Film

Telia multimeedia juht Karl Anton: kohalike filmide osakaal videolaenutuses on aina suurem

22.07.17 ... 20. juuli Vikerraadio "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka sarjakultuurist, mis filmidelt aina suuremat turuosa võtab.

Ivo Felt: loodetavasti kõnetab "Vehkleja" üldinimlik lugu ka Ameerika publikut

21.07.17 ... Alates 21. juulist jookseb Ameerika kinodes Eesti-Soome koostööfilm "Vehkleja". Filmi produtsent Ivo Felt loodab kogu südamest, et sealne publik võtab linateose hästi vastu.

"Vehkleja" jõuab USA kinolevisse

21.07.17 ... 2015. aastal linastunud Eesti-Soome koostööfilm "Vehkleja" jõuab juulist USA kinolevisse.

Arvustus. "Dunkirk" - visuaalse loojutustamise meistriklass

21.07.17 ... Uus film kinolevis"Dunkirk"Režissöör: Christopher NolanOsades: Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Fionn Whitehead, Cillian Murphy, Harry Styles, Barry Keoghan8,5/10

Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

21.07.17 ... 20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

T1 keskuses avab uksed Cinamoni kobarkino

20.07.17 ... 2018. aasta oktoobris avatav uus kaubandus- ja meelelahutuskeskus T1 Mall of Tallinn sõlmis lepingu nii kodu- kui ka välismaal jõuliselt laieneva kinoketiga Cinamon, kes toob pealinna uude sõlmpunkti mitme saaliga kobarkino.

Soome kinokette Cinamoni turuletulek ei hirmuta

19.07.17 ... Uudis, et Eesti Cinamoni kinokett laieneb ka Helsingisse, Soome kinoettevõtjaid ei heiduta.

Vilbre: "Klassikokkutuleku" uus film on märksa keerulisem

18.07.17 ... Eelmisel nädalal algasid Eesti menukaima filmi "Klassikokkutulek" teise osa võtted. Režissöör René Vilbre sõnul on uus film märksa keerulisem kui eelmine ning surve vastata vaatajate ootustele suur.

Kino Sõprus toob erilinastusel ekraanile kultusfilmi "Whitnail ja mina"

18.07.17 ... 18. juulil linastub kinos Sõprus režissööri ja kirjaniku Bruce Robinsoni "Whitnail ja mina", mis biograafiliste sugemetega kultuslik must komöödia.

Disney kuulutas välja "Aladdini" filmi peaosalised

17.07.17 ... Disney kompanii kuulutas välja "Aladdini" filmiversiooni peategelased, kelleks on Mena Massoud ja Naomi Scott.

Suri zombifilmide isa George A. Romero

17.07.17 ... Torontos suri pühapäeval suri 77 aasta vanuses USA-Kanada režissöör George A. Romero, kelle 1968. aastal valminud kultusfilm "Elavate surnute öö" ("Night of the Living Dead") pani aluse zombifimide žanrile, teatas tema mänedžer.

Tristan Priimägi: lood kuningas Karli vannitoast

16.07.17 ... Karlovy Vary filmifestivalil jäid hindajatele ennekõike silma ida pool tehtud filmid.

Kultuuriportaal soovitab: "Valged hundid" ETV2-s

15.07.17 ... 15. juulil saab ETV2 ekraanil jälle indiaanifilme näha, sel korral on ekraanil "Valged hundid".

Eesti filmimuuseum otsib põnevaid filmimeeneid

14.07.17 ... 2017. aasta oktoobris teeb Maarjamäel uksed lahti Eesti filmimuuseum. Esimene püsinäitus "Duubel ÜKS" võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja jagab filmitegemise ning filmitegijate saladusi.

Kultuuriportaal soovitab: "Meeletu august" ETV-s

14.07.17 ... 14. augustil on ETV ekraanil Soome režissööri Taru Mäkelä 2013. aasta linateos "Meeletu august", kus peaosas astub üles Kati Outinen.

