Galerii: Hiina kunstnik voolis värvipaberitest relvad ({{commentsTotal}})

Hiina kunstnik Li Hongbo voolis värvilisest paberist relvad ning avas Pekingi kunstimuuseumis näituse "Lillede ookean".

Kunstniku sõnul on näitusel väljas ligi 2000 skulptuuri, mis on relvakujulised. Kõik teosed on tehtud sadadest värvilistest paberitest, et peegeldada kunstniku seisukohti sõja, võimuiha ja hävitamise teemal. "Relv on tahke ese, mida kasutatakse tapmiseks. Mina muutsin selle mänguasjaks või dekoratsiooniks. Sellisel viisil muudab see relva olemust ja ideed, mida relvaga seostatakse. Ma muutsin selle mänguks," rääkis kunstnik väljaandes s4news.

Li Hongbo on ka varem oma kunstiga välismeedia huviorbiiti sattunud. Endine kirjastaja avastas paberis tõelise kire juba aastate eest. Ta on öelnud, et paberi lihtsus ja paindlikkus on omadused, mis võimaldavad tal oma ideid ellu viia. "Kui sa selle kokku paned, on see väga väike, kui lahti tõmbad, siis on suur. Paberil on palju kasutamisvõimalusi," on ta öelnud.

Oma skulptuuride jaoks kasutab Hongbo vahel isegi rohkem kui 5000 kihti paberit. Ta liimib kihid omavahel kokku ja hakkab siis suurt paberiblokki lõikama ja lihvima.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".