"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta ({{commentsTotal}})

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast Autor/allikas: Reuters

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Uus tehnoloogia, mida Cameron "Avatar 2" juures kasutama hakkab, suudab kuvada teravaid pilte ka väga kõrge kaadrisageduse korral, mis kaotab ära vajaduse kasutada spetsiaalseid 3D-prille, vahendas Yahoo Movies. Praegusel hetkel on veel ebaselge, milliseid muutuseid tuleb selleks teha kinode projitseerimistehnikaga.

Esimene "Avatar" oli samuti innovaatiline, kasutades 2009. aastal 3D-tehnoloogiaid, mis on tänaseks kasutusel sadades 3D-filmides. Eestlaste jaoks on oluline, et Cameroni eelmine kassahitt filmiti 3D-videokaameratega, mille on arendanud eestlased.

"Avatar 2" jõuab kinodesse 18. detsembril 2020. aastal. Ekraanile jõuavad taas Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver ja Stephen Lang.

Seiklused Na'vi maailmas ei lõppe aga teise filmiga, James Cameron on tänaseks kinnitanud veel kolm järjefilmi, neist viimane ehk "Avatar 5" peaks ilmuma 2025. aastal.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.