Elu

Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

22.07.17 ... Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tallinna merepäevad kogusid üle 180 000 külastuse

21.07.17 ... Tallinna merepäevad kogusid nelja päeva jooksul üle 180 000 külastuse, pakkudes inimestele nii merereise kui ka hulgaliselt kontserte.

Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

20.07.17 ... Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tallinnas tuleb esimene rulapäev

20.07.17 ... Eesti rulaliit korraldab ülemaailmse Go Skateboarding Day eeskujul 22. juulil esmakordselt ametlikku Tallinna rulapäeva.

Eestis koorusid esimesed kuningpüütoni pojad

19.07.17 ... Esimest korda Eestis koorusid Tartu ülikooli loodusmuuseumis kuningpüütoni munadest mao pojad. Ehkki kuningpüüton on muuseumis ka varem munenud, siis poegi varem koorunud ei ole. Peagi ühe nädala vanuseks saavat muuseumisse jäävat ühte kolmest maopojast saavad külastajad uudistama minna septembris.

Galerii: merepäevad lõppesid vaatemängulise mereparaadiga

18.07.17 ... Teisipäeva õhtul lõppesid Tallinna merepäevad vaatemängulise mereparaadiga.

Prantsuse kokad valmistasid maailma ühe suurima maasikatordi

18.07.17 ... Tour de France´i jalgrattatrassi ääres pakutavale maiuspalale lisatakse peale veel vahukoort ning koogivalmistajate sõnul peaks tordist jaguma paarile tuhandele jalgrattasõidu fännile.

Väinamerel sai näha vesipüksi

18.07.17 ... Kuivastu ja Virtsu vahel sai täna hommikul näha merel võimsat vesipüksi.

Daniel Radcliffe tõttas Londonis appi mopeediröövlite ohvrile

17.07.17 ... Näitleja Daniel Radcliffe tõttas Londoni tänavatel appi turistile, kes sattus kahe mopeediga sõitnud tänavaröövli ohvriks.

Kadrioru park tähistab 299. sünnipäeva

17.07.17 ... 22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 299. sünnipäeva nii suurtele kui väikestele mõeldud mitmekülgse programmiga.

Parasummerile kogunes ligi 200 langevarjurit üle maailma

15.07.17 ... 18. aastat toimuv rahvusvaheline langevarjurite treeninglaager Parasummer tõi Pärnusse ligi 200 langevarjusportlast üle maailma.

Tallinna merepäevade raames rändab Tour d'ÖÖ ratturite ühissõit kontserdile

15.07.17 ... Järjekorras 43. Tour d'ÖÖ Tallinn stardib laupäeva õhtul kell 21.00 ning lõpeb Noblessneri sadamas Intsikurmu kontserditega.

Nädalavahetusel algavad Tallinna merepäevad

14.07.17 ... Homme saavad alguse tänavused Tallinna merepäevad. Sellel aastal on merefestival harjumuspärasest veidi teistsugune, sest pidu saab nautida koguni laupäevast teisipäevani

Eesti õpilasfirma valiti Euroopa parimaks Uuendatud 21:54

13.07.17 ... Brüsselis toimunud võistlusel valiti just Eesti õpilasfirma Euroopa parimaks. Sellel aastal ka Eesti parimaks õpilasfirmaks valitud Festera valmistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad lihtsalt ja mugavalt kodustest biojäätmetest väärtuslikku huumust.

Loomaaiaasukatele pakutakse pühapäeval jäätist

13.07.17 ... Pühapäeval ootab loomaaed loomade keskkonna rikastamise päevale, kus jagatakse loomadele jäätist. Samal päeval on ka ülemaailmne jäätise päev, mistõttu külma maiuse nautimiseks tuleb vaid mõnusat ja päikselist päeva oodata.

Video: tudengid esitasid Tallinnas Korea poptantsu

12.07.17 ... Tallinnas Viru väravate juures esitasid Eesti ja Korea noored Korea poptantsu. Ootamatu avaliku esituse ehk flash mobi korraldas Korea riigi ja Tallinna tehnikaülikooli ühisprojekt Korea King Sejongi instituut, mille eesmärk on õpetada korea keelt, tutvustada kultuuri ning aidata tudengeid Koreasse õppima.

Mitmikute ema: kõige raskem on emotsionaalne pool

12.07.17 ... Sel nädalal on eestlasi rõõmustanud uudis, et pühapäeval sündisid Tallinna keskhaiglas nelikud. Kolmikute ema Eger Karuse kirjeldas oma elu mitmikutega ja tõdes, et suure rõõmu kõrval on ka palju tööd.

TEST: Kas saaksid Euroopa Parlamendis inglise keeles esinemisega hakkama?

12.07.17 ... Eile esinesid Eesti ministrid Euroopa Parlamendi ees, tekitades sellega vastakaid arvamusi oma inglise keele oskuse osas. Pane ennast testis proovile, kas saaksid inglise keeles Euroopa Liidu teemadel esinemisega hakkama.

