Ida-Virumaal võisteldakse ööpäev läbi kestvas petangi-mängus ({{commentsTotal}})

Voka staadionil alustatakse kell kuus õhtul erakordset ettevõtmist, ööpäev järjest kestvat petangimängu. Staadionile on Prantsusmaa juurtega kuulimängus oodatud kätt proovima kõik soovijad.

Ida-Virumaal 16 aastat petangiturniire korraldanud Juhan Neilandi sõnul küpses tal ööpäevapetangi idee pikka aega. "Mõned aastad tagasi, kui Iisakus hakkasid jooksjad 24 tundi jooksma, mõtlesin, et ega siis petankerid viletsamad ole. Ma arvan, et nad võivad ka 24 tundi vastu pidada," kommenteeris Neiland ERR-i teleuudistele.

Ööpäeva kestvas lahingus on vastamisi kaks üheksaliikmelist võistkonda, mõlemast tiimist pääseb platsile korraga kolm mängijat.

Võimalus Voka staadioni tuliuutel petangiväljakutel kaasa lüüa on ka neil, kes võistkondadesse ei mahtunud. "Mängida saavad kõik, sest selle aja jooksul teeme ka kaks turniiri kõigile, kes kohale tulevad, seda niinimetatud pliks-plaks mängu, kus kõik saavad kõigiga mängida," selgitas Neiland.

Esimesene rahvaturniir peetakse täna õhtul pool seitse. Teine rahvaturniir stardib homme hommikul kell 11.00, selleks ajaks on ööpäevapetankeritel selja taga 17 tundi mängu.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".