Elu

Galerii: Pelgulinn avas hoovid külalistele

28.05.17 ... Pelgulinna päevadest sai tänavu osa 27. ja 28.mail. Pelgulinna selts tähistas nii oma 25. tegutsemisaastat.

Ka Kohtla-Järvel on laulupeole venekeelse laulu lisamise osas arvamused erinevad

26.05.17 ... Kohtla-Järvel peeti laste laulu- ja tantsupidu. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, mida arvatakse seal Keskerakonna poliitiku Mihhail Kõlvarti ideest lisada laulupeo kavasse venekeelne laul.

Tartu Uus Teater lõpetab hooaja laada ja tsirkusega

26.05.17 ... Tartu Uus Teater lõpetab oma üheksanda hooaja juba traditsiooniks saanud kevadlaadaga, millega seekord kaasneb ka tsirkusemelu.

Rootsis müüakse Astrid Lindgreni Bullerby-maja

26.05.17 ... Astrid Lindgreni Bullerby-lugude alus, tema isa Samuel Augusti Smålandis asuv maja on müüki pandud.

Korstnapühkijad jõuavad fotoseinale

26.05.17 ... Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis avatakse täna, 26. mail kell 17 Eestis elava belgia nimeka fotograafi Nicolas Bouvy fotonäitus „Teekond pilvedesse“

Algab Nõmme Kevad

26.05.17 ... 26.-28. maini tähistab Nõmme linnaosa kevadpäevi. Traditsiooniliselt korraldatakse Nõmme Kevadel põnevaid üritusi linnaosa eri paigus, esinejaid tuleb nii lähedalt kui kaugelt. Näiteks Pääsküla rabas esineb ansambel Estonian Voices, toimub hobipäev ja tänavalaat Lauliku tänaval.

Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

25.05.17 ... Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Rõõmsate laste festival kutsub jäätisepäevale

25.05.17 ... Rõõmsate laste festival toimub 22. juulil Pärnu rannapargis, kuid juba 3. juunil on kõik oodatud Pärnu linnaväljakule suurele jäätisepäevale

Ratta- ja linnakultuuri festival Tallinn Bicycle Week tuleb taas

25.05.17 ... Juuni alguses toimub juba seitsmendat korda Tallinn Bicycle Week, mille eesmärk on tutvustada ja arendada rattakultuuri ning suurendada rattaliikluse teadlikust.

Pärnus selgub Eesti parim baarmen

24.05.17 ... Pärnu Rannahotellis toimuvad Eesti baarmenite meistrivõistlused, parim baarmen ja showbaarmen selgitatakse välja juba 23. korda.

Täna alustab Laste Vabariik Uuendatud 19:59

24.05.17 ... Eile, 24. mail kell 13 tervitas president Kersti Kaljulaid Laste Vabariiki, mis on EV100 suurim lastele mõeldud ürituste sari, mis viib Eesti sünnipäeva meeleolu igasse Eesti maakonda. Laste Vabariik on teel 25. maist 8. septembrini ning peatub enam kui viiekümnes paigas üle Eesti. 

Keeleinspektsioon käskis muuta Vene eurolaulja plakateid Tallinnas

24.05.17 ... Reedel Nordea kontserdimajas üles astuva Vene laulja Sergei Lazarevi reklaamplakatid Tallinnas rikkusid keeleinspektsiooni teatel seadust.

Vabaõhumuuseumis saab äpi abil osa pulmaseiklusest

22.05.17 ... Eesti Vabaõhumuuseum sai täna 60-aastaseks. Sel puhul valmis neil uus ja uhke mobiiliäpp nimega NUMU, millega muuseumis seiklusmänge mängida. Reporter Muttika käis seda testimas.

"Ringvaade" tutvus Laste Vabariigi veoauto ja mängualaga

22.05.17 ... Laste ja noorte kultuuriaasta elamustuur Laste Vabariik sõidab suvel mööda Eestit ning tähistab koos lastega ja nende peredega peagi saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. "Ringvaade" käis uurimas, millise masinaga festival mööda maad reisib ja mis kõik sinna mahub.

Eesti krooni aastapäeva puhul on väljas Tammsaare kuulsad rahapäevikud

22.05.17 ... Sel suvel saanuks eesti kroon 25-aastaseks. Üheksa muuseumit, nende hulgas Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare muuseum, tähistavad eesti krooni tähtpäeva Kroonituuriga.

"Aktuaalne kaamera" uuris, kas tööle saab kiiremini trammi või rendirattaga

21.05.17 ... Paljudes Euroopa linnades väga populaarne jalgrattarent kogub hoogu ka Tallinnas. "Aktuaalse kaamera" reporter Sander Loite käis proovimas, kuivõrd temal oleks rendirattaga tööle sõitmine kiirem trammisõidust.

