Portugal alustas 2018. aasta Eurovisiooni planeerimist ({{commentsTotal}})

Eurovisiooni 2017. aasta lauluvõistluse võitis Portugali esindaja Salvador Sobral
Eurovisiooni 2017. aasta lauluvõistluse võitis Portugali esindaja Salvador Sobral Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kuigi tänavusest Eurovisioonist on möödas vaid kuu, kohtusid Portugali ringhäälingu RTP esindajad Šveitsis Eurovisiooni lauluvõistlust koordineeriva Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) referentgrupiga, et arutleda järgmise aasta võistluse üle.

Eurovisiooni korraldamine on tohutu ettevõtmine, kus tuleb ajaga võidu joosta. Just seetõttu alustatakse lauluvõistluse korraldamist nii varakult kui võimalik, vahendas Eurovision.tv.

Kohtumisel esitas RTP oma plaani järgmise aasta Eurovisiooniks, räägiti transpordiühendusest ning välja pakuti ka mitmed kontserdipaigad, kus suurüritus toimuda võiks. "Järgmiseks tulebki leida nõuetekohane toimumispaik. Ukraina korraldajad andsid edasi väärtusliku teadmistepagasi oma Portugali kolleegidele. Eurovisiooni lauluvõistlus on massiivne üritus, mida korraldada, ja töö sellega algab juba samal minutil, kui võitja välja kuulutatakse," rõhutas Eurovisiooni peaprodutsent Jon Ola Sand.

Finantsekspert Cristina Tomé kinnitas, et tagasi Portugali jõudes panevad nad paika korraldajalinna ja Eurovisiooni kontserdipaiga. "Te peate Portugali tulema, nautima seda riiki ja lauluvõistlust. Me lubame teile päikesepaistet," kutsus Tomé fänne Eurovisioonile.

Eurovisiooni referentgrupp, mis loodi 1998. aastal, koguneb umbes kuus korda aastas, et arutada lauluvõistluse formaati, reegleid, finantseerimist ja korraldust.

2018. aasta Eurovisiooni toimumisaeg selgub lähinädalatel.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".