Galerii: Raekoja platsil avati järjekordne malevasuvi ({{commentsTotal}})

{{1498473480000 | amCalendar}}

Esmaspäeval avati traditsioonilise malevlaste ja rühmajuhtide rongkäiguga läbi Tallinna vanalinna Eesti õpilasmaleva 2017. aasta malevasuvi.

Kui pealinnast läheb malevasse umbes 1000 noort, siis üle-eesti umbes 4000 ehk umbes sama palju kui mullu. Traditsiooniliste malevarühmade kõrval on sel aastal ka mõned uued võimalused.

Sihtasutus Õpilasmalev koostöös MTÜ-ga Riigikaitse Rügement (Kaitseministeeriumi toel) töötas eelmisel aastal välja õpilasmaleva formaadiga sobituva riigikaitseõpetuse. Sel aastal on juba  kümnekonna  õpilasmaleva rühma malevlastel võimalus saada teadmisi Eesti riigikaitsest ning proovida ka metsaelu välilaagris.

"Kaksteist rühma see suvi saavad proovida, saavad teadmisi riigikaitsest, et külastada mõnda väeosa, käia mõnel ekskursioonil ja lõpuks tõesti ka minna välislaagrisse, kus siis metsaelu proovida. Selle raames on ka veel lisaks igasugused tegevused nagu meditsiini õppimine, köiekoolitus, ellujäämistarkusi saavad jne," rääkis sihtasutuse Õpilasmalev juhataja Ott Väli "Aktuaalsele kaamerale".

Ka sel suvel pannakse kokku erinevatest Eesti piirkondadest pärit noored. Sihtasutuse Õpilasmalev ja Tartu Noorte Töömaleva ühisrühmad asuvad teele Põlvamaale Kosova külla ja Pärnumaale Koongasse.

Malevlased ütlesid, et ootavad suvest palju uusi sõpru, nalju ja päikest, kuid rõõmuga minnakse vastu ka raskele tööle ja katsumustele.

"Ma ei kujuta lihtsalt enda suve ette ilma malevata, sest see on nii suur osa suvest ja see täidab kõik suve ära. Mul ei ole sellist tühja hetke kodus, kus ma niisama istuks, vaid mul ongi pidevalt malevaga kas või tegemist. See ongi selline kogemus, mida kuskilt mujalt ei saa, et seda saab ainult siin kogeda," selgitasid malevlased Ernst Valdmaa ja Siret Lepik.

Malevlasi ei morjenda vihm ega külm ilm ning ühiselt tegutsetakse kuni 17. augustini, mil lõpetakase malevasuvi Toosikannus, kuhu kogunevad üle Eesti kõik malevlased.

Toimetaja: Kerttu KaldojaEurovisioon
Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
AK käis Pärnus laste surfilaagris

"Aktuaalne kaamera" külastas nädalavahetusel Pärnus laste surfilaagrit.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.