Film

Kumu toob ekraanile Pariisi Rahvusooperi balletitrupi telgitagused

29.05.17 ... Kolmapäeval kell 18 jätkub Kumu kultuuriteemaliste filmide programm dokumentaalfilmiga "Reset", mis kajastab Pariisi Rahvusooperi balletitrupi prooviprotsessi.

Alguse said Eesti-Islandi-Norra koostööfilmi "Mihkel" kohalikud võtted

29.05.17 ... "Mihkel" on Islandi režissööri ja stsenaristi Ari Alexander Magnussoni mängufilm, mis põhineb tõestisündinud lool.

Cannes'i Kuldse Palmioksa võitis Rootsi linateos "The Square"

29.05.17 ... 28. mai õhtul jõudis lõpule 70. Cannes'i filmifestival, kus peapreemia ehk Kuldse Palmioksa (Palme d'Or) võitis Rootsi lavastaja Ruben Östlund filmiga "The Square".

Kultuuriportaal soovitab: "Granaatõunte värv" ETV2-s

29.05.17 ... 29. mail on ETV2 ekraanil režissöör Sergei Paradžanovi film "Granaatõunte värv", mis räägib Armeenia poeedi Sajat Nova eluloo.

Cannes´i kõrvalprogrammi peaauhinna pälvis "Lerd"

28.05.17 ... 70. Cannes´i filmifestivali kõrvalprogrammi "Un Certain Regard" ("Kõrvalpilk") parimaks filmiks tunnistati Mohammad Rasoulofi film "Lerd (A Man of Integrity)".

Täna saadetakse viimsele teele Arvo Kukumägi Uuendatud 10:22

26.05.17 ... Näitleja Arvo Kukumägi saadetakse meie seast ära laupäeval, 27. mail Sõpruse kinos. Kell 11.30 avatakse uksed hüvastijätuks, leinatalitus algab kell 13.

Galerii: "Rohelised kõutsid" panid liikluse seisma

26.05.17 ... Transpordiamet andis täna teada, et seoses filmi "Rohelised kõutsid" võtetega ühest neljani esineb Tallinnas Vabaduse väljaku piirkonnas, Pärnu maantee, Estonia puiestee ja Kaarli puiestee ristmikul mõneminutilisi liiklusseisakuid.

Ita Ever: oleksin tahtnud rohkem filmides mängida

26.05.17 ... Margit Kilumets tegi kultuuriportaalile pika intervjuu Eesti teatri grand old lady Ita Everiga, fookuses tema kui filminäitleja.

Elektriteater alustab välikinohooajaga

26.05.17 ... 1. juunil kolib Tartu Elektriteater tähistaeva alla ja kutsub publikut vaatama filme värskes õhus.

Kinodesse jõuab auhinnatud noortefilm "Tschick"

25.05.17 ... Sel nädalal esilinastub kinodes Euroopa filmiakadeemia noore publiku auhinna võitnud Fatih Akini uusim mängufilm "Tschick".

Tom Cruise kinnitas "Tippkuti" järje filmimist

25.05.17 ... Näitleja Tom Cruise on kinnitanud, et 1980. aastate hittfilm "Top Gun" ehk "Tippkutt" saab peagi järje.

Terje Toomistu: praegu on just õige aeg rääkida patsifismi ideest

24.05.17 ... Esimesel juunil esilinastub Sõpruse kinos Eesti-Saksa-Soome koostööfilm "Nõukogude hipid". "Ringvaate" stuudios käisid külas filmi režissöör ja stsenarist Terje Toomistu ning hipi Aksel Lampmann.

Toomas Luhatsi filmisoovitused suveks

23.05.17 ... "Ringvaates" stuudios käis suvefilmidest pajatamas Cinamon Holdingu kommertsdirektor ja filmisõber Toomas Luhats.

Netflix põhjustas Cannes'i filmifestivalil meelepaha

23.05.17 ... Internetis filme näitavad teenusepakkujad nagu Netflix ja Amazon on ümber kujundamas kinolevi ja festivalimaailma nagu me seda seni teame. Esimene suurem skandaal puhkes praegu käimas oleval Cannes'i filmifestivalil.

"Twin Peaks" jõudis pärast 26-aastast pausi taas ekraanidele Uuendatud 11:33

22.05.17 ... Kultuslik teleseriaal "Twin Peaks" jõudis pärast veerandsajandi pikkust pausi jälle ekraanidele. Pühapäeva õhtul esilinastus David Lynchi ja Mark Frosti kultussarja kolmanda hooaja pilootosa.

Sõpruses näeb Bukowski teostel põhinevaid filme Uuendatud 18:54

16.05.17 ... 22. kuni 26. maini näeb Sõpruse kinos retrospektiivi "Sõprus Bukowskiga", mille raames jõuvad kinolinale neli mängufilmi ja üks dokumentaal.

Clint Eastwood vihjas ekraanile naasmisele ning kritiseeris poliitkorrektsust

22.05.17 ... 86-aastane filminäitleja ja -režissöör Clint Eastwood ütles 70. Cannes´i filmifestivali lavavestlusel, et ta võiks ühel päeval näitlemise juurde tagasi pöörduda. Mees sarjas ka poliitilist korrektsust, mis tema sõnul ühiskonda aina enam kammitseb.

Vaata klippi Lembit Ulfsaki viimasest filmist "Igitee"

21.05.17 ... 15. septembril esilinastub Eestis Soome film "Igitee", mis jäi armastatud näitleja Lembrit Ulfsaki viimaseks tööks ekraanil.

Muusikal "Mamma Mia" saab järje

21.05.17 ... Kümme aastat pärast "Mamma Mia" esilinastust on filmistuudio otsustanud kunagisele hitile järje teha.

Pärast Mikiveri ja Ulfsaki lahkumist napib filmidele hääleandjaid

20.05.17 ... Pärast kahe vanameistri surma tänavu märtsis napib eakaid meesnäitlejaid, kes nii anima- kui ka dokfilmidele oma hääle annaks.

Kinodesse jõuab dokumentaalfilm Nõukogude Liidu hipiliikumisest

19.05.17 ... 1. juunil esilinastub Sõpruse kinos Terje Toomistu Eesti-Saksa-Soome koostööfilm "Nõukogude hipid".

Galerii: ETV+ esitles filmi "Võssotski 1972"

19.05.17 ... Eile esilinastus telekanali ETV+ eestvedamisel film "Võssotski 1972".

Eesti kinodesse jõudis Andrzej Wajda viimaseks jäänud linateos

17.05.17 ... Poola režissööri Andrzej Wajda viimaseks jäänud film "Järelkujutis" jõudis ka Eesti kinolevisse. Film jutustab Poola avangardisti Władysław Strzemiński saatusest stalinistliku režiimi ajal, kui ainus lubatud kunstivorm oli sotsialistlik realism.

Heino Seljamaa: Arvo Kukumägi elas ära mitme inimese elu

17.05.17 ... "Ringvaate" stuudios oli külas Heino Seljamaa, kes rääkis meie seast lahkunud kolleegist, naabrist ja sõbrast Arvo Kukumägist.

Andrei Liimets: enam ei tehta mitte lihtsalt järgesid, vaid luuakse frantsiise

17.05.17 ... Filmiajakirjanikud Andrei Liimets ja Tristan Priimägi selgitasid "OP-is", mida tähendab "blockbuster" ja mida pakub seekordne kinosuvi.

Kultuuriportaal soovitab: "Maa ja taeva vahel" ETV2-s

17.05.17 ... 17. mail on ETV2 ekraanil India režissööri Neeraj Ghauwani linateos "Maa ja taeva vahel".

