Elu

Metsavana Arvo Saidla: sügis tuleb ääretult pikk

21.09.17 ... Raplamaal elav metsavana Arvo Saidla ennustas, et tänavune sügis tuleb erakordselt pikk ja paduvihmane.

Stockmannist ostetud pilet tõi lotomängijale 382 341 eurot

20.09.17 ... Eesti Loto teatel läks kolmapäeval Bingo Lotos välja peavõit summas 382 340,50 eurot.

ERR Menu nädalasoovitus: kultuuri- ja meelelahutusmaailma sündmused

20.09.17 ... Kolmapäev on see päev, kus jagame jälle "Huvitaja" saatega koostöös soovitusi nädala teiseks pooleks, et teaksite, millistel üritustel silma peal hoida.

Eesti mehed ronivad jälle mööda püstloodis kaljut kilomeetri kõrgusele

19.09.17 ... Kaljuronijad Henri Rummo ja Rauno Viskus kavatsevad teha sedasama, mida eelmisel aastal: ronida Californias kilomeetri kõrgusele püstloodis kiviseina otsa.

Pannkoogihommik lükkas Tartu tudengipäevad käima

18.09.17 ... Esmaspäeva hommikul toimunud pannkoogihommiku üritusega said alguse Tartu tudengipäevad, mis pakuvad tudengitele terve nädala jooksul põnevaid üritusi ja sündmusi.

Kadrioru pargis korraldatakse nahkhiireretki

18.09.17 ... "Ringvaade" tutvustas Kadrioru pargis toimuvat nahkhiireretke, mille käigus inimesed ajavad taskulampide ja detektoritega nahkhiiri taga.

Beatrice poliitikasse astumisest: mul ei ole mingeid lubadusi

18.09.17 ... "Ringvaates" oli külas Beatrice, kes on astunud poliitikasse ning kandideerib Rahva Ühtsuse erakonnas Tallinna volikogusse.

Väike-Maarja naised hakkasid keetma seepi, et aidata raske puudega last

18.09.17 ... Väike-Maarjas hakkas hulk naisi keetma seepi, et aidata hiljuti nende juurde kolinud perekonda, kellel on kodus raske puudega laps.

Eesti arendaja lõi mobiilimängu, mis proovib inimesi hulluks ajada

18.09.17 ... "Ringvaates" oli külas äpiarendaja Indrek Vändrik, kes on loonud mobiilimängu "Annoy", mis koondab hulga erinevaid tegevusi, mis peaksid inimesi närvi ajama.

Rasmus Kagge liitus vabatahtlike päästjatega

18.09.17 ... Endine "Pealtnägija" saatejuht Rasmus Kagge liitus vabatahtlike päästjatega ja korjab kokku nende tublide inimeste lugusid, et anda välja uut eraettevõtjate auhinda. "Ringvaade" tegi juttu nii Kagge kui ka kolme teise vabatahtlikuga, kes inimesi päästja või politseinikuna aitavad.

Vabaõhumuuseum pidas taas Eesti leiva päeva

17.09.17 ... Eesti Vabaõhumuuseumis toimus pühapäeval Eesti leiva päev, mis pakkus kogu perele põnevat ajaviidet ning avastamisrõõmu.

Draamateatri suure saali etendus jääb õhtul ära

17.09.17 ... Näitleja haigestumise tõttu jääb ära tänaõhtune "Rahauputuse" etendus Draamateatri suures saalis.

"Mässav mood" parandab maailma

17.09.17 ... Ökomässu festival kulmineerub "Mässava moe" etendusega Balti jaama ootepaviljonis 23. septembril.

Estonia teater tähistab 111. sünnipäeva

16.09.17 ... Täna, 16. septembril tähistab Estonia teater oma 111. sünnipäeva.

