"Klassikatähed" alustavad järgmisel aastal uut hooaega ({{commentsTotal}})

Klassikatähed 2016
Klassikatähed 2016 Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Saatesari "Klassikatähed" alustab ETV kanalil juba järgmisel aastal uut hooaega.

Rohkelt tähelepanu ja toetajaid ning uusi muusikasõpru leidnud telesaade on lennutanud klassikalise muusika taevasse juba kolm säravat tähte: tšellist Marcel Johannes Kitse (võitja 2013), viiuldaja Katariina Maria Kitse (võitja 2014) ja pianist Sten Heinoja (võitja 2016) ning rikkaliku plejaadi teisi noori andekaid muusikuid.

Huvi saates osalemiseks on noorte muusikute seas iga korraga järjest kasvanud ning "Klassikatähed 2018" kutsub osalema kõiki eesti keelt kõnelevaid klassikalise muusika soliste, kes 1. jaanuaril 2018 on 15–25-aastased ning ei ole eelnevalt võitnud konkurssi Klassikatähed või Con Brio.

"Klassikatähed" on Eesti Televisiooni, Eesti kontserdi ja Klassikaraadio ühine saatesari, milles võistlevad noored klassikalise muusika interpreedid. "Klassikatähed" on järg alates 1991. aastast Eesti kontserdi korraldusel toimunud noorte interpreetide konkurss-festivalile "Con brio".

Registreerumine võistlusele algab 1. oktoobril 2017 ETV kodulehel.

"Klassikatähed 2018":
- kuus televooru otsesaatest Eesti Televisioonis,
- kontserdivoor Estonia kontserdisaalis,
- finalistide galakontserdist Estonia kontserdisaalis.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".