Klassikaraadios tuleb Neeme Järvi sünnipäevanädal ({{commentsTotal}})

Neeme Järvi näituse avamine
Neeme Järvi näituse avamine Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Klassikaraadios on armastatud dirigendi 80. sünnipäeva puhul erinädal, kus Neeme Järvi dirigeeritud muusika kõlab iga päev. 4.–11. juunil on kavas suur valik helisalvestusi, saateid ja kontserdiülekandeid.

Pühapäeval, 4. juunil kell 9.05 kuuleb maestro mõtteid muusikast saates "Braavo, Neeme Järvi". Lisaks ERSO juubelikontsertide otseülekannetele 6. ja 7. juunil kell 19 on Klassikaraadio õhtukavas 8. ja 9. juunil kell 20 eetris Neeme Järvi dirigeeritud kontsertide salvestused lõppenud hooajast. Kuulsa muusikutepere lugu jutustab Kersti Inno koostatud saade "Dünastia" pühapäeval, 11. juuni hommikul.

Neeme Järvi kinkis Klassikaraadiole kõik oma heliplaadid, eetrijärjekorda on ootamas hulk hiljutisi ning ka vanemaid plaate ja lindistusi, valikut neist saab kuulata argipäeviti kell 14 koos maestro kommentaariga. Nende hulgas on uued salvestused riikliku sümfooniaorkestriga ning 1963. aastal ilmunud vinüülplaat eesti heliloojate tollaste uudisteostega.

Paljudes intervjuudes Klassikaraadiole on Neeme Järvi jaganud nakatavat vaimustust ja muusikarõõmu, kutsunud üles mõtlema suurelt ja nägema kõrgele.

"Ma armastan kogu aeg, iga päev. Hommikust õhtuni armastan ma muusikat," ütles maestro. Klassikaraadio aitab Neeme Järvi muusikaarmastust kuulajatega jagada.

Toimetaja: Madis JärvekülgInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.