Elu

Lottemaa ootab laste leiutiste abil teemaparki uusi atraktsioone leida

19.11.17 ... Lottemaa, SEB ja Eesti Teadusagentuur kutsuvad lapsi leiutama, et Lottemaale uusi atraktsioone saada. Oma leiutiste esitamisega on aega tuleva aasta märtsini.

Selgusid kitseluule võistluse tšempionid

19.11.17 ... Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoreid ootab preemiareis metskitse elupaikadesse.

New Yorgi metroo muutis teadaanded sooneutraalseks

19.11.17 ... Kui siiani kõnetasid New Yorgi metroo kõlaritest kostnud teadaanded daame ja härrasid, siis nüüdsest pöördutakse sooneutraalselt reisijate või sõitjate poole.

Toomas Sulling: sai tegeldud sellega, mis omal ajal oli revolutsioon

19.11.17 ... Saates "Hommik Anuga" oli külas 41 aastat südamekirurgina tegutsenud Toomas Sulling, kel äsja valmis raamat "Südamega südamest".

Väike-Maarjas võtsid omavahel mõõtu automudelisportlased

18.11.17 ... Kui Eesti autospordifännide pilgud on sel nädalalõpul pööratud Austraaliasse, siis automudelisportlased kogunesid laupäeval kiirusi nautima Väike-Maarjas asuvasse Eestis ainulaadsesse mudelihalli, mis sel sügisel sai uue näo. Võistlustel lõid kaasa nii suured kui ka väikesed autohuvilised.

Baruto: Jaapanis on kaks kuulsat eestlast, mina ja Paavo Järvi

18.11.17 ... Homses saates "Hommik Anuga" on külas Kaido Höövelson ehk Baruto, kes kõneles elust Jaapanis ja Eestis ja ka sellest, mis talle Eestis ei meeldi.

Rakvere linnus valmistub lahinguks

18.11.17 ... Täna, 18. novembril kell 13 on Rakvere linnuses võimalik kaasa elada Põhjasõja lahingule, kus osalevad sõjaajalooklubid Eestist, Venemaalt, Lätist ja Soomest.

"Ringvaate" riiulitele lisandus mitu toataime

17.11.17 ... Aianduskeskuse Hansaplant aednik Reet Janov oli võtnud "Ringvaate" stuudiosse kaasa mitmed toataimed, et selgitada, milliste kasvatamisega on kõige vähem vaeva.

Turovski loomi piinavatest nunnuvideotest: looma on mugav pidada lolliks

17.11.17 ... Zooloog Aleksei Turovski kommenteeris loomavideoid, mis võivad inimesele paista nunnud, kuid põhjustavad loomale suurt stressi.

PÖFF alustab Disco Tallinna tantsupeoga

17.11.17 ... Reedel, 17. novembril toimub teater NO99 kohvikus järjekordne episood pidudesarjast Disco Tallinn, mis on ühtlasi Pimedate Ööde filmifestivali ametlik avapidu

Lõbus video: Estonia baleriinid näitasid Soome laeval klassi

17.11.17 ... Novembris annab rahvusooperi balletitrupp mitmeid külalisetendusi Soomes. Baleriinid, kes alustavad juba tänasest etenduste tuuri Soomes, veetsid meeleoluka sõidu Soome laeval.

Paide balletistuudios täidavad oma lapsepõlveunistusi igas eas naised

16.11.17 ... Paide naiste balletistuudios käivad nii noored emad kui ka juba küpses eas daamid, seda ikka hea enesetunde, tervise ja rühi pärast.

Perekond Viks elab koos neljakümne linnu ja loomaga

16.11.17 ... "Ringvaade" tutvustas Läänemaal Varikul elavata perekond Viksi, jagavad kodu üle 40 looma-linnuga. Nende loomade seas on ka päris eriskummalisi isendeid

Esimese Eesti Vabariigi kuulsaim ennustaja uskus, et Tartust saab pealinn

16.11.17 ... Ajaloolane Toomas Abiline avaldas, et selgeltnägijad ja meediumid olid Eestis hinnatud juba 1920. aastatel. Üheks suurimaks staariks oli toona meedium Mai Kalamees, kes oma ennustustega Eestis edukat äri ajas.

