Muusika

Linna, Mägi, Taukar ja Lepland ühinevad üheks õhtuks

20.11.17 ... Naistepäeva järgsel nädalal toimub kontserdiseeria "Tähti üheks õhtuks", kus esimest korda annavad sellises koosseisus kontserdid Ivo Linna, Tõnis Mägi, Karl-Erik Taukar ja Ott Lepland, keda saadab poporkester Estraadiraadio.

Otse kolmapäeval kell 18: Jaak Joala uue kogumikplaadi "Alles eile" esitlus

20.11.17 ... 22. novembril toimub Solarise Apollos Jaak Joala IV plaadi "Alles eile" esimene ametlik esitlusüritus, kuhu on oodatud kõik laulja loomingu austajad. Üritust juhib Olavi Pihlamägi ning seda ona võimalik otsepildis jälgida ERR Menu vahendusel.

Winter Grind toob Saku Suurhalli elektroonilise muusika maailmanimed

20.11.17 ... 23. veebruaril täitub Saku Suurhall Tallinnas tantsumuusikaga, kui üritustesari Grind toob lisaks Eesti paremikule lavale tantsumuusika maailmanimed Knife Party, Netsky, Tungevaag & Raabani, SikDope'i ja Mackye Gee.

Video: "Kuninganna"

19.11.17 ... Laul saatest "Hommik Anuga" 19. novembril.

Suri AC/DC kitarrist Malcolm Young

18.11.17 ... Täna, 18. novembril lahkus elavate kirjast Austraalia heavy-rock-bändi AC/DC rütmikitarrist ja asutajaliige Malcolm Young. Ta oli 64aastane.

Koolikontsertide sari annab õpilastele võimaluse Ivo Linnaga duetti laulda

17.11.17 ... Koolikontsertide sarja raames annab Eesti Kontsert kooliõpilastele võimaluse laulda duetti Ivo Linnaga. Lääne-Virumaal Viru-Nigulas osutus reedene kontserttund nii menukaks, et kohaliku kooli saali asemel valiti esinemispaigaks rahvamaja.

Kadri Voorand esimesest suurvormist: siin on Eesti pärimuse hõngu sees

17.11.17 ... Muusik Kadri Voorand, kes tähistab 18. novembril oma 31. sünnipäeva, on jõudnud viimaste proovideni oma esimese suurvormiga.

Bert Pringi salvestas üle pika aja uue singli

17.11.17 ... Muusik Bert Pringi salvestas üle pika aja stuudios uue loo "Tänane õhtu".

Noorkuu avaldas esimese singli koos Jakko Maltisega

16.11.17 ... Hiljuti Noorkuuga liitunud Jakko Maltis avaldas bändiga uue singli "Mis tulevik toob".

Jan Uuspõllu "Tramm nr 66" sai uue näo

16.11.17 ... Jan Uuspõld andis oma hittloole "Tramm nr 66" sügisese gruuviga kuue ning pühendas loo muusikavideo EV100-le.

Ziggy Wi​ld tähistab värsket singlit "Heat of the Night" kontserdiga

16.11.17 ... Täna õhtul esitleb ​​ansambel Ziggy Wi​ld ​äsja väljaantud uut singlit "Heat of the Night" ning tähistab viiendat tegutsemisaastat. 

Angus avaldas "Konsonantide hümni"

16.11.17 ... Eesti reggae ja ska ansambel Angus tõi kuuldavale teise singli "Konsonantide hümn".

Bändikaaslane Mariliis Jõgevast: ta saaks olla Eesti tipp

15.11.17 ... Mariliis Jõgeva tutvustas oma värsket videosinglit "Go", mis on pärit tema debüütplaadilt "Helerohelised Huuled". Plaat valmis koostöös Oliver Mazurtshakiga.

Brainstorm avalikustas esimese singli uuelt albumilt

15.11.17 ... Täna andis ansambel Brainstorm välja uue singli pealkirjaga "My Mind’s So Lost (On You)". Tegemist on bändi uue albumi esiksingliga.

Tommy Cash avaldas uue loo "Cry"

15.11.17 ... Eesti muusik Tommy Cash andis välja uue loo "Cry", mis on valminud koostöös Vene eksperimentaalmuusiku Ic3peakiga.

Jan Uuspõld laulis Mariah Carey jõuluhitti ja ootab soovilugusid

14.11.17 ... Peagi jõulutuurile suunduv Jan Uuspõld kaverdas Mariah Carey kuulsa jõuluaulu "All I Want For Christmas Is You".

Mari Kalkun musitseerib soome-ugri rahvaste saatusest

14.11.17 ... Mari Kalkuni uus sooloplaat "Ilmamõtsan" on inspireeritud loodusest ning üldinimlikest teemadest nagu sünd, surm ja pulmad.

Rainer Ild annab Liis Lemsalu plaadiesitlusele avapaugu

14.11.17 ... Liis Lemsalul ilmub novembri viimasel nädalal eestikeelne album pealkirjaga "+1". Albumi esitluskontserdil astub üles ka Noortebänd 2017 värske võitja Rainer Ild.

