Naised Köögis avaldavad plaadi äkilistest tundepuhangutest ({{commentsTotal}})

Naised Köögis
Naised Köögis Autor/allikas: Kaari Saarma

Ansambel Naised Köögis andis välja oma teise plaadi, mis kannab nime "See tantsusaal on nugadega kaetud".

"Meie laulud räägivad tõsielulist muinasjuttu armastusest, igatsusest, meestest, emaks olemisest ning kaduvatest aegadest, mille kiuste end just praegu eriti elusana tunda," kirjeldasid ansambli Naised Köögis liikmedKairi Leivo, Kristiina Ehin, Sofia Joons ja Katrin Laidre oma uuemat loomingut.

Laule teeb bänd just sellest, millest hing haige ja süda laulab. "Meie muusika ammutab jõudu rahvapärimusest ja romanssidest, kuid enamus viise on ansambli liikmete omalooming, sündinud kellegi äkilisest tundepuhangust ja pillimängurõõmust," selgitasid bändiliikmed. Plaadil kõlavad laulude saateks viiul, karmoškad, kitarr, parmupill, kannel, löökpillid ning ainulaadne kontravann.

Viljandist alguse saanud ansambel Naised Köögis armastab köögilaua taga kokku saada, maailma asju arutada ja uusi laule teha. "Tänavalt, kohviku naaberlauast või telekast juhuslikult üles korjatud lausekatkend võib olla suurepärane algus mõnele uuele laulule," arvasid Naised Köögis.

Oma värsket plaati plaanivad Naised köögis esitleda augustikuus toimuval kontserdiringreisil. Enne augustikuud võib neid kuulda ka Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Plaadiesitluskontserdid augustis:

05.08. Vihula mõisa suvelava
06.08. Tallinna linnateatri lavaauk
07.08. Otepää Wakepark
08.08. Lohusalu sadam
10.08. Oela külaplats (Rapla lähedal)
11.08. Räpina lossipark
12.08. Munamäe laululava
13.08. Haapsalu Piiskopilinnuse väike õu
15.08. Viljandi Kaevumäe lava
16.08. Viimsi vabaõhu muuseum
17.08. Pärnu Ammende Villa suvelava
18.08. Tartu Hansahoov
19.08. Paide Vallimägi

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".