Muusika

"Klassikatähtede" võitjad esinevad koos ERSO-ga

26.04.17 ... 28. aprillil soleerivad ERSO ees kolm "Klassikatähtede" telekonkursi võitjat: tšellist Marcel Johannes Kits, viiuldaja Katariina Maria Kits ja pianist Sten Heinoja. Kava on koostanud ERSO peakülalisdirigent Olari Elts.

Otseülekanne ülehomme: "Helireede" autoriõhtu Ardo Ran Varresega

26.04.17 ... 28. aprillil kell 18 alustab Särevi Teatritoas uus üritustesari "Helireede", kus tähelepanu keskmes on teatrite muusikalised kujundajad. Esimene autoriõhtu toimub Ardo Ran Varresega, millest teeb otseülekande ka kultuuriportaal.

Danske jazziauhinna pälvis Mart Soo

26.04.17 ... Jazzkaarel jagatakse täna õhtul jazziauhindu, välja antakse Danske jazziauhind, noore jazzitalendi preemia, jazziedendaja tunnustus ning aasta jazzansambli tiitel.

Mihkel Mattisen: Jam ei tegutse, me anname ainult ühe kontserdi

26.04.17 ... Sel suvel tuleb üheks kontserdiks kokku ansambel Jam, kes läks laiali 2005. aastal. Duo esineb festivalil Retrobest ning "Vikerhommikus" meenutasid bändiliikmed Mihkel Mattisen ja Juss Tamm veidi toonaseid aegu ja rääkisid, mis neil suvel plaanis on.

Kuula järele: Mart Avi oli "Nestor ja Morna" külalissaatejuht

26.04.17 ... 25. aprilli "Nestor ja Morna" saadet juhtis ning muusikavaliku tegi muusik Mart Avi.

Täna Jazzkaarel: Kristjan Randalu, Steve Gadd, The Firebirds, Mairo Marjamaa

26.04.17 ... Kolmapäev toob Telliskivis kodulavale suure osa ajast Euroopas tuuritava Kristjan Randalu, kaasaja ühe mõjukama trummari Steve Gaddi, jazztõlgenduse Stravinskist ning noore ja kirgliku saksofonisti Mairo Marjamaa kvarteti. Steve Gaddi kontserdi eel antakse ka üle Jazziauhinnad 2017.

Peeter Vähi Vitamiinist: ma häbenesin enda bändimehe minevikku

25.04.17 ... "Ringvaade" tutvustas ansamblit Vitamiin ning rääkis kunagiste liikmetega, mida nad sellest ajast mäletavad. Samuti uuris Karmel Killandi, mida annetavad Marju Länik, Aivar Mäe ja Peeter Vähi Eesti Muusika Kuulsuste Koja näitusele.

Positivusel esineb Rhye

25.04.17 ... 14. kuni 16. juulini toimuva Positivus festivali esinejate hulka lisandus sensuaalse RnB poolest tuntud duo Rhye.

Renate kuulutab uue singliga suve

25.04.17 ... Laulja- ja laulukirjutaja Renate on valmis saanud varajase suvekuulutajaga "Suveõhtud".

Täna Jazzkaarel: Ella Fitzgerald 100, Prantsuse nüüdisjazz ja Isabel & Isabelle

25.04.17 ... Täna, 100 aastat tagasi sündinud maailma jazzi esileedi Ella Fitzgeraldi auks on Eesti muusikud pannud kokku spetsiaalse kava. Lauljanna pärandit interpreteerivad lauljannad Liisi Koikson, Sofia Rubina ja Susanna Aleksandra koos Estonian Dream Big Bandiga.

Avoid Dave esitles muusikat Uus-Meremaa raadiojaamas

25.04.17 ... Uus-Meremaal rändav Avoid Dave ehk Taavi Paomets ei ole unustanud ka muusikat ning on viinud selle ookeani taha.

Muttika üllatas Natalie Imbrugliat Balti jaamas

24.04.17 ... Esmaspäeva õhtul annab Rock Cafes kontserdi 90ndatel muusikamaailma vallutanud lauljatar Natalie Imbruglia.Jüri Muttika käis tal päeval rongijaamas vastas.

Stig Rästa meenutas, kuidas valmis tema esimene hitt

24.04.17 ... Stig Rästa läheb juuni lõpus tuurile "15 aastat rännakut" lugudega, mis ta on algupäraselt loonud teistele esitajatele. Rästa jutustas "Ringvaates", kuidas sündis esimene tuntud lugu, mis on osaliselt tema kirjutatud.

ETV2 kannab üle tudengite öölaulupidu

24.04.17 ... Tuhanded lauluhääled kõlavad tänasel kevadööl Tartus tudengipõlve ja noorusaja tähistuseks.

Naised Köögis räpp Oviirile: aasta ema Puhjast

24.04.17 ... Ansambel Naised Köögis hakkas ühel õhtul omavahel arutama päevakajalist aasta ema teemat. Hommikuks oli sündinud uus lugulaul, mis kohe Peeter Salmela kaasabil tema stuudios salvestati.

