Kinoteatri hullumeelne graafik: neli etendust päevas mitu nädalat järjest ({{commentsTotal}})

Kinoteater Murru vanglas
Kinoteater Murru vanglas Autor/allikas: Siim Vahur

Kinoteatri Murru vanglas etendatava suvelavastuse "Murru 422/2" graafik on hämmastav - kolme ja poole juulikuu nädala sisse mahub 21 etenduspäeva, millest pea kõigil toimub väikeste vahedega neli etendust: kell 12, 14, 17 ka 19, kokku 83 mängukorda.

"Korralduslikult näeb etenduste läbiviimine välja nii, et igal etenduspäeval on meil graafiku alusel kohapeal viis inimest ning töö toimub kahes osas – umbes neli tundi päeva esimeses pooles ja umbes neli tundi päeva teises pooles," avaldas Kinoteatri produtsent Paul Piik Õhtulehele.

"Igale positsioonile on vähemalt kaks inimest, et etenduse läbiviimine vanglas ei muutuks omaette vanglaks ja inimesed saaks ka suve nautida," lisas ta.

"Etendusgraafik sai tihe peamiselt sel põhjusel, et ühele etendusele mahutame elamuse huvides ainult 30 inimest ning meie jaoks on oluline, et kõigil, kel lavastuse vastu huvi, oleks võimalik seda vaatama tulla. Suvel on täiesti tavaline, et ühte teatrietendust vaatab 300 inimest, mis meie puhul tähendaks sama arvu läbilaskmiseks kümmet etendust," põhjendas Piik.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.