Käsitöölaagrisse tuleb rekordarv osalejaid kogu maailmast ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Täna saab alguse neljas rahvusvaheline käsitöölaager Craft Camp, mida korraldab on Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond. Sel aastal tuleb kokku 72 osalejat 17 erinevast riigist.

Nädalapikkuses laagris Olustvere mõisas Viljandimaal õpitakse kohalikku käsitööd oma ala meistritelt.

Craft Campi peakorraldaja Marit Külv ütles, et sel  aastal on rekordarv osalejaid. "Kanadast Uus-Meremaa ja Jaapanini. Kõige suurem on Islandi esindus, Põhjamaadest on üldse palju rahvast," lausus Külv.

"Kohal on ka tuntud käsitööraamatute autor Nancy Bush koos grupi ameeriklastega. Lisaks on põhjust rõõmustada välja kujunenud Craft Campi fännide üle – ligi 20 inimest osaleb juba teist või kolmandat aastat," lisas Külv.

Laagrinädala jooksul toimuvaid töötube juhendavad rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilased, vilistlased, õppejõud ning kultuuriakadeemia koostööpartnerid.v"Igal päeval toimub üheksa erinevat töötuba. Selle aasta vaieldamatud lemmikud on Kristi Jõeste keskaegsete kinnaste ja Riina Tombergi Kihnu troi töötoad. Lisaks tekstiilidele on võimalus proovida töötamist ka muude materjalidega nagu kasetoht, luu, puit, klaas, savi ja metall,“ sõnas Külv.

Osalejad saavad osa ka mitmekesisest kohalikku kultuuri tutvustavast programmist, õhtuid sisustavad etnograafilised filmid ning eesti muusika. Ühel laagripäeval minnakse kultuurireisile Heimtalisse-Viljandisse, Tartusse Eesti rahva muuseumisse või Setomaale. Väljasõidud hõlmavad endas muuseumikülastust, tutvustades käsitöö ja pärandi kõrval osalejatele ka kohalikku elu-olu.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.