Eesti eesistumise algust tähistatakse võimsa kontserdiga Vabaduse väljakul ({{commentsTotal}})

Winny Puhh
Winny Puhh Autor/allikas: facebook.com/winnikas

Tallinnas Vabaduse väljakul toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert, kus astuvad lavale tuntud Eesti muusikud.

Eesti juhib esimest korda eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd juuli algusest detsembri lõpuni. Meie riigi ja rahva jaoks olulise poolaasta saabumist tähistatakse 29. juuni õhtul kell 19.30 algava tasuta kontserdiga Vabaduse väljakul, kus astuvad üles mitme põlvkonna tuntud Eesti muusikud ja ansamblid nagu Vaiko Eplik, Kadri Voorand ja Mari Jürjens koos Estonian Cello Ensemble'iga, Kukerpillid, Genka, Winny Puhh, Estonian Voices, Eesti Raadio Laste Laulustuudio, NOËP, Frankie Animal ja Miljardid. Linnarahvast tervitavad kontserdil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

Sündmuse tarbeks luuakse väljakule ka ainulaadne puitinstallatsioonidest linnaruumi keskkond ja kohvikuteala. Kontserdist teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori asetäitja Piret Lilleväli sõnul on eesistumine Eesti inimestele võimalus lähedalt osa saada Euroopa demokraatiast. "Ka kõige väiksematel Euroopa Liidu riikidel on võrdne hääleõigus. Seetõttu tahame eesistumise algust tähistada koos Eesti inimestega nii Vabaduse väljakul kui ka teleekraanide taga," kinnitas Lilleväli.

Sündmuse lavade ja kohvikuala kujunduse loovad tänavuse noore arhitekti preemia laureaadid Sille Pihlak ja Siim Tuksam arhitektuuripraksisest PART. Tihniku motiivil põhinev puitinstallatsioonidest kujundus väljendab Eesti kui eesistuja lugu "Ühtsus tasakaalu kaudu", sümboliseerides nii meie kultuurile omast suhestumist looduskeskkonda ja traditsioonide väärtustamist kui ka uue tehnoloogiaga kaasnevaid väljakutseid ning pidevalt muutuvat identiteeti.

"Vabaduse väljakut eesistumise avapeoks lavastades soovime tekitada erinevaid ruumilisi tihedusi, nn digitihnikut, mis ühtpidi on organiseeritud, aga samas näiliselt kaootiline," avas Sille Pihlak ainulaadse linnaruumi kujunduse tagamaid. "Ühendades traditsioonilise materjali ja kohaliku puidutööstuse võimekuse Eestile omase digilembusega, saame luua põnevaid kohtumispunkte, platoosid ja piknikualasid – just seda, mis ühel korralikul peol peaks olema," lisas Pihlak.

Sündmuse kontserdiprogramm algab kell 19.30. Artistide etteasted ühendab katkematuks tervikuks helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder.

Kontserdi kannab üle Eesti Televisioon. Otseülekannet vahendavad saatejuhid Anu Välba ja Johannes Tralla.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.