ETV2 pühendab teemaõhtu Anne Veesaarele ({{commentsTotal}})

Diktorid
Diktorid Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Täna kell 19.30 algab ETV2 ekraanil teemaõhtu, mis on pühendatud näitlejanna Anne Veesaare 60. sünnipäevale.

Anne Veesaare kohta on öeldud, et ta on krutskeid täis naine, kelles on värve ja sära lausa mitme inimese jagu. Teemaõhtul ekraanile jõudvad saated portreteerivadki näitlejanna mitmekülgsust ja laia ampluaad.

Teemaõhtu avab kell 19.30 vaatajate ette jõudev 1988. aastal valminud telelavastus "Tugitooliteater: Olude sunnil", mis jutustab loo mehest ja naisest ning usaldusest ja armastusest nende vahel. Tegemist on William Somerset Maughami novelli televersiooniga, kus Anne Veesaare kõrval särab Ülo Lodeson.

Kohe pärast seda on ekraanil portreesaade "Tähelaev", kus saatejuht Grete Lõbu juhatab vaatajad Anne Veesaare ellu ja tegemistesse. Kell 21.05 saab aga näha näidendit "Armastuse ja juhuse mäng" ning pärast seda portreesaadet "Siin ja praegu", kus sünnipäevalapsega ajab juttu Jüri Aarma. Kell 23.20 on ekraanil lavakunstikooli IX lennu lõpetajaid tutvustav saade "Lennud". Teemaõhtule paneb kell 00.05 punkti saade "Omavahel", kus Anne Veesaar esitab oma meelislõigu Peter Ackroydi raamatust "Oscar Wilde'i viimane testament".

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.