Netflix põhjustas Cannes'i filmifestivalil meelepaha ({{commentsTotal}})

Internetis filme näitavad teenusepakkujad nagu Netflix ja Amazon on ümber kujundamas kinolevi ja festivalimaailma nagu me seda seni teame. Esimene suurem skandaal puhkes praegu käimas oleval Cannes'i filmifestivalil.

Esimest korda Cannes'i ajaloos nõustusid korraldajad võtma võistlusprogrammi filme, mis kinoekraanidele ei jõuagi. Samas on just need filmid saanud kriitikutelt ka kiidusõnu. Festival karmistas nüüd reegleid, nii et tuleval aastal pääsevad programmi vaid need filmid, millele tootja tagab hiljem ka kinolevi.

Festivali juht tunnistas, et elame muutlikul ajal. "Tulemas on uus maailm, seda võime öelda, samas peame hoidma ka vana maailma," rääkis Cannes'i filmifestivali juht Thierry Fremaux "Aktuaalses kaameras".

Cannes'is viibiv Tiina Lokk ütles, et PÖFF oma reegleid muuta ei plaani. "Mina ei usu, et kino kaob. Cannes on eraldi olukord, see ei tähenda, et see pädeb teiste festivalide suhtes. Netflixi poliitika on, et üldse mitte anda väljapoole võrku. PÖFF on alati võtnud külma kõhuga, kas filmid on kusagil üleval. Alati olen võtnud seda kui head reklaami filmile."

Vana maailma hoidmine on aga keeruline, sest miljardidollariliste aastaeelarvetega Netflix kehtestab filmilevis oma reeglid. "On olnud juhtumeid, kus leping on sõlmitud, oled leidnud mingi väikese huvitava filmi ja oled arvanud, et saad sellega üht-teist juba kohalikul turul korda saata ja siis mõned kuud hiljem võtab filmi valmiskujul Netflix ära ja soovib endale ülemaailmseid õigusi. Kui siis produtsendid survele järele annavad, tähendabki see väikeste kalakeste jaoks lepingu ülesütlemist," rääkis filmilevitaja Timo Diener.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.