Unehäired võivad inimesi salakavalalt kimbutada

21.05.17 ... Pidev väsimus ja isegi depressioon ei pruugi vahel tähendada muud, kui une- või hingamishäireid, kuid tihti ei tule inimesed ise selle peale.

Kalamaja saab esimese avaliku ühispeenra

20.05.17 ... 21. mail toimub Kalamaja päevade raames kevadkülvi päev, mille raames on kohalikud oodatud külvama ja istutama taimi esimesele avalikule ühispeenrale.

Ajateenija pildistas Kevadtormil karusid ja metsist

19.05.17 ... Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija Kristjan Pints pildistas ajaloo suurimal Kevadtormi õppusel karusid ja metsist.

Muttika muukis kohalikku Da Vinci koodi ja uuris Stenbocki südant

19.05.17 ... Lisaks Stenbocki majale leidub Eestis ka üks Stenbocki süda, selle lähedal paikneb ka päris pühaku reliikvia.

Danel Pandre tutvustas maailma suurimat mootorratast

19.05.17 ... 26.-27. mail toimub Saaremaal Mändjalas erakordne üritus, kus kokku saavad mootorid, maitsed ja muusika. "Ringvaade" tutvus maailma suurima seeriatootmises oleva motika Boss Hossiga.

Ahhaa keskuses saab uudistada tõelisi inimkehi

19.05.17 ... Tartus Ahhaa keskuses on avatud näitus, kus vitriini on laotatud päris inimesed. Kokku on näitusel üle 100 eksponaadi.

Grillispordi hooaeg on peagi ametlikult avatud

19.05.17 ... Laupäeval toimub Tõrvandis aasta esimene Eesti Grilliliidu sarjas korraldatud jõukatsumine "Eesti meistrivõistlused sealiha grillimises 2017", mis avab ametlikult maikuust novembrini kestva grillispordi hooaja.

Türil peetakse 40. lillelaata

19.05.17 ... Tänavune jahe kevad on toonud aiapidajatele palju lisatööd, aga seda enam on põhjust nüüd, mil ilmad soojaks läksid, kõigil aiahuvilistel sõita kevadpealinna Türile, kus pühapäevani peetakse 40. lillelaata.

"Ringvaates" tutvustati õhus hõljuvat münti

18.05.17 ... "Ringvaate" stuudios tutvustati kolme omalaadset mündi - üks hõljus, teine oli kumer ja kolmandat katsid kristallid.

Viljandis otsitakse kivi-paber-kääride meistrit

18.05.17 ... 18. mail toimub Viljandi gümnaasiumi korvpalliplatsil üritus VLND Kivi-paber-käärid '17, kus otsitakse linna kõige kõvemat kivi-paber-kääride mängijat.

Independenti moesoovituste hulka jõudis Eesti disaineri kübar

18.05.17 ... Briti väljaanne Independent reastas kõige silmapaistvamad peakatted, mida suvel kanda. Kümne kaunima hulka pääses ka Marell Kulli looming.

Londonis müüdi 93 miljoni dollari eest kalliskive

18.05.17 ... Londonis müüdi Christie'se oksjonil 93 miljoni dollari väärtuses kalliskive. Asjatundjate sõnul on juveeliturg küll tugev, aga nii mõnigi kalliskivi müüdi alla maksimumhinna.

Video: Türil on õide puhkenud kümned dekoratiivkirsid

17.05.17 ... Neljakümnendaks lillelaadaks valmistuvas Türi linnas on õide puhkenud kümned järve äärde istutatud dekoratiivkirsid.

Hannes Hermaküla ja Jüri Muttika hakkasid kulturistideks

17.05.17 ... "Ringvaate" reporterid Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla selgitasid katse abil välja, kas kulturistidel on lihased või kasutavad nad mingeid muid nippe.

"Pealtnägija" tutvus Eesti seeniorskautidega

17.05.17 ... "Pealtnägija" tutvustas Eesti seeniorskautide gildi tegemisi. Nende liikumist juhib 85-aastane Ingrid Junisov, kes on skaudindusega seotud olnud juba kaheksakümmend aastat.

Marko Reikop tutvustas Eesti moodsaimat kontorit

17.05.17 ... Mustamäe tee ääres on valminud Telia värske kontor, mille näol on tegemist ühe Eesti moodsaima kontoriga. Marko Reikop käis uurimas, mida värsked tööruumid endas peidavad.

Galerii ja video: Näitlejad tegid nõukaaja igapäevaelust näituse

16.05.17 ... Teletornis on avatud nõukogude aja paradoksaalsust illustreeriv näitus "Banaane ei ole. Ajareis Nõukogude argipäeva", mille lood kogusid kokku näitlejad Erki Laur ja Tarmo Männard.

