Film

Forum Cinemas rajab Tartusse 2,5 miljonit maksva kino

24.04.17 ... Baltimaade kinokett Forum Cinemas rajab kino Tartu Eedeni keskusesse, mis avab uksed 2018. aasta oktoobris.

Kultuuriportaal soovitab: "Naljakas tüdruk" ETV2-s

24.04.17 ... 24. aprillil on ETV2 ekraanil Barbra Streisandi filmidebüüt "Naljakas tüdruk".

ERR.ee video: Maria Reinupi soovitused HÕFFiks

21.04.17 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kunstiline juht Maria Reinup jagas mõned soovitused ja juhised tuleval nädalavahetusel toimuvaks festivaliks

Filmisaaga "Kiired ja vihased" lõppeb kümnenda osaga

21.04.17 ... "Kiirete ja vihaste" produtsent Neal Moritz kinnitas, et filmisaaga kümnes film on viimane.

Kultuuriportaal soovitab: "Minu kuningas" ETV-s

21.04.17 ... 21. aprillil on ETV ekraanil Maiwenni film "Minu kuningas".

EV100 puhul valmib film Soome ehitajast Uuendatud 19:25

20.04.17 ... 21. aprillil algavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiva Liina Triškina-Vanhatalo mängufilmi "Võta või jäta" võtted, mis räägib Soomes ehitustel tööl käivast noorest mehest, kelle kätele pannakse ootamatult vastsündinud laps ja antakse valida: võta või jäta!

Kuressaare filmifestival Minifilm ootab osalejaid

20.04.17 ... 6. mail toimub juba kaheksandat korda filmifestival Minifilm, mis koondab Kuressaarde õpilasfilmide paremiku. Kuni 2. maini on võimalis soovijatel veel festivalile kandideerida.

Mikroeelarveliste mängufilmide tootmisse lähevad "Olend" ja "Vanamehed"

20.04.17 ... Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital valisid välja kaks tootmisse minevat mikroeelarvelist mängufilmi – fantaasialoo „Olend“ ja tragikomöödia „Vanamehed“.

Tõnu Karjatse filmikomm. "Minu naaber Totoro" ja "Howli liikuva kindluse" võlu

20.04.17 ... Tuleb märkida, et Tartu teeb see kord Tallinnale ära, sest Tartu Elektriteater näitab kõiki Hayao Miyazaki senivalminud filme, kinos Sõprus saab neist näha vaid valikut. Tallinna valikus on Miyazaki tuntumad tööd, kuid "Cagliostro lossi" (1979), "Porco Rosso" (1992) või "Kiki kulleriteenuse" (1989) vaatamiseks tuleb sõita Tartusse.

Mai alguses näeb Eesti kinodes kuut Saksa filmi

20.04.17 ... 2. kuni 7. maini saab Tallinna ja Tartu kinodes näha filmisarja "Saksa kino - fookuses Baden-Württemberg", kus linastub kuus linateost.

Sten Sheripov kirjeldas, kuidas sündis muusika filmile "Kallis õeke"

20.04.17 ... Aprilli lõpus jõuab kinodesse Eesti-Laose-Prantsuse koostöös valminud auhinnatud põnevusdraama "Kallis õeke", millele on muusika loonud eestlane Sten Sheripov.

Mattie Do filmist "Kallis õeke": meil polnud isegi stabiilset elektrit, et tehnikat töös hoida

19.04.17 ... 19. aprillil esilinastub Eesti-Laose-Prantsusmaa koostööfilm "Kallis õeke", mis jutustab nägemist kaotava Laose keskklassi naise Ana abielust Eesti ärimehe Jakobiga, keda kehastab Tambet Tuisk.

Kultuuriportaal soovitab: "Macadami lood" ETV2-s

19.04.17 ... 19. aprillil on ETV2 ekraanil režissöör Samuel Benchetriti film "Macadami lood", kus peaosas astus üles Isabelle Huppert.