Keeleekspert: meie ministreid kuulates tuli brittidel muie suule

12.07.17 ... Inglise filoloog Tuuli Oder tõdes pärast Eesti ministrite ülesastumist Euroopa Parlamendi ees, et mõnede poliitikute etteasteid oli piinlik kuulata.

Heategevusfond viib teatri Haapsalu rehabilitatsioonikeskuse lasteni

12.07.17 ... Heategevusfond Aitan Lapsi jätkab koostöös Eesti väike- ja projektiteatrite liiduga heategevusliku lasteetenduste programmiga, mille raames pakutakse nelja kuu vältel Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses ravil viibivatele lastele teatrielamusi.

Skaudid, noorkotkad ja kodutütred panevad suurlaagrites oma oskused proovile

11.07.17 ... Sajad aktiivsed noored üle Eesti veedavad selle nädala suurlaagrites - skaudid treenivad oma ellujäämisoskusi Järvamaal, kodutütred ja noorkotkad on aga kogunenud Tartumaale, kus noorte oskusi mänguliselt testitakse.

Galerii ja video: The Tall Ship Races purjekad Lennusadamas Uuendatud 21:46

10.07.17 ... 10. juulil võis Lennusadamas näha suurt hulka Tall Ship Races võistlused osalevat alust, kellel jäi võistluse kõrvalt pisut vaba aega ning nad tegid Tallinnas väikese peatuse.

Sauele kerkib Tauno Kangro skulptuur hiigelporgandi ja jäneseperega

11.07.17 ... Laagri maamärgilise skulptuuri ideekonkursile saadetud kaheksa kavandi hulgast sai enim žürii poolthääli "Suur saak". Porgandi ja jänesepesakonnaga kompositsiooni autoriks on skulptor Tauno Kangro ja taies saab tõenäoliselt Jõekääru parki püsti juba sel sügisel.

Tallinna kiirabi tõi järjekordse beebi ilmale alarmsõidukis

11.07.17 ... Tallinna kiirabi avaldas Facebooki lehel südamliku foto vastsündinust, kes otsustas ilmale tulla alarmsõidukis.

Keskhaiglas sündisid üle viiekümne aasta esimest korda nelikud Uuendatud 18:48

10.07.17 ... 9. juulil nägid Keskhaigla sünnitusmajas ilmavalgust üle viiekümne aastase pausi järel esimesed nelikud.

Tänavused Tartu hansapäevad rõhuvad laadamelule

08.07.17 ... Tartus algasid hansapäevad. Sel aastal pannakse varasemast enam rõhku laadamelule - hansalaadale on kauplema tulnud üle 500 müüja.

Talupäeval kuulutatakse välja Eesti parim talu

08.07.17 ... Täna toimub Võrumaal Sännas ülemaaline 26. talupäev, kus kuulutatakse välja käesoleva aasta Eesti parim talu.

Eurojackpotiga võideti üle 800 000 euro

07.07.17 ... Reedesel Eurojackpoti loosimisel võitis üks Eesti lotomängija 5+1 võidutasandiga 801 352.60 eurot.

Sünoptik Taimi Paljak: juuli lõpp toob 25-kraadise sooja

07.07.17 ... Sünoptik Taimi Paljak rääkis, et kui juuli algus on pigem jahe ning vihmane, siis kuu lõpus võib oodata ka juba 25-kraadist sooja.

Baltic Pride'i esindaja: LGBT õigused ei ole eriõigused, vaid inimõigused

07.07.17 ... 6. juulil algas üheksas LGBT+ kultuurifestival Baltic Pride alapealkirjaga "Koos", mis sümboliseerib nii kõigi võimalust õnnelikult koos kasvada ja elada kui ka seda, et eri põlvkondade vahel on tugev side.

Keskhaiglas on aasta esimese kuue kuuga sündinud 55 paari kaksikuid

07.07.17 ... Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas on aasta esimese 6 kuuga on ilmale aidatud 55 paari kaksikud, mis on viimaste aastate rekord.

The Guardiani ajakirjanik: Tallinn on põhjamaise toidukultuuri suunanäitaja

06.07.17 ... Ajakirjanik Jason Goodwin käis Tallinna restorane hindamas ning kiidab The Guardianis siinset kvaliteeti ning madalaid hindu.

Teletorni sünnipäevapeol hüppab tornist 70 langevarjurit üle maailma

06.07.17 ... Järgmisel nädalal tähistab Tallinna Teletorn oma sünnipäeva programmiga, mille käigus hüppab tornist alla 70 ekstreemsportlast üle maailma. Enamik hüppajaid tuleb Euroopast, aga ka kaugemalt, näiteks USAst ja Austraaliast.

Mustamäel saab tutvuda "Transformerites" nähtud tankidega

06.07.17 ... Homme demonstreerib Kaitseliit koos Briti liitlastega Tallinnas muu sõjatehnika seas tanke Challenger 2, millega samad mehed astusid üles ka peagi esilinastuvas uues "Transformerite" filmis.

Kadriorus tutvustatakse pargi lugu

06.07.17 ... Peeter I majamuuseumis toimuvad juulis lastele ja täiskasvanutele põnevad temaatilised programmid "Peeter I aegne Kadriorg" ja "Kadrioru pargi lugu".

Onu Eskimo sünniaastapäeval tähistatakse esmakordselt Eesti jäätise päeva

06.07.17 ... Täna, jäätiselegend Onu Eskimo sünniaastapäeval tähistatakse nüüdsest Eesti jäätise päeva.

81-aastane sakslane sõitis traktoriga 2000 kilomeetrit ja läbis ka Eestit

05.07.17 ... 81-aastane Winfried Langner läbis 1961. aastal ehitatud traktoriga Deutz 2000 kilomeetrit, et jõuda Saksamaalt Venemaale.

Nädalavahetus toob Tartusse hansamelu

05.07.17 ... Laupäevast täitub Tartu hansameluga, kui juba 22. korda toimub kogu südalinna täitev suur hansalaat. Laadamelu toetavad esinejad Koit Toomest ja ansambel Justamendist Indiast saabuvate külalisteni välja.

Geiparaadi korraldaja ootab Tallinn Pride´ile sadu inimesi

04.07.17 ... Tallinn Pride´i rongkäigu korraldaja Keio Soomelt ootab laupäeval toimuvale Tallinn Pride´ile sadu inimesi ja ka suurel hulgal välismaalasi.

Neitsitorn viib jalutuskäigule punknoorte radadele 1980ndatel

03.07.17 ... Neljapäeval, 6. juulil kutsub Neitsitorn jalutuskäigule Harjumäel ja Lindamäe maa-alustesse käikudesse. Ekskursioon toimub teemal "Punkarid ja ärikad: ärksad Eesti noored 1980ndatel", jutustades pöördelistest aegadest 1980. aastate lõpul, mil kohalik noorsugu valitseva nõukogude tegelikkusega enam kuidagi leppida ei saanud.

Ninasarvik Kibibi tähistab loomaaias seitsmendat sünnipäeva

03.07.17 ... Juunikuu alguses pärast pea 15-kuulist tiinust emaks saanud teravmokk-ninasarvik Kibibi saab teisipäeval, 4. juulil seitsmeaastaseks. Väikesele ninasarvikule nime leidmiseks kuulutatakse pidupäeval välja juulikuu lõpuni toimuv nimekonkurss. 

Sagadi mõisas sai riietada end 18. sajandi mõisaelanikeks

02.07.17 ... Lääne-Virumaal Sagadi mõisas toimunud "100 kostüümi päeval" said inimesed end riietada 18. sajandi mõisaelanike riietesse.

Kinoteatri hullumeelne graafik: neli etendust päevas mitu nädalat järjest

01.07.17 ... Kinoteatri Murru vanglas etendatava suvelavastuse "Murru 422/2" graafik on hämmastav - kolme ja poole juulikuu nädala sisse mahub 21 etenduspäeva, millest pea kõigil toimub väikeste vahedega neli etendust: kell 12, 14, 17 ka 19, kokku 83 mängukorda.

Foto: Tallinna keskhaiglas sündisid nelja-aastase pausi järel kolmikud Uuendatud 22:10

30.06.17 ... Juuni lõpp kujunes Tallinna keskhaigla sünnitusmajas eriliseks, sest üle mitme aasta nägid seal ilmavalgust kolmikud.

Sakste parv lasti vette

30.06.17 ... Palmse mõisa õlleköögi kõrval asuval tiigil saab nüüdsest parvetada, teatavad Virumaa Muuseumid.

Saaremaa mees ehitab Vabadussõja aegse soomusauto koopiat

29.06.17 ... Saaremaa mees ning sõjaajaloo huviline ehitab Vabadussõja aegse soomusauto koopiat. Masina tellija on Kaitseliit ning tegemist on osaga Kaitseliidu panusest Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse.

Mulkide suvekool keskendub Mulgimaa loodusele ja pärimusele

29.06.17 ... Läti piiri ääres Lillis kestab viies mulkide suvekool. Mulgi kultuuri instituut ja Lilli looduskeskus on huvilisi kutsunud osa saama Mulgimaa kohapärimusest.

Kutsehariduskeskus üllatas Sillamäed sünnipäeva puhul 60-kilose tordiga

29.06.17 ... Ida-Virumaa kutsehariduskeskus tegi Sillamäe linna 60. sünnipäevaks 60-kilose tordi.

Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

28.06.17 ... Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

28.06.17 ... Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.