Ugala teater rikastab ööd katusekontserdi ja jalutuspromenaadi avamisega ({{commentsTotal}})

Haldi Välimäe
Haldi Välimäe Autor/allikas: Heigo Teder

Reedel, 2. juuni hilisõhtul toimub ajaloo esimene Ugala teatri katusekontsert ja avatakse renoveeritud jalutuspromenaad.

Tasuta aktsioon kutsub Viljandi hansapäevade raames taasavastama Ugala tiigi ja seda ümbritseva kalda maalilist ilu. Sel ööl avatakse pidulikult ka Ugala renoveeritud jalutuspromenaad, mis muutub üheks ööks vabaõhu kunstigaleriiks nimega "Linn elegantselt kunstist lokkab", kus on välja pandud Viljandi gümnaasiumi õpilaste kunstitööd.

Eksponaadid asuvad erinevatel jalutuspromenaadi tasapindadel ja ligipääsuteedel. Tegemist on ühekordse projektiga ja hommiku saabudes ajutine vabaõhugalerii kaob. Kunstigalerii ja jalutuspromenaad avatakse publikule kell 23.00.

Ugala teatri katusel astub tasuta kontserdiga publiku ette Järvamaalt pärit noor lauljanna Haldi Välimäe, kellega on kaasas Vaiko Eplik ja mitmed üllatusesinejad. Välimäe esitleb Ugalas sel õhtul oma uhiuut lühialbumit "Raba", mille annab välja indie-plaadifirma Mortimer Snerd Records.

Publik on parima visuaalse ja akustilise elamuse saamiseks oodatud istuma Viljandi gümnaasiumi poolsele tiigikaldale, mis avatakse publikule kell 23.00. Pool tundi hiljem süüdatakse tiigil asuvatel parvedel põlema lõkked. Kontsert algab täpselt südaööl.

Kohapeal on avatud teatri töötajate pop-up kohvik. Kogutav tulu läheb Ugala heategevuslikku fondi "Kingi lapsele teatrielamus", mille abil saavad väikese sissetulekuga perede lapsed külastada teatrietendusi. Menüüst leiab Ugala teatri töötajate valmistatud soolaseid ja magusaid suupisteid. Kohvik avatakse kell 23.00.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Lugejavideo: suve algus tervitas kohtlajärvelasi rahega

Päev pärast astronoomilise suve algust tabas Kohtla-Järvet neljapäeva hommikul rahehoog, mis kattis maa ajutiselt valgeks.

Tele/raadio
Jaani eriJaani eri
Kuula järele: Eesti Popsi Jaani eri

Selle nädala raadiosaade "Eesti Pops" oli pühendatud jaanipühadele. Mikstuur on funktsionaalselt kasutatav kogu pühade vältel.