 ... Sel suvel toob Raadio 2 eetrisse kolm täiesti uut sarja. Need on Jan Berkovitchi "Metamericana", Maarja Merivoo-Parro "Laulvad revolutsioonid" ja Igor Maasiku "Suur lõunamere armastus".

R2 hommikuprogramm vahetab sügisel saatejuhti

31.05.17 ... Raadio 2 hommikuprogramm "Hommik!" senistest saatejuhtidest jätkab sügisel vaid Karl-Andreas Kalmet. Dannar Leitmaal oli eile hommikul viimane saade.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: