Harry Potteri raamatud on siiani iganädalaselt loetuimate hulgas ({{commentsTotal}})

Harry Potteri sari
Harry Potteri sari Autor/allikas: Scanpix

Veebikeskkond Amazon pani kokku iganädalase tabeli, mis tõestab, et 1997. aastal alguse saanud Harry Potteri saaga on siiani üks loetumaid.

Amazon pani raamatud loetavuse järgi ritta, kasutades selleks e-lugerite statistikat. Ühtlasi võttis keskkond arvesse raamatud, mida kõige enam otsetakse, vahendas EW.

Raamatute loetavuse edetabelist selgub, et 20 loetavama teose hulka kuulub kuus Harry Potteri teost, vaid "Saladuste kamber" ei mahtunud 20 sekka. Hoolimata suurest loetavusest ei pääsenud Harry Potteri teosed aga müügi edetabelisse. Kõige enam osteti hoopis Paula Hawkinsi ja Mark Sullivani raamatud.

Kuigi Potteri raamatud on alati olnud populaarsed, on viimase aja edule aidanud kaasa ka raamatute autori J.K. Rowlingu teravad väljaütlemised USA presidendi Donald Trumpi teemal.

Võluripoiss Harry Potter alustas Rowlingu raamatutes seiklust 1997. aastal, mil ilmus esimene osa "Harry Potter ja tarkade kivi". Raamatut on müüdud üle 400 miljoni koopia üle maailma.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.