Eesti eesistumist täiendab mitmekülgne kultuuriporgramm ({{commentsTotal}})

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal leiab lisaks poliitilistele üritustele ja teaduskonverentsidele aset ka mitmekülgne kultuuriprogramm.

"Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumine on põhisisult oluliste arutelude koordineerimine ja poliitika kujundamine, kuid annab riikidele hea võimaluse rääkida endast. Paljude korraldajate huvi üle maailma Eesti vastu tõuseb sellel ajal, nii soovime ka meie seda fooni ära kasutada," rääkis eesistumise välisprogrammi juht Jorma Sarv.

Eesistumise raames toimub sadu üritusi. "Kogemus sed aprogrammi kokku pannes, on olnud mõneti kahetine. Endiselt peam eolema reaalsuses, et Eestit tuntakse vähem, kui me sooviksime. Samas iga päev ignoreerime seda tõenäosusteooriat ja meil on niivõrd palju oma valdkonnas tunnustatud ja tugevaid tippe,"

Euroopa Liidus ja kaugemalgi toimuvate üritustega tähistatakse paralleelselt Eesti eesistumist ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. "Me tahame võtta selle sama talendi, mida Eesti regulaarselt maailmas tutvustab ja anda sellele veel üks tõuge juurde," lausus Sarv.

Ürituste kava on üleval lehel EU2017.

Toimetaja: Rutt ErnitsEurovisioon
Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
Inimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
AK käis Pärnus laste surfilaagris

"Aktuaalne kaamera" külastas nädalavahetusel Pärnus laste surfilaagrit.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.