"Mamma Mia" uues filmis kehastab noort Meryl Streepi Lily James

13.07.17 ... Ülimenukas muusikafilm "Mamma Mia saab järgmisel aastal järje. Filmitegijad avaldasid, et noort Meryl Streepi hakkab uues osas kehastama Lily James.

Algavad "Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused" võtted

13.07.17 ... 16. juulil algavad "Klassikokkutuleku" teise osa võtted. Filmi peaosades on tagasi Mait Malmsten, Henry "Genka" Kõrvits ja Ago Anderson, režissöörina naaseb samuti Rene Vilbre.

Walmarti jõuab müügile Elmo Nüganeni mängufilm "1944"

13.07.17 ... Maailma suurim jaemüüja Walmart toob augustis oma poelettidele müügile Elmo Nüganeni mängufilmi "1944" DVD.

Filmilindifestival kogub kinosõprade abiga hoogu

13.07.17 ... Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater korraldavad 19. augustil Järva-Jaanis Filmilindifestivali, millega avaldatakse austust kinokunstile.

Tartuffi tasuta linastustel jõuab publiku ette neli dokumentaalfilmi

13.07.17 ... Lisaks Tartu Raekoja platsil linastuvale põhiprogrammile toimuvad Tartuffi raames Athena keskuses ka tasuta dokumentaalfilmide linastused, kus sel aastal tuleb juttu urbanismist, suhteportaalidest ja loodusvarade ületarbimisest.

Mängufilm "Tõde ja õigus" otsib Oru Pearule tumedat krantsi

12.07.17 ... Lisaks mitmetele casting'utele, kus on otsitud Tanel Toomi suurfilmi "Tõde ja Õigus" inimtegelasi, palub filmimeeskond sotsiaalmeedia vahendusel abi Oru Pearule tumeda krantsi leidmisel.

"Teesklejad" kuulutati Balti filmidebüütide festivali võitjaks

11.07.17 ... Vallo Toomla mängufilm "Teesklejad" võitis 4. kuni 8. juulini Kaliningradi kuurortlinnas Svetlogorskis peetud Baltic Debuts filmifestivalil parima filmi auhinna.

Video: Indreku ja Andrese rolli "Tões ja õiguses" ihkas üle neljakümne poisi

10.07.17 ... 10. juulil toimus casting Tanel Toomi mängufilmi "Tõde ja õigus" osatäitjate leidmiseks. Eesmärk oli leida kaks poissi, kes kehastaksid linateosest noort Indrekut ja Andrest.

Daniel Craigi näeb ilmselt ka 25. Bondi-filmis

10.07.17 ... Daniel Craig on jõudmas lõpusirgele läbirääkimistega legendaarse James Bondi teemaliste filmide produtsendi Barbara Broccoliga ning astub ilmselt Briti spiooni rollis üles ka viiendat korda.

Eesti rahva auhinnaga pärjati Pärnu filmifestivalil "Vallaslaps"

09.07.17 ... Laupäeva öösel vastu pühapäeva  selgusid XXXI Pärnu filmifestivali "Elamise kunst" võitjad. 

Cineuropa "Minu näoga onust": samad näod, erinevad inimesed

09.07.17 ... Laurence Boyce avaldas veebilehe Cineuropa vahendusel kokkuvõtliku loo Katrin ja Andres Maimiku filmist "Minu näoga onu".

Kui Oscarite gala toimuks täna: vaata filme, mis võiksid võita kuldmehikese

09.07.17 ... Kuigi aasta 2017 on alles poole peal, on juba kujunenud välja filmid, mis järgmise aasta Oscarite jagamisel ilma võiksid teha.

Mängufilmi "Tõde ja õigus" otsitakse osatäitjaid

07.07.17 ... 2019. aasta veebruaris jõuab kinolinadele Tanel Toomi suurfilm "Tõde ja õigus", kus peaosades mängivad Priit Loog, Maiken Schmidt ja Priit Võigemast, kuid mitmed rollid on veel katmata.

Cineuropa: "Keti lõpp" on nutikas ja tugev režissööridebüüt

07.07.17 ... Filmiportaal Cineuropa kirjutas Karlovy Vary filmifestivalil esilinastunud Priit Pääsukese "Keti lõpu" kohta, et film sarnaneb Aki Kaurismäki ja Roy Anderssoni töödega ning on kohati väga naljakas.

Fotod: "Minu näoga onu" esilinastus Karlovy Vary filmifestivalil

07.07.17 ... Andres ja Katrin Maimiku uus mängufilm "Minu näoga onu" võistleb Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammis, samuti toimus festivalil filmi maailma esilinastus.

Galerii: Telliskivis avatud vabaõhukino näitab kogu suve Eesti filmiparemikku

06.07.17 ... Cinamoni kinokett avas Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul Tallinnas Telliskivi loomelinnakus suvekino, mille vabaõhuekraanilt saab juulis ja augustis vaadata kodumaist filmiklassikat.

Fotod: Priit Pääsukese "Keti lõpp" esilinastus Karlovy Vary filmifestivalil

06.07.17 ... 5. juuli õhtul toimus Karlovy Vary filmifestivalil Priit Pääsukese debüütmängufilmi "Keti lõpp" maailma esilinastus.

"Klassikokkutuleku" järjefilmiks otsitakse taustanäitlejaid

05.07.17 ... Peagi alustatakse "Klassikokkutuleku" teise osa filmimisega ning võteteks otsitakse taustanäitlejaid.

Mark Soosaar: tulevast aastast lisanduvad festivali programmi ka teadusfilmid

04.07.17 ... 3. juuli õhtul sai alguse 31. Pärnu filmifestival, mis kannab pealkirja "Elamise kunst". Festivali pealik Mark Soosaar teatas, et see on viimane kord, kus filmipidu toimub kesksuvel. Edaspidi korraldatakse festivali kas kevadel või sügisel.

Kinodesse jõuab Alejandro Jodorowsky autobiograafiline hullus "Lõputu poeesia"

04.07.17 ... 6. juulil esilinastub kinos Sõprus Alejandro Jodorowsky "Lõputu poeesia" mis on kavandatava viieosalise autobiograafilise sarja teine film, lapsepõlvest pajatava "Tants reaalsusega" järg. Film jutustab Jodorowsky noorusest ja eneses kunstniku avastamisest 1940. ja 1950. aastate Santiago avangardistlikus kunstiskeenes.

"Klassikokkutuleku" võimaliku kolmanda osa linastusaeg on paigas

04.07.17 ... Sel ajal kui fännid on koondanud oma tähelepanu menuka komöödiafilmi "Klassikokkutulek" teise osa ootamisele, on juba paika pandud kolmandagi filmi linastumise aeg – 2019. aasta veebruar.

Cinamoni kinokett võtab kasutusse laserprojektorid

03.07.17 ... Baltimaades tegutsev Eestis baseeruv kinokett Cinamon investeerib üle 500 000 euro, võttes oma 22 kinosaalis kasutusele tipptasemel laserprojektorid,

Mark Soosaar: festivali teemat saab mõista ka kui kunsti ellu jääda

03.07.17 ... "Uudis+" saates oli külas filmitegija ja Pärnu filmifestivali korraldaja Mark Soosaar. kes rääkis täna algavast 31. Pärnu filmifestivalist, mis kannab sel aastal alapealkirja "Elamise kunst".

Eesti kino top 7. Edgar Wright jäi kollase tule taha seisma

03.07.17 ... Animakomöödia "Mina, supervaras 3" tegi nädalavahetuse kinotabelis puhta töö, kogudes koos eellinastustega vaatajaid ekraanide ette rohkem kui ülejäänud tabelifilmid kokku.

"Mina, supervaras 3" purustas Eesti kõigi aegade kino avanädalavahetuse rekordi

03.07.17 ... Animafilmisarja "Mina, supervaras" ("Despicable Me") uut peatükki käis avanädalavahetusel Eesti kinodes vaatamas 50 616 inimest, kes jätsid kinokassadesse kokku 257 170 eurot. Tegemist on Eesti kõigi aegade suurima avanädalavahetuse tulemusega nii vaatajate arvult kui ka piletimüügilt.

Ilmus kodumaise mängufilmi "Keti lõpp" treiler

03.07.17 ... Avaldati sügisel kinodesse jõudva noortefilmi "Keti lõpp" treiler. Paavo Piigi näidendil põhinev mängufilm räägib inimestest keset kriisi, mis valitseb nii hinges kui neid ümbritsevas maailmas ning soovist leida elus kindel pidepunkt ja mõistetud olemise tunne.

"Tippkuti" järg jõuab fännideni suvel 2019

01.07.17 ... "Tippkutt" ehk "Top Gun" saab ametliku järje ning jõuab fännide rõõmuks kinoekraanile 12. juulil 2019. aastal.

Olav Osolin: Priit Pärna muutunud maailm

30.06.17 ... 21. veebruarist 14. märtsini toimus Tallinna Kinomajas neljal teisipäeval Priit Pärna filmide retrospektiiv, kus näidati ära kõik tema ekraaniteosed. Filmiõhtuid modereerisid Andreas Trossek, Mari Laaniste, Andra Teede ja Olav Osolin. Viimasel õhtul tulid esitamisele pikad joonisfilmid "Hotell E" (1992), "1895" (1995), "Karl & Marilyn" (2003) ning mini- ja reklaamfilmid, neist tuntuim "Lahkudes kustuta valgus", mis kõigi aegade ainsa Nõukogude Liidu reklaamfilmina pälvis 35. Cannes’i rahvusvahelisel reklaamfilmide festivalil 1988. aastal Pronkslõvi.

Setumaal valmib film Johannes Pääsukese elust

29.06.17 ... Setumaal käivad Hardi Volmeri mängufilmi "Johannes Pääsukese tegelik elu" võtted, mis jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest. 2019. aastal esilinastuv film on Volmeri sõnul tagantjärgi kingitus Eesti Film 100-le.

"Ämblikmehe" näitleja saatis filmi esitlusele enda teisiku

29.06.17 ... Värskes "Ämblikmehe" filmis kaasa lööv Hannibal Buress saatis enda teisiku filmi esilinastusele Los Angeleses.

Värske treiler: "Pahad emmed" naasevad ekraanile jõulumöllu nautima

29.06.17 ... Möödunud suvel kinolinale jõudnud mängufilm "Pahad emmed" on tagasi pühadehõngulise järjega, mis linastub tänavu novembris.

Tartuffi avab romantiline komöödia autistidest

29.06.17 ... Armastusfilmide festival Tartuff kuulutas välja avafilmi, milleks on Rachel Israeli "Tagasi pole vaja". Film räägib kahest täiskasvanuikka jõudnud autistist, kelle vahel tärkab suur armastus.

"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

29.06.17 ... Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Veiko Õunpuu uus film sai Eurimages filmifondist 240 000 eurot toetust

27.06.17 ... Euroopa komisjoni filmifond Eurimages andis Bratislavas peetud kogunemisel toetused kahele Eesti filmile. Režissöör Veiko Õunpuu "Viimased" sai 240 000 eurot ja Vene-Eesti-Prantsuse koostööfilm "Mees, kes üllatas kõiki" 160 000 eurot.

Kinos saab ka suvehooajal jälgida Metropolitan Opera ülekandeid

27.06.17 ... 28. juunil algab Forum Cinemas Tallinna ja Tartu kinodes New Yorgi Metropolitan Opera suveooperite hooaeg, mis toob vaatajateni neli erinevat ooperit maailma tippheliloojatelt Georges Bizet'lt ja Giuseppe Verdilt.