Kabli Päikeseloojangu festivalil pakub head muusikat ja müstilisi paiku ({{commentsTotal}})

Kabli festival
Kabli festival

Kabli Päikeseloojangu festival alustab tänavu 25. juunil taas ekskursiooniga, mis viib avastama festivali piirkonda ning selle müstilisi paiku ja väekaid inimesi.

Kõige enam tuntakse Häädemeeste UFO-lugu, millest kuuleb ekskursioonil dr Ivo Koltsi vahendusel, kes on kummalisi objekte Häädemeeste kohal jälginud juba aastaid. Tuur viib ka salapärasele ohverdamispaigale Tõotusemäele Rannametsa luitemännikus, mis on andnud ainest mitmetele legendidele ja rahvajuttudele. Psühholoogi ja alternatiivterapeudi Anne Linnamäega kohtutakse Jaagupi rannas, kus asuvad väekad ja tervendavad rannakivid. Linnamägi on Jaagupi kividest andnud välja mitu raamatut.

Ekskursiooni viib läbi kohalik giid Kaire Käära ning vajalik on eelregistreerimine.

Festival toimub tänavu 25.juunist kuni 30.juulini ning eriilmelisi sündmusi alates õue- ja kirikukontsertidest kuni vestlusõhtute ja rannapidudeni jätkub pea igasse päeva. Üles astuvad Ivo Linna, Naised köögis, Reket, Karl-Erik Taukar, Vaiko Eplik, Tambet Tuisk, Rene Bürkland, Terminaator, Jäääär, Liis Lemsalu ja paljud teised. 

1. juulil tähistatakse festivali 10. sünnipäeva peoga Jaagupi sadamas, samuti päikesetõusukontserdiga öises Rannametsa luitemetsas ning kutsutakse avastama Kabli küla. 1. juuli päeval on kõik oodatud jalutama ning sisse põikama kauni mereäärse Kabli küla hoovidesse, et kohtuda külarahvaga ning tutvuda nende tegemistega.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".