Elu

Tudengipäevad said Tartus hoo sisse

24.04.17 ... Täna algas Tartu tudengipäevade kevadfestival, mis toob tudengite ning linnarahvani enam kui 150 kultuuri-, spordi- ja meelelahutussündmust.

Video: küsimus peaministrile, mida spiiker hindas 10 aasta parimaks

23.04.17 ... Sel nädalal tuli peaminister Jüri Ratasel vastata lisaks ajakirjanike küsimustele ka riigikogus laupäevast avatud uste päeva külastanud inimestele.

Linnuvaatlejad esitlesid pesakaamerate markantsemaid hetki

22.04.17 ... Tänavuse keskkonnateo konkursi raames tunnustati MTÜ Kotkaklubi projekti "Pesakaamerad". Saates "Hommik Anuga" olid külas projekti eestvedajad Urmas Sellis ja Renno Nellis.

Videoviktoriin riigikogust: kas tunned Eesti tähtsaimat hoonet?

22.04.17 ... Mitmest hoonest koosneb parlamendi kompleks? Mitu kohta on tegelikult istungisaalis? Kas riigikogus kummitab? Videoviktoriin annab neile ja veel mõnele küsimusele vastuse.

"Ringvaade" tutvustas oskuslikult trikitavat kassi Müstik

20.04.17 ... Tartus elab kass nimega Müstik, kes teeb oma trikioskustega silmad ette nii mõnelegi agility-koerale.

"Ringvaade" esitles "Füübitsat"

20.04.17 ... Mare Müürsepp ja Heli Lukner selgitasid "Ringvaates", kuidas lastele füüsika põnevaks teha. Nende töö tulemusena on valminud füüsika aabiks "Füübits".

Tänavafestival Augustiunetus kolib Pärnu vanalinna

20.04.17 ... Seni Pärnus Supeluse tänava ääres peetud Augustiunetuse festival toimub tänavu augustis esmakordselt Pärnu vanalinnas Kuninga tänaval, et aidata muuta piirkonda linlastele atraktiivsemaks.

Krista Lensin: seksikate aeg on ammu möödas

20.04.17 ... Sel aastal jagatakse taas Eesti meelelahutusauhindu ning Kroonika peatoimetaja Krista Lensin kinnitas, et aasta seksikaimate auhinnad on ajalugu.

Eestlased tahaksid kohvi juua Arvo Pärdi ja Anne Veskiga

19.04.17 ... Emori poolt läbi viidud uuringust selgus, et Eesti elanike eelistatuim kaaslane tuntud inimeste hulgast tassikese kohvi või tee nautimiseks on helilooja Arvo Pärt, järgnesid laulja Anne Veski ning president Kersti Kaljulaid.

Reporter Muttika sai kiibi: nagu sõidaks suur liinibuss suust sisse

18.04.17 ... Kõigepealt õppisid autod ise parkima ja nutitelefonid ise helistama, nüüd aga poeb tehnoloogia meile juba sõna otseses mõttes naha vahele. Mainor Ülemiste AS juhtivkoosseis lasi end kiibistada ning sama eeskuju järgis ka "Ringvaate" reporter Jüri Muttika.

Heategevuslik Pardiralli kutsub taas võistlusparte soetama

18.04.17 ... 10. juunil leiab Tallinnas Kadrioru pargis aset järjekordne heategevuslik Pardiralli, kuhu on võimalik soetada juba annetusparte.

Anu Saagim lahkus Elu24 peatoimetaja kohalt: ma ei olnud enam õnnelik Uuendatud 20:26

17.04.17 ... Anu Saagim lahkus esmaspäeval Postimehe meelelahutusportaali Elu24 peatoimetaja kohalt. Lahkumisest teatas kolleegidele ka Postimehe Tartu toimetuse juhataja Tiina Reinart.

Algas aasta suurpere konkurss

17.04.17 ... Alates tänasest saab esitada kandidaate aasta suurpere konkursile. Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada ning tunnustada Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi.

Lennusadam ootab taas muuseumisse ööbima

17.04.17 ... 22. aprillil avaneb kõigil huvilistel taas harva esinev võimalus veeta öö Lennusadama näitusesaalis.

Eetrisse jõuab Kiviõli rahva ringhäälingu esimene saade

17.04.17 ... Esmaspäeva õhtul läheb eetrisse Kiviõli rahva ringhäälingu ehk KRR-i esimene saade ning kohalikud noored tahavad piirkonnaelu kajastavat saadet eetrisse anda igal nädalal.

Slängiklubi duell: noored ja eakad püüdsid taas üksteise keelt mõista(tada)

16.04.17 ... "Prillitoos" pani taas vastamisi keskkooli õpilased ja eakate seltskonna, kes püüdsid mõista erinevaid slängisõnu ja -väljendeid.

EV100 juubeliperiood algab suure matkapäevaga

16.04.17 ... Tänase suure matkapäevaga endisel Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piiril algab EV100 juubeliperiood. Matkaga tähistame sajandi möödumist eestlaste asualade ühendamisest ja Eestimaa kontuuri tekkest.

Kohvigurmaanid saavad Tallinnas esmakordselt oma festivali

15.04.17 ... 28.-29. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas esmakordselt Tallinn Coffee Festival, mis tutvustab põnevat kohvimaailma. Nii oma ala professionaalidele kui ka lihtsalt kohvisõpradele korraldatud ürituse eesmärgiks on kohvikultuuri arendamine.

Pärnumaa pagar-kondiitri eriala õpilased valmistasid pühadeks näitusmüügi

14.04.17 ... Lihavõtteks valmistatavad tordid, koogid ja muu maius erinevad teistest pühadehõrgutistest ning Pärnumaa kutsehariduskeskuses on traditsioon, et pagari-kondiitrieriala õpilased valmistavad just nendeks pühadeks näitusmüügi. Tavaliselt kaob pakutav laudadelt kiiresti.

Arhitekt Raine Karp: linnahall on käest lastud selle ehitamise ajast saadik

14.04.17 ... Linnahall on nõukogude aja lõpupoolest üldse üks halvemini ehitatud ja kehvema kvaliteediga hooneid, mille ehitasid vabakäiguvangid ja sõjaväelased, meenutab tipparhitekt Raine Karp enda projekteeritud maja sündi.

Lihavõttepühade ilm läbi aegade: +23 või -18 kraadi

14.04.17 ... Riigi ilmateenistuse ülevaatest selgub, et lihavõttepühadel on kõige soojem olnud 2000. aastal Valgas (+22,9 kraadi) ja kõige külmem 1942. aastal Jõgeval (-18,5 kraadi).

ERM tahaks võõrustada EV100 presidendi vastuvõttu

14.04.17 ... Eesti Rahva Muuseumi (ERM) juht Tõnis Lukas arvab, et vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt võiks toimuda just muuseumi ruumes, kuid presidendi kantselei pole veel otsust langetanud.

Fotod: president Kaljulaid käis verd andmas

13.04.17 ... President Kersti Kaljulaid käis täna SA Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuses, et tunnustada vabatahtlikke veredoonoreid ja isiklikku eeskuju anda.

Kauplused on pühadeks varunud miljoneid valgeid mune

13.04.17 ... Jaeketid kinnitavad, et on lihavõttepühadeks hästi valmistunud ning valge muna kriisi tekkida ei tohiks. Pühadekaupu loodavad nad müüa vähemalt mullusel tasemel, kui mitte rohkem, sest luterlaste-katoliiklaste ja õigeusklike kirikukalendrid langevad tänavu kokku.

Eesti naine seilas üle Atlandi nagu muistsed viikingid Uuendatud 20:55

12.04.17 ... Üks vapper eestlanna, antropoloog ja viikingientusiast Kerstin Karu osales eksperimendis, kus seilas pool aastat merd nagu viikingid umbes tuhat aastat tagasi, vahendas "Pealtnägija".

"Pealtnägija" esitles Hitleri narkosõltuvuse paljastanud kirjanikku

12.04.17 ... 47aastane Norman Ohler on Berliinis elav ajakirjanik ja kirjanik, kelle raamatust "Blitzed: Drugs in the Third Reich" on saanud värske rahvusvaheline hitt. Adolf Hitler ning Natsi-Saksamaa on üks kõige läbiuuritum peatükk ajaloos ja seda üllatavam on, et Ohler suutis leida midagi nii uut: ta väidab, et füürer oli narkomaan ja tema armee saavutas paljuski edu tänu metamfetamiinile. 

Vennad Priit ja Mart Kuusk lähevad EV100 matkale: see on väga suur au

12.04.17 ... EV100 juubelit alustatakse matkaga Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piiril ning 400-kilomeetrisele retkele lähevad ka Uhhuduuri reisisellid Mart ja Priit Kuusk.

Tartus selguvad parimad tänavatantsijad

12.04.17 ... 5. aprillil selgitakse Athena Keskuses välja parimad tänavatantsijad break ja hip-hop kategooriates, üle aastate on tiitlivõistlus jälle Tartus, kust see 2003. aastal ka alguse sai.

Eesti arhitekt projekteerib maju Marsile

11.04.17 ... Eesti arhitekt Juhan Kangilaski peab elu Marsil võimalikuks ning on planeedile elukõlblikke maju projekteerinud.

Daniel Vaarik tõestas, et süütu sõnum sotsiaalmeedias võib lõppeda katastroofiga

11.04.17 ... Kirjanik ja ajakirjanik Jon Ronson vaatleb raamatus "Ah et sind on avalikult häbistatud" mitmete näidete varal, kui kergesti võib inimene Twitteris või mujal meedias tehtud nalja või vale liigutuse tõttu kaotada kõik.

Eesti kultuur talletatakse sajameetrise vaiba sisse

11.04.17 ... Eesti Vabaõhumuuseumis algas täna aktsioon "Koome Eesti rahva ajalukku", mille tulemusel peaks valmima sada meetrit eesti rahvuslike triibumustritega kaltsuvaipa Eesti 100. sünnipäevaks.

"Terevisioonil" käis külas kõrberebane

11.04.17 ... Täna on lemmikloomade päev ja Tele2 töötajad võtavad enda lemmikud kontorisse kaasa. Tänast ETV hommikuprogrammi külastasid kõrberebane Gizmo ning tema peremees Vadim Firsa.

FOTOD | Audentese spordihoones laotati põrandale hiiglaslik Eesti lipp

10.04.17 ... Esmaspäevasel koduse korvpalli meistriliiga veerandfinaalseeria avamängus BC Kalev/Cramo ja Rakvere Tarva vahel laotati mängu vaheajal Audentese spordisaali põrandale maailma suurim Eesti lipp (16x10m), et seda drooniga filmida.

"Ringvaade" õpetas kodus seeni kasvatama

06.04.17 ... "Ringvaates" käis mees, kes arvab, et igaüks meist võiks kodus kastitäie austerservikuid kasvama panna. Nädalavahetusel toimub Tallinna botaanikaaias seenekasvatuse töötuba.

"Ringvaade" testis äppi, mis aitab autoroolis telefonitegevustest loobuda

06.04.17 ... Kolmapäeval peeti rahvusvahelist mobiilivaba päeva, sest inimesed kasutavad autoroolis väga palju mobiiltelefone. Paraku on see ohtlik. "Ringvaade" küsis inimestelt, kas see patt on neile tuttav ning esitles seejärel uut äppi nimega Teele, mis peaks inimestel autos telefonist loobumise palju lihtsamaks tegema.

Margit Adorf: ostupäevad on inimeste petmine

05.04.17 ... Kolumnist Margit Adorf ütles, et Eesti kaubanduskettide ostupäevad on võrreldavad mustkunsti ja inimeste petmisega.

Loomade taastusravi aitab koerad jalule

05.04.17 ... Loomade füsioteraapia on Eestis veel suhteliselt uus nähtus, kuid täpselt nagu inimesed vajavad loomadki erinevatel põhjustel taastusravi.

Südamete Ööl räägitakse armastusest ja abielust

05.04.17 ... Reedel korraldab Tallinna perekonnaseisuamet Südamete Öö. Kevadisel avatud uste õhtul räägitakse armastusest ja abielust.

50-aastase autogrammikogu uhkuseks on Marie Underi kirjutatud nimi

05.04.17 ... Kirglik autogrammikoguja Mati Vihman on oma hobiga tegelenud juba 50 aastat ning tema kogust leiab nii Fidel Castro kui ka Marie Underi autogrammi.

Soomes elav eestlane kudus nelja aastaga hiiglasliku eesti lipu

05.04.17 ... "Ringvaade" tegi juttu Soomes elava eestlase Valtrik Pihliga, kes alustas 2013. aastal hiiglasliku Eesti lipu kudumist. Tänaseks on see valmis saanud, lipp jõuab EV100 tähistuse alguseks ka Eestisse.

"Ringvaade" testis Tallinna lennujaama kehaskannerit

04.04.17 ... Alates 3. aprillist töötab Tallinna lennujaamas kehaskanner. "Ringvaate" reporter Hannes Hermaküla käis uurimas, kuidas uus masin töötab.

Kanada stand-up koomik filmib oma show Eestis

04.04.17 ... Eesti juurtega Kanada koomik Glenn Wool tuleb Tallinna oma show'd filmima.

Värske miss aitas selgitada Raplamaa missivalimiste fenomeni

03.04.17 ... Missivalimised Raplas on iga-aastane suurüritus, mida käib vaatamas üle tuhande inimese.

Pärnu tippkokad restoranitoitu ei söö

03.04.17 ... Pärnus algas restoranide nädal. Huvitav on sealjuures see, et kaks Pärnu kokka oma tehtud roogasid süüa ei saagi.

Loodusmuuseum tähistab sünnipäeva põnevate lugudega

03.04.17 ... Sel nädalal saab 215. aastaseks Eesti vanim muuseum Tartu ülikooli loodusmuuseum. Sünnipäeva puhul jutustab muuseum lugusid oma haruldastest eksponaatidest. Muu hulgas saab teada, kuidas suri topiseks tehtud ahv või kuidas sattus kääbusvaal Raadimõisa tiiki.

EV100 uudised ja sündmused koondatakse mobiilirakendusse

03.04.17 ... Alates tänasest saavad huvilised oma nutiseadmesse laadida mobiilirakenduse, mis koondab endas kõik EV100 uudised ja sündmused ning võimaldab luua oma EV100 ürituste kava.

"Aktuaalse kaamera" reporter võistles spetsialistiga rehvivahetuses

02.04.17 ... Ametlikult on Eestis naastrehvide kasutamine lubatud 31. märtsini, kuid talviste tee- ja ilmastikuolude korral võib neid kasutada 30. aprillini. "Aktuaalse kaamera" reporter Sander Loite käis rehvitöökojas spetsialistiga mõõtu võtmas, kumb suudab autol kiiremini rattad käsitsi ära vahetada.

Slängiklubi duell: eakad ja gümnasistid murdsid lahti üksteise keelt

02.04.17 ... "Prillitoosis" kohtusid sel korral Tallinna 21. keskkooli gümnasistid ja grupp eakaid, kes jagasid vastamisi endale tuttavaid sõnu, millele vastasolijad pidid tähenduse leidma.

Kinobuss viis Mikk Ranna Ecuadori ja Kolumbiasse: hakkasin igatsema kiluvõileiba

02.04.17 ... "Hommik Anuga" saates oli külas Kinobussi juht Mikk Rand, kes oli kaks kuud Ecuadoris ja Kolumbias kohalikega filme tegemas. Stuudios rääkis ta reisimuljetest ja sealse eluolu voorustest.

VIDEO | Vaata, kuidas ameeriklased Pärdi muusika saatel pronksi võitsid

01.04.17 ... Helsingis toimuvatel iluuisutamise maailmameistrivõistlustel teenisid jäätantsus pronksmedali ameeriklased Maia ja Alex Shibutani, kes esitasid oma kava Arvo Pärdi teose saatel.