"Ringvaates" tutvustati õhus hõljuvat münti ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios tutvustati kolme omalaadset mündi - üks hõljus, teine oli kumer ja kolmandat katsid kristallid.

Õhus hõljuv münt, mida "Ringvaate" stuudios tutvustati, püsib õhus tänu elektromagnetväljale, seega on efekti toimimiseks vaja elektrit. "Tegemist on Samoa mündiga ning kuigi seda on eelkõige müüdud kollektsionääridele, siis on tegemist ka reaalse maksevahendiga," sõnas Marko Reikop ja täpsustas, et tegu on ühedollarise mündiga. "Tegelikult on mündi väärtus aga 399 eurot," sõnas Grete Lõbu ja lisas, et mündi koostiseks on vask kaetud punase kullaga.

Samuti oli neil näidata kumer Kanada rahapaja münt. "See on Kanada 50-dollarine münt ning kuigi hotellis selle eest ööbida ei saa, siis ühe pitsa saab ikka," tõdes Reikop. Mündi tegelik väärtus on 525 eurot, koostiseks on 99.9% hõbe.

Viimase erilise mündina näitasid nad münti, millega tähistatakse 10. tähtpäeva sellest, mil Kanada rahapada pani esmakordselt Swarowski kristallid mündi peale. "Cooki saared on pannud välja sellise mündi, mis koosneb 100% hõbedast."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.