Galerii: Tallinn täitus suurte purjelaevadega ({{commentsTotal}})

{{1500294240000 | amCalendar}}

Tallinna merepäevadel on esmaspäeval ja teisipäeval võimalik pealinna erinevates sadamates näha maailma suurima õppepurjekate regati The Tall Ships Races võimsaid ja eksootilisi purjelaevu.

Kaugemad külalised on pealinna tulnud Brasiiliast ja Omaanist. Uhkeid purjelaevu saab kahe päeva jooksul näha Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneris.

Esmaspäeva õhtul kella seitsmeni olid kõigile huvilistele kruiisikail avatud Mir ning Vanasadamas sai tutvuda Shabab Oman II tegemistega. Lennusadamas oli külastajatele avatud Brasiilia alus Cisne Branco.

Omani sultaniriigi purjeõppelaev Shabab Oman II on oma klassi üks moodsamaid. 87 meetrit pikk alus on võimeline sõitma täispurjestuses 17 sõlme minutis, mis on 31,4 kilomeetrit tunnis. Laevas on kokku 90 meeskonnaliiget, neist 36 õpilased, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Reis siia kestis veidi enam kui kaks kuud. See laev vahetas välja vana Shabab Omani, mis oli mereväe teenistuses alates 1977. aastast. Antud laev ehitati 2013. aastal ning vana vahetati uue vastu välja 2014. aastal," selgitas Shabab Oman II kapten Khalifa al-Saadi.

Tallinna külastav kõige pikem laev on aga 109 meetri pikkune Mir, mis seilab Vene Föderatsiooni lipu all.

30. juunist 8. augustini kestva regati raames saavad noored kogemuse nii purjetamises kui ka regatil osalemisel.

Tallinlased saavad aga lähipäevil vaadata ilusaid laevu ja osaleda juba kestvate merepäevade programmis.

"Osa asju toimub Pirital, loomulikult merepäevade südames Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneri alal ning isegi Kakumäe sadamas, nii et toimub rida kontserte. On ka väiksed võidusõidud Lennusadama külje all, Kakumäe sadama juures, kus on võimalik näha match race'i vee peal ja sellele veel lisaks on Vanasadamas suur robootika väljapanek, kus näidatakse allveeroboteid ja on isegi võimalik inimestel roboti programmeerimist katsetada," selgitas Eesti noorte purjeõppeseltsi juhatuse liige Madis Rallmann.

Eesti noorte purjeõppeseltsi jaht St. Iv saavutas peale esimest etappi omas klassis esimese koha, Eesti mereakadeemia avamerejaht Tuulelind aga enda omas teise koha.

Suured purjelaevad lahkuvad Tallinnast teisipäeva õhtul. Ajalooliste laevade teekond jätkub Soome, kus 20. juulil stardib võistluse teine etapp Turust Klaipedasse.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.