Valgevene elektroonilise muusika printsess Mustelide annab kontserdi Kelmis ({{commentsTotal}})

Mustelide
Mustelide Autor/allikas: pressimaterjal

Täna õhtul esineb Tallinnas, Kultuuriklubis Kelm Valgevene päritolu artist ja produtsent Natallia Kunitskaya, artistinimega Mustelide, keda kohalikud muusikakriitikud Valgevene elektroonilise muusika printsessiks nimetavad.

Mustelide tähelend sai alguse 2014. aastal, mil tema debüütalbum publiku ja muusikakiiritikute poolt soojalt vastu võeti. Sealt edasi on tema muusika jõudnud suurematele lavalaudadele ja piiride taha. Teiste seas on ta üles astunud läinud aastal toimunud Tallinn Music Weekil.

"Mäletan merd, Tallinna vanalinna, mis on vapustavalt kaunis ning Tallinn Music Weeki. Viimasest mäletan eriti eredalt presidendi (T. H. Ilves - toim.) dj-setti," meenutas Mustelide viimast Tallinnas käiku.

Tänaõhtusel kontserdil esitab Mustelide palju uut materjali ühes videoinstallatsioonidega, mis on spetsiaalselt hetkel käimasoleva tuuri jaoks loodud. "Miksin õhtul veidraid sämpleid heliridadega, kuhu on peidetud elemente pea igast elektroonilise muusika žanrist. Ja siis ma laulan. Vene keeles ja paralleeluniversumist," selgitas Mustelide.

Vaata ja kuula:

Toimetaja: Madis JärvekülgInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.