Londoni rahvusteatri kaheosaline "Inglid Ameerikas" jõuab kinolinale ({{commentsTotal}})

"Inglid Ameerikas" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Forum Cinemas näitab juuli lõpus kahel järjestikusel neljapäeval Tallinnas, Tartus ja Viljandis auhinnatud kaheosalist näidendit "Inglid Ameerikas", mille peaosas on Oscarile nomineeritud Andrew Garfield.

Näidend räägib Ameerika 1980. aastate keskpaigast, kui newyorklased püüavad AIDSi kriisi ja konservatiivse Reagani valitsuse küüsis toime tulla elu ja surma, armastuse ja seksi, taeva ja põrguga. Omamoodi veidraks, kuid säravaks nimetatud etenduses kehastab Andrew Garfield aidsihaiget ja hirmul Prior Walterit, kelle elutoa laest kukub ootamatult läbi ingel.

The Telegraph annab oma arvustuses etendusele maksimumpunktid ning teatrikriitik Dominic Cavendish nimetab Garfieldi tegelaskuju hädist ja meeleheitest värisevat olekut ning teiste näitlejate esitust ülimalt viimistletuks dramaatiliseks maratoniks.

"Inglid Ameerikas: osa 1 – Aastatuhande lõpp” otseülekanne Londoni Kuningliku Rahvusteatri lavalt nii Tallinna, Tartu kui Viljandi Forum Cinemas kinodes neljapäeval, 20. juulil kell 21.00.

"Inglid Ameerikas: osa 2 – Perestroika” otseülekanne Londoni Kuningliku Rahvusteatri lavalt nii Tallinna, Tartu kui Viljandi Forum Cinemas kinodes neljapäeval, 27. juulil kell 21.00.

Prior Walteri rollis astub üles Andrew Garfield ("Vaikus", "Hacksaw Ridge’i lahing"), teistes osades on Denise Gough ("Inimesed, kohad ja asjad"), Nathan Lane ("Produtsendid"), James McArdle ("Star Wars: Jõud tärkab") ja Russell Tovey ("The Pass").

Lavastus on inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega.

Londoni Kuninglik Rahvusteater on juba välja kuulutanud ka uued otseülekandesse tulevad etendused. Detsembris lavastub "Noor Marx” ning uue aastal tuleb lavale "Julius Caesar” ning "Macbeth”.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.