Rakvere korrastab võistluse käigus nõukaaegseid paneelelamuid ({{commentsTotal}})

Rakvere
Rakvere Autor/allikas: Rakvere Turismiinfokeskuse FB

Rakvere linnavalitsus korraldas arhitektuurivõistluse, et anda nõukaaegsele paneelidest kokku pandud korrusmajade kvartalile uue ja ühtse välimuse.

Linnas on kolme-nelja erinevat tüüpi korrusmaju ja neile on ette nähtud erinevad lahendused. Ühistud ei pea võtma kogu projekti, aga jälgida tuleb välisilmet ja värvi.

"Siiani üheks parimaks näiteks korterelamute rekonstrueerimise kontekstis on kindlasti Rakvere," tõid ka KredExi eksperdid linna esile. "Näiteks juba 2010. aastal korraldati kesklinna korterelamute piirkonnas arhitektuurikonkurss, mis võimaldas näha piirkonda tervikuna ja leida olemasolevate korterelamute rekonstrueerimiseks linnaruumi sobivad arhitektuursed lahendused. Eelmise korterelamute rekonstrueerimismeetme jooksul tehti seal ka mitmed majad korda ning piltlikult öeldes jätkati uue meetme avanedes sealt, kust enne pooleli jäi. Järjepidevuse seisukohast on seega väga oluline see, et olemas oleks mõned head näited, mis innustavad ka naabermajade elanikke oma maja korda tegema."

Kuna hoonete terviklik rekonstrueerimine on pikk ja keeruline protsess, koosnedes väga erinevatest etappidest, peavad selle osalised omama häid organisatoorseid, juriidilisi, finants- ja ehitusalaseid teadmisi. "Rakvere korteriühistud on palganud töid teostama tugeva kogemuspagasiga valdkondlikud eksperdid, kes konkreetselt oma valdkonnale spetsialiseerudes on suutnud väga tõhusalt vajalikke protsesse juhtida," selgitas KredEx. "See tagab parema lõppkvaliteedi ja võimaldab ühistutel ka hilisemaid probleeme vältida, sest meeles tuleb pidada seda, et maja tehakse korda mitmekümneks aastaks, mistõttu tasub meeles pidada vanasõna "üheksa korda mõõda, üks kord lõika"."

Rakvere linna arengutest saab juba lähemalt kuulda laupäeva hommikul kell 9.30 ETV saates "Oma kodu".

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.