Walmarti jõuab müügile Elmo Nüganeni mängufilm "1944" ({{commentsTotal}})

"1944" Autor/allikas: Taska Films

Maailma suurim jaemüüja Walmart toob augustis oma poelettidele müügile Elmo Nüganeni mängufilmi "1944" DVD.

2016. aastal avaldati "1944" ingliskeelsete subtiitritega Suurbritannias ning see on kättesaadav olnud Amazonis, vahendas Estonian World. Augustis Walmarti müügile minev versioon on lisaks subtiitritele varustatud ka ingliskeelse dubleeringuga.

Tänaseks on Elmo Nüganeni sõjafilmi õigused müüdud kahekümnesse riiki, nende seas Saksamaa, Prantsusmaa, Jaapan ja Hiina.

Mängufilmi "1944" tegevus hargneb alates Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre langemiseni Punaarmee kätte novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole, nii Saksa kui Nõukogude armees sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel. Teine maailmasõda oli eestlastele ka vennatapusõda. Süütud tunnevad ennast süüdi, suured süüdlased ei tunne midagi.

Film jõudis Eesti kinodesse 2015. aastal ning kogus üle 115 000 kinokülastuse.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Estonian WorldInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.