A-Rühm avaldas muusikavideo loole "Mingi kukk on mu BMWs"

24.04.17 ... A-Rühm avaldas muusikavideo singlile "Mingi kukk on mu BMWs".

Täna Jazzkaarel: Spyro Gyra, Raul ja Marie Vaigla, Kirke Karja

24.04.17 ... Jazzkaare neljas päev toob kell 19 Nordea kontserdimajja USA fusion-jazz ansambli Spyro Gyra, Vaba Laval toimub kell 21 Eesti jazzi showcase-kontsert.

HUNT avaldas uue singli

24.04.17 ... Ansambel HUNT, mille taga seisavad Hannaliisa Uusmaa ja Brigitta Davidjants, avaldas uue loo "I Didn't Say No".

Galerii: veteranipäeva tähistati suure vabaõhukontserdiga Uuendatud 20:49

23.04.17 ... Pühapäeval korraldatakse Vabaduse väljakul vabaõhukontsert Veteranirock 2017.

Galerii: Jazzkaare hommikujooga kosutas meelt ja keha

23.04.17 ... Jazzkaare raames sai pühapäeva hommikul Telliskivi loomelinnakus kosutada nii meelt kui keha Eesti pikima bassimängija Peedu Kassi helide saatel treener Kadi Reintami joogatunnis.

"Saksa kevad" algab Kristjan Randalu kvinteti uue kava esmaettekandega

23.04.17 ... 26. aprillil kell 18 esitab teatrikeskuses Vaba Lava Kristjan Randalu kvintett Jazzkaare raames värske kava "Limes Occidentalis" ja sellega saab alguse festival "Saksa kevad".

Täna Jazzkaarel: päev täis tasuta kontserte

23.04.17 ... Tänasel Jazzkaare traditsioonilisel tasuta kontsertide päeval kõlab kevadvärske muusika Telliskivi loomelinnakus varahommikust hilisõhtuni tasuta.

Antsud tähistavad Maa päeva kontserdiga

22.04.17 ... Laupäeval, 22. aprillil tähistatakse üleilmset Maa päeva. Kell 13 annavad sel puhul Energia avastuskeskuses kontserdi Antsud.

Täna Jazzkaarel: Maarja Nuudi perekontsert, 50 aastat Tallinn-67 festivalist ja Meshell Ndegeocello

22.04.17 ... Jazzkaare laupäev pakub muusikat lastega peredele, unikaalset ajaretke Eesti jazziajaloo tähtsaimale sündmusele 50 aastat tagasi, parimat saksa trompetimuusikat, mahedalt sügavat naisvokaali ning värvikat folk-pop jazzi.

Sibyl Vane alustab plaadiesitlustuuri Baltikumis

21.04.17 ... Täna jõudis avalikkuseni Eesti alternatiivroki trio Sibyl Vane'i uus omanimeline album. Esitlustuuril, mis algab järgmisel nädalal, külastatakse Eestit, Lätit ja Leedut,

Imanyt soojendab Tallinna kontserdil noor Läti talent The Ludvig

21.04.17 ... Järgmisel nädalal esineb Nordea kontserdimajas prantsuse soulmuusika diiva Imany. Külalisesinejana astub lavale lõunanaabrite noor tõusev täht The Ludvig.

Kuula lugusid Liisi Koiksoni uuelt albumilt "Coffee for one"

21.04.17 ... Lauljatar Liisi Koikson esitas tänahommikuses "Terevisioonis" kaks laulu oma värskelt plaadilt nimega "Coffee for one".

Tartu Indiefestil esineb Poola superstaar Brodka

21.04.17 ... Tartu Indiefestil esinevad teiste hulgas Poola indie-staar Brodka, teatraalne elektro-duo Beissoul & Einius Leedust ning kaheksaliikmeline funk-ansambel Very Cool People Lätist.

Púr Múdd tuli välja hoogsa singliga

21.04.17 ... Elektrooniline duo Púr Múdd avaldas täna koos Criusega uue laulu "Broke Apart".

Täna algav Jazzkaar toob muusika üle Eesti

21.04.17 ... Täna algav Jazzkaar tutvustab tänavu maailma jazzilegende, tõusvaid tähti ja Eesti muusikute paremikku.

Merit Männiste avaldas armastusloo "Arm jääb"

20.04.17 ... Merit Männiste ja Urmas Lattikas avaldasid loo "Arm jääb", mis on pühendatud laulukirjutajale Väino Ratassepale.

"Terevisioonis" esinesid Kaitseväe orkestri ajateenijad

20.04.17 ... Täna hommikul esinesid "Terevisioonis" Kaitseväe orkestri ajateenijad.

Liisi Koikson avaldas uue albumi

20.04.17 ... Liisi Koikson andis välja albumi "Coffee For One", mille esitlustuur toimub homme algaval Jazzkaarel.