Legendaarsed Heli Lääts ja Voldemar Kuslap viivad kuulajad tagasi "Horoskoobi" aegadesse

14.11.17 ... Homme, 15. novembril toimub Eesti teatri- ja muusikamuuseumis kohtumisõhtu kahe legendaarse muusikuga, kes on vaimustanud mitmeid eestlaste põlvkondi - Heli Lääts ja Voldemar Kuslap. Õhtut juhib Sten Teppan.

"Koolon-live". Arop: mulle on alati öeldud, et ma ei näe eestlase moodi välja

14.11.17 ... 10. novembril toimus esimene "Koolon-live" avalik salvestus, mida sai näha ERR kultuuriportaalis ka otseülekandena. Rahvusringhäälingu uudistemajja püsitatud ajutises stuudios vestles saatejuht Erni Kask räppar Aropiga.

Norra menubänd A-ha annab suvel Tartu laululaval kontserdi

13.11.17 ... Juulis esineb Tartu lauluvalal üks tuntumaid Skandinaavia ansambleid A-ha.

Noortebändi võitja Rainer Ild: megahea tunne on!

13.11.17 ... Täna hommikul oli "Terevisioonis" esinemas Noortebänd 2017 võitja Rainer Ild.

Galerii ja videod: Shawn Mendes rokkis MTV Euroopa auhindade jagamisel

13.11.17 ... Londonis jagati kätte MTV Euroopa muusikaauhinnad. Kuigi Taylor Swift kogus enim nominatsioone, kokku kuues kategoorias, oli õhtu suurimaks võitjaks Kanada noor talent Shawn Mendes, kes pälvis kolm võitu.

Jaagup Kreem: Guns`n Roses on supervormis

10.11.17 ... Järgmisel suvel Eestiski esinev rockbänd Guns`N Roses on hiilgevormis, kinnitas ansambli suur fänn Jaagup Kreem.

Mari Kalkun uuest sooloplaadist: mulle on oluline isiklik suhe lauluteemaga

10.11.17 ... Võrumaa juurtega laulja ja laululooja Mari Kalkun avaldab täna kolmanda sooloplaadi "Ilmamõtsan".

Pärast 12-aastast pausi esineb Eestis Anathema

10.11.17 ... Täna astub Rock Cafes lavale doom metali üks teerajaja Anathema Inglismaalt, kelle viimatine etteaste Eestis toimus 2005. aastal festivalil Green Christmas.

Guns N' Roses esineb järgmisel aastal Tallinnas

10.11.17 ... Järgmise aasta 16. juulil esineb Tallinna lauluväljakul taasühinemise tuuri raames rockbänd Guns N' Roses. Tegemist on ansambli ainsa esinemisega siin regioonis.

Kadri Voorand kirjutas eepose

10.11.17 ... Kadri Voorand kirjutas esimese suurvormi ja eepose, mis kannab pealkirja "Laineile end kingin". Tegu on heliteose ja regivärsilise lühieeposega, mis jutustab ennemuistse loo saatuse vääramatust jõust ja armastusest.

10. november kuulutati Los Angeleses Morrissey päevaks

10.11.17 ... Los Angelese linnavalitsus kuulutas 10. novembri Morrissey päevaks, öeldes, et muusik kannab edasi Los Angeleses väärtusi, kus oma kohal on iseseisvus, kaastunne ja loovus.

Erki Pärnoja osaleb Hollandis suurel rahvusvahelisel esitlusfestivalil

09.11.17 ... Multiinstrumentalist ja helilooja Erki Pärnoja osaleb jaanuaris Hollandis suurel rahvusvahelisel esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag.

Kas tunned loo ära? Taukari hitt sai parmu- ja torupilli kaveri

09.11.17 ... Pärimusmuusik Katariin Raska andis Karl-Erik Taukari hitile parmu- ja torupilliga täiesti uue ilme. Kas tunned ära, mis looga on tegemist?

ENSV teeneline punkkollektiiv Velikije Luki tähistab 35. sünnipäeva

09.11.17 ... Laupäeval, 11. novembril toimub Tallinnas, klubis Factory pidulik punkfestival “Tallinn põleb”, kus astuvad üles Kurjam, Psychoterror, Nyrok City, Huiabella Fantastica ja sünnipäevalaps Velikije Luki. 

Kuula lugusid Kosmikute uuelt albumilt

09.11.17 ... Kosmikud on peale kuueaastast pausi saanud valmis uue plaadi "Sügis sanatooriumis". Täna hommikul olid nad "Terevisioonis" ja mängisid värskelt albumilt ette kaks laulu.

Liima esineb märtsis Tallinnas Erinevate Tubade Klubis

09.11.17 ... Järgmise aasta 9. märtsil esineb Tallinnas Erinevate Tubade Klubis Taani-Soome ansambel Liima. Kontserdiga esitleb bänd äsja ilmunud albumit "1982".