Tartlanna ostis endale trammi

16.05.17 ... Kui tavaliselt ostavad naised emotsiooni ajel käekoti või kingad, siis 26-aastane Tartus elav Maarja soetas endale hoopis trammi.

Ida-Virumaal selgitati Eesti parimad kullauhtjad

16.05.17 ... Ida-Virumaal Kohtla-Nõmmel asuvas Eesti kaevandusmuuseumis selgitati Eesti parimad kullauhtjad, kelleks naistest sai Helme Suuk ja meestest Ain Aasa.

Kalamaja päevad saavad oma nutirakenduse

16.05.17 ... Kalamaja päevadel avatakse sel korral rekordarv hoovikohvikuid ning mugavamaks orienteerumiseks on loodud ka eraldi nutirakendus, kust saab ülevaate hoovikohvikutest.

Galerii: noored kogunesid juutuuberite juhendusel flash mob´ile

15.05.17 ... Esmaspäeval korraldasid Eesti juutuuberid Vabaduse väljakul Tallinna päeva raames suurima flash mob’i, mida siin kandis kunagi nähtud on.

Nädalavahetusel toimuvad põneva programmiga Kalamaja Päevad

15.05.17 ... Nädalavahetusel avatakse Kalamaja taas jalakäijatele ning tänavad saavad kaetud hea muusika ja mõnusa seltskonnaga. Eesti üks suurimatest asumifestivalidest toimub juba üheksandat korda.

Veera Tolli-Baskin: Eino Baskin proovis kõiki andekdoote minu peal

14.05.17 ... "Hommik Anuga" saates oli külas Eino Baskini viimane abikaasa Veera Tolli-Baskin, kes meenutas oma abikaasat ning rääkis ka Eino Baskini muuseumi rajamise plaanist.

Margus Saar luges ette emadepäeva kontserdi esinejate kirja oma emadele

14.05.17 ... Iga solist, kes esines Estonias kontserdimajas toimunud pidulikul emadepäeva kontserdil, kirjutas üles ühe ilusa soovi oma emale. Kontserdi lõpus luges õhtujuht Margus Saar need soovid ette.

Kersti Kaljulaid emadepäeva kõnes: hoida meie emasid tähendab hoida Eestit

14.05.17 ... President Kersti Kaljulaid ütles emadepäeva kõnes Estonia kontserdisaalis, et emade töö laste kasvatamises ei tohi olla midagi sellist, millele on ühiskonnal niisama õigus.

Aasta emaks valiti Heli Veeber

14.05.17 ... Tänavune aasta ema tiitel anti Estonia kontserdisaalis üle arst Heli Veeberile.

Õpi selgeks: youtuberid esitlesid otse-eetris flash mobi

12.05.17 ... Esmaspäeval korraldavad Eesti youtuberid Vabaduse väljakul Tallinna päeva raames suure flash mobi, kus tantsitakse Karl-Erik Taukar bändi uue singli saatel.

Sinilillekampaaniaga koguti pea 75 000 eurot annetusi

12.05.17 ... Sel aastal neljandat korda peetud Sinilillekampaaniaga koguti MTÜ Vigastatud Võitlejate Ühingule ligi 75 000 eurot, millega ühing toetab vigastatud veterane ja ka mitmeid teisi projekte.

Mai Palling soris prügis

11.05.17 ... Reporter Mai Palling käis Väätsa prügilas uurimas, kui keeruline on jäätmeid sorteerida ja mis neist edasi saab.

Hannes Hermaküla võttis koera treeningule kaasa

11.05.17 ... Reporter Hannes Hermaküla võttis koera treeningule kaasa ning uuris, mida sellisel puhul arvestama peab.

ERR.ee video: Vaata, kuidas valmib jäätis 40-kraadises külmas

10.05.17 ... ERR Menu käis uurimas, milline näeb välja jäätisemuuseum, kuidas valmivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud nostalgilised koorejäätised ning mis tunne on seista 40 külmakraadi käes.

Galerii: Lumi pole Saaremaad veel jätnud

10.05.17 ... Kui ilm mandri-Eestis on enamjaolt kuiv ja päikeseline, siis Saaremaal on endiselt veel lumi maas.

Lions klubid paigaldavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks sada pargipinki

09.05.17 ... Eesti lõviklubid paigaldavad parkidesse, külakeskustesse ja muudesse olulistesse paikadesse riigi suurjuubeli puhul sada pargipinki.

Pildid ja video: Saaremaal sadas maha paks lumekiht

09.05.17 ... Nii mõneski paigas sadas täna Eestimaal lumi maha ning paljud saarlased pidid hommikul aknast välja vaadates tõdema, et vaatepilt on kevadest kaugel.