Tartu tudengid pesid Raekoja platsi hambaharjadega puhtaks

15.09.17 ... Kümned Tartu tudengid võtsid reedel pihku hambaharjad, et Raekoja plats uuel nädalal algavateks tudengipäevadeks puhtaks pesta. Koristusvahendina kasutati just hambaharja, et suurendada inimeste teadlikkust hammaste hügieenist ja tuletada meelde, et hambaharja peaks vahetama iga kolme kuu tagant.

Naan ja Gevorkjan testisid, kuivõrd takistab pidev vee joomine purju jäämist

15.09.17 ... Koomikud Mattias Naan ja Tigran Gevorkjan testisid eksperimendi käigus, kui palju takistab alkoholi vahele vee joomine inimesel purju jääda. Tigran jõi ainult alkoholi, Mattias alkoholi ja vett vaheldumisi. Milliseks kujunes saate lõpuks koomikute joove?

Sel aastal kõnnib valgus Kadriorus kahel õhtul

15.09.17 ... 20. ja 21. septembril toimub Kadrioru pargis taas valgusfestival "Valgus kõnnib Kadriorus", mis täidab sel aastal esmakordselt pargi kaheks päevaks valgusinstallatsioonide ja muusikaga.

Türil võistlesid sajad koolinoored tuletõrjespordimängudel

14.09.17 ... Türi linnastaadionil toimusid neljapäeval koolinoorte tuletõrjespordimängud, milles osales 510 õpilast 30 koolist.

Vahur Kersna joonistas presidendile vuntsid

14.09.17 ... Septembris avatakse näitus "Maalides head", kus kuulsad inimesed on andnud oma panuse heategevusse. Projektiga ühines ka Vahur Kersna.

Tagurpidi maja pani Mai Pallingul katuse sõitma

14.09.17 ... Tartusse ehitati tagurpidi maja, mis mängib meeltega ning paneb nii mõnelgi pea ringi käima.

Video: Eesti ja Põhjamaade saadikud kappasid Austraalias kepphobustel

14.09.17 ... Eesti suursaadik Austraalias osales koos oma Soome, Rootsi, Taani ja Norra kolleegiga videos, kus kõrged diplomaadid kappasid Soome Vabariigi 100. aastapäeva reklaamiks kepphobustel.

Isa ehitas Kelba külas tütrele bussiootepaviljoni

13.09.17 ... "Aktuaalse kaamera" kolmapäevane lõpulugu rääkis ühest suure südamega isast, kes elab Rapla vallas Kelba külas.

Robert Griffin III: ma oskan eesti keeles öelda, et Grete on "minu kuninganna"

13.09.17 ... Möödunud nädalal Ameerikat laastanud torm Irma peletas koju ka seitsmevõistleja Grete Šadeiko ja tema kaaslase Robert Griffin III, kellega koos on nad praegu Türil. "Ringvaade" uuris, kuidas neil läheb.

Ronald Liive: näotuvastussüsteem, mida Apple tutvustas, on olemas mitmetel vanematel telefonidel

13.09.17 ... 12. septembril toimus järjekordne Apple Keynote üritus, kus tutvustati tehnoloogiatootja uusi telefone, nutikellasid ja muid tooteid. "Ringvaade" võttis fookusesse näotuvastustarkvara, mille Apple võtab kasutusele paari kuu pärast ilmuva Apple X peal. Sarnast tarkvara kasutavad aga Samsungi telefonid juba pikka aega.

ERR Menu soovitab: kuhu minna nädalavahetusel

13.09.17 ... Käes on taas aeg hakata vaatama, milliseid toredaid ettevõtmisi üle Eesti sel nädalavahetusel korraldatakse. ERR Menu pani Vikerraadio saates "Huvitaja" mõned soovitused kokku.

Tartu tudengid pesevad Raekoja platsi hambaharjadega puhtaks

13.09.17 ... Tartu linna vallutab peagi sügisene Tartu tudengipäevade festival, mis toob oma mitmekesise programmiga toast välja tuhanded tudengid. Festivalile hoo andmiseks toimub reedel Raekoja platsis soojendusüritus "Hõõrume lahti!".

