Cinamoni kinokett võtab kasutusse laserprojektorid ({{commentsTotal}})

Kosmos IMAX
Kosmos IMAX Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Baltimaades tegutsev Eestis baseeruv kinokett Cinamon investeerib üle 500 000 euro, võttes oma 22 kinosaalis kasutusele tipptasemel laserprojektorid,

Balti riikides viit kino (neist Eestis Tartu Tasku keskuse kobarkino ja Tallinnas Kosmos IMAXit) opereeriv Cinamon on esimene kinokett, mis läheb kõigis oma saalides üle laserprojektoritele.

Cinamoni kommertsdirektori Toomas Luhatsi sõnul võimaldab uus lahendus pakkuda stabiilset ja kõrge kvaliteediga filmi vaatamise kogemust. "Barco laserprojektorid muudavad ekraanipildi neli korda eredamaks, lisavad teravust ja teevad 3D-efektid veelgi realistlikumaks," selgitas Luhats.

Laserprojektorite kasutuselevõtt on osa Cinamoni kinoketi uuendus- ja laienemisprojektist, mille käigus on kavas lähitulevikus avada veel viis uut kino. Kinosaalide uuendamine viiakse lõpule 2018. aasta esimeses kvartalis ja läheb maksma üle poole miljoni euro.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.