Lauluväljaku kassamajad said uue ilme ({{commentsTotal}})

Täna lõpetasid Nissi valla noored Tallinna lauluväljaku kassamajade seintele tehtud kunstiteoseid. Tegemist oli "Let's colour Lauluväljak" projektiga, mille tulemust saavad kõik huvilised oma silmaga vaadata.

Laste ja noorte kultuuriaasta puhul on põhjust rõõmustada, sest Tallinna lauluväljaku vanad kassamajad on saanud tänu noortele kunstnikele uue rõõmsa ilme. Tallinna lauluväljak ootas kevadel kassamajade kaunistamiseks kavandeid ning võitjaks osutusid Nissi valla noored, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kavand sündis niimoodi, et me hakkasime seda ideed kõigepealt välja võluma. Me tegime koolis mitu sellist töötuba ja sealt meil koorus hunnik ideid ja me asusime väiksema tuumikuga tööle. Ja neid ideid oli tegelikult päris palju, etappe oli ka päris palju, et jõuda siia. Ja muidugi mahtu oli väga palju, sest siin on üle 50 meetri seina, mis tuli kõik välja võluda," ütles Nissi valla noorsootöötaja Ott Jeeser.

Seinte värvimise eel oli oluline saada luba ka muinsuskaitselt, sest kassamajad on ehitatud 60-ndatel ning tähtis oli säilitada nende algupära.

"Enne neid maalinguid oli tegemist niiöelda visuaalselt reostatud hoonete ja kassaluukidega, siis tänaseks on noored kunstnikud teinud siin väga positiivset ja maailmaparandavat visuaalset tööd. Kiidan heaks," sõnas Tallinna linnadisainer Urmas Kaldaru.

Kassamajasid kattev kunst kannab nime "Peegeldused" ning seintel sulanduvad tänapäevased ja vanad objektid ühtseks tervikuks. Noortele linnakunstnikele anti kätte tänuavaldused ning nüüd on laulupeo väravate taga järjekorras seistes võimalus nautida vastvalminud seinamaalinguid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".