Galerii: Legendaarne filmitäht Gina Lollobrigida tähistas 90. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

Itaalia näitlejanna Gina Lollobrigida tähistas 4. juulil Roomas uhke peoga oma 90. sünnipäeva.

Lollobrigida kõrgaeg filminäitlejana jääb 1950-1960ndatesse, kus ta mängis nii Itaalia kui ka Prantsuse linateostes. Kuigi ta ütles ära pakkumisest minna Hollywoodi, eelistades teha filme Euroopas, mängis ta ka paljudes tuntust kogunud ingliskeelsetes filmides.

Näitlejanna partneriteks ekraanil olid teiste hulgas näiteks Humphrey Bogart, Errol Flynn, Tony Curtis, Anthony Quinn, Sean Connery, Marcello Mastroianni ja Frank Sinatra.

Gina Lollobrigida on kolmel korral nomineeritud USA Kuldgloobuse auhinnale, neist ühe ka võitnud, lisaks kuulub talle ka üks Itaalia Kuldgloobus.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.