Tambet Tuisk: "Kallis õeke" nõuab suurt ekraani

19.04.17 ... "Terevisioonis" oli külas näitleja Tambet Tuisk, kes avas Eesti-Laose-Prantsusmaa koostööfilmi "Kallis õeke" loomeprotsessi ning rääkis, milline on Laose eluolu.

ERR.ee video: kohtumine filmi "Keskea rõõmud" naisnäitlejatega

19.04.17 ... Kinomajas alustas filmiõhtute sari "Viva la Diva!", mis pöörab tähelepanu näitlejannadele Eesti kinolinal. 17. aprillil näidati filmi "Keskea rõõmud" ning pärast linastust toimus kohtumine Maria Klenskaja, Ülle Kaljuste ja Kaie Mihkelsoniga, millest tegi ülekande ka kultuuriportaal.

Tambet Tuisk ja Taavi Libe võistlesid karjete äratundmises

19.04.17 ... Näitleja Tambet Tuisk ja saatejuht Taavi Libe võtsid mõõtu õudusfilmide karjete äratundmises.

Kunstiteadlane: animameister Hayao Miyazaki hoidub lihtsatest lahendustest

18.04.17 ... Ülehomsest linastuvad Tallinna kinos Sõprus ja Tartu Elektriteatris Jaapani animatsioonimesitri Hayao Miyazaki filmid.

Tambet Tuisk filmivõtetest Laoses: läksin meelega teadmatusse

18.04.17 ... Eestis esilinastub sel nädalal Eesti-Laose-Prantsuse koostöös valminud "Kallis Õeke", mille peaosas särab Tambet Tuisk. Näitleja tunnistas, et filmivõtted Laoses olid eksootilised.

Kultuuriportaal soovitab: "Tule tagasi vabana" ETV2-s

18.04.17 ... 18. aprillil on ETV2 ekraanil kodumaine dokumentaalfilm "Tule tagasi vabana".

Alustas filmiõhtute sari "Viva la Diva!" Uuendatud 21:17

17.04.17 ... Kinomajas alustas filmiõhtute sari "Viva la Diva!", mis pöörab tähelepanu näitlejannadele Eesti kinolinal. Toimuvad filmilinastused, millele järgnevad vestlusringid. Kultuuriportaal teeb igast vestlusest otseülekande.

Eesti jõulufilmi tahavad pääseda tuhanded lapsed

17.04.17 ... 2018. aasta lõpus linastuva lastefilmi "Eia jõulud Tondikakul" castingu meeskond tuuritab hetkel mööda Eestit ja otsib peaosatäitjaid. 

Kinoekspert: "Kiired ja vihased" on lugu perekonnast, sõprusest ja vendlusest

17.04.17 ... Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod ütles, et kinorekordeid purustav "Kiired ja vihased" ei ole tühipaljas märul, vaid lugu sõprusest ja armastusest.

Marianne Kõrver: "Eesti lood" omandavad ajas hoopis teistsuguse värvingu

17.04.17 ... Sel korral keskendume "Eesti lugude" ankeedis filmi "Perpetuum mobile ja piiritud hinged" autorile Marianne Kõrverile, kes rääkis lähemalt enda linateosest ning mõtestas ka dokumentalistikat laiemalt.

Kultuuriportaal soovitab: "Viis kerget lugu" ETV2-s

17.04.17 ... 17. aprillil on ETV2 ekraanil režissöör Bob Rafelsoni film "Viis kerget lugu".

"Tähesõdade" värske treiler jõudis avalikkuse ette

15.04.17 ... "Tähesõdade" saaga austajatel on põhjust rõõmustada, kuna viimase filmi "The Last Jedi" treiler jõudis avalikkuse ette.

Tambet Tuisk: Laoses said nii filmitegijad kui ka võtteplats esmalt preestri õnnistuse

15.04.17 ... Näitleja Tambet Tuisk kirjeldab Laose-Eesti-Prantsuse koostööfilmi "Kallis õeke" võtteid ühtaegu kommunistlikus ja budistlikus Kagu-Aasias, kus ta kehastas kandvaimat meesrolli Laose esimese naisrežissööri Mattie Do põnevusdraamas. 