Saa tuttavaks - Pärnu politsei narko- ja jäljekoer Shaq

12.09.17 ... Pärnu politseis kasvab tulevane narko- ja jäljekoer Šägi, õige nimega Shaq. Viie kuu vanust Inglise spanjelit pole veel narkoainetega tutvustatud, aga ta käib koos koerajuhiga tööl.

Hannes Hermaküla tegi ametniku kombel ringkäigu muutunud Kultuurikatlas

12.09.17 ... Kultuurikatel on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajaks nii lille löödud, et seal enne käinud ei tunne hoonet enam äragi.

"Ringvaade" õpetas vahukoorest võid vispeldama

12.09.17 ... Või on viimasel ajal kalliks läinud. "Ringvaade" otsustas seepärast proovida ise võid teha.

EKA tudengid tegid elevantidele mänguasjad

12.09.17 ... Tallinna loomaaia elevantide aedikus käib viimasel ajal suuremat sorti mürgeldamine, sest Eesti kunstiakadeemia tudengid disainisid suvekoolis neile mänguasjad.

Kõrghoone kuningas on Denis Danilkin

12.09.17 ... Täna Tallinnas Viru hotellis toimunud kõrghoone kuninga trepijooksuvõistluse võitis Pirita päästekomando päästja Denis Danilkin.

Laulja Maret Palusalu naljakast seigast: istusin pool loengut vales saalis

12.09.17 ... Eile esines öölaulupeol noor tudeng Maret Palusalu, kes pääses kontserdile läbi sotsiaalmeediakonkursi. Palusalu, kes õpib ise veel ülikoolis, meenutas üht naljakat seika oma tudengielust.

"Ringvaade" käis vaatamas, kuidas elavad Eggo munafarmi kanad

11.09.17 ... Augusti lõpus jõudis avalikkuse ette, et Tallegg on juba aastaid kõlbmatuid tibupoegi Loo alevikus elusast peast prügikasti heitnud. "Ringvaade" käis uurimas, kuidas elavad kanad Eggo munafarmis.

"Aktuaalse kaamera" akvaariumis elanud kogred lasti Kadrioru luigetiiki

11.09.17 ... Pool aastat "Aktuaalse kaamera" toimetuse akvaariumis elanud hõbekogred said endale väärilise elupaiga Kadrioru luigetiigis.

Näitleja Kristen Bell kutsus orkaani ohvrid enda hotelli

11.09.17 ... Näitleja Kristen Bell on tõeline heategija, päästes mitmeid Florida inimesi orkaan Irma eest.

Margus Karu lasteraamatu illustraator: sisimas usun, et ta on tulemusega rahul

11.09.17 ... Homme esitletakse varalahkunud kirjaniku Margus Karu lasteraamatut "Hobune Henry unenägu". Teose illustraator Britt Samoson ütles, et on ise tulemusega rahul, kuid tahaks kuulda ka Karu arvamust.

Tallinna maratonil püstitati Guinnessi rekord

10.09.17 ... Eestlane Marti Medar püstitas SEB Tallinna Maratonil ajaga 3:54.16 uue Guinnessi rekordi, põrgatades 42,195 kilomeetrit korraga kahte korvpalli. Varasem rekord pärineb 2015. aastast, kui Londoni maratonil jooksis britt Jerry Knox ajaks 4:10.44.

Varun Indiast: Eestis on parem ilm

10.09.17 ... Saates "Hommik Anuga" olid külas restoranipidaja Varun Sikand Delhist ja Võru muusikakooli õpetaja Jose Antonio Page Ramirez. Kaks meest, kes on tulnud elama Eestisse, räägivad eesti keelt ja kellele muuseas meeldib siinne ilm rohkem sünnimaa omast.

