Kolmekordne Oscari-võitja Daniel Day-Lewis loobub näitlemisest ({{commentsTotal}})

Daniel Day-Lewis
Daniel Day-Lewis Autor/allikas: AP/Scanpix
{{1498025160000 | amCalendar}}

Kolmekordne Oscari-võitja Daniel Day-Lewis teatas, et jätab näitlejakarjääri.

"Daniel Day-Lewis ei tööta enam näitlejana. Ta on lõpmata tänulik oma koostööpartneritele ja fännidele läbi aastate. See on tema isiklik otsus ning Daniel Day-Lewis ega ka tema esindajad ei anna sel teemal rohkem kommentaare," ütles näitleja esindaja Varietyle.

60-aastase näitleja viimaseks filmiks on Paul Thomas Andersoni "Phantom Thread", mis on valmimisjärgus. Linateos peaks avalikkuseni jõudma tänavu detsembris. Film räägib Londoni moeloojast, kes 1950. aastatel valmistas riideid kõrgklassile ja kuninglikule perekonnale. Day-Lewisele lähedalseisev isik kinnitas, et näitleja võtab ette filmi promotuuri.

Väljaanne Vanity Fairi andmetel on Day-Lewis näitlejatööst loobunud varasemalt mitmel korral. 1989. aastal teatas mees, et lõpetas karjääri teatrilaval. 1997. aastal, pärast filmi "The Boxer" võtteid loobus mees taas näitlemisest, alustades karjääri kingategijana ja pühendudes puutööle. Mees läbis koolituse Itaalia kingadisaineri Stefano Bemeri juures.

Viis aastat hiljem, 2002. aastal jättis mees taas näitlejakarjääri, seekord pärast filmi "The Gangs of New York" võtteid. "Näitlejana sa muudkui õpid ja õpid, filmid ja filmid ja siis oled hakkliha. Kui sa mõistad, et pole sellest midagi õppinud, on see raske emotsioon, millega edasi elada," rääkis ta toona. 2013. aastal, veidi pärast Oscari võitmist teatas mees taas, et loobub mõneks ajaks näitlemisest, et perele pühenduda.

Day-Lewis on oma põlvkonna kiidetumaid näitlejaid, kes on teeninud arvukalt auhindu, sealhulgas kolm Oscarit parima näitleja kategoorias: Christy Browni rolli eest 1989. aasta filmis "Minu vasak jalg" ("My Left Foot"), Daniel Plainview rolli eest 2007. aasta filmis "There Will Be Blood" ja Abraham Lincolni rolli eest 2012. aasta filmis "Lincoln". Day Lewis on üks kolmest meesnäitlejast, kes on pälvinud kolm Oscarit, teised kaks on Walter Brennan ja Jack Nicholson, ning ainus meesnäitleja, kes on saanud kolm Oscarit peaosas.

Lisaks Ameerika filmiakadeemia tunnustusele on Day-Lewis võitnud ka neli BAFTA auhinda parima näitlejana ning kaks Kuldgloobust. Väljaanne Time on nimetanud Day-Lewise maailma parimaks näitlejaks.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.