Kinoteater taaselustab Murru vangla mälestused ({{commentsTotal}})

Kinoteatri tuleb juulis välja suvelavastusega, mis annab võimaluse siseneda 2013. aastal suletud Murru vanglasse ning saada aimu elust koloonia tüüpi vanglas.

Paul Piigi sõnul üritatakse publikule näidata Murru vangla ruume ja anda edasi mälestusi ja emotsioone, mis tunne võis vangina selles hoones kunagi olla.

"Seal on magala-tüüpi majad, kus vangid olid vabakäigul," kirjeldas Henrik Kalmet, kelle sõnul on paljud vangid neile kurtnud, et praegune kambrisüsteem vanglates on veel hullem, kuna liikumisvabadust on vähem.

Uus etendus on üles ehitatud toonaste mälestuste põhjal. "Tahame pigem taaselustada seda tunnet, mitte tuua sinna näitemängu," selgitas Piik.

Kalmet lisas, et kuna keskkond on nii ehe ja emotsionaalselt laetud, pole mõtet sinna mingit näitemängu viia.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.