Jude Law asub noore Dumbledore'i rolli

13.04.17 ... Näitleja Jude Law hakkab Fantastiliste elukate filmisaagas kehastama noort Albus Dumbeldore'i.

Esimene kuu tõi Viljandi kinno üle 17 tuhande filmisõbra

12.04.17 ... 10. märtsil Viljandis Centrumi keskuses uksed avanud Forum Cinemase kino külastas esimesel kuul enam kui 17 000 kinohuvilist. Populaarseimaks filmiks osutus romantiline fantaasiafilm "Kaunitar ja koletis", mida käidi vaatamas üle 2600 korra.

Vaata, kuidas valmis "Tõe ja õiguse" Vargamäe

09.04.17 ... Nädalavahetusel algasid Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmiva mängufilmi "Tõde ja õigus" võtted.

Lähedased andsid loa Carrie Fisheri kujutamiseks "Tähesõdade" filmis

09.04.17 ... Carrie Fisheri lähedased lubavad filmitegijatel kasutada naise tegelaskuju printsess Leiat ka "Tähesõdade" üheksandas osas.

Armin Karu "Tõe ja õiguse" rahastamisest: Ivol ei tulnud mind pikalt veenda

07.04.17 ... Pühapäeval algavad mängufilmi "Tõde ja õigus" võtted. Filmi on võtnud toetada Armin Karu, keda võib nüüd pidada selle kaasprodutsendiks. Karu ja produtsent Ivo Felt rääkisid "Ringvaates", mis "Tõe ja õigusega" saama hakkab.

MTV loobus filmi- ja teleauhindade jagamisest soo alusel

07.04.17 ... MTV loobus mees- ja naiskategooriate jaotusest tele ja filmiauhindade tseremooniatel.

HÕFFile jõuab Flying Lotuse debüütfilm "Kuso"

07.04.17 ... Tänavusel Sundance'i festivalil kõvasti kahinat tekitanud ja vaatajaid kuni seansilt põgenemiseni provotseerinud linateos "Kuso" jõuab ühena esimestest Euroopas ka Eesti publiku ette.

Suri koomik ja näitleja Don Rickles

07.04.17 ... Meie seast lahkus neerupuudulikkuse tõttu 90-aastasena näitleja ja koomik Don Rickles (08.05.1926-05.04.2017).

Kultuuriportaal soovitab: "Cameron Carpenter. Minu elu kõla" ETV-s

06.04.17 ... 6. aprillil on ETV ekraanil dokumentaalfilm orelikunstik Cameron Carpenterist, kes esineb aprillis ka Eestis.

Tõnu Karjatse filmikomm. "Logani" verepulma varjus hargneb südamlik lugu

06.04.17 ... James Mangoldi "Loganit" on võimalik vaadata ka eelnevaid kümmet Marveli "X-meeste" filmi nägemata. See on eksperiment, mis õigustab end küll harvadel kordadel, pealegi jääb sellisel valimatul ja järjepidetul vaatamisel saamata intertekstuaalne seostemeri frantsiisi teiste osadega, olgu need siis paberil või ekraanil.

"Pealtnägija": Sajandi suurfilm "Tõde ja õigus" valmib ülima põhjalikkusega

05.04.17 ... Eesti riigi 100. sünnipäevaks vändatakse mitu filmi, aga kõige suurem ja vastutusrikkam on kahtlemata Tammsaare "Tõe ja õiguse" I osa ekraniseering, mille režissöör on vaid 34-aastane, läänes loorbereid lõiganud Tanel Toom.

Režissöör Ülo Pikkov teeb animadokki lastekodus kasvanud tütarlapsest

05.04.17 ... Animafilmide režissöör Ülo Pikkov teeb uut animadokki "Letting Go" ehk "Lahtilaskmise lugu", mis jutustab lastekodus üles kasvanud raske elusaatusega tütarlapsest, kes püüab vabaneda mineviku painetest.

