Kinno jõuavad "Norma" ja "Tosca" uuslavastused ({{commentsTotal}})

"Võluflööt" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Metropolitan Opera uus hooaeg toob kinno "Norma" ja "Tosca" uuslavastused.

Oktoobri alguses Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodesse jõudev New York Metropolitan Opera (MET) uus hooaeg toob vaatajateni 11 ülekannet parimatest etendustest. Hooajale annab avalöögi 7. oktoobril Vincenzo Bellini bel canto žanri musternäide "Norma". Tegemist on tragikomöödiaga, mille vaatajad viib 19. sajandisse tagasi šoti lavastaja Sir David McVicar, dirigent Carlo Rizzi ning peaosas üks maailma nõutumaid Norma osatäitjaid – Sondra Radvanovsky.

Metropolitan Opera peadirektor Peter Gelbi sõnul on uue ooperihooaja eesmärgiks pakkuda uut ja huvitavat nii algaja ooperihuvilise kui ka paadunud kultuurisõbra jaoks. "Sel hooajal täiendame oma põhirepertuaari "Così fan tutte", "Norma" ja "Tosca" uuslavastustega ning laiendame oma horisonti "Hävinguingli" ja "Tuhkatriinu" abiga," selgitas Gelb.

Hooaja teise etendusena saavad huvilised oktoobris nautida Mozarti aegumatut meistritööd "Võluflööt", mille lavastajaks on Tony auhinnaga pärjatud Julie Taymor ning METi endine muusikaline juht James Levine. Tegemist on esimese korraga, mil kinoülekannete sarjas saab seda Saksa ooperit näha täispikkuses.

Lisaks jõuab uuel hooajal sügisel vaatajateni Thomas Adési "Hävitusingli" esietendus, mida juhatab helilooja Thomas Adès. Tegemist on 2016. aastal loodud ooperiga, mis põhineb Luis Buñueli ja Luis Alcoriza käsikirjal ning mille 1962. aastal valminud film on saanud suure tunnustuse osaliseks. Pühademeeleolu loob detsembris aga Tallinna Coca-Cola Plazas toimuva etenduse "Hans ja Grete" ülekanne, mille Richard Jonesi Humperdincki lavaversioon põhineb vendade Grimmide lool. Meloodilist muusikat dirigeerib Donald Runnicles ning truppi kuulub teiste seas õe ja venna tõrksat ema mängiv legendaarne Dolora Zajick.

Uue aasta esimeseks etenduseks on Giacomo Puccini dramaatiline uuslavastus "Tosca". Lisaks saab uuel aastal kaasa elada Donizetti "Armujoogi", Puccini "Boheemi", Rossini "Semiramide", Mozarti "Cosi Fan Tutte" ning Verdi "Luisa Miller".

Hooaja lõpetab aprillis METi esietendus Massenet’ võluv ooper "Tuhkatriinu", mida dirigeerib Bertrand de Billy. "Tuhkatriinu" on lavastatud koostöös Covent Gardeni Kuningliku Ooperiteatriga (Londonis), Liceu Suure Teatriga (Barcelonas), Kuningliku La Monnaie Teatriga (Brüsselis) ja Lille’i Ooperiteatriga. Esmakordselt mängiti seda lavastust Santa Fe Ooperiteatris.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Tartu raekoda.Tartu raekoda.
Orienteerumise MM-i ajal saab Tartus nautida tasuta kontserte

Reedel alguse saavad orienteerumise maailmameistrivõistlused pole mitte ainult suur spordipidu, vaid selle raames saab Tartu südalinnas nautida ka vägevaid kultuuri- ja muusikasündmusi.

Tele/raadio
Võidupüha paraad RakveresVõidupüha paraad Rakveres
Jaaninädala teletabeli tipus on uudistesaated ning võidupüha paraad

Jaaninädalal tundsid televaatajad enim huvi uudistesaadete ning kodumaise meelelahutuse vastu.