Inimesed

Motikaid kogunes nii palju, et tuli avada muuseum

25.03.17 ... "Maahommik" käis Saku vallas Kurtnas, kus kohalik mees Urmas Teearu on elu aeg mootorratastega tegelenud. Tulemuseks muuseum.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

24.03.17 ... Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Tippkokk Andrei Lesment jättis karjääri Londonis: suutsin rikkuda tervise

24.03.17 ... Lennuka karjääriga tippkokk Andrei Lesment jättis silmipimestava karjääri Londonis ning naasis Eestisse.

Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

23.03.17 ... Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

Lõike Lembit Ulfsaki intervjuudest

23.03.17 ... Raske haiguse tagajärjel meie hulgast lahkunud Lembit Ulfsak oli armastatud nii näitlejana kui ka hea jutuvestjana. Vikerraadio pani kokku lõigud Lembit Ulfsaki intervjuudest raadioeetris.

Hannes Hermaküla tegi eriolümpial intervjuu J. F. Kennedy õepojaga

21.03.17 ... Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon Hannes Hermaküla naasis eriolümpialt ja tõdes, et see üritus liigutas teda hingepõhjani. Lisaks õnnestus tal teha intervjuu endise USA presidendi J. F. Kennedy õepojaga.

Suri näitleja Tõnu Mikiver

21.03.17 ... Meie seast lahkus 73-aastasena näitleja Tõnu Mikiver (02.08.1943-21.03.2017).

Luule Komissarov meenutas Kalju Komissarovit: töö suhtes oli ta kõva mees

20.03.17 ... Eile saadeti viimsele teekonnale teatrilegend Kalju Komissarov. Komissarovi endine abikaasa Luule Komissarov tunnistas, et oli mehe surmast šokeeritud.

Richard Hammond tegi autosaate võtetel avarii ja kaotas teadvuse

20.03.17 ... Saatejuht Richard Hammond lõi teleseriaali "The Grand Tour" võtetel mootorrattaga sõites pea ära ja kaotas teadvuse.

Ümbermaailmarändur Imre Aljas: merele viisid mind lohesurf ja raamatud

19.03.17 ... Saates "Hommik Anuga" käis Imre Aljas, mees, kes tegi tiiru ümber maailma. Enam kui pool sellest teest veetis ta täielikus üksinduses oma purjealuse peal.

Marko Matvere oma soengust 2002. aasta Eurovisioonil: see oli kohutav

18.03.17 ... Pühapäeval tele-eetrisse jõudev "Hommik Anuga" kinnitas, et Marko Matvere on merel seilamisest loobunud. Küll aga ei ole ta lahti öelnud merelauludest. Muu hulgas meenutas Matvere intervjuus seda, kuidas ta 2002. aastal Eurovisiooni lauluvõistlust juhtis.

Helene Vannari Aino Kessnerist: ta on varsti juba inimsööja

18.03.17 ... Helene Vannari tunnistati nädala eest filmi- ja teleauhindade galal Eesti parimaks naisnäitlejaks. Pühapäeval tele-eetrisse jõudvas intervjuus saatele "Hommik Anuga" rääkis Vannari oma tegelaskujust komöödiasarjas "ENSV".

Hannes Hermaküla rääkis eriolümpiast

17.03.17 ... Hannes Hermaküla on selle aasta jaanuarist Eriolümpia Eesti Ühenduse patroon ning andis nüüd "Ringvaates" eriolümpia maailmamängudest ülevaate.

Piret Krumm: ühel hetkel tekib tunne, kas ma kogu aeg olengi klounaad

16.03.17 ... Näitleja Piret Krumm tunnistas, et on viimasel ajal mõelnud selle üle, kust jookseb naljategemise piir.

Emma Watson sattus häkkeri ohvriks

16.03.17 ... Emma Watson teatas, et pöördub kohtusse, sest tundmatu häkker varastas tema isiklikud fotod ja levitas neid internetis.

Ben Affleck tunnistas alkoholisõltuvust

15.03.17 ... Ben Affleck teatas avalikult, et on võidelnud alkoholismiga ning saanud selle vastu ravi.

Tõnis Niinemets: kõige õudsem on see, kui laval läheb tekst meelest

14.03.17 ... Tõnis Niinemets rääkis oma hirmudest laval ja tunnistas, et kõige ebameeldivam olukord on ikkagi see, kui laval läheb tekst meelest ära.

Luule Komissarov põlveoperatsioonist: mõte sellest muidugi hirmutas

13.03.17 ... Luule Komissarovile tehti möödunud aasta lõpus põlveoperatsioon. Neljapäeval käis ta jälle arsti juures. "Ringvaade" oli kaasa.

"Ringvaade" kohtus ema ja tütrega, kes joonistavad ketsidele

13.03.17 ... "Ringvaade" tutvustas 13-aastast Eliset ja tema ema, kes tegelevad ketside kaunistamisega, et Elise kunstiõpinguteks raha koguda.

Viljandimaal valmivad loomaluudest disainesemed

11.03.17 ... Viljandimaal Kibekülas asub Koordikamber, kus perenaine Moonika Hint valmistab loomaluudest erinevaid esemeid, nende seas näiteks nõelu, noapäid ja isegi kaleidoskoope.

Luule Komissarov: Laine bareti võtan ma kirstu ka kaasa

10.03.17 ... "Ringvaate" reporter Karmel Killandi tegi intervjuu näitleja Luule Komissaroviga, kes on nomineeritud ka 12. märtsil toimuval Eesti Filmi- ja Teleauhindade galal.

"Ringvaade": siirdatud kopsudega Valteril läheb hästi

09.03.17 ... Veebruari alguses näitas "Ringvaade" lugu 15-aastasest Valterist, kes põeb tsüstilist fibroosi ehk hingamiselundeid ja seedesüsteemi haaravat ainevahetushaigust. Kuna Valteri kopsud olid väga haiged, vajas ta kopsude siirdamise operatsiooni, mis talle pärast 15 kuud ootelehel olemist ka tehti. Valter on nüüd esimene laps Eestis, kellele on siirdatud uued kopsud. "Ringvaade" käis nüüd uurimas, kuidas Valteril uute kopsudega hingata on.

"Ringvaade" tutvustas hea mäluga keeleosavat tsitaadisõpra

09.03.17 ... Mees nimega Tauno Niilo võttis "Ringvaatega" ühendust ja teatas, et ta on varsti võimeline 20 keeles raamatutekste peast tsiteerima.

Koit Toome maandas Eesti Laulu pingeid purjetamisega

07.03.17 ... Koit Toome purjetas vahetult enne Eesti Laulu finaalvõistlust Eesti vanimal purjekal Hoppet madrusena.

Juss Haasma sattus raskesse mootorrattaõnnetusse: sellest on raske rääkida  

07.03.17 ... Näitleja Juss Haasma puhkas kolm nädalat tagasi Tais ja tegi raske õnnetuse mootorrattal.

George Michael suri loomulikku surma

07.03.17 ... Oxfordshire`i koroner kinnitas, et George Michaeli surma põhjustasid südamepuudulikkus, südamelihase põletik ja rasvunud maks.

Juhan Paadam avaldas raamatu Eurovisiooni lauluvõistlusest

06.03.17 ... Pikaaegne Eurolaulu produtsent ning Tallinnas peetud 47. Eurovisiooni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam avaldas raamatu "Estonia, 12 Points - Eurovisionist, televisioonist, visioonist." Juhan Paadami jaoks moodustas eurolaul tuntava osa tema telekarjäärist.

Kultuuritegelased mälestavad Kalju Komissarovit sotsiaalmeedias

06.03.17 ... Ööl vastu tänast lahkus meie hulgast teatrilegend Kalju Komissarov. Teatripedagoogi, lavastajat ning näitlejat meenutatakse heade sõnadega sotsiaalmeedias. Teiste hulgas on oma järelhüüded avaldanud Adeele Sepp, Taavi Tõnisson, Ervin Õunapuu ja Hendrik Toompere.

Seaküla Simson tutvustas oma politseimundrite kollektsiooni

04.03.17 ... Skulptor Aivar Simson ehk Seaküla Simson kogub politsei vormiriideid ja -mütse. Hobi sai alguse, kui ta tõi Afganistanist kaasa nõukogude dessantväelase bareti. Politsei vormiriideid hakkasid talle aga kinkima nende omanikud ise. Portugali politseimütsi sai mees otse politseiniku peast.

Roald Johannson ETV-st lahkumist ei kahetse: mu võimalused on igas mõttes suuremad

02.03.17 ... Kaheksa aastat "Pealtnägija" toimetajana töötanud Roald Johannson tunnistas, et ei kahetse oma kahe aasta tagust otsust lahkuda ETV-st.

Kadi Toom võitleb joogaga inimkaubanduse vastu

01.03.17 ... Joogastuudio Goyoga Estonia toob Eestisse sel nädalal toimuva rahvusvahelise heategevusürituse "Joogaga inimkaubanduse vastu", millest võtab osa ka joogaõpetaja ja laulja Kadi Toom. Inimkaubanduse vastu võideldakse 108 päikesetervitusega.

Andrus Vaarik oma kõnedefektist: ime, et mind lavakasse sisse võeti

28.02.17 ... Linnateatri näitleja Andrus Vaarik tõdes, et peab oma põrisevat r-i peab ta puudeks, mis näitlejaametile kasuks ei tule.

Suri "Troonide mängu" hiiglane Neil Fingleton

27.02.17 ... Briti pikimaks meheks nimetatud Neil Fingleton suri 36-aastasena südamepuudulikkusesse.

Ivo Linna: Eesti rahvas ei sure kunagi välja

22.02.17 ... Aastakümnete eest Tartus isamaalisi laule laulnud Ivo Linna usub, et Eesti rahvas ei sure kunagi välja

Evelyn Sepp: kala näoga rumaluste rääkimine ei paelu mind juba vähemalt 15 aastat

19.02.17 ... Poliitikaga lõpparve teinud Evelyn Sepp meenutas saates "Hommik Anuga", miks ta kunagi poliitikasse läks ning selgitas, miks ta sealt lahkus.

"Maahommik" uuris, kuidas valmivad lõõtspillid

18.02.17 ... "Maahommik" käis Savernal külas lõõtspillimeistril Heino Tartesel, kes pilli meisterdamise tarkust ka teistele edasi jagab. Tema kursustel on käinud näiteks tuntud muusika Jaan Pehk.

Elina Netšajeva: kontserdil tunnen end palju enesekindlamalt kui saatejuhi rollis

18.02.17 ... Täna õhtul koos Marko Reikopiga Eesti Laulu poolfinaali juhtiv ooperilaulja Elina Netšajeva rääkis, kuidas on otse-eetris saadet juhtida.

"Ringvaade" külastas soomlast, kes elab autos

16.02.17 ... Mitukümmend aastat Eestis elanud soomlane Markku peatub tihti hotelli asemel autos. "Ringvaade" uuris mehelt, kui mugav selline elu on.

Kristina Viirpalu moemaailmas läbilöömisest: küsimus on selles, kas õiged inimesed on õigel ajal kohal

15.02.17 ... "Ringvaates" oli külas moelooja Kristina Viirpalu, kes jõudis hiljuti tagasi New Yorgi moenädalalt, kus ta ka enda kollektsiooniga üles astus.

Politseifotoga kuulsaks saanud kurikael vallutab New Yorgi moenädala lavasid

15.02.17 ... Mõne aasta eest modelliagentuuride tähelepanu köitnud kurjategija kandis oma karistuse ja vallutab nüüd moelavasid.

Arvo Kukumägi Eesti popmuusikast lugu ei pea: see on kõik üks suur pläga

14.02.17 ... Näitleja Arvo Kukumägi tõi raadiokuulajateni oma elu edetabelid ning nimetas Eesti popmuusikat suureks plägaks.

Eesti vanima pressifotograafi töö on tema hobi

13.02.17 ... Eesti vanim tegutsev pressifotograaf, maikuus 80. sünnipäeva tähistav maakonnalehe Lääne Elu päevapiltnik Arvo Tarmula on mees, kellel on õnn elada põhimõtte järgi, et töö on hobi.

Haruldase haigusega poisist sai esimene Eesti laps, kellele siirdati kopsud

13.02.17 ... Valter on 15-aastane Põlvamaa koolipoiss, kes põeb harvaesinevat hingamiselundeid ja seedesüsteemi haaravat haigust. "Ringvaade" näitas, kuidas see tema elu mõjutanud on.

Indrek Treufeldt teenetemärgist: uhke olemine on ja natuke nõutu ka

09.02.17 ... ERR-i kolleegid üllatasid Indrek Treufeldti uudisega, et president on otsustanud talle anda Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Väino Aren teenetemärgist: see on minusugusele suur üllatus

09.02.17 ... Väino Aren pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi ning tunnistas, et on meeldiv olla tunnustatud.

Hendrik Toompere visati näitlejate liidust välja

09.02.17 ... Näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere sai jahmatava üllatuse osaliseks, kui Eesti Näitlejate Liidu asjaajaja teatas talle, et ta polegi enam liidu liige.

"Ringvaatele" oma loo rääkinud endine narkosõltlane on nüüd õnnelikus abielus

08.02.17 ... Endine fentanüülisõltlane Raiman rääkis aastaid tagasi "Ringvaatele" oma loo. Tänaseks on Raiman lõpetanud Lootuse Küla võõrutusprogrammi, hakanud tööle ning leidnud neiu, kellega abiellus.

Ken Saan: seekord ei lähe Keeniasse lapsekingades filmitööstusega sekeldama

08.02.17 ... "Ringvaateni" jõudis kuuldus, et Ken Saan läheb jälle Keeniasse. Seekord koos perega, võimalik, et aastateks.

Tõnu Aav terviserikke tõttu ETV diktoritoolile ei naase

08.02.17 ... Peaaegu 40 aastat kestnud diabeet takistas 1960. aastatel ETV diktorina leiba teeninud näitlejal Tõnu Aaval oma vanale positsioonile naasta.

Jüri Muttika proovis verikuppusid

07.02.17 ... Selgub, et lisaks taimetee joomisele saab Eestis proovida ka teisi meetodeid, millega muistsed eestlased ennast ravisid, näiteks verikuppude panemist. "Ringvaates" testis seda muistset ravimeetodit reporter Jüri Muttika.