Galerii: rahvamuusikud andsid Poolamäel kontserdi ({{commentsTotal}})

{{1498897740000 | amCalendar}}

Reedel kogunes Tallinna enam kui poolsada rahvamuusikut, et alustada proovidega laupeävaseks rahvamuusikapeoks. Kalevi staadioni Läänevärava vahetus läheduses, Poolamäe pargis toimunud kontserdi repertuaari läbiv joon oli tantsulisus.

“Lauljate ja tantsijate kõrval osaleb peol üle poole tuhande rahvapillimängija. Loodan, et need noored toovad oma muusika linnaruumi ja rõõmustavad peolisi ka kontsertide välisel ajal,” rääkis rahvamuusikapeo loominguline juht, lõõtspillide ja koondorkestri liigijuht Juhan Uppin kontserdi eel.

Rahvamuusikapeolised jagunesid peol vastavalt ansamblite koosseisule kuue pilliliigi vahel: kandled, viiulid, lõõtspillid, mandoliinid, akordionid ja koondorkester. Igal liigil oli oma 5-7 palast koosnev repertuaar. Lisaks tantsulugudele koosnes rahvamuusikapeo repertuaar üldjoontes pärimuslikest ja rahvalikest lugudest ning oli ka palju autoriloomingut ja teiste maade muusikat.

"Sarnaselt lauljatele ja tantsijatele on ka rahvamuusikud pikalt oma repertuaari ette valmistanud ja proove teinud. Eriliseks muudab tänavuse peo näiteks see, et esimest korda mängivad rahvamuusikapeol ukuleled," märkis Uppin. Näha sai palju alles pillimänguga alustavaid õpilasi, kelle jaoks on pidu heaks tõukeks rahvamuusikaga jätkamiseks.

Rahvamuusikud on erineval moel osalenud laulu- ja tantsupeoliikumises läbi aja. On esinetud rahvapilliorkestrina laulupidude kavas ja tantsupidudel saadetud tantsijaid elava muusikaga.

Rahvamuusikapeo suurkontsert toimus Tallinnas Kalevi staadioni kõrval asuvas Poolamäe pargis. Liigijuhid olid Pille Karras, Enrik Visla, Kristel Laas, Joosep Sang ja Juhan Uppin.

Toimetaja: Kerttu KaldojaEurovisioon
Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
AK käis Pärnus laste surfilaagris

"Aktuaalne kaamera" külastas nädalavahetusel Pärnus laste surfilaagrit.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.