Shia LaBeoufi uue filmi esilinastust käis vaatamas ainult üks inimene

05.04.17 ... Põnvusfilm "Man Down" eesotsas Shia LaBeoufiga esilinastus Suurbritannias ainult ühele inimesele.

Kultuuriportaal soovitab: "Taksojuht" ETV2-s

05.04.17 ... 5. aprillil on ETV2 ekraanil hinnatud Iraani film "Taksojuht", mis võitis Berliini filmifestivalil ka Kuldkaru.

KUMU dokumentaali kevadhooaeg reisib džunglist Lõuna-Koreasse

04.04.17 ... 5. aprillil algav KUMU dokumentaali kevadhooaeg toob igal kolmapäeval Kumu auditooriumisse lugusid Põhja-Koreast Amazonaseni.

HÕFF toob esmakordselt Eestis kinno filmiajaloo kõige jubedama ulmekoletise

04.04.17 ... Fantastilistele filmiolevustele pühendatud HÕFFi fookus on saanud täiendust kahe legendaarse ulmeõudusfilmi, "Tulnukas" (Alien, 1979) ja selle suursuguse järje "Tulnukad" (Aliens, 1986) näol.

Ivan Novak: Põhja-Koreasse reisides tuleb eelarvamused maha jätta

01.04.17 ... Andrei Liimets vestles dokumentaalfilmi "Liberation Day" idee autori Morten Traaviku, läti kaaslavastaja Uģis Olte ja Laibachi liikme Ivan Novakiga Põhja-Koreast ja sealsest eluolust.

Kinodesse jõuab dokfilm Valgevene esimesest riigipeast

31.03.17 ... Alates 31. märtsist linastub kinos Artis Aivar Valdre ja Lauri Lippmaa dokumentaalfilm "Šuša", mis räägib Valgevene esimesest riigipeast

Uganda filmitegijad saatsid Eestile särtsaka tervituse

30.03.17 ... HÕFF-ile saabuvad Uganda filmitegijad saatsid Eestile särtsaka videotervituse.

Tõnu Karjatse filmikomm. "Kao ära" toimib omamoodi peeglina

30.03.17 ... Kui Forum Cinemas saalis tuled kustuvad, ilmub ekraanile kiri "Believe your Eyes" ehk "usu oma silmi", mis on Dolby Digital Cinema reklaamlause. Jordan Peele'i debüüdis "Kao ära" ("Get Out") peab vaataja lähtuma vastupidisest – ära usu seda, mida sa näed, vaid looda oma vaistu, sest tegelikkus võib osutuda hoopis teistsuguseks.

Pastorite kiuste linastuvad õudusfilmid ka Tartus ja Tallinnas

30.03.17 ... Kinod Artis Tallinnas ja Elektriteater Tartus juhatavad sisse peagi algava ja pastorite pahameele ära teeninud Haapsalu Õudusfilmide Festivali.

HÕFFil esilinastub Mart Sanderi õõvafilm

30.03.17 ... HÕFF on saanud täiendust veel ühe eesti filmi esilinastusega, milleks on Mart Sanderi esimene täispikkthrilleri sugemetega õudusfilm "Juhuslik nimetaja" (2017). Linateose aluseks on Sanderi enda samanimeline monolavastus. 

Kaido Veermäe filmist "Põrgu Indias": filmi tegemine katkes süüdimõistva kohtuotsusega

29.03.17 ... 29. märtsi õhtul jõuab ETV eetrisse Kaido Veermäe dokumentaalfilm "Põrgu Indias", mis räägib loo laevakaitsjate traagilisest loost Indias. "Ringvaate" stuudios olid kohal nii režissöör kui ka laevakaitsja Lauri ema Maret Veikat.

Filmist "Teesklejad" valmib Prantsusmaal uusversioon

29.03.17 ... Hiljuti omandasid prantslased filmi "Teesklejad" õigused uusversiooni tootmiseks. Tegu on esimese sellise tehinguga Eesti filmiajaloos.