Ugala teater rikastab ööd katusekontserdi ja jalutuspromenaadi avamisega ({{commentsTotal}})

Haldi Välimäe
Haldi Välimäe Autor/allikas: Heigo Teder

Reedel, 2. juuni hilisõhtul toimub ajaloo esimene Ugala teatri katusekontsert ja avatakse renoveeritud jalutuspromenaad.

Tasuta aktsioon kutsub Viljandi hansapäevade raames taasavastama Ugala tiigi ja seda ümbritseva kalda maalilist ilu. Sel ööl avatakse pidulikult ka Ugala renoveeritud jalutuspromenaad, mis muutub üheks ööks vabaõhu kunstigaleriiks nimega "Linn elegantselt kunstist lokkab", kus on välja pandud Viljandi gümnaasiumi õpilaste kunstitööd.

Eksponaadid asuvad erinevatel jalutuspromenaadi tasapindadel ja ligipääsuteedel. Tegemist on ühekordse projektiga ja hommiku saabudes ajutine vabaõhugalerii kaob. Kunstigalerii ja jalutuspromenaad avatakse publikule kell 23.00.

Ugala teatri katusel astub tasuta kontserdiga publiku ette Järvamaalt pärit noor lauljanna Haldi Välimäe, kellega on kaasas Vaiko Eplik ja mitmed üllatusesinejad. Välimäe esitleb Ugalas sel õhtul oma uhiuut lühialbumit "Raba", mille annab välja indie-plaadifirma Mortimer Snerd Records.

Publik on parima visuaalse ja akustilise elamuse saamiseks oodatud istuma Viljandi gümnaasiumi poolsele tiigikaldale, mis avatakse publikule kell 23.00. Pool tundi hiljem süüdatakse tiigil asuvatel parvedel põlema lõkked. Kontsert algab täpselt südaööl.

Kohapeal on avatud teatri töötajate pop-up kohvik. Kogutav tulu läheb Ugala heategevuslikku fondi "Kingi lapsele teatrielamus", mille abil saavad väikese sissetulekuga perede lapsed külastada teatrietendusi. Menüüst leiab Ugala teatri töötajate valmistatud soolaseid ja magusaid suupisteid. Kohvik avatakse kell 23.00.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.