Türil peetakse 40. lillelaata ({{commentsTotal}})

Tänavune jahe kevad on toonud aiapidajatele palju lisatööd, aga seda enam on põhjust nüüd, mil ilmad soojaks läksid, kõigil aiahuvilistel sõita kevadpealinna Türile, kus pühapäevani peetakse 40. lillelaata.

Pärnumaa lillekasvataja Maie Vridolin on üks neist püsilillede kasvatajatest, kes sai tunda, kui tülikas, töörohke ja kallis on taimekasvatajale pikalt külmana vindunud kevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen oma aeda pidanud juba küllaltki kaua, aga sellist kevadet ei ole veel üle elanud. 25. märtsist alustasin juba potitamist ja siis kogu aeg kasvuhoonesse, kasvuhoonest välja, kasvuhoonesse, kasvuhoonest välja. See oli väga ränk tassimine," selgitas ta.

Harjumaa roosikasvataja Rein Joost on Türi lillelaadal käinud aegade algusest saadik. Ka temale tähendab külm kevad palju lisatööd, ent ka seda, et ilus õitsemise aeg on alles ees.

"Need on nüüd külmas kilemajas aetud õitsema. Ja seal on kergelt kütet, aga mitte palju. Tänavune kevad on meile olnud väga õnnelik teatud mõttes. Olgugi, et ta on hiline, aga kõik ilus õitsemise aeg on veel ees. Kõik on ees, aga külmad on möödas," rääkis Joost.

Viljandimaa viljapuude kasvataja Elmar Zimmer jahedate ilmade üle kurda, sest loodetavasti pole puude õitsemise ajal enam öökülma karta. See tagab korraliku saagi.

Zimmeri kinnitusel tasub lillelaadal käia. "Siia tulevad kohale tõsised aiandushuvilised ja ostmine on kõva. Türi lillelaada kiituseks tuleb seda öelda, et laat on hästi organiseeritud ja kõik on rahul. Kõik on õnnelikud ja ma loodan, et järgmised 40-50 aastat osatakse jätkata," ütles Zimmer.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Paremal Helina RistiParemal Helina Risti
Helina Risti vaatab filmide asemel unenägusid

Zebra Islandi solist Helina Risti unenäod on põnevust täis, mistõttu naine on loobunud isegi filmide vaatamisest.

elu
Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.Foto avatud talude päevalt Võnnu vallas Kamelia turismitalus eelmisel aastal.
Avatud talude päev saab avalöögi Tartumaal

Üle-eestiline avatud talude päev saab pühapäeval avalöögi Tartumaal Kambja vallas asuvas Kaspri talus – kokku võtab tänavu külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat.

Tele/raadio
ETV ja ETV2 tähistavad filmidega režissöör Sulev Keeduse sünnipäeva

Homme tähistab režissöör Sulev Keedus 60. sünnipäeva ning sel puhul näitavad ETV ja ETV2 hinnatud režissööri kolme filmi.