Vello Orumetsa teisik Rein Kiinvald: puhkan tänu Vellole loorberitel

20.04.17 ... Kuigi Vello Orumets lahkus meie hulgast viis aastat tagasi, aitab tema mälestust elus hoida muusiku teisik Rein Kiinvald, kes sarnaneb kuulsale lauljale nii hääle kui ka välimuse poolest.

Kuula Sten Sheripovi muusikat filmile "Kallis õeke"

20.04.17 ... Muusik ja helilooja Sten Sheripov avaldas seitse lugu, mida saab kuulda ka 21. aprillil esilinastuvas Eesti-Laose-Prantsuse mängufilmis "Kallis õeke".

Trad.Attack! avaldas teise singli ja video "Imepuu"

20.04.17 ... Trad.Attack! avaldas oma teise singli ja video loole "Imepuu", mis on järg märtsis ilmunud singlile "Säde". Müstilised ja maagilised videod on valminud koostöös Martti Heldega, kes on olnud ka varasemate Trad.Attack!-i videote režissöör.

Saaremaa rannafestivali avab räpipunt 5miinust

20.04.17 ... Juunis toimub Mändjala rannas Saaremaa suurim rannafestival, kus astuvad üles Tanel Padar & The Sun, NOËP, Karl-Erik Taukar, Ott Lepland, Liis Lemsalu ja paljud teised.

Tartu otsib raekoja kellamängule uusi muusikapalu

20.04.17 ... Tartu linn kuulutab välja Tartu raekoja kariljoni originaalpalade konkursi.

Cameron Carpenter: oreli paremad päevad on möödas

19.04.17 ... 19. aprillil esineb Nordea kontserdimajas orelimängija Cameron Carpenter, kes üritab enda mängulaadi ja omapärase pilliga nihutada orelimaailma piire. Kajar Kase tegi temaga "Ringvaates" intervjuu ning tutvus ka Carpenteri pilliga.

"Ringvaates" mängiti Pillifondi ülikallil tšellol

19.04.17 ... "Ringvaates" oli külas Valle-Rasmus Roots, kes sai Eesti Pillifondi abil kolmeks aastaks õiguse kasutada 165 000 eurot maksvat tšellot.

Hard Rock laagri peaesineja on Rootsi ansambel Katatonia

19.04.17 ... Festival Hard Rock laager kuulutas välja ühe peaesinejatest, kelleks on sel aastal Rootsi melanhoolse progemetali kuningas Katatonia. Mehed on Hard Rock laagri laval trooninud varemgi, olles peaesinejaks ka aastal 2005.

Pärl sai uue laulja ja avaldas singli "Unustanud iseenda"

19.04.17 ... Ansambel Pärl on leidnud oma ridadesse uue laulja ning põrutab tärkavale kevadele vastu tuliuue looga "Unustanud iseenda", mis peaks meelde tuletama igaühele, et kõik hea algab meist enesest.

Tommy Cash vallutab maailmakuulsaid festivale: pea iga nädalavahetus on kinni

19.04.17 ... Eesti räpparit Tommy Cashi ootab ees tihe suvi, kuhu kuuluvad esinemised kuulsatel festivalidel nagu Glastonbury ja Roskilde. 

Epp Kõiv avaldas kevadise energiaga singli "Sütelkõnd"

18.04.17 ... Epp Kõivu vastvalminud singel "Sütelkõnd" on täis kevadist energiat ning märgib lauljatari muusikaloos tagasi elektroonilise tantsumuusikani jõudmist.

Folgisuvi algab sel nädalavahetusel Moostest

18.04.17 ... Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü toob nädalavahetusel Moostesse üle 200 esineja ning pakub kontsertelamusi seitsmel laval. Festivali avapäeval saab osa oratooriumi "Tähemõrsja" esmaettekandest ning laupäeva õhtul toimub suur võistluskontsert.

Eesti diskobänd JAM taasühineb sel suvel

18.04.17 ... Sel suvel saab meelde tuletada ja laval näha Eesti menukat bändi JAM.

Galerii: Eesti Pillifondi tänukontsert ja uue tšello esitlus

18.04.17 ... 17. aprillil toimus Kadrioru lossis Eesti Pillifondi tänukontsert, kus sai kuulda kuut ajaloolist muusikainstrumenti, samuti esitleti ka uut tšellot.

Jõgeval tuleb akordioni-, lõõtspilli- ja suupillimuusika festival

18.04.17 ... Laupäeval, 22. aprillil toimub Jõgeval kuues akordioni-, lõõtspilli- ja suupillimuusika festival. Festivalil astuvad üles Eesti, Soome, Ungari ja Läti muusikud.

Birgitta festival on tänavusest aastast alates pühendatud Eri Klasile

17.04.17 ... Järjekorras XIII Birgitta festival on pühendatud selle asutajale ja kauaaegsele kunstilisele juhile maestro Eri Klasile.

Iiris ja NOËP annavad Londonis ühise kontserdi

17.04.17 ... 19. aprillil astuvad Londoni klubis Oslo Hackney üles NOËP ja Iiris.