Muusika

Räppar Tiiu saab uues muusikavideos kehale uue tätoveeringu

21.09.17 ... Kõmuline naisräppar Tiiu on tulistanud internetiavarustesse uue loo, mis kannab nime "2109".

Treski Küün lõpetab kontserdihooaja Winny Puhhi ja Meisterjaaniga

21.09.17 ... Setomaal Värska Vallas Treski külas asuv Treski Küün võtab oma suvehooaja kokku lõpupeoga, kus lavale astuvad Winny Puhh ning Meisterjaan.

Leedu produtsent Ten Walls esineb esmakordselt Tallinnas

20.09.17 ... Leedu elektroonilise muusika produtsent Ten Walls esineb esmakordselt Tallinnas.

Kristjan Kannukene: superstaarisaates survestati kommertsi tegema

20.09.17 ... "Eesti otsib superstaari" kuuenda hooaja võistleja Kristjan Kannukene avaldas, et proovis saates jääda iseendaks, kuigi teda survestati ka poppi ja kommertsi tegema.

Kuula Curly Stringsi hittlaulu "Kauges külas" vene keeles

20.09.17 ... "Meie Eestid" osaline Aleksandr tutvustas vaatajatele oma lemmikuid Eesti bände ning üllatas Curly Stringsi venekeelse etteastega.

Pärimusmuusika Lõikuspeol jagatakse taas välja Etnokulbid

20.09.17 ... 6. kuni 7. oktoobril toob Pärimusmuusika Lõikuspidu publiku ette saagi suviselt Viljandi pärimusmuusika festivalilt, uued tulijad ja eriproduktsioonid. Selgi korral valitakse rahvahääletusel ning koostöös Raadio 2 ja ETV2-ga Eesti pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017.

Ouu avaldas uue loo tulevase EP pealt

19.09.17 ... Peatselt ilmuva EP "Papa Solveig" teine singel kannab pealkirja "Fall Into My Arms".

Beyoncé vinüülplaadile pressiti vale bändi lood

19.09.17 ... Beyoncé vinüülplaadil "Lemonade" kõlavad Kanada punkbändi ZEX lood.

Vanemõde ja Vennaskond esinesid koos "Terevisioonis"

19.09.17 ... Täna hommikul astusid otse-eetris koos lavale ansamblid Vanemõde ja Vennaskond.

Meisterjaan sai kutse Eurosonicule

19.09.17 ... Täna avalikustas Eurosonic Noorderslag 2018 esimesed esinejad. Nende seas on ka Meisterjaan, keda soovitas festivalile ERR Raadio 2.

Elephants From Neptune võitis Baltimaade parima muusikavideo preemia

19.09.17 ... Eesti rokkbändi Elephants From Neptune eelmise aasta lõpul ilmunud muusikavideo loole "Oh No" valiti Riia filmifestivalil parimaks Baltikumi muusikavideoks.

Nädala video: Björk - "The Gate"

19.09.17 ... Björki muusika, laulumaneeride ning välimusega on alati käinud kaasas haprus. Ta on purunemise äärel, üks liiga terav noot või puudutus ja kõik laguneb tuhandeks killuks.

Kalle Sepp & Locomotiiv avaldas uue singli "Mäng"

19.09.17 ... Täna andis eelmise hooaja näosaate võitja Kalle Sepp oma bändiga Locomotiiv välja uue singli pealkirjaga "Mäng".

Arop avaldas video loole "Kiki Miki"

19.09.17 ... Räppar Arop, varem tuntud ka kui Suur Papa, avaldas video loole "Kiki Miki", mis pärineb tema suvel ilmunud teiselt täispikalt albumilt "P.O.E.G".

Ajakiri Rolling Stone läheb müüki

18.09.17 ... Ajakirja Rolling Stone väljaandja teatas, et müüb maailmakuulsa muusikaväljaande enamusosalust.

Lady Gaga tühistas valude tõttu Euroopa turnee

18.09.17 ... Lauljatar Lady Gaga teatas, et tühistab valude tõttu Euroopa turnee.

Tõnn Tobreluts avaldas oma teise soolosingli

18.09.17 ... Ansamblites Groundhog Day, Crashdaf ja Flank musitseerinud Tõnn Tobreluts avaldas oma teise soolosingli.

Vaiko Epliku ja Kristjan Randalu koostöö jõudis albumile

18.09.17 ... Septembris jõudis müügile Vaiko Epliku ja Kristjan Randalu loomingulise tandemi teine plaat "Lahkhelid", mis jäädvustab nende viimase paari aasta koostöö.

Trad.Attack!: sel aastal on olnud erakordselt palju äpardusi

16.09.17 ... Ansambel Trad.Attack! reisib väga palju ning sageli tähendab see ka suurel hulgal äpardusi.

Smilers on laulu "Tahan sind" 1996. aastast pea igal kontserdil mänginud

16.09.17 ... Laule, mida publik valjuhäälselt nõuab, on kõigil tuntumatel bändidel, kuid mida teha siis, kui aastaid ühte ja sama lugu tuleb mängida.

