Türil peetakse 40. lillelaata ({{commentsTotal}})

Tänavune jahe kevad on toonud aiapidajatele palju lisatööd, aga seda enam on põhjust nüüd, mil ilmad soojaks läksid, kõigil aiahuvilistel sõita kevadpealinna Türile, kus pühapäevani peetakse 40. lillelaata.

Pärnumaa lillekasvataja Maie Vridolin on üks neist püsilillede kasvatajatest, kes sai tunda, kui tülikas, töörohke ja kallis on taimekasvatajale pikalt külmana vindunud kevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen oma aeda pidanud juba küllaltki kaua, aga sellist kevadet ei ole veel üle elanud. 25. märtsist alustasin juba potitamist ja siis kogu aeg kasvuhoonesse, kasvuhoonest välja, kasvuhoonesse, kasvuhoonest välja. See oli väga ränk tassimine," selgitas ta.

Harjumaa roosikasvataja Rein Joost on Türi lillelaadal käinud aegade algusest saadik. Ka temale tähendab külm kevad palju lisatööd, ent ka seda, et ilus õitsemise aeg on alles ees.

"Need on nüüd külmas kilemajas aetud õitsema. Ja seal on kergelt kütet, aga mitte palju. Tänavune kevad on meile olnud väga õnnelik teatud mõttes. Olgugi, et ta on hiline, aga kõik ilus õitsemise aeg on veel ees. Kõik on ees, aga külmad on möödas," rääkis Joost.

Viljandimaa viljapuude kasvataja Elmar Zimmer jahedate ilmade üle kurda, sest loodetavasti pole puude õitsemise ajal enam öökülma karta. See tagab korraliku saagi.

Zimmeri kinnitusel tasub lillelaadal käia. "Siia tulevad kohale tõsised aiandushuvilised ja ostmine on kõva. Türi lillelaada kiituseks tuleb seda öelda, et laat on hästi organiseeritud ja kõik on rahul. Kõik on õnnelikud ja ma loodan, et järgmised 40-50 aastat osatakse jätkata," ütles Zimmer.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.