Kaia Kanepi avaldas raamatu noortele õpetuseks

16.11.17 ... Tipptennisist Kaia Kanepi põhjendas oma valusate kogemuste raamatusse talletamist sellega, et soovib saatusekaaslaseid probleemiga võitlema asuda.

ERR Menu soovitab ulguda PÖFFi hundi rütmis

15.11.17 ... ERR Menu ja Vikeraadio "Huvitaja" pöörasid täna pilgu reedel startivale PÖFFile.

Eesti paar päästis Aafrikas lõvisid: see oli üks kallimaid esimesi kohtinguid

14.11.17 ... Eesti noored Airis Voites ja Hardo Hansar käisid Zimbabwes lõvisid päästmas. 

Võimalus hobikokkadele: Eesti otsib juubelitorti

14.11.17 ... Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks korraldatava tordikonkursiga otsitakse juubelitorti, mis leiab koha nii Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtul kui ka igaühe kodusel peolaual. Tordimeistrid saavad oma retsepte esitada kuni 1. detsembrini.

FOTOD | Täna esitleti Montoni olümpiakollektsiooni

13.11.17 ... Tallinki kruiisilaeval Victoria esitleti täna Montoni disainerite loodud paraad- ja vabaajakollektsiooni PyeongChangi taliolümpiaks.

Varastatud vetsupaber ja seks kolleegiga ehk vaata, milliseid saladusi peidab eestlaste kontorielu

13.11.17 ... Tööportaal CV.ee viis möödunud nädalal läbi intrigeeriva küsitluse, püüdes jälile saada eestlaste kontorisaladustele.

Aleksei Turovski: isane peab pidevalt emasele tähelepanu osutama

12.11.17 ... "Hommik Anuga" saates oli külas zooloog Aleksei Turovski, kes selgitas, milline roll on isadel loomariigis ning kuidas toimivad nende perekonnad.

"Prillitoos" valis enda aasta isaks Vello Vaheri

11.11.17 ... "Prillitoos" käis külas akrobaat Vello Vaheril, kes rääkis Reet Linnale sellest, kuidas ta 13-aastaselt oma painduvuse avastas ning kuidas nende pere niivõrd sportlik on. Samuti valiti Vaher "Prillitoosi" aasta isaks.

Janne Jaagant swingtantsust: lustlikkus, mis kajastub muusikas, jõuab ka tantsupõrandale

11.11.17 ... "Vikerhommikus" oli külas Tallinn Swing Dance Society tantsija Janne Jaagant, kes rääkis, kui palju Eestis swingtantsu harrastatakse ning mida see tants endast täpsemalt kujutab.

Viktoriin: kui hästi tunned Eesti linnade vappe?

11.11.17 ... 37 omavalitsust, mis KOV valimistega tekkisid, valivad endale parasjagu uut sümboolikat. Kuivõrd hästi aga Eesti inimesed kohalike omavalitsuste sümboolikat tunnevad? ERR.ee paneb proovile.

Siim Nestor Spacey väidetavast ohvrist: võiks olla rahul, et Spacey talle külge lõi

10.11.17 ... Muusikakriitik Siim Nestor avaldas arvamust Hollywoodi tabanud ahistamisjuhtumite üle ning tõdes, et paljud lood tunduvad olevat ülevõimendatud.

Nunnud loomavideod peidavad sageli piinatud loomi

10.11.17 ... Erinevatel internetilehekülgedel ja sotsiaalmeedias levivad imearmsad loomavideod peidavad tihti ärihuvidest ja salakaubandusest kannustatuna filmitud hirmul ja šokeeritud loomi.

Statistiline pilt: isad on töökamad ja targemad kui lasteta mehed

10.11.17 ... Seda, kui palju on Eestis isasid, on päris keeruline hinnata. Statistikaametil on aga andmeid selle kohta, kui mitmel mehel elab leibkonnas alaealisi lapsi. Selle põhjal koostas statistikaamet Eesti isade statistilise portree ja ERR.ee koondas isadepäeva puhuks info ühele graafikule.

John Lewise jõulureklaami keskmes on suur ja karvane koll Moz

10.11.17 ... Briti kaubamaja John Lewis avaldas seekordse jõulureklaami, mis räägib ühe poisi ja karvase kolli sõprusest.

Uus trendividin Popsik kogub eesti teismeliste hulgas populaarsust

09.11.17 ... Maailmas uue trendina miljonite kaupa müüdavad kummalise välimusega Popsocketsid ehk eesti keeles Popsikuid on kogumas populaarsust ka eesti laste hulgas.

Tallinna jõulupuu jõudis Raekoja platsile

09.11.17 ... Neljapäeval pärastlõunal jõudis Tallinna Raekoja platsile jõulupuu. Umbes poolsada aastat vana uusk leiti Vääna-Jõesuust perekond Saarele kuuluvalt kinnistult, puu langetati 9. novembri hommikul.

Mardisanti ukse taha jätta ei tohi

09.11.17 ... "Terevisioonil" oli täna hommikul külas mardisandikoolitaja Kairi Leivo, kes jagas parimaid nippe ühe õige mardisandi loomiseks.

Hõbelusikal kolm preemiat pälvinud restoran Haku viib reisile Jaapanisse

08.11.17 ... Möödunud nädalal jagati välja välja Hõbelusikad, kus parima teeninduse, peakoka ja rahvusköögi preemiad pälvis Jaapani retoran Haku. Marko Reikop käis uurimas, mida see söögikoht endast kujutab.

Austrite avamise maailmameister: austreid süüakse kuudel, mille nimes on r-täht

08.11.17 ... 9. novembril toimuvas Eestis austrite avamise maailmameistrivõistlused ning "Ringvaates" oli külas kolmekordne austrite avamise maailmameister Anti Lepik, kelle sõnul piisab austri avamiseks tegelikult tavalisest võinoast.

Swingtantsu entusiastid: seda võib tantsida nii tõsiselt kui ka veiderdades

08.11.17 ... "Ringvaates" olid külas swingtantsu harrastajad Laima Kirsimaa ja Johannes Gustav Varkki Tallinn Swing Dance Society'st, kes esitasid otse-eetris ka ühe tantsunumbri.

Koertekoolitaja: sülekoertel ei ole nõutud suukorvi

08.11.17 ... "Ringvaates" olid külas koertekoolitaja Sirje Vets ja Jack Russelli terjer Pino et selgitada, kuidas peavad koerad avalikus ruumis käituma. Intervjuu põhjuseks on olukord, kui Tallinnas tungis bussijuht kallale inimesele, kelle koeral ei olnud ühistranspordis suukorvi.

Vahekokkuvõte: teatrivõhiku tööd soovib juba üle 300 inimese

08.11.17 ... Kinoteatri algatatud projekt, mis otsib võimalikult teatrikauget isikut, on ligi meelitanud juba enam kui 330 avalduse täitnud inimest.

ERR Menu soovitab nädalavahetuseks head tantsukunsti ja muusikat

08.11.17 ... Kolmapäevale kohaselt on aeg jagada ERR Menu ja Vikerraadio "Huvitaja" soovitusi nädala kultuurisündmusteks.

Korvpallipublikut üllatati hoogsa rahvatantsunumbriga

08.11.17 ... Eilsel BC Kalev/Cramo ja TTÜ korvpallilahingul tegid debüütetteaste TTÜ tantsutüdrukud ja saltopoisid ning TTÜ rahvatantsuamsambel Kuljus.

Neljapäeval jõuab Tallinna Raekoja platsile jõulukuusk

08.11.17 ... Tallinna jõulupuu püstitatakse Raekoja platsile juba homme, 9. novembril.  

Seitsmeaastane Jakop tutvus Aafrika koolidega: need olid nagu vanad laudad

07.11.17 ... Arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev organisatsioon Mondo saatis näitleja Elina Reinoldi ja tema seitsmeaastase poja Jakopi Ghana koolisüsteemiga tutvuma.

Andrei, jah? – Vadim. Ähmi täis Taavi Aasal ei tulnud kolleegi nimi meelde

07.11.17 ... Tallinna linnapeakandidaat Taavi Aas tutvustas teisipäeval meeskonda, kellega koos ta reedest pealinna juhtima asub. Aas tunnistas, et oli pressikonverentsil natuke ähmi täis ja nii ei tulnud tal ühe abilinnapea nimi meelde.

Virtuaalreaalsuse abil hakatakse noortele meditsiinitööd tutvustama

06.11.17 ... Eesti Noorsootöö Keskus on leidnud mooduse, kuidas virutaalreaalsuse abil pakkuda noortele võimalust saada osa meditsiinitööst. "Ringvaates" olid kohale ka spetsiaalsed VR-prillid, mis uudse töövarjuks olemise võimalikuks muudavad.

95-aastane sportlane Nora Kutti: Eestis mul konkurenti ei ole

06.11.17 ... Nora Kutti on 95-aastane proua, kes on ka 11 lapse vanaema ja 8 lapse vanavanaema. Vanusele vaatamata nopib ta endiselt maailma ja Euroopa meistri tiitleid. "Ringvaade" käis temaga koos trennis.

Meremuuseum võttis hulga lapsi analüütikutena tööle

06.11.17 ... Kui sul on avalik asutus, näiteks muuseum, ja tahad seda inimsõbralikumaks muuta, siis tuleb appi võtta oma ala eksperdid. Nii tegi Eesti Meremuuseum, kes võttis analüütikutena tööle hulga lapsi. "Ringvaate" reporter Teet Teder uuris, mida tööle võetud lapsed täpsemalt tegema peavad.

"Terevisiooni" mehed jagasid särgi triikimise nippe

06.11.17 ... Esmaspäeva hommik algas "Terevisioonis" eriti mehiselt, kuna saadet vedasid Reimo Sildvee, Martin Veisman ja Juhan Kilumets, kes arutasid omavahel ka triiksärgi triikimise saladusi.

Kauksis tähistati sööminguga Peipsi maitsete aastat

04.11.17 ... Eestis on käimas Peipsimaa maitsete aasta ning sellega poole peale jõudmist tähistati laupäeval Ida-Virumaal Kauksis sügisese sööminguga. Sellega tehti ettevalmistusi suursündmuseks tuleva aasta augustis, mil Peipsi rannal avatakse 175 kilomeetri ulatuses kaheks päevaks sada restorani.

Taimetoidumess meelitas kohale suure rahvahulga

04.11.17 ... Tallinnas peeti Baltimaade vanimat taimetoidumessi, mis meelitas kultuurikatlasse kohale suure hulga inimesi.

Pagasis olnud sekslelu põhjustas Tallinna lennujaama evakueerimise

04.11.17 ... Laupäeval evakueeris Tallinna lennujaam turvakaalutlustel reisijateterminali, sest lennujaama hoonest leiti kahtlane ese, mis kontrollimisel osutus seksleluks.

Reet Linna ajas Stockholmis Eesti suurkujude viimaste puhkepaikade jälgi

04.11.17 ... Stockholmi metsakalmistu Skogskyrkogården on tähtis ka eestlaste kultuuriloos, sest seal puhkab ligi 2000 eestlast, teiste seas tuntud kultuuri- ja ühiskonnaelutegelased.

Tartu õpilased selgitasid parima meeskonna ultimate frisbee alal

03.11.17 ... Tartus selgitasid põhikooliõpilased võitja spordialal nimega ultimate frisbee, mis on meeskonnamäng, kus tavapärase palli asemel on mängu kõige olulisem komponent lendav taldrik. Plastmassist taldriku lennutamise juures on olulisel kohal koostöö.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: