Marko Matvere: Eurovisiooni laulud on hingetud enamasti ({{commentsTotal}})

Marko Matvere
Marko Matvere Autor/allikas: ERR

Muusik, näitleja ja lavastaja Marko Matvere tõdes, et Eurovisiooni muusika on talle sügavalt vastuvõetamatu ning lood, mida seal lauldakse, ei meenuta talle laule.

Pigem meenutavad Eurovisioonil kõlavad palad Matvere hinnangul mingeid võikaid konstruktsioone: "Minu jaoks on need igavad, aga võib-olla kellegi jaoks on need ilusad ja põnevad. Eurovisiooni laulud on hingetud enamasti, seal ei ole tõde," rääkis muusik Õhtulehele.

"On väga palju lihtsa talurahva laule, isegi meie omi orjalaule, kus inimene soiub 15 minutit järjest ühte ja sedasama ning ka seal on rohkem tõde sees kui Eurovisiooni lauludes," avaldas Matvere arvamust. Tema sõnul on keskmise eurolaulu tõlget vaadates asi päris hull ning ta ei mõista, miks see inimestele meeldib, kuna enamikel lauludel pole üldse hinge sees. "Mõni ikka üritab vähemalt," lisas ta.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Piltuudis: põdraperekond soola limpsimas

Tartu ülikooli teadlased panid eelmisel sügisel kohalike jahimeeste abiga kümnele Kose-Mäo piirkonna põdrale raadiokaelused. Loomade liikumisteede uuring aitab paremini planeerida uue neljarealise maantee ökodukte. Suvi on põdraperekondadele toonud järelkasvu, kellele tutvustatakse ema poolt soola limpsimise mõnusid.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.