Estonias on taas päev sassi löödud: Aivar Mäe õmbleb kostüüme, juhitoolis istub Rauno Elp

09.11.17 ... 9. novembril toimub rahvusooperis Estonia traditsiooniline töövahetuspäev nimega Sassis päev. Päeva eesmärgiks on kolleegidele oma tööst aimu anda ja uusi ameteid proovida.

Hardi Volmer enda esinemisest: kole vaadata, nagu junn

08.11.17 ... 8. novembril sai Hardi Volmer 60-aastaseks ning selleks puhuks kutsus "Ringvaade" Singer Vingeri laulja, poliitiku ning režissööri saatesse, et testida, kas vastab tõele müüt, et tal pole enda lugude sõnad peas.

Uus artist AURA avaldas debüütsingli "Miljoneid"

08.11.17 ... Tallinna lauljatar AURA avaldas oma debüütsingli "Miljoneid".

Hardi Volmer 60: kümme unustamatut hitti

08.11.17 ... Neurorocki doktor Hardi Volmer peab 8. novembril 60. sünnipäeva. Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare heitis pilgu auväärt looja ja interpreedi varasalvele, mille najal on üles kasvanud mitu põlvkonda.

Tanel Padar bluusist: ei jõudnudki pensionipõlve ära oodata

07.11.17 ... Tanel Padar tõdes, et tahtis bluusi hakata mängima alles vana mehena, kuid elu läks teisiti.

Super Hot Cosmos Blues Band on loominguliselt pausilt tagasi

07.11.17 ... Mõnda aega pausil olnud Super Hot Cosmos Blues Band tervitas fänne värske singliga "Luxexpress".

Tänavune Maarja küla heategevuskontsert jääb viimaseks

07.11.17 ... Eesti pikima heategevuskontsertide sarjas toimuvad tänavu viimased kontserdid, näitlejaid saab intellektipuudega noorte toetuseks laulmas kuulda veel eeloleval pühapäeval Tartus ja esmaspäeval Tallinnas.

"Terevisioonis" esines Eesti parim bänd The Multinektar Boys

07.11.17 ... Tänases ETV hommikuprogrammis oli laval The Multinektar Boys, kuhu kuuluvad Loida (vokalist ja eestvedaja), Miljard (süntesaator) ja Günther (arvutigeenius) ning muusikute endi sõnul on tegemist Eesti parima bändiga.

Ozzy Osbourne kuulutas taas välja lahkumistuuri

07.11.17 ... Sel aastal lõppes ansambli Black Sabbath hüvastijätutuur, mis märkis ansambli 40-aastase karjääri lõppu. Nüüd on bändi ninamees Ozzy Osbourne võtnud ette sarnase suuna, kuulutades 2018. aastaks välja viimase tuuri sooloartistina.

Curly Strings ja Estonian Voices andsid koos välja piinlikult hea laulu

06.11.17 ... Ansamblid Curly Strings ja Estonian Voices on ühendanud jõud ning andsid välja ühise loo, koos minnakse detsembrikuus ka mööda Eestit tuuritama.

Galal kohtuvad metsosopranid ja mood

06.11.17 ... Noorte metsosopranite ühendus Metsikud Mezzod ja moedisainer Perit Muuga korraldavad 17. novembril kell 19.00 Tallinna Õpetajate Majas Mezzogala, kus kantakse ette ooperiaariate kogumik metsosopranitele. Lauljad kannavad Perit Muuga moeloomingut ning vaheajal toimub moeshow, millel modellide seas astuvad lavale ka lauljad ise.

Maailma edukaim trummi ja bassi pidudesari Hospitality jõuab Tallinna

06.11.17 ... Londonist alguse saanud trummi ja bassi üritustesari Hospitality jõuab Eestisse juba sel reedel, 10. novembril.

Maailma muusika päevadel Kanadas esindavad Eestit Märt-Matis Lill ja Tõnu Kõrvits

06.11.17 ... Helilooja Tõnu Kõrvitsa looming ja Kanada naiskoor Elektra täitsid möödunud nädalavahetusel Vancouveri kesklinna kiriku katedraali eesti keelega.

IDeeJazzil esitletakse EV100 eriprojekti, kus musitseerib Liisi Koikson

05.11.17 ... Festival IDeeJazz toob taaskord Eestimaa sügisesse energiat, rõõmu jainspiratsiooni. Maailma tippartistid üheksast erinevast riigist täidavad Tartu ja Narva parimad lavad karisma ja artistlikkusega.

TMW juubelifestivalile laekus esinemistaotlusi 1450 artistilt üle maailma

05.11.17 ... Tuleval kevadel juba kümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika ning linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) tõmbab ligi üha rohkem välisesinejaid. Esinemistaotluste tähtajaks andis endast teada 1450 artisti 53 riigist.

Arg Part: nimi ei riku meest

05.11.17 ... Noortebändi poolfinaali jõudnud Arg Part tunnistas, et on tüdinud pidevast selgitamisest, mida nende nimi tähendab.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: