Galerii: Tallinna lauluväljakul avati uuenduskuuri läbinud raadiotorn ({{commentsTotal}})

Tallinna lauluväljaku raadiotorni kapitaalsed renoveerimistööd on lõppenud ja sel suvel toimuva XII noorte laulupeoks on hoone valmis.

Arhitekt Alar Kotli projekti järgi 1960. aastal valminud raadiotorn sai üle aastakümnete kaasajastatud. Tegemist on ajaloolise hoonega, millest on kommenteeritud kõiki laulupidusid ja mis asub lauluväljaku arhitektuurilises ansamblis olulisel kohal.

Hoone peamine eesmärk on pakkuda side- ja telekommunikatsiooniettevõtetele kaasaegset ja head kohta lauluväljakul, kust saaks tõrgeteta toimuda laulupeo ülekanded. Samuti kasutatakse torni laulupeo kommentaatorite keskusena ning ülekandejaamana.

Renoveerimise käigus kaasajastati hoone täielikult. Ehitati uued rõdud, paigaldati uus elektrisüsteem, lisati ventilatsioon, jahutussüsteem ja küte. Ehitati välja kanalisatsioon, sest seda ei olnud hoones enne üldse. Hoone renoveerimisel järgiti muinsuskaitse eritingimusi.

Tunnustamaks rahvusringhäälingut ja lauluväljaku arhitekti, on raadiotorni korrustele antud erinevate suurmeeste nimed ja näod - Valdo Pant, Ivar Trikkel ja Alar Kotli. "Alar Kotli projekteeritud Tallinna laululava oli unikaalne ja kaasaegne rahvuslik arhitektuuripärl eelmisel sajandil ja ta on oma unikaalsuse ja kaasaegsuse säilitanud tänase päevani. Meie ülesanne on ta korras hoida," sõnas Tallinna lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus.

Renoveerimistööd läksid maksma kokku 532 800 eurot, projekti rahastas Tallinna linn.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.