"Minu näoga onu" jõuab kinnisel linastusel Cannes'i filmifestivalile

16.05.17 ... Eestist on tänavu Cannes'i filmifestivalil esinduslik filmitootjate delegatsioon. Kinnisel linastusel näidatakse ka Andres ja Katrin Maimiku uut mängufilmi "Minu näoga onu", mis koduvaatajate ette jõuab alles sügisel.

Häkkeritest väljapressijad nõuavad Disney' uue filmi eest lunaraha

16.05.17 ... Meediakontsern Disney on langenud väljapressijate ohvriks. Nimelt teatas ettevõtte tegevjuht Bob Iger esmaspäeval, et häkkeritel õnnestus saada kätte uus seniavaldamata film ning kurjategijad ähvardavad nüüd, et juhul, kui neile ei maksta, hakatakse filmi lõike järk-järgult internetis avaldama.

Kumu Dokumentaali raames linastub dokfilm Chris Burdenist

16.05.17 ... 17. mail linastub Kumu auditooriumis Timothy Marrinani ja Richard Dewey film "Burden", mis räägib kunstnik Chris Burdenist.

Eesti laste jõulufilmi peaosadesse kandideeris ligi 3000 last

15.05.17 ... Uue Eesti mängufilmi "Eia jõulud Tondikakul" peaosatäitjaks kandideeris aprillikuus ligi 3000 last. Rolliproovid jätkuvad 100 väljavalitud lapsega.

Artises näeb lahedaid Euroopa lastefilme

13.05.17 ... 13. kuni 21. maini toimub kinos Artis lahedate lastefilmide festival, mis toob noorte kinokülastajate ette uued Euroopa lastefilmid ning animatsioonid.

Tõnu Karjatse filmikomm. "Nocturama" noorte probleem on igavus

13.05.17 ... Prantsuse režissööri Bertrand Bonello noortedraama "Nocturama" tegevustiku võib kokku võtta väga lühidalt: see on film ühest mõtlematust teost (antud juhul terrorirünnakust) ja selle tagajärgedest.

Marko Raadi film "Fast Eddy vanad uudised" linastub Los Angeleses

13.05.17 ... 13. mail linastub Marko Raadi dokumentaalfilm "Fast Eddy vanad uudised" esmakordselt Ameerikas Fine Arts filmifestivalil.

Sakslased tegid Eesti metal-skeenest dokumentaalfilmi

12.05.17 ... Saksamaa raskemuusikafännid sattusid aasta alguses Eestisse ning uurisid, milline meie kohalik metal-skeene elu täpselt välja näeb. Nähtust ning kogetust tehti režissöör Sebastian Dörneri käe all valmis dokumentaalfilm "Tallinn Under The Horns – A Journey To The "Other" Estonia".

Suri näitleja Michael Parks

11.05.17 ... Meie seast lahkus 77-aastasena mitmetes Quentin Tarantino, Kevin Smithi ja Robert Rodriqueze filmides kaasa löönud näitleja Michael Parks (24.04.1940-10.05-2017).

ERR.ee video: Viva la Diva! ja Ülle Kaljuste

09.05.17 ... Vallatu nimega linastussari toob fookusse tähelepanuväärsed naisrollid eesti filmiajaloos. Filmiõhtute jooksul näidatakse klassikavaramusse kuuluvaid filme koos esiletõstmist väärivate naispeaosalistega. Pärast linastust toimuvad modereeritud vestlusringid näitlejannadega.

ETV2 kutsub kinno filmi "Vaimude maa" linastusele

08.05.17 ... ETV2 ja Arengukoostöö Ümarlaud kutsuvad huvilisi homme ETV2 keskkonnakuu raames toimuvale linastusele kinos Sõprus, kus saab näha filmi "Vaimude maa".

Sõpruse kinos kohtuvad Michel Houellebecq ja Iggy Pop

08.05.17 ... 8. mail näeb Sõpruse kinos filmi "To Stay Alive: A Method", mis räägib kirjanik Michel Houellebecqi ja muusik Iggy Popi sõprusest.

Kultuuriportaal soovitab: "Mängureeglid" ETV2-s

08.05.17 ... 8. mail on ETV2 ekraanil Jean Renoiri mustvalge draama "Mängureeglid".

Elektriteater kolib välja Tartu Uue Teatri saalist

05.05.17 ... Mai lõpus kolib Elektriteater välja viis aastat koduks olnud Tartu Uue Teatri saalist. Juunis alustatakse taas välikino näitamist ja kogu suve rännatakse ringi nii Tartus kui ka väljaspool.

Kultuuriportaal soovitab: "Mina ja Kaminski" ETV-s

05.05.17 ... 5. mail on ETV ekraanil Belgia ja Saksa koostööfilm "Mina ja Kaminski", filmis mängib ka Eesti näitleja Tambet Tuisk.

Filmilinnaku arhitektuurikonkursi võitis Kuu Arhitektid

03.05.17 ... Tallinnasse filmilinnakut rajav Tallinn Film Wonderland OÜ arhitektuurikonkursi žürii hindas filmistuudiote kompleksi parimaks arhitektuurilahenduseks Kuu Arhitektide töö. Arhitektuurilahendus avab filmilinnaku ka linnarahvale läbi välikino ja kontsertide korraldamise võimaluse.

Kultuuriportaal soovitab: "Kaks päeva, üks öö" ETV2-s

03.05.17 ... 3. mail on ETV2 ekraanil vendade Dardenne'ide Oscarile nomineeritud linateos "Kaks päeva, üks öö".

Kultuuriportaal soovitab: "Safari" ETV2-s

02.05.17 ... 2. mail on ETV2 ekraanil Ulrich Seidli dokumentaalfilm "Safari", mis räägib Euroopa jahituristidest Aafrikas.

Eesti kino top 7. Galaktika on päästetud

02.05.17 ... Ootuspäraselt vallutas nädalavahetuse kinotabeli esikoha Marveli kinouniversumi uusim peatükk "Galaktika valvurid Vol. 2" ("Guardians of the Galaxy Vol 2."). Tegu on järjega 2014. aasta kosmilisele koomiksiseiklusele, millele skeptikud ennustasid omal ajal ekslikult ebaõnnestumist.

Arvustus. HÕFF 2017 – õudne, mis seal Haapsalus toimub

02.05.17 ... Seekordne, 12. järjestikust aastat toimunud Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival sai siiski toimuda, hoolimata kohalike jumalakartlike humoorikast vastasseisust, ning kultuurimaja saalid täitusid õõvaentusiastidega pea sama kiiresti kui jõuad öelda "verised köndid ja mulisev sisikond tekitavad meis selle kõige õndsama une".

Haapsalus küsitakse, kas HÕFF rikub linna mainet

30.04.17 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival korraldab avaliku arutelu selle üle, millist mõju on HÕFF avaldanud kuurortlinna Haapsalu kuvandile ja selle noorsoole.

Kultuuriportaali kümme soovitust HÕFFiks

28.04.17 ... 28. aprillil algab taas Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival ning kultuuriportaal jagab selleks õõvast, koletistest ja eelkõige omalaadsetest elamustest tulvil nädalavahetuseks mõned soovitused.

"November" võitis Tribeca filmifestivalil parima operaatori preemia

28.04.17 ... Rainer Sarneti film "November" osales Tribeca filmifestivalil World Narrative Competition võistlusprogrammis, kus filmi operaator Mart Taniel pälvis parima operaatori preemia.

Täna algab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival

28.04.17 ... Haapsalu kultuurikeskuses saab täna alguse HÕFF, mis täidab Haapsalu kolmeks päevaks žanrikinoga. Festivali avaürituseks on aga kollide koledusvõistlus, mille autorid on koreograafid Rene Köster ja Madleen Teetsov-Faulkner.