"Ringvaates" tutvustati õhus hõljuvat münti ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios tutvustati kolme omalaadset mündi - üks hõljus, teine oli kumer ja kolmandat katsid kristallid.

Õhus hõljuv münt, mida "Ringvaate" stuudios tutvustati, püsib õhus tänu elektromagnetväljale, seega on efekti toimimiseks vaja elektrit. "Tegemist on Samoa mündiga ning kuigi seda on eelkõige müüdud kollektsionääridele, siis on tegemist ka reaalse maksevahendiga," sõnas Marko Reikop ja täpsustas, et tegu on ühedollarise mündiga. "Tegelikult on mündi väärtus aga 399 eurot," sõnas Grete Lõbu ja lisas, et mündi koostiseks on vask kaetud punase kullaga.

Samuti oli neil näidata kumer Kanada rahapaja münt. "See on Kanada 50-dollarine münt ning kuigi hotellis selle eest ööbida ei saa, siis ühe pitsa saab ikka," tõdes Reikop. Mündi tegelik väärtus on 525 eurot, koostiseks on 99.9% hõbe.

Viimase erilise mündina näitasid nad münti, millega tähistatakse 10. tähtpäeva sellest, mil Kanada rahapada pani esmakordselt Swarowski kristallid mündi peale. "Cooki saared on pannud välja sellise mündi, mis koosneb 100% hõbedast."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sattus ootamatult Kevadtormile

"Ringvaate" toimetaja Kajar Kase sai sel kevadel kutse Kevadtormile, mis tuli talle väikese üllatusena, kuna on reservis olnud juba aastast 1999, mil lõpetas keskkooli.

elu
Limonaad, Merevaik ja Maiuspala on eestlaste südames püsinud aastakümneid

Kui paljud toiduartiklid tulevad ja lähevad, siis mõned on pugenud sügavale eestlaste südamesse.

Tele/raadio
Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.Raadioteatri näitlejaauhinna ja Felix Moori nimelise tänuauhinna üle andmine.
ERR Raadioteater avas nutitelefonis kuuldesaali

Ilukirjanduse ja kunstilise sõna austajatele mõeldes on ERRi Raadioteatril valminud oma äpp. Sellest saab kuulata Eesti näitlejaid nii kuuldemängudes kui ka proosat ja luulet esitamas.