Mercury Prize'i võitis Sampha

15.09.17 ... 14. septembri õhtul jagati Londonis välja Briti ja Iiri üks tähtsamaid muusikaauhindu Mercury Prize, mille võitis aasta alguses debüütalbumi "Process" välja andnud muusik ja produtsent Sampha.

Ansambli Sacred Paws esinemine Viljandi Music Walkil jääb ära

14.09.17 ... Londonist ja Glasgow'st pärit indie-pop duo Sacred Paws pidi esinema tuleval nädalavahetusel Viljandi Music Walkil, kuid ühe bändiliikme haigestumise tõttu jääb kontsert ära.

Kadi Toom: ma tulen muusikasse tagasi kõigi oma vigade ja rõõmudega

13.09.17 ... Aastaid oli Kadi Toom muusikast eemal ning keskendus karjäärile joogaõpetajana, kuid nüüd naaseb ta lavadele. "Ringvaatest" selgitas ta, mida ta nüüd aastaid hiljem teisiti tegema hakkab.

Laur Joamets: Eestis peab muusik ära elamiseks väga palju tööd tegema

13.09.17 ... "Ringvaade" kohtus kitarrist Laur Joametsaga, kes veel mõni aeg tagasi oli Ameerika kantrimuusiku Sturgill Simpsoni bändi liige, kelle viimane album võitis ka Grammy. Kaamerate ees tõi Joamets välja, et Eestis peab muusikuna ära elamiseks väga palju tööd tegema ning talle selline rütm ei sobi.

Avoid Dave esitas "Terevisioonis" lugusid uuelt albumilt

13.09.17 ... Täna hommikul astus "Terevisiooni" vaatajate ette Avoid Dave, kes esitas lugusid oma äsjailmunud albumilt "Up Against the Glass". 

Kristo Tennosaar avaldas loo "Runaway"

13.09.17 ... Laulja Kristo Tennosaar avaldas koostöös Soome produtsendi ja jazz-tromeptisti Mika Mylläriga teise singli "Runaway".

Ivo Kuusk 80: juubel koos "Lendava hollandlasega"

13.09.17 ... Homme, 14. septembril tähistab Rahvusooper Estonia kauase armastatud solisti Ivo Kuuse 80. sünnipäeva ooperi „Lendav hollandlane“ etendusega. Etendusele eelneb Eesti Rahvusringhäälingu arhiivimaterjalidest koostatud lühifilm juubilari loometeest.

Trad.Attack! siseneb USA muusikaturule

12.09.17 ... Septembri keskel jätkub Trad.Attack!’i kaheaastane "Kullakarva" albumi esitlustuur teisel pool ookeani. Kuu aja jooksul antakse 16 kontserti nii USA keskosas, ida- ja läänerannikul kui ka Tšiilis.

Ootamatu üllatus: öölaulupeo saatejuht hakkas otse-eetris räppima

12.09.17 ... Öölaulupeo saatejuht Kristo Veinberg avaldas Põhja-Tallinna liikmetele, et on alati räppariks saamisest unistanud.

Särin toob lavale Raplamaa parimad muusikud

12.09.17 ... Juba sel reedel hakkab Raplas särisema. Lisaks kirjandusele, kunstile, teatrile ja filmile on kultuurifestivalil Särin ka põnev muusikaprogramm, kus esinevad Siiri Sisask, SUMRA, Ans Andur, Nikns Suns ja Estbel.

Maia Vahtramäe sõnelusest Facebookis: suured poisid, ise teavad, mis teevad

12.09.17 ... Möödunud nädalal tekitas meedias kõneainet tuline sõnavahetus Facebookis, kus ühte leeri olid kogunenud indie-muusikud ja kriitikud, teisele poole aga Põhja-Tallinna räpparid.

Video. Hanna-Liina Võsa, Kelli Uustani, Maria Listra: "Väike pood"

10.09.17 ... Saates "Hommik Anuga" esitasid Muusikalikooli õpetajad Hanna-Liina Võsa , Kelli Uustani ja Maria Listra loo "Väike pood" muusikalist Väike õuduste pood".

Video. Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli lapsed: "Ameerika"

10.09.17 ... Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli lapsed esitasid saates "Hommik Anuga" laulu "Ameerika" Leonhard Bernsteini ja Stephen Sondheimi muusikalist "West Side Story".

Hanna-Liina Võsa: poisid ei usalda meid

10.09.17 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas lauljad Hanna-Liina Võsa, Kelli Uustani ja Maria Listra, kes avasid nüüd Muusikalikooli.

ERR.ee video | Noortebänd avas Lepatriinu kontserdiga hooaja

06.09.17 ... Noortebänd 2017 hooaeg sai piduliku avapaugu, lisaks bändide tutvustusele esines Noortebändist tuule tiibadesse saanud Lepatriinu. ERR Menu kandis avaürituse otse üle.

Uus Eesti artist j.o.s.h tuli lagedale looga "She Doesn't Know"

09.09.17 ... j.o.s.h avaldas varem laule pärisnime Joosep Eendra all ja osales 2015. aastal „Eesti otsib superstaari“ saates.

ERR.ee video| Noortebändi korraldaja: sel aastal oli esmakordselt loobujaid

09.09.17 ... Sel sügisel stardib 17. korda noorte muusikute konkurss Noortebänd, mis on esmakordselt pidanud silmitsi seisma ka loobujatega.

Kihnu pillilapsed suundusid kontsertreisile Inglismaale

09.09.17 ... Kihnu pillilapsed viibivad 9.-16. septembrini kontsertreisil Inglismaal. Üles astutakse Londonis Euroopa majas tähistataval Kihnu päeval, Londoni Eesti Koolis ja Hyde Parki Koolis. Lisaks esinetakse Jersey saare pärandiorganisatsioonile The Société Jérsiaise ning saare algkoolide õpilastele. Pillilaste esinemised on osa Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist Ühendkuningriigis.

Marika Korolev naaseb "Õnne 13" ridadesse oma mõnekuuse beebiga

09.09.17 ... Paljude fännide üllatuseks kadus möödunud hooajal mõneks ajaks pildilt seriaali "Õnne 13" üks peaosalistest Evelin Sumberg, keda kehastab Marika Korolev. Paljud ei tea, et Korolev sai taas emaks, kuid ilmub sügishooajal koos väikese kaasstaariga jälle ekraanile.

Noortebänd 2017 poolfinalist Rainer Ild avaldas singli "I’m Okay"

08.09.17 ... Noortebänd 2017 poolfinalist Rainer Ild avaldas uue singli "I’m Okay", mis on Ildi senise loomingu kõige värskem näide artisti uuest elektroonilisest suunast.

Vaata, kuidas esineb duo Echo & Tito

08.09.17 ... Täna varahommikul astus "Terevisiooni" vaatajate ette Tel Avivis tegutsev produtsentide duo Echo & Tito.

Kaheksa kuud pärast George Michaeli surma ilmus postuumselt tema uus singel

07.09.17 ... Postuumselt jõudis avalikkuse ette George Michaeli lugu "Fantasy", mis jäi 1990. aastal välja albumilt "Love Without Prejudice Vol. 1", kuid sai värskenduskuuri ansambli Chic liidri Nile Rodgersi käe läbi.

Draama festivalil esinevad Chalice, Vaiko Eplik ja Miljardid

07.09.17 ... Eesti teatri festival Draama 2017 toob festivalile kaks hinnatud muusikalist kooslust.

Martin Shkreli pani ülihinnalise Wu-Tang Clani albumi internetis müüki

07.09.17 ... Suve lõpus investeerimispettuses süüdi jäänud Martin Shkreli pani eBays müügile ülihinnalise Wu-Tang Clani albumi "Once Upon a Time in Shaolin".

Go Away Bird avaldas muusikavideo uuel albumil kõlavale loole "Coca Cola"

07.09.17 ... Go Away Bird lasi välja uue singli ja muusikavideo "Coca Cola".

Björkiga koostööd teinud Manu Delago: sooviksin musitseerida Maarja Nuudiga

07.09.17 ... Londonis resideeriv austerlane Manu Delago on maailmakodanik, kes tuuritab mööda ilma nii oma ansambliga kui ka nimedega nagu Björk, Anoushka Shankar ja The Cinematic Orchestra. Eestis võis teda kohata 2015. aasta Jõulujazzil ning seda kontserti meenutab ta hea sõnaga. Kahe aasta jooksul on ta valmis saanud albumi "Metromonk" ning esitleb seda Sügisjazzil Kumu auditooriumis.

Marju Länik esitas sünnipäeva eel "Ringvaates" saja aasta hitti

06.09.17 ... Eelmise nädala reedel selgus, et Raadio 2 saja aasta hiti konkursi võitis "Karikakar" Marju Läniku esituses. Lauljanna esitas hitti "Ringvaates". Neljapäeval tähistab Länik 60. sünnipäeva.

DJ BoBo kontserdituuri valmistati ette kaks ja pool aastat

06.09.17 ... Vähem kui kuu aja pärast saabub Tallinna DJ BoBo Mystorial Tour. Rene Baumanni ehk DJ BoBo jaoks on tegemist tema 25. lava-aastat tähistava ajarännakuga, mida valmistati ette kaks ja pool aastat.

Suri Cani asutajaliige Holger Czukay

06.09.17 ... Meie seast lahkus 79-aastasena legendaarse Saksa bändi Can asutajaliige ning sämplingupioneer Holger Czukay.

Eesti Jazzliit alustab uut kontserthooaega svingipeoga

06.09.17 ... 8. septembril toimuval Eesti Jazziliidu hooaja avakontserdil astub NO99 lavale The Swingin’ Sisters & Band ning lava ees loovad meeleolu Tallinn Swing Dance Society tantsijad.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: