Klassikaraadios tuleb Neeme Järvi sünnipäevanädal ({{commentsTotal}})

Neeme Järvi näituse avamine
Neeme Järvi näituse avamine Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Klassikaraadios on armastatud dirigendi 80. sünnipäeva puhul erinädal, kus Neeme Järvi dirigeeritud muusika kõlab iga päev. 4.–11. juunil on kavas suur valik helisalvestusi, saateid ja kontserdiülekandeid.

Pühapäeval, 4. juunil kell 9.05 kuuleb maestro mõtteid muusikast saates "Braavo, Neeme Järvi". Lisaks ERSO juubelikontsertide otseülekannetele 6. ja 7. juunil kell 19 on Klassikaraadio õhtukavas 8. ja 9. juunil kell 20 eetris Neeme Järvi dirigeeritud kontsertide salvestused lõppenud hooajast. Kuulsa muusikutepere lugu jutustab Kersti Inno koostatud saade "Dünastia" pühapäeval, 11. juuni hommikul.

Neeme Järvi kinkis Klassikaraadiole kõik oma heliplaadid, eetrijärjekorda on ootamas hulk hiljutisi ning ka vanemaid plaate ja lindistusi, valikut neist saab kuulata argipäeviti kell 14 koos maestro kommentaariga. Nende hulgas on uued salvestused riikliku sümfooniaorkestriga ning 1963. aastal ilmunud vinüülplaat eesti heliloojate tollaste uudisteostega.

Paljudes intervjuudes Klassikaraadiole on Neeme Järvi jaganud nakatavat vaimustust ja muusikarõõmu, kutsunud üles mõtlema suurelt ja nägema kõrgele.

"Ma armastan kogu aeg, iga päev. Hommikust õhtuni armastan ma muusikat," ütles maestro. Klassikaraadio aitab Neeme Järvi muusikaarmastust kuulajatega jagada.

Toimetaja: Madis JärvekülgInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.