Naismootorrattur: ma vihkasin metrood ja bussi

10.09.17 ... Suve lõpus oli Jänedal rahvusvaheline naismootorratturite kokkutulek, paljudki osavõtjaist päris kogenud ja eakad sõitjad. "Prillitoos" eesotsas Reet Linnaga käis kohal, mõistagi. "Tõeliselt hull harrastus," kommenteeris Linna.

Kuressaare tänavapiknikku külastas mitu tuhat inimest

09.09.17 ... Iga-aastane tänavapiknik Kuressaares on muutunud üha populaarsemaks.

Vana-Võromaal puhutakse suitsusaunakultuuri uus vana elu sisse

09.09.17 ... "Maahommik" käis Vana-Võromaal, kus Mooska talu perenaine Eda Veeroja rääkis, mida saun nende kandi inimestele ja eestlastele üldse tähendab. Palju tähendab, loomulikult.

Laagri asula kohal kõrguv vana korsten sai uue kuue

09.09.17 ... Laagri asula maamärgiks on kõrge korsten, mis viimased paarkümmend aastat oli räämas. Nüüd aga värviti korsten ära ja katsetatakse sellel valgussõnumite edastamist.

Soome saunatab Eestis juubeliaasta auks

09.09.17 ... Soome 100 juubeliaasta puhul stardib Eestis saunatuur: soomlased kutsuvad eestlasi leili viskama ja saunamõnusid nautima üle Eesti paiknevates saunades.

Reedel saab Balti jaama turul ostelda südaööni

07.09.17 ... 8. septembril toimub Balti jaama turul esimene ööturg ehk ostelda saab kuni südaööni ning lisaks kauplemisele pakutakse põnevat meelelahutusprogrammi kogu perele.

Rõuge vald tegi Eestis ainulaadse nimemonumendi

06.09.17 ... Rõuge valla inimesed lahendasid enda jaoks küsimuse, kuidas teha nii, et koduvald oleks silmapaistev ja meeldejääv - nimelt otsustati, et tehakse Eestis ainulaadne valla nime monument.

Üle 50 aasta Eesti ja Jaapani vahel kirjasõprust pidanud sõbrannad taaskohtusid

06.09.17 ... Jaapanlanna Seiko Ono ja Viljandis elav Inga Võsa on olnud kirjasõbrad üle 50 aasta (alates aastast 1963). Rohkem kui poole sajandi jooksul on nad vahetanud sadu kirju, pilte ja pakke, aga kohtunud vaid ühe korra, aastal 1973. Nüüd, 44 aastat pärast viimast kohtumist, otsustasid tragid daamid uuesti kohtuda.

Menu soovitab: kuhu minna nädalavahetusel

06.09.17 ... Kolmapäevaga on nädala selgroog murtud ning sellega seoses lisandunud üks tore uuendus ka Vikerraadios, nimelt saab nüüd igal nädalal kuulda soovitusi, kuhu võiks minna nädalavahetusel.

Howard Frier: ootan juba jõuluaega, et saaksin hapukapsast süüa

06.09.17 ... Välismaalased Howard Frier ja David Hoffman rääkisid Eesti toidust ning said üllatuse osaliseks, kui "Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe neile otse-eetris kamaga keefirit pakkus.

Kate Middletoni alastipildid avaldanud ajakiri mõisteti süüdi

05.09.17 ... Prints Williami ja hertsoginna Catherine'i puhkusepildid avaldanud Prantsuse ajakiri Closer mõisteti süüdi ning väljaandelt nõutakse 100 000 eurot kahjutasu.

"Ringvaade" tegi ringkäigu Kadrioru lossis ning tabas tööpostilt ka president Kersti Kaljulaidi

04.09.17 ... "Ringvaate" hooaja avasaates tutvustas Marko Reikop Kadrioru lossi, näidates vaatajatele nii tuttavaid paiku kui ka ametikorterit, kus on elanud nii Lennart Meri, Arnold Rüütel kui ka Toomas Hendrik Ilves. Tegemist on ühe esimese korraga, kui kaamerad ametikorterisse lubatakse.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: