"Visiooni" peaesineja on sel aastal Holger Marjamaa kvartett ({{commentsTotal}})

Holger Maarjamaa
Holger Maarjamaa Autor/allikas: Jazzkaar

XV rahvusvaheline noorte rütmimuusika festival "Visioon" 1.-4. juunini Saue linnas ja Tallinnas on mõeldud noortele jazz- ja rütmimuusika tutvustamiseks ja arendamiseks.

Sündmus koosneb kahest teineteist toetavast osast: XV festivalist "Visioon" ja XX loomingu ja improvisatsiooni päevadest.

Festivali kontsertidel esinevad koos õpetajad ja õpilased, kuulatakse improvisatsioone ning omaloomingut. Festivali oluliseks osaks on nn jam session, kus kõik osalejad saavad näidata oma oskusi, uusi ideid ning esineda erinevates koosseisudes.

Paljud tänaseks juba tipptasemel noored muusikud on alustanud "Visiooni" lavadel, näiteks Holger Marjamaad tunnustati 2013. aasta Jazzkaarel aasta noore jazzitalendi tiitliga.

2017. aasta peaesinejad ongi Holger Marjamaa kvartett (USA) ja Aleksander Paal Trio.

Vaata lisa Facebookist.

Toimetaja